Kūpinātavas

valdis687, info par zandartu sezonas atklāšanu saņēmi?

valdis687 cik ilgi gala beigās kūpināji? varbūt vajadzēja vienkārši ilgāk pakūpināt?
24.maijs 2011, 10:50 | links
 
tontons7 - "Ābele manām kūpinātajām zivtelēm piedeva nelielu skābuma garšu, vismaz tā likās. Kur probļema?" - nevajag kurināt vis ar antonovku, bet gan balto dzidro vai bumbierābeli... :DD

valdis687 - vajag vairāk ventilācijas, lai zivtiņa apžūst, citādi skapī tiešām sanāks kā sautēta.

ērgli - es ar mucā tieši tā visu daru. Šādā siltā laikā pēc zivs ielikšanas kurinu ar zaļu alksni, ja liek arī sausu malku tad ir par karstu manuprāt
24.maijs 2011, 12:05 | links
 
Es ziemā ar uzcirtu dūmotavu pēc Buma k-ga ieteikumiem un padomiem. Iekš vienas kastes otra, no nerūstošā. Pa vidu ugunsdrošais drapējums no Isover...
Gaļa arī tāda sanāca, kā Valdis saka - izvārīta. Ieliku jumtpusē šīberi un ar karstumu vairs neaizrāvos. Neteikšu ka sanāca laba, bet ciešama. Manuprāt ir jāliek vēl viens restots šīberis, jo ja "uzdod" lielāku karstumu, tad iekšā rodas kondensāts nepajokam...
24.maijs 2011, 15:30 | links
 
Pa manam vis vieglāk kontrolēt temperatūru ir kūpinātavās kurām dūms un siltums pienāk pa trubu(mums trubas garums ir apm. 2metri)
Un pašas kūpinātavas apakšā ir sakrauti akmeņi,siltums un dūmi iet caur viņiem.
Akmeņi nodrošina vienmērīgāku temperatūru.
Vistai,zivij,gaļai katram cits karstums un kūpināšanas laiks,bet pie tā var piešauties.
24.maijs 2011, 16:51 | links
 
Es jau iepriekš rakstiju:
Manā albumā ir bildes kā taisīt kūpinātavu un ir arī komentāri.
24.maijs 2011, 18:07 | links
 
vislabāk tomēr no koka,iebetonē pamatni,cik nu katrs lielu grib,uzmūrē kādas četras rinda ķieģelīti,virsējo daļu gatavo no koka kā parastu kasti ar durtiņām pa vienu plakni,var arī ar šahtu taisīt,man labāk patīk ka kurina apakša,iekurina lai ceplis uzsildas pie viena veidojas ogles uz kurām uzmet mitras skaidas(pa druskai)var šķeldu vai vēl labāk pērnos priežu čiekurus,pa to laiku zivs ir apžuvusi,apvītusi un ir gatava iekšā šaušanai,(mitru nav lāgu ,būs mitra pļockaina,ja karina var nokrist)tālākais process lēnā garā pa pagalītei skaidiņas čiekuri kas nu kuram pa rokai,tikai nevar pārforsēt,kāpēc koks vislabāk???vot to jūs dabus zinat pēc kāda laika,tā foršā cepliša smarža(izteikti siltā laikā),koks kurš pievilcies ar dūmu un kūpinātas zivs smaržu,ja kāds to apšauba tad višš nav to procesu baudijis,nav bijs klāt kad man vecfāč darbojās ar no jūras vestajām žuvēm,gadijas arī nosvilinat pa kādam ceplitim,bet tas jau tas štengrais brendiņš vainigs,lai veicas un labu apetīti...
24.maijs 2011, 19:38 | links
 
eerglis, ziņu par zandartu copi saņēmu, par ko liels paldies, bet esmu spiests atturēties no piedalīšanās veselības problēmu dēļ (ceru ka tikai šoreiz), bet sirdī esmu ar jums un lasu katru ziņu šai sakarā.
Par kūpināšanu: kopā kūpināju 1st. kaut ieteikums bija 40min. jo gaidīju ka zivs paliks sausāka, sākumā 20 min turēju vāku ar pavērtu spraugu, tad aizvēru, un beigās atkal pavēru.
25.maijs 2011, 11:15 | links
 
valdi, veseļojies!
Varbūt, ka Tu zivis mazgāji pirms kūpināšanas, un tur uzņēma par daudz mitruma? Es tikai noslaucīju.
25.maijs 2011, 11:18 | links
 
eerglis
Nē nemazgāju bet domāju, ka bija par mazu gaisa apmaiņa un mitrums neizgāja ārā, kā tas būtu kūpinātavā ar dūmu caurplūdi, bet galvenais laikam ir pieredzes trūkums.
Gribu pamēģināt nokūpināt vistu pēc buma receptes, tikai jāatrod lielas vistas.
25.maijs 2011, 11:29 | links
 
dīvaini, man jau ar tā caurplūde nav liela. Jātrenējas, jāsēž jāvaktē :)
25.maijs 2011, 11:33 | links
 
valdi - var arī maziņās ķekavas no maximas kūpināt, tikai nemarinē pārāk ilgi un drošības pēc paņem 2, lai nav mazuma piegarša :)
25.maijs 2011, 11:43 | links
 
mitrums uz žāvētavas vāka no iekšpuses rodas no kondensāta - tas arī ir galvenais iemesls kāpēc žāvētavu izkurinu pirms zivju iekšā likšanas. Ja kurina bez sildīšanas tad uz zivīm tas kondensāts uzkrājas un pēc tam protams nožūst bet zivis būs melnākas, garša ar izmainās ne uz labo pusi.
25.maijs 2011, 12:14 | links
 
Nu i nafig tās maksimas vistas - nesen paņēmu uz vietas veikalā ceptu, visu nakošo dienu mocījos ar vēdergraizēm. Tur vista papriekš ir saldēta, tad atkausēta, tad marinēta un tad tik cep - tā tā vista kādu gadu uz letes nostāv 4 dažādos veidos.
25.maijs 2011, 12:17 | links
 
Cik daudz no kurtuves mucas augšas nost jāgriež?
25.maijs 2011, 13:45 | links
 
es negriezu ne cik, piemetināju apakšā kurtuvi.
25.maijs 2011, 13:47 | links
 
uz vietas veikalā cep tās, ko nevar pārdot :)) nav tik traki, ja gadās ķekavas vai bauskas vistas - ļoti labi. no leišu brīnumiem gan jāuzmanās, a ja ar atlaidi, tad jāmūk :)
25.maijs 2011, 14:53 | links
 
Zivis kūpinu sekojoši:

Kamēr tīru zivis, tikmēr uzkurinu karstu, pagales 10-12 sausas malkas, izdzenu kondensātu, lieko mitrumu un uzsildu kopumā, T ap 100 grādiem un sauss. Aizņem minūtes 40-50.

Tad noslaucītas, ar garšvielām un ķiplokiem ierīvētas zivis uz sietiem ievietoju kūpinātavā( T nokrītas) un piemetu 4-5 pagales svaigas malkas uz ogļu čupiņas/nesadegušām sausām pagalēm. Nogriežu daļēji skābekli, aizveru pieplūdi, nevis izplūdi, bet ne ļidz galam. Pēc 30 min ielieku janas 4-5 pagales alkšņa un vēl mazliet pieveru ieplūdi, sekoju lai ogles atjaunojas, bet nav vilkmes, tad T turās ap 50 grādiem un procesu var stiept garumā pēc garšu vēlmēm. Pēc pirmās stundas gaisu atņemu vispār, tikai pieleiku malku. Man sanāk malku likt ik pēc 30 min.

Cīņai pret mitrumu - Kūpinātavai nav jumta bet gan blīvi salikti apses dēlīši. Caur tiem tad arī izplūst visi dūmi un nekas nepli, bet gan uzsūcas dēļos.

Lielas zivis, piem, ~15 kg samu dūmoju 4 stundas, vimbas ~1,5h.

Ja ir pastāvīga kūpināšanas vieta, tad mūra būdai tomēr ir daudz priekšrōcību T stabilitātes ziņā. Arī gaisa/dūmu apmaiņa būdā ir laba.

[img]http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-19206.htm[img]
25.maijs 2011, 15:10 | links
 
V.S.O.P - pilnīgi piekrīūtu par to mūra būdu un gaisa/dūmu apmaiņu. Nu es parasti zivtiņai mitrumu pārbaudu ar pirkstu, respektīvi - uzsildītā kūpinātavā ieliek zivi, tad kurina tikai ar sauso malku un ik pa 10 min pārbauda vai zivs nav apžuvusi - nav vairs mitruma uz zivs. Kad zivs ir pietiekoši sausa, tad liek virsū dūmu malku - alksni, ābeli utt un kūpina kamēr gatavs
Ir gan cilvēki, kam garšo tās dūmos vārīti sutinātās, man kaimiņš pat liek folliju zem zivs apakšā, lai zivs sula nekur nenopil. Es gan tādu metodi neatbalstu un man garšo smuka sausa zivtiņa - tāda, ka paņemot rokā viņa uzreiz neizšķīst
25.maijs 2011, 15:20 | links
 
Daddy
Paldies par padomu par ābeļu malku, diemžēl dzidrais aug, bet kāds zars atradīsies.
Vāks man ar no dēlīšiem smuki sasists, pa virsu skārds un nekas nepil. Un gaisa padevi, var teikt, nedodu un nekas nešķīst, domāju karstumu bargu nevajag uzreiz dot.
25.maijs 2011, 18:44 | links
 
Kā ir ar karūsām, ir ēdama pēc kūpināšanas, vai nav vērts pūlēties?
27.maijs 2011, 12:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager