Kūpinātavas

Reiz mani cienāja ar karūsām, kas kūpinātas tikai uz ābeļu malkas - nu tā, ēst varēja, bet tikai ar Piebaldzēnu :).
27.maijs 2011, 14:44 | links
 
Kūpinot mucā tās zivtrlrs iznāk kūpinātas vai tādas kā izsutinātas?
29.maijs 2011, 21:58 | links
 
Ja aiztaisīsi vāku par agru būs sutinātas ja laicigi būs kūpinātas Visās kūpinātavās zivis vispirms ir jāapkaltē .Vai nu pirms liekot zivis kuriņā tas ir jāuzkarsē jāizžāvē tad var likt vāku virsū uzreiz mitrums ko veido pati kūpinātava būs zudis un manta iznāks laba
29.maijs 2011, 22:12 | links
 
Paldies, bums!
30.maijs 2011, 08:28 | links
 
Ko viiri saka par šadu projektu un ko varat ieteikt, jautajumi ir klaat pie bildes...

30.maijs 2011, 21:43 | links
 
Dūmvads par īsu - es liktu 3 metrus. Ķieģeļu rindas kādas 4, tā lai būtu vienā līmenī ar dūmvadu augšu. Liekas ka pusmuca dūmvadam kurtuvei nederēs - par īsu, savādāk būs ceptas zivis un koka būda ar ātri nosvils. Augšā netaisi slīpu jumtu, pietiek ar no dēļiem sasistu vāku - vilkmi tad varēsi regulēt piemēram ieliekot kādu nelielu kociņu zem vāka lai ir šķirba. Zivīm taisi restes.
30.maijs 2011, 22:26 | links
 
Var visadi taisit,

laikam vienkarsakais , noperc kadus 100 kiegelus sadali uz 50 abas puses, samure atstajot apaksa vietu krasnij ko var nopirkt gatavu, durvis panem no maziem deljiem sasit kopa, tad no kkadam metala plaksnis kas pei rokas uzmet jumtu un kadu mazu skursteni un gatavs
30.maijs 2011, 22:28 | links
 
Ķiegeļus ja mūrēsi ar tiem kurtuvi tad ņem labāk lietotus ugunsdrošos, kaut pusītes. Silikāta ilgi nekalpos.
30.maijs 2011, 22:28 | links
 
Da nez ir jau visadi kiegeli, japerk labas kvalitates un uguns izturigie.... nejau veco laiku :d
30.maijs 2011, 22:30 | links
 
diezvai nodegs man tur kaut kaas....man bus akmeņi priekšā dumuvadaam lai liesmu nesit uz augshu vai kaads dzelz konstrukcijas kresla veida izgatavojums...nav jegas no 3metru dumuvadu...man vieta nelauj un man labaak tiik zivis karsti kupinaatas...bet nu taa ir gaumes lieta...
30.maijs 2011, 23:24 | links
 
Vakar eksperimentēju kūpinot vimbas. 20min turēju vāku pusatvērtu(ap 30cm) un 20min ar nelielu spraudziņu. Iznāca ne tik mīkstas un sutinātas kā iepriekš. Tikai temperatūra bija jātur augsta lai gruzdētu ieliktās pagales, (ap 70-80 gr.) un būtu dūmi. Kad vāks ciet sāk čurkstēt, baidos ka iznāks sautētas. Un vēl- iznāk ne īpaši brūnas, tādas pabālas un tomēr pamīkstas. Dūmiem lieku ābeli un alksni. Jūtu ka labāk ir, bet riktīgi nav.
31.maijs 2011, 10:18 | links
 
koka žāvētavas nodeg visas, 2 gadu laikā ar garantiju, par to nav ko ij runāt, liec akmeņus vai neliec :))

par piedzērušā rūķa projektu - var taisīt vienkārši un var taisīt sarežģīti. Tu esi izvēlējies sarežģīto ceļu, pie tam ārprātā lielu - tu taisies uzreiz kūpināt veselu cūku vai 25 vistas vai 50kg zivju? :)
31.maijs 2011, 10:23 | links
 
nu nav man vinaa neko lielaa, triis keigeli katrai sienai sanaak, ja pashas kastes izmers iekšējais sanaak 65cm +/-, tas taschu nav nekas liels...Sarezgiti taisu jo tas buus visiem redzamaa vietaa un negribu rakt zemee iekšā kaut ko un likt kaut kaadas apruseejusghas bleka kastees vai mucas...butu man kada gravja mala, lauka nosturi sen butu citu metodi izmantojis...
31.maijs 2011, 21:27 | links
 
nu jaaa...esmu pie bildes nepareizus izmeerus pielicis..80x80 ir pamatu izmers, murejamai dalai....
31.maijs 2011, 21:31 | links
 
Nu nesaprotu ,kāpēc cilvēkiem patīk visu sarežģīt ? Kūpinu zivis jau gandrīz 30 gadus. Man vislabāk patīk mūra kūpinātava ,dūmvads vismaz 3-4m garš ,kurtuvei nav lielas nozīmes.Ja māk var izkūpināt bez nekādas vilkmes regulēšanas ,tikai ar malkas daudzumu. Man kūpinātavas iekšējais "tīrais" izmērs ir 1,45mx1,45m.Esmu kūpinājis gan vienu 5kg samu gan 27kg veselu un nedalītu, to pašu kas bildē .Malkai izmantoju tikai zaļu alksni ,pieejams turpat gandrīz blakus ,uz beigām var piešaut kadiķi {ja ir pieejams} vai zaļas kļavu lapas.Uzskatu ,ka pat nelielas zivis ir jākūpina vismaz 2.5h ,sami no10 un lielāki 5-6h.Vēlu veiksmi !!!!
31.maijs 2011, 22:33 | links
 
To cik ilgi jākūpina nevar noteikt vispārināti,tas katrai kūpinātavai ir savādāk.
31.maijs 2011, 22:58 | links
 
Pareizi Toni :DD
31.maijs 2011, 23:01 | links
 
Nu nevar pa 1.5h normāli izkūpināt zivi. citādi tā jau sanāk sutināšana.
1.jūnijs 2011, 23:04 | links
 
kaa taad nevar izkupinaat pa 1.5h zivi....
2.jūnijs 2011, 11:52 | links
 
par 1,5 h var ātri apdūmot un izcept, piem, vimbu, bet garšīgi nokūpināt vajag vairāk laika. Gaumes lieta, protams, taču pēdējais experiments ar vistām -Buma ieteiktā marinādē un 4 h 100 grādos bija super. Grādi tika mērīti starp sietiem un ir patiesi. Nobalansēju rezīmā, kad tauki gandrīz nepil. Rekomendēju - pamēģiniet!!!!

Vecie ķekavas vistu kūpinātāji saka, ka vista jāmauc 150-180 grādos 1, 5 h un ir gatava. Jā ir, cepta. Tas pats ar zivīm - var izcept ātri, bet var garšīgi nokūpināt.
2.jūnijs 2011, 21:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager