Viss par zušiem ....

Zušu keršana , sistēmas un ēsmas .
Jāni, zutis pa dienu sēž alā vai ieracies dūņās. Tā kā pats doma, kur šis tavā ezerā varētu būt. Bet vajag izmantot zūša izcili labo ožu un iebarot ar sakapātām sliekām. Ja ir vietas, kur uz gultnes guļ slānis ar vecajām niedrem, tad tur arī varētu zutis slēpties.
6.jūlijs 2009, 12:01 | links
 
Sveiki!

Kāds var pastāstīt kur zušim patīk uzturēties? Respektīvi ir zināms, ka ezerā ir zuši, bet vai var noteikt pēc ezera grunts reliefa, krastu augu dažādības, kurā ezera rajonā viņiem labāk patīk dzīvoties?
6.jūlijs 2009, 11:46 | links
 
Uz gruntenēm , uz āķa naktstārpu vai čemuru ar sliekām ( tās nevar būt pa daudz) , cope no krēslas līdz pat rītu (ieskaitot) ... Citur pat labi ņem garneles, pat iekšējos ar jūru netieši saistītos ūdeņos ...
26.jūnijs 2009, 19:31 | links
 
Gājām ar kolēģi uz breksiem/līņiem, (pa kādam arī dabūjām) vienā vakarā čomam tika zutis, otrā man! Abiem tie pirmie, bet gribētos vēl kādu izvilkt, varbūt kāds var ieteikt kādu veidu, kā ķert tieši zušus, jo var redzēt ka šie tajā vietā apgrozas!? dziļums tur no 1,5 - 2,5 kante, tālu no krasta nemetām, kādus 5-7metrus. tas Alūksnes ezerā!
Kērām uz lapu slieciņām.
26.jūnijs 2009, 19:27 | links
 
Nu šodien uz zuti arī nekā vērā ņemama, viena bute ap 400 gr un nedaudz mazāks asrītis.... Vienu lozi gan nopūdelēju uz garneli, bet varbūt ka tā bija tikai bute.....
26.jūnijs 2009, 02:57 | links
 
Šodien kanalā uz zušiem no 21:00 -01:30 nevienas vērā ņemamas copes ...
18.jūnijs 2009, 02:03 | links
 
Pie mums Liepājā , nekas neņem, neesmu vismaz ne dzirdējis ne redzējis ...Vēss ar pēc ...... palicis....
6.jūnijs 2009, 11:01 | links
 
Veči....kas vispār tagad notiek ar zušu copi? Būtu jau laiks, uz jāņiem kādu derētu iekūpināt....bet kā ir ar copi, vai ir aktīvi!?
6.jūnijs 2009, 10:58 | links
 
Tas ir Krievijā,bet mēs ar kolēģi(tagad jau makšķerē aizsaulē)~gadus 10 atpakaļ Usmā(Amjūdzē) noķērām 2.6kg.Viņam paņēma uz raudiņu,dzīļums~11m uz dzīvo.Sēdējām uz zandartiem ar ziemas makšķerēm ar vīķēm vai grunduļiem.Cīņa bija varena un dienas vidū,kad tie flegmātiķi vairs nepieteicās.
3.jūnijs 2009, 11:17 | links
 
Nu, jā , jā uz dzīvo gan beigto jau viņš tā pat ņem ....Vienreiz ar pludiņu uz līdakām uz dzīvo, vēlu vakarā arī dabūju, protams ka ne tik lielu ...
3.jūnijs 2009, 11:08 | links
 
Upes zutis

svars 2.25kg;garums 1030mm;apkārtmērs 180mm;noķerts uz dzīvo zivtiņu 15m dziļumā.
3.jūnijs 2009, 11:00 | links
 
Pēdējos gadus esmu pārliecinajies , ka naktenieks ( nemaz tik viegli man nav iespējas , karstā laikā viņus salasīt) nemaz nav pie noteiktiem apstākļiem tā labākā ēsma , ļoti labi ņem tā pat uz garnelēm , svaigiem maziem jūras vēzīšiem .... Saka ka ļoti laba ēsma ir krabju gaļa, tikai nezinu , kur var dabūt! Par aizliegtām ēsmām nerunāšu ...
3.jūnijs 2009, 10:47 | links
 
Tārpus vajag saglabāt stingra kokvilnas auduma maisiņā,vai bondžās no koka,putuplasta.Ideāls variants,ja bundžai ir abos galos vāki,tad tos vieglāk paņemt.Viņi vienmēr ir apakšā.Vēl viens paņēmiens-saglabā pirts mačalkā(мочалку из люффы) porainā.Katram tārpam tur iznāk sava ala.Paņem ~25cm garu,taisa iegriezumu,lai varētu atvērt,kā grāmatu.Apstrādā ar māla ķieģeļa putekļiem(sarkanīgi),samitrina un laiž tārpus iekšā.Piebaro ar samaltām saulespuķu sēklām...To visu maisiņā kokvilnas,visi tārpi švamē dažu minūšu laikā.Atver un uz āķa.Pilsētniekiem-pēc copes ledusskapī +C*,glabājas ilgi,pieņem krāsu sarkano.
3.jūnijs 2009, 10:39 | links
 
Leiši vēl pa ziemu bija iemaldījušies, biļete-lats :)), biju domājis ka eji pie robežsardzes kugiem .... Ir jau vēl vietas , kur var brīvi piekļūt un zuši arī ir ...
Varbūt ka "vienkājis" tos tārpus ar kaut ko sabaro aromātam, tā zinu ka uz vēdzelēm sagriež smalki , smalki ķiploku un ieber bundžā ar tārpiem un zemi !
3.jūnijs 2009, 10:19 | links
 
Es par Kursu arī domāju. Pagāšgad es vel tur gāju uz zušiem. Nezinu kā būs šogad, varbūt ka vairāk nelaidīs...
3.jūnijs 2009, 10:12 | links
 
Knife, es nojaušu , kur Tu tieci iekšā, bet ir vēl labas vietas tieši no Kursas, par Vidējo moli nemaz nerunājot ....
Savā laikā , kad no Kursas teritorajas varēja tikt, bija superīga vieta , citur varēja apkārt mētāt un h...
AAkkis , ar laivu nevar gan stāvēt uz kugu ceļa, laiž viņu laikam iekšā tāpēc ka invalīds , bet cik sapratu ka pagājušo gadu jau ne visur vairs laida, tad izlūdzies atļauju uz slēgto moli copēt, cik pazīstamie(darbinieki) iet , teica ka zive nējēgā tur savairojusies, paradoks, Krievu laikos nelaida (izņemot ar speciālām atļaujām) ne uz vienu moli izņemot Vidējo, tagad viss otrādi !
3.jūnijs 2009, 10:07 | links
 
Es Roli tai teritorijā arī tieku iekšā, bet labākais, ka viņam ķerās, bet man nekā.
3.jūnijs 2009, 09:56 | links
 
Vai tad tie,kas strādā ostā neviens nemakšķerē?Vismaz vietu noskatīt var,tur ar laivu ar nedrīkst tuvoties?Kaut kā jau caurlaidi var sakārtot,kas tad viņam pa privilēģijām-vecs darbinieks,radu būšana.
3.jūnijs 2009, 09:54 | links
 
Zini , kas ir pats interesantākais, ka vinš tiek tur , kur vienkāršais mirstīgais netiek (slēgtās ostas teritorijas) , esmu ar viņu runājis ne reizi, uz nakteniekiem viņš tikai ķer, esot grūtāk tārpus sarakt , nekā makšķerēt :))
Šeit vienkārši lielu lomu spēlē vietas un laika izvēle...
Kolēgis vienreiz pa dienu šo saticis, tas no 8-12 bija karstajā vasaras dienas svelmē savilcis padsmit zušu , visi gandrīz pāri pa kg !
3.jūnijs 2009, 09:32 | links
 
Paņemiet litrīgo un nosēžaties blakus,tad jau redzēsiet uz ko ķer!
3.jūnijs 2009, 09:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager