Spoles

Jon-Hill [30.03.23]: Rek 4 lapas apakaļ vien sūdzas, ka spole, Daiwa šķiet netin tievo auklu,, bet samaksājis 180 naudiņas.. !! :)
Vainot ražotāju brāķī ir ērti un galvenais tas visu paskaidro.

Uzburšu ainiņu.

Garlaicības mākts pilsonis ienāk copes veikalā. Sāk grābstīties gar spolēm, tipa testēt.
Sāk griezt kā negudrs.
Rezultātā spoli nenotur un tā aizlido. ( ne visur ir tik ērts spoļu stends ar spiņa rokturiem kā Juglas Salmo, citviet tās ir izkārtotas plauktā)

Tirgotājs nofakojās, apskata spoli, it kā defekta nav, noliek atpakaļ plauktā.
Līkrocis atvainojas un dodas prom.

Un tad to spoli kāds nopērk un sūdzās par problām tās darbībā. Lamā ražotāju un tirgotāju.

Pēc manām domām pie katra spoļu stenda būtu jāliek uzraksts
,, Lūdzu testē, bet zini, ja nometīsi zemē spoli ,tev tā būs jānopērk"

Morāle.

Nepērciet spoli no stenda, jo nevar zināt cik reizes tā ir kritusi un kā cilvēki viņu ir čakarējuši.
30.marts 2023, 21:11 | links
 
Jaunas auklas uztīšanai izmantoju šādu aļika brīnumu -

€ 3,47 32% Off | LINNHUE Portable Fishing Line Winder Spooler Machine Vacuum spinning Baitcasting Reel Spooling System Fishing Tool Accessories
https://a.aliexpress.com/_m0djz3g

JIG_RIG_LV, 30.marts 2023, 19:07


Šis labs, bet der uztīšanai, nevis ātrai notīšanai.
Šo izmantoju arī, kad multiem tinu virsū auklu, tik tad puika pietur un ar dvieli bremzē spolīti, lai uztītos ar maksimālo slodzi.
30.marts 2023, 19:16 | links
 
Jaunas auklas uztīšanai izmantoju šādu aļika brīnumu -

€ 3,47 32% Off | LINNHUE Portable Fishing Line Winder Spooler Machine Vacuum spinning Baitcasting Reel Spooling System Fishing Tool Accessories
https://a.aliexpress.com/_m0djz3g
30.marts 2023, 19:07 | links
 
Ir veči kas vēl šodien mauc ar Ņevu!:))...es glabāju pārtīšanai!

Willy, 30.marts 2023, 17:59


Es gan pārtīšanai izmantoju skrūvjmašīnu, šķiet ērtāk un ātrāk.
Bet ņeva šai gadsimtā vairs nav izmantota, agrāk gan plašā spektrā, sākot ar gruntenēm, beidzot ar zandartu copei un pludināšanai.
30.marts 2023, 18:34 | links
 

Ir veči kas vēl šodien mauc ar Ņevu!:))...es glabāju pārtīšanai!
30.marts 2023, 17:59 | links
 
No savas mazās džiga pieredzes ~ 4 gadi, varu pateikt vienu savu secinājumu -
Brīvi var džigot ar Salmo kātu par 15€ un Salmo spoli par 25€ un Salmo auklu par 10€, gadu tā nostaigāju gar upēm un arī zivis ķērās.
Pēc tam nomainīju auklu uz Varivas PE #0.8 un #0.6, sākās cilpas, bārdas un auklas rullis izbeidzās trijās copes reizēs. Nomainīju spoli uz Ninja LT, pazuda bārdas, pazuda cilpas un cipe kļuva baudāmāka. Sagribējās lielāku jūtību, nomainīju kātu uz 100€ vērtu kātu un viss atkal ir labi.

Īsais rezumē -

Ja pats neesi pārliecināts, vai konkrētais copes veids un cope kā tāda patiks, droši pērc lēto aprīkojumu un viss būs kārtībā, zivis ķersies. Vēlāk ja sapratīsi, ka tā lieta patīk, tad jau sāksi attīstīt inventāru pat pēc savām konkrētajām vēlmēm un iespējām.
Ja savukārt 100% zini, ka konkrētais cipes veids būs tavs, tad izlaid lēto galu un uzreiz ej uz vidējo, sākumā liksies, ka pārmaksā, bet patiesībā ietaupīsi.

Bet šādi secinājumi cik es palasos forumos ir visiem pieredzējušajiem copmaņiem, tikai es gribēju būt viss gudrākais un sākot džiga gaitas viņso neklausījos un domāju, ka esmu viss gudrākais un džigam lētais gals būs labu labais )))

JIG_RIG_LV, 30.marts 2023, 16:52


Pareizi teikts un lielākā daļa tā arī kāpj uz tiem pašiem grābekļiem un nevienu vien reizi ;D Kā sacīt jāsaka, mēs neesam tik bagāti lai pirktu lētas lietas, bet nopērkot gan lētā gala, gan dārgā gala var netrāpīt tajā ko tu īsti vēlies un līdz ar to šā vai tā nāksies pirkt jau nākamo variantu, kad būsi aprīvējies un zināsi ko gribi un kā pielietosi.

Cits stāsts ir ja spēj +/- nodefinēt savas prasības un arī pielietojumu, tad kāds var ieteikt, bet ar bez garantijas, ka tavās rokās tavs viss pildīs to ko vēlies, jo katram ir savi uzskati un ekspektācijas.

Un tas vēl nepieskaroties pie fen shuj izvirtībām ;D
30.marts 2023, 17:40 | links
 
=== Pēc tam nomainīju auklu uz Varivas PE #0.8 un #0.6, sākās cilpas, bārdas un auklas rullis izbeidzās trijās copes reizēs. Nomainīju spoli uz Ninja LT, pazuda bārdas, pazuda cilpas un cipe ===

Tieši sšī ir visbiežāk pieļautā kļūda !!
Uzliekot žigulim merša ripuļus tas neaizbrauks kā mersis !!! Un vaino spoli,,bet spolīte nav tādai smalkai auklai paredzēta,, un kātiņš ar nav un līdz tam ir jāizaug...
30.marts 2023, 17:10 | links
 
JIG_RIG_LV [30.mar]: No savas mazās džiga pieredzes ~ 4 gadi, varu pateikt vienu savu secinājumu -
Brīvi var džigot ar Salmo kātu par 15€ un Salmo spoli par 25€ un Salmo auklu par 10€, gadu tā nostaigāju gar upēm un arī zivis ķērās.
Pēc tam nomainīju auklu uz Varivas PE #0.8 un #0.6, sākās cilpas, bārdas un auklas rullis izbeidzās trijās copes reizēs. Nomainīju spoli uz Ninja LT, pazuda bārdas, pazuda cilpas un cipe kļuva baudāmāka. Sagribējās lielāku jūtību, nomainīju kātu uz 100€ vērtu kātu un viss atkal ir labi.

Īsais rezumē -

Ja pats neesi pārliecināts, vai konkrētais copes veids un cope kā tāda patiks, droši pērc lēto aprīkojumu un viss būs kārtībā, zivis ķersies. Vēlāk ja sapratīsi, ka tā lieta patīk, tad jau sāksi attīstīt inventāru pat pēc savām konkrētajām vēlmēm un iespējām.
Ja savukārt 100% zini, ka konkrētais cipes veids būs tavs, tad izlaid lēto galu un uzreiz ej uz vidējo, sākumā liksies, ka pārmaksā, bet patiesībā ietaupīsi.

Bet šādi secinājumi cik es palasos forumos ir visiem pieredzējušajiem copmaņiem, tikai es gribēju būt viss gudrākais un sākot džiga gaitas viņso neklausījos un domāju, ka esmu viss gudrākais un džigam lētais gals būs labu labais )))
IDEĀLI TEIKTS !!!!
30.marts 2023, 16:56 | links
 
No savas mazās džiga pieredzes ~ 4 gadi, varu pateikt vienu savu secinājumu -
Brīvi var džigot ar Salmo kātu par 15€ un Salmo spoli par 25€ un Salmo auklu par 10€, gadu tā nostaigāju gar upēm un arī zivis ķērās.
Pēc tam nomainīju auklu uz Varivas PE #0.8 un #0.6, sākās cilpas, bārdas un auklas rullis izbeidzās trijās copes reizēs. Nomainīju spoli uz Ninja LT, pazuda bārdas, pazuda cilpas un cipe kļuva baudāmāka. Sagribējās lielāku jūtību, nomainīju kātu uz 100€ vērtu kātu un viss atkal ir labi.

Īsais rezumē -

Ja pats neesi pārliecināts, vai konkrētais copes veids un cope kā tāda patiks, droši pērc lēto aprīkojumu un viss būs kārtībā, zivis ķersies. Vēlāk ja sapratīsi, ka tā lieta patīk, tad jau sāksi attīstīt inventāru pat pēc savām konkrētajām vēlmēm un iespējām.
Ja savukārt 100% zini, ka konkrētais cipes veids būs tavs, tad izlaid lēto galu un uzreiz ej uz vidējo, sākumā liksies, ka pārmaksā, bet patiesībā ietaupīsi.

Bet šādi secinājumi cik es palasos forumos ir visiem pieredzējušajiem copmaņiem, tikai es gribēju būt viss gudrākais un sākot džiga gaitas viņso neklausījos un domāju, ka esmu viss gudrākais un džigam lētais gals būs labu labais )))
30.marts 2023, 16:52 | links
 
Spešal iegāju lidlā uzmest aci tām spolēm pa 20 naudām. Par to cenu izskatijās ļoti ok. 2000-3000 un abi varianti, gan ar priekšējo bremzi, gan baitruneri.
30.marts 2023, 16:51 | links
 
Man sensenos laikos spinim viena okuma meta ķiņķus, un tā visu laiku. Tiesa gan, arī aukla bija Salmo zaļais sūds 0,13 (krāsa pēc divām reizēm pazūd kā miglas ķēms). Gribēju jau vest pie Buma, tak viņš teica, ka zina, kas par vainu. Vajag malas apvīlēt tai plastmasas skrūvei, kas spoles augšpusē regulē gaitu. Un to es varot izdarīt pats, nav ko lieki uz Rīgu braukāt.
Paņēmu visraupjāko vīli, apsēdos un desmit minūšu laikā - gotovs. Un pēc šīs apstrādes Okuma man nevienu bārdu vairs neuzmeta, izrādījās, ka tas izliekums tai plastmasas skrūvei par augstu, metot tālumā, aukla aiz tā aizķeras un ķiņķis virsā.
30.marts 2023, 15:29 | links
 
Un no tā izriet zemāk minētais secinājums! Daiwa un Shimano ( vai multa gadījumā Shimano un Daiwa), cenu kategorijā virs vidējā, atstāj nu ļoti mazu iespēju pašaut garām.

Vigulis, 30.marts 2023, 15:13

Tāpēc jau tie kas var atļauties pārmaksā *6 un pērk Shimano Aldebaran nevis Kastking Zephyr. :)
30.marts 2023, 15:21 | links
 
Un no tā izriet zemāk minētais secinājums! Daiwa un Shimano ( vai multa gadījumā Shimano un Daiwa), cenu kategorijā virs vidējā, atstāj nu ļoti mazu iespēju pašaut garām.
30.marts 2023, 15:13 | links
 
Vigulis [30.mar]: Tā jau ir, bet ir lietas, kaut vai tie paši multiplikatori, kuru Latvijā nav un nebūs brīvi plauktā. Ir daudz jālasa apskatus un jāuzticās kādam guru, kurš savā pieredzē ir caur rokām izlaidis vairāk loriņus, nekā kāds ir redzejis.
Jā, uzklausīt un uzticēties ir labi, un vajag !
Bet katru spoli kopā liek cits ķīnietis, un bez aptaustīšanas nevar zināt , vai tam ķīnietim tajà dienā nav pohas...
30.marts 2023, 15:04 | links
 

Mana pirmā spole 2 gadus atpakaļ asaru copei bija Okuma Jaw 20…, neko sliktu pateikt nevaru! :) viegla, ērta, 68cm, 25 jurīši soderī! :) izmantošu arī šogad, bet mazāk!

Iekrita rokās cits asaru kāts bez spoles! Izvēle krita uz Exceler! Protams, sajūtas citas, nevar salīdzināt :)

Pareizi kā te raksta, visiem gribas vieglu un jutīgu inventāru, baudāmu sajūtu copi :), bet ne vienmēr vajag izdot miljonu!

Tagad arī brīvie līdzekli cilvēkiem ir vairāk, tāpēc inventārs tiek mainīts biežāk, varbūt īsti pat vajadzība darīt to nav!
30.marts 2023, 15:02 | links
 
Tā jau ir, bet ir lietas, kaut vai tie paši multiplikatori, kuru Latvijā nav un nebūs brīvi plauktā. Ir daudz jālasa apskatus un jāuzticās kādam guru, kurš savā pieredzē ir caur rokām izlaidis vairāk loriņus, nekā kāds ir redzejis.
30.marts 2023, 14:56 | links
 
Es savas Daiwas visas inernetā izpētīju, bet PIRKU tikai pēc aptaustīšanas....
30.marts 2023, 14:48 | links
 
Kuham - es parasti jaunas auklas uztīšanai (jaunai spolei) plus bekings izmantoju lielo karpu spoli (ja nemaldos 8tūkst. razmers), uzlieku uz cita kāta apakšējās daļas, auklas kaseti iesviežu ūdens spaini un tinu, tā trīs reizes (dabiski, izmantojot arī jauno spoli).
Bļin, kādreiz copes bodēs varēja nopirkt tādu īpašo spoles statīvu ar rulli, speciāli auklu pārtīšanai, tas bija pirms gadiem 7-10.
Kādreiz, kad inventārā bija viena, divas spoles, tad nekādu papildus inventāru nevajadzēja, čik, čik un viss kārtībā. Tagad, kad to spoļu lērums, reizumis jāčakarējās diezgan ilgi. Tagad man arī uz divām fīderspolēm ir monofīls (pārtinu, jo braucu karpās), vajadzētu nomainīt uz pīto, tak slinkums 6000 spoles pārtīt, tas ķēpelīgs darbiņš.
Tagad vairs nemana tos auklu uztīšanas aparātus vairs nemana, Zarāzij, varbūt tādu pie tevis var pasūtīt?
30.marts 2023, 14:46 | links
 
Vigulis [30.mar]: Sievu var paņemt uz testa braucienu un tad, ja tā lieta iepatīkās... Bet veikala plauktā bieži vien vislabāk un bez luftēm griežas ar biezo smāķi piedzītie spoļu izstrādājumi.
Nu, internetā viss vēl labāk izskatās !!!
30.marts 2023, 14:46 | links
 
Jo copes inventāru jau nepērk 1 reizei....
Ir vērts iespringt ar meklējumiem un aptaustīšanu pirms pirkšanas, lai pie ūdens nebūtu jāčakarējas ar tehniskiem brāķīšiem...
TAS PALIELINA LAIMES SAJŪTU !!!
30.marts 2023, 14:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager