Zivju pagatavošanas receptes

Varbūt, kāds zin!?
Atceros no bērnības, vēdzeles marinādē! Nekur nevaru atrast recepti...!?
20.novembris 2017, 23:20 | links
 
Un vēl mazs komentārijs par to "apdegšanu". Gadiem mēğināju saprast kapē restorāna zivs, steiks ir bik labāks kā sanāk mājā. Tad salasījos, ka visās gaļās, arī drāzeņos ir tā saucamie "cukuri". Un cukurs paliek garšīgs tad, kad to karamelizē (būtībā pārvērš cukurgailītī). Šajā brīdī varbūt kāds acerēsies savas mammas-omammas štovētos Ziemassvētku kapustiņus, kam klāt lika karamelizētu cukuru parasto. Tad lūk, ja ļausiet gaļai (jebkurai) i drāzeņiem VISPIRMS strauji "apdedzināties" (nejaukt mellu ar brūnu), panākumi būs lielāki. Pēc tam, kad krāsa (karamele) ir ok, skatās vai vēl vajag termisku apstrādi turpināt, lai dabūtu vajadzīgo konsistenci. Bet nu - "practice makes perfect", līdz ar to kurinam, kurinam, ballējam, neguļam! :)))
7.maijs 2017, 00:11 | links
 
Ahoi, kolēgas! Vimbiņu vienkārši cept samācījos Lauču akmens restorāniņā. Nācās gan šķirties no deviņiem eināriem (!!!) par vienu porcijiņu, bet sistēmu atkodu. Vārdu sakot, sakarsē cepeškrāsni uz pašu jaudīgāko. Ideāli, ja ir grila režīms no augšas (parasti "zobiņu" simbols ar veņķeļātoru, no augšas). Bik sālīti, bik apslacīt ar olīvoil ("di sansa", ne "virgin"), zaļie pēc gaumes (dillīte, timiāns) - bik virsū, bik puncī. Var bik iegriezt sāniņā dažas štrīpas un uz tām sviekstiņa strēmelīti. Liek pannā uz cepešpapīra un maksimāli tuvu karstajam elementam (lai simulētu grilu). Cep apm 15 min un tad skatās - vajag lai ādiņa bik apdeg (tumši brūnīgs). Ja biezāks zivtiš, var ātri apmest uz otru pusi un padedzināt vēl. Kad krāsa ir dabūta, uguni griež nost un ļauj zivtiņai 5min "atpūsties" - bik apdegušās ādiņas āroms, lai ievelkās. Duris baigi nevirina, lai tas "piedeguma" dūms neaizmūk. Šis vispār attiecās uz jebkuru zivi, ne tikai vimbu. Vienīgi ja plāniņa, kā, teiksim bute vai asarīc, tad moš pat 10 min "dedzināšanas" būs pietiekoši. Tīra, grilēta garša. Bez majonēzēm utml. Es kādreiz vasarā ielikšu procesa bilžas. Svarīgi sprast, ka atslēga ir straujā "apdedzināšanā". Jo zivtiņa pati par sevi krāsnī ir gatava 10-15 minūtēs. Ja sāk baigi dūmot, tad vai nu ir pa ilgu, vai pa tuvu karstajam elementam. Un jā, asakainums no šī nezūd, za to - garša! Īsumā - liels karstums, ļauj bik apdegt, neaizmirst taukvielas. Bon apetit!
6.maijs 2017, 23:42 | links
 
Ir tāda lieta kā-receptes.lv. Un māte gogle ari var līdzēt. Bet ķert zivis un nezināt ko un kā ar tām darīt, tas man nav saprotams. Pats ķeru tikai tik cik varu apēst! Saldētām zivīm vairs nav tas smeķis.

urmaas, 3.maijs 2017, 21:41

kas tad nu? kur mani komentári palika?
6.maijs 2017, 23:10 | links
 
Es pēc popkorna..
6.maijs 2017, 20:59 | links
 
Ja neziniet ko un kā ar zivīm darīt, tad kāda mārrutka pēc jūs viņas ķerat?

urmaas, 3.maijs 2017, 20:44

Jā "zelta" vārdi, šo sadaļu vajag vajag slēgt. :)
Lai makšķer''e tikai pavārii

91ernis, 5.maijs 2017, 06:06

5.maijs 2017, 10:12 | links
 
Ja neziniet ko un kā ar zivīm darīt, tad kāda mārrutka pēc jūs viņas ķerat?

urmaas, 3.maijs 2017, 20:44


Jā "zelta" vārdi, šo sadaļu vajag vajag slēgt. :)
Lai makšķer''e tikai pavārii
5.maijs 2017, 06:06 | links
 
jaa,urmaas,par saldetajam zivim Tev taisniba.tik tiesam saldet nav liela jega.jo svaigak jo labak.es gribeju vispar vakar pierakstit lai vairak ta nedara. bet par receptem ir ta - vinu ir daudz un dazas tadas aizdomigas.maneja ir personigi parbaudita. varbut noder ari citiem.
4.maijs 2017, 16:23 | links
 
Ir tāda lieta kā-receptes.lv. Un māte gogle ari var līdzēt. Bet ķert zivis un nezināt ko un kā ar tām darīt, tas man nav saprotams. Pats ķeru tikai tik cik varu apēst! Saldētām zivīm vairs nav tas smeķis.
3.maijs 2017, 21:41 | links
 
nevajag uzreiz cilveku apcelt.kadreiz visu nakas darit pirmo reizi.recepte der vimbam un citam zivim ar mazajam asacinam gala.vimbai notira zvinas.tad nofile.liek uz deliti ar adu uz leju.tad ar asu nazi ( ar neasu nesanaks) taisa iegriezumus gala gan gareniski,gan platuma.adu velams nesagriezt.sanaks tadi mazini kvadratini.jo mazaki jo labak.tad sagraizito fileju vai nu veselu,vai sagrieztu mazakos gabalos pane.panesanai vislabak der rupja maluma rivmaize vai manna.ir recepte ar maltam saulpuku seklinam.izmeginaju, kaut ka ne visai.un cep uz pannas uz videjas uguns.asacinas sacepas vai izcepas,isti nezinu. bet praktiski nav jutamas.cepeskrasni tadu efektu nevar sasniegt.tur zivs nevis cepas bet sutinas un asacinas diemzel ir jutamas.vel var gatavot kotletes.ideali ir samalt kopa vimbu un lidaku.
3.maijs 2017, 21:25 | links
 
URMASS, super atbilde
3.maijs 2017, 21:02 | links
 
Ja neziniet ko un kā ar zivīm darīt, tad kāda mārrutka pēc jūs viņas ķerat?
3.maijs 2017, 20:44 | links
 
Vimbu kāds ir cepis? Kā to labāk izdarīt? Domāju bez filēšanas lai nav tās asakas tik daudz jūtamas...
tiešām tikai iegriezumi jātaisa un būs labi? Nav ēsta vēl , bet dziļajā saldēšanā gaida cepešpannu :)
3.maijs 2017, 18:01 | links
 
Piemirsu par tomātu pastas daudzumu uz tiem 2kg. Vajag ap 200g.
10.marts 2017, 22:36 | links
 
Tuvojās asakaino vimbu laiks. Recepte kā riktīgi asakainas vai sīkas zivteles pagatavot garšīgas un nebūtu jācīnās ar asakām.
Notīrām no spurām, galvām, iekšām un zvīņām . Apcepām . Ņemam burkānus, sarīvējam uz rupjās sakņu rīvēs . Apcepam līdz paliek tie burkāni gandrīz sausi . Ņemam sīpolus un apcepam līdz paliek caurspīdīgi. Burkāni un sīpoli jācep atsevišķi, vēlams krietnā eļļas daudzumā, bet ne uz pārāk lielas uguns , lai nepiedeg. Gan sīpolus gan burkānus vēlams pēc cepšanas metāla sietiņā nospiest no liekās eļļas. Apceptos sīpolus un burkānus liekam kāda trauciņā un sajaucām ar tomātu pastu. Pastai ir jābūt tīrai , nevis tādai kā Spilvas kur , laikam sastāvā ir vis kaut kas un uzrakstīts ka tomātu pasta 70%. Īstā ir uzrakstu par 99%. Ņemam apceptās zivis un liekam ātri vārāmajā katlā . Vēlams salikt zivis ‘’uz kants’’ . Uzlejam saliktajām zivīm virsū ūdeni līdz nedaudz virs zivīm. Pielejam nedaudz etiķa Liekam uz uguns, bet vāku pagaidām neliekam virsū. Kad saturs sāk tā pa īstam vārīties, tik tad , uzmanīgi, katla vidū ieberam cepto burkānu, sīpolu un tomātu pastas maisījumu. Fiksi taisām ciet katlam vāku un kad sāk strādāt tvaika vārsts, noregulējam siltumu, lai tik knapi šņāktu . Pēc 30-40 min slēdzam laukā siltumu un gaidām kad nokrīt spiediens. Tālāk... es parasti atveru karstam vāku un samaisu. Nu dažreiz tie sīpoli ar burkāniem tā īsti nesamaisās kopā ar zivī karsēšanas laikā. Protams , zivis ‘’sabirzt ‘’ kā zivju konservos, bet.. Nu sanāk dikti labs ēdiens, kur pat lielās asakas 3kg karpai neatradīsiet ( precīzāk būs tikpat mīkstas ka pati zivs). Kāpēc nedrīkst likt klāt uz reiz pastu un samaisīt ar zivīm? Nu ar garantiju piedegs , kamēr aiztaisītais katls uzkarsīs līdz nāk tvaiks.
Cik un ko daudz? Man lielam katlam – 2kg notīrītie liemeņi, pus kg burkānu, pus kg sīpolu , trīs karotes etiķa ( var arī nelikt, ja pasta paskāba) . Sāls ap 30 gramiem ( ja zivis vispār nesāla pirms cepšanas) un 30 gr cukura. Uz reiz saku, ja nav burkānu, nekas labs nesanāks. Nezinu kas ir tajos burkānos , bet apcepti dot riktīgi labu garšu zivīm. Šādi var gatavot arī prastas reņģes- sanāks īsta delikatese.
10.marts 2017, 22:34 | links
 
Ja grib kā konservantu, tad to produktu pirms ēšanas vajag nomērcēt tīrā ūdeni... Nu sāls kā konservants pa īstam darbojās riktīgās dozās. Ja taisa autoklāvā, tad var arī bez sāls. Drīzāk vajag ko pielikt lai būtu tas produkts skābens ( zivīm tiri labi der tomātu pasta). Un ne jau tik garšai , bet ja nav tā kā vajag nosterilizējies , tad neskābā bezgaisa vidē var savairoties botulisma mikrobs, kas izdala vienu no spēcīgākajām indēm. Tāpēc arī ne pārāk ieska aizrauties ar gaļas konservu taisīšanu mājās. It sevišķi bez autoklāva. Neizkarsēsi kā vajag... un vari dabūt galu. Visādos gurķu konservos liek etiķi- tur pēc definīcijas tas botulisma mikrobs nevar dzīvot.
9.marts 2017, 16:38 | links
 
Bet tad to sāli liek tikai garšas pēc!? vai tomēr kā konservantu!
9.marts 2017, 16:25 | links
 
Jā, tās veco laiku receptes, tipa likt x tējkarotes sāls... Nu padomjlaikos nebija dižā izvēle sālij-visa bija vienāda (un tējkarotes arī štancēja pēc vien izmēra). Tagad... dažāda maluma sāls, attiecīgi tā tējkarote var saturēt dažādus gramus. Nu arī, vecos laikos nebija precīzu svariņu, kas sver gramus. Mūsdienās- vajag dozēt gramos. Garša vienmēr būs vienāda. Cepjot vai marinējot vajag no 12 līdz 15 gramiem sāls uz 1kg gaļas/zivs . Ja marinē, tad sveram to gaļu/zivi kopā ar marinādi un tad sveram sāli . Ja gribāt taisīt mazsālītu lasi, tad vajag 20-26 gramus sāls uz kg ( un cukuru no 20 līdz 40g) . Protams garšas īpatnības katram savas, bet vienreiz uztaisiet to ko gatavojat nosverot , un turpmāk vienmēr būs vienāda garša. Svariņi, kas sver grama daļas, Aliexpress maksā kādus 5-7 eur. Nopērkam un būs ''laime'' Paša produkta svēršanas svari(sver kādus 3-4kg) ir nopērkami katrā saimniecības bodē.
9.marts 2017, 16:13 | links
 
Priekš gaļas tējkarotīte normāli ,tas ir uz 0.5l puskilo gaļas ,pēctam vari savai gaumei vairāk vai mazāk.
9.marts 2017, 14:22 | links
 
Sveiki!

Varbūt kāds ieviest skaidrību, kam nepieciešams tik daudz sāls, kad taisa zivju un gaļas konservus autoklāvā! praktiski visās receptēs un 0,5l burku paredz tējkarotes sāls, bet tad zivs vai gaļa konservi sanāk diezgan sāļi, bet piemēram 1/3 tējkarotes un tad ir labi!

Vai sāls domāts kā konservants, lai konservi ilgāk stāv??
Vai arī kā garšas pastiprinātājs un cilvēkiem garšo tik sāļš produkts!??

Paldies

gundar, 9.marts 2017, 13:59

labāk skaties receptes kur mēra produktus gramos, ar 5 gr jāpietiek
9.marts 2017, 14:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers