Spoles

Secinājums - labi, ka ir izvēle un ka daudz kas ir atkarīgs arī no veiksmes. :)
27.marts 2023, 10:47 | links
 
A ļoti tievajām auklām tā mēdz būt. Es pat nezinu, kas tur var līdzēt. Esmu dzirdējis, ka tieši Daiva klāj labāk. Pats nočakarējos ar Abu spolīti. Beigās atrisināju to visu ar mazāku pītās auklas daudzumu. Tātad, pietinu pilnāku spoli ar bekingu, bet pīto visus 100 metrus netinu.

Starp citu, man ir pavisam lētās Daivas. Lagūnas. Viena fīderim, viena spiningam. Fīderim būs trešā vai ceturtā sezona. Spiningam otrā. Bēdu nezinu. Šimano lētais gals Nexave reāli atpaliek. Pītene gan ap 0,1.
27.marts 2023, 10:40 | links
 
Diemžēl man nav veicies ar Daiwu - 180 EUR spolei bija problēmas ar auklas uzklāšanu, kas plānāka par 0.6.

meka, 27.marts 2023, 09:35

Ja man būtu šāda pieredze ar Daiwu, laikam ātri vien pārietu uz konkurējošo brendu :) Bet man pavisam pretēja pieredze. Četrus gadus atpakaļ nopirku lēto (50 €) iepriekšējās paaudzes Daiwa Exceler LT 2000D. Lietoju to kopā ar PE 0.3 Gosen Mebarin auklu. Ne reizi nav bijusi problēma ar auklas uzklāšanu, cilpu mešanu. Tādēļ arī tviča kātam tika iepirkta Daiwa, bet nu jau par 10 € dārgākā Fuego. Arī godam nokalpoja jau trīs gadus. It kā viss apmierina, bet miera nav, nagi niez pāriet uz kastinga komplektu :)
27.marts 2023, 10:28 | links
 
Viens ir ko spečuki raksta, bet pirmajā vietā ir paša un reāla copes biedru pieredze. Diemžēl man nav veicies ar Daiwu - 180 EUR spolei bija problēmas ar auklas uzklāšanu, kas plānāka par 0.6. Regulāras bārdas. Te arī tikko bija koments pat par Exist problēmām. Spolei zem 100 EUR pēc nepilna pusgada ručkā parādījās tāda lufte, kāda nekad nav bijusi pat uz pusi lētākām spolēm. Pārgāju uz Shimano ultegra un stradic. Ultegrai parādījās nelielas luftes pēc 3 gadiem. Stradicu lietoju 2 gadus. Nekādu problēmu. Esmu copējis stiprā vējā utt. NAV bijusi neviena bārda.

meka, 27.marts 2023, 09:35

Ieteiktu paskatīties, kas darās ar auklās uztinējrullīša gultni, ja tāds tur atrodas, iespējams tas ķīlē un vērpj auklu. Ņemto vērā gultņu izmērus Daiwa auklas uztinējrullīšos, ieteiktu uzstādīt tajā otro. Ae Exist tas pats stāsts, iespējams magsealed bremzē uztinējrullīti. Varu pačukstēt, ka 22 gada Exist spoles gaita ir briesmīga tieši magsealed gultņu dēļ, kas uzstādīti uz galvenā pāra.

onkyo, 27.marts 2023, 09:56

Iedevu Bumam to spoli. Viņš visu nočekoja, bet problēma palika - ar auklu zem 0.6 regulāras bārdas.
Subjektīvi draugu lokā tomēr ar Daiwu ir biežāk problēmas un ilgāk bez problēmām kalpo Shimano. Un kā tur ir ar visām Daiwas rezerves daļā. Runā ka esot lielākas problēmas darbūt nekā Shimano.
27.marts 2023, 10:04 | links
 
Viens ir ko spečuki raksta, bet pirmajā vietā ir paša un reāla copes biedru pieredze. Diemžēl man nav veicies ar Daiwu - 180 EUR spolei bija problēmas ar auklas uzklāšanu, kas plānāka par 0.6. Regulāras bārdas. Te arī tikko bija koments pat par Exist problēmām. Spolei zem 100 EUR pēc nepilna pusgada ručkā parādījās tāda lufte, kāda nekad nav bijusi pat uz pusi lētākām spolēm. Pārgāju uz Shimano ultegra un stradic. Ultegrai parādījās nelielas luftes pēc 3 gadiem. Stradicu lietoju 2 gadus. Nekādu problēmu. Esmu copējis stiprā vējā utt. NAV bijusi neviena bārda.

meka, 27.marts 2023, 09:35


Ieteiktu paskatīties, kas darās ar auklās uztinējrullīša gultni, ja tāds tur atrodas, iespējams tas ķīlē un vērpj auklu. Ņemto vērā gultņu izmērus Daiwa auklas uztinējrullīšos, ieteiktu uzstādīt tajā otro. Ae Exist tas pats stāsts, iespējams magsealed bremzē uztinējrullīti. Varu pačukstēt, ka 22 gada Exist spoles gaita ir briesmīga tieši magsealed gultņu dēļ, kas uzstādīti uz galvenā pāra.
27.marts 2023, 09:56 | links
 
Vai Daiwa Caldia ir piemērota tvičam vai tomēr Fuego labāk? Kā jau teicu tvičošu līdz 11 cm garus voblerus.

Arkso, 27.marts 2023, 09:35


Te derētu uzrakstīt, kura gada un par kāda izmēra spolēm iet runa!
Ja tā globāli, tad šīm abām tevis pieminētajām ir vairāk kopīga kā ātškirīga un tīri tehniski tas ir gaumes un maciņa biezuma jautājums. Ar 110 izmēra vobleriem tiks galā jebkura C3000/3000 izmēra spole. Ieteiktu ņemt ar ātro pārnesumu.
27.marts 2023, 09:52 | links
 
Vai Daiwa Caldia ir piemērota tvičam vai tomēr Fuego labāk? Kā jau teicu tvičošu līdz 11 cm garus voblerus.
27.marts 2023, 09:35 | links
 
Viens ir ko spečuki raksta, bet pirmajā vietā ir paša un reāla copes biedru pieredze. Diemžēl man nav veicies ar Daiwu - 180 EUR spolei bija problēmas ar auklas uzklāšanu, kas plānāka par 0.6. Regulāras bārdas. Te arī tikko bija koments pat par Exist problēmām. Spolei zem 100 EUR pēc nepilna pusgada ručkā parādījās tāda lufte, kāda nekad nav bijusi pat uz pusi lētākām spolēm. Pārgāju uz Shimano ultegra un stradic. Ultegrai parādījās nelielas luftes pēc 3 gadiem. Stradicu lietoju 2 gadus. Nekādu problēmu. Esmu copējis stiprā vējā utt. NAV bijusi neviena bārda.
27.marts 2023, 09:35 | links
 
Vēl viens, manuprāt, būtisks faktors, kas runā par spoles kvalitāti ir Daiwa's cenu politika - ar lielu brāķu procentu modeļiem ozpārdošanā tiek piemērota 30-40% liela atlaide.

onkyo, 26.marts 2023, 13:12

Nu tā gan ir pilnīga spekulācija, kam es neesmu spējīgs atrast nu nekādus reālus pierādījumus praksē. Mūsu reģionālās pārstāvniecības ietvaros (respektīvi Vācija,Benelux valstis, Polija, Baltija , pārējā mazā Austumeiropa) 30-40% atlaide DAIWA no ražotāja filiāles puses tas vispār ir kaut kas fantastisks. Ja modeli noņem no ražošanas, tad var būt kaut kādi speciālie piedāvājumi, bet tos parasti "apēd" lielie vācu/poļu tirdzniecības tīkli, līdz sīkajai LV tas nenonāk. Skandināvijā gan brīžiem ir redzēti visādi brīnumi, tur atsevišķa DAIWAS struktūra (tāpat kā UK un Francijā), par tiem es nezinu. Katŗa gadījumā korelāciju starp kaut kādu produkta kvalitāti un kaut kādām psihiskām atlaidēm es noteikti neesmu spējis saskatīt. Brāķis ir visiem ražotājiem, bet kopumā A klases brendiem DAIWA un SHIMANO tas statistiski noteikti ir zem 1% lai par kādu modeli būtu runa, nu izņemot pašus lētākos, ko par spoli īsti grūti nosaukt. Gadās kaut kādas partijas kur salaists auzās, bet tas ir ļoti reti, parasti ar lielu haju un tās atsauc. Pēdējais, ko atceros DAIWA bija Caldia MQ pirmā versija (19 vai 20, neatceros). To Japānā atsauca, novērsa defektus un palaida pa jaunu un viss štokos. SHIMANO arī tādi kasjaki ir bijuši savulaik ar Normark'am taisītajiem spoļu modeļiem. Tā tas pasaulē notiek, perfekts nav neviens. Mani, kā tirgotāju, kā reizi visvairāk interesē, lai man pēc tam tās spoles nenestu atpakaļ un nemestu man pa galvu :D Attiecīgi no draņķiem es maksimāli izvairos, pofig cik tur sākumā var nopelnīt.

zaraza, 26.marts 2023, 17:40


Tas ne mazākā mērā nebija nedz akmens veikalnieku, nedz Daiwa lauciņā (ir vairākas spoles, kas man ļoti patīk un nemelošu, no Shimano spolēm esmu gandrīz attiecies un lietoju pārsvrā Daiwa spoles) bet sakritība tāda, ka tieši 19 Ballistic un 21 Caldia spolēm bija lielas atlaides JP saitos. Citiem Daiwa modeļiem atlaides daaaaaaudz pieticīgākas.
26.marts 2023, 22:52 | links
 
Vēl viens, manuprāt, būtisks faktors, kas runā par spoles kvalitāti ir Daiwa's cenu politika - ar lielu brāķu procentu modeļiem ozpārdošanā tiek piemērota 30-40% liela atlaide.

onkyo, 26.marts 2023, 13:12


Nu tā gan ir pilnīga spekulācija, kam es neesmu spējīgs atrast nu nekādus reālus pierādījumus praksē. Mūsu reģionālās pārstāvniecības ietvaros (respektīvi Vācija,Benelux valstis, Polija, Baltija , pārējā mazā Austumeiropa) 30-40% atlaide DAIWA no ražotāja filiāles puses tas vispār ir kaut kas fantastisks. Ja modeli noņem no ražošanas, tad var būt kaut kādi speciālie piedāvājumi, bet tos parasti "apēd" lielie vācu/poļu tirdzniecības tīkli, līdz sīkajai LV tas nenonāk. Skandināvijā gan brīžiem ir redzēti visādi brīnumi, tur atsevišķa DAIWAS struktūra (tāpat kā UK un Francijā), par tiem es nezinu. Katŗa gadījumā korelāciju starp kaut kādu produkta kvalitāti un kaut kādām psihiskām atlaidēm es noteikti neesmu spējis saskatīt. Brāķis ir visiem ražotājiem, bet kopumā A klases brendiem DAIWA un SHIMANO tas statistiski noteikti ir zem 1% lai par kādu modeli būtu runa, nu izņemot pašus lētākos, ko par spoli īsti grūti nosaukt. Gadās kaut kādas partijas kur salaists auzās, bet tas ir ļoti reti, parasti ar lielu haju un tās atsauc. Pēdējais, ko atceros DAIWA bija Caldia MQ pirmā versija (19 vai 20, neatceros). To Japānā atsauca, novērsa defektus un palaida pa jaunu un viss štokos. SHIMANO arī tādi kasjaki ir bijuši savulaik ar Normark'am taisītajiem spoļu modeļiem. Tā tas pasaulē notiek, perfekts nav neviens. Mani, kā tirgotāju, kā reizi visvairāk interesē, lai man pēc tam tās spoles nenestu atpakaļ un nemestu man pa galvu :D Attiecīgi no draņķiem es maksimāli izvairos, pofig cik tur sākumā var nopelnīt.
26.marts 2023, 17:40 | links
 
Vīri, nejauciet Ballistic LT ar Ballistic EX LT. Tās ir divas, pavisam atšķirīgas spoles. Tie maģiskie burti EX ir svarīgi! Spole ar EX ir pavisam citas klases!
26.marts 2023, 16:39 | links
 
Airity man nav bijusi. Luvias bez viena gultņa… kas labāks? Korpuss viņai ir monoblock atšķirībā no ballistic, bet ballistic ir 11 gultņi pret 8. Viņas ir praktiski vienā cenu kategorijā un ir abas labas.
PS: neesmu spoļu eksperts, tās ir manas domas un tas kas rakstīts uz spoles kastes;)
26.marts 2023, 15:41 | links
 
Ieteica neņemt Ballistic EX, bet labāk bišk piemest un paņemt Daiwa 20 Airity LT 3000D-C, ar ko viņa ir labāk?
26.marts 2023, 14:47 | links
 
O! Onkyo! Paldies par atbildi par spoles apkopi! Tikko biju pamanījis!
26.marts 2023, 14:23 | links
 
Man ir Ballistic ex lt 3000, esmu ļoti apmierināts. Tikai 170+ gr. un strādā burvīgi. Patīk labāk nekā exist 2500. kura man nezināmu iemeslu dèļ visu laiku ar Sufix 131cilpas met.
Stradic arī labi man kalpo. Bet par 200+ pirkt Stradic, pilnīgi garām… Pa 150 vēl ir ok, bet dārgāk nav vērts.
Vanford nav bijis, pēc atsauksmēm priekš viegliem-vidējiem svariem ir labs. Uzlabotais Stradic ci4+. Uz smago džigu gan neliktu.
26.marts 2023, 14:21 | links
 
zaraza [26.03.23]: >
Ja runājam par Ballistic, cik nācies sastapties ar šīm spolēm, tad tām ir daudz brāķu.

onkyo, 25.marts 2023, 19:44

Man palika interesanti. Ne ar vienu brāķi konkrēti BALLISTIC EX LT 20' (11 gultņi, Zaion ) man nav nācies saskarties. No vaiŗakiem simtiem bija viens klients, kas sūdzējās, ka spole "skaļa" esot. Bet nekādus pierādāmus tehniskus defektus atklāt neizdevās un ražotājs par kāda īpaši jūtīgo muzikālo dzirdi gan atbildību neuzņemsies :D Tu nejauc ar kādu no iepriekšējiem modeļiem, kam nosaukumā Ballistic bija, bet stipri "prastāki"?
Man zināmi vairāki gadījumi, kad šīm spolēm atteikta garantija ražotāja brāķa dēļ.
Par šo naudu var nopirkt 20 Luvias, ko arī iegādātos, ja būtu tāda nepieciešamība.
Vēl viens, manuprāt, būtisks faktors, kas runā par spoles kvalitāti ir Daiwa's cenu politika - ar lielu brāķu procentu modeļiem ozpārdošanā tiek piemērota 30-40% liela atlaide.
26.marts 2023, 13:12 | links
 
Xehokc [26.03.23]: onkyo [Vakar]: Xehokc [Vakar]: Sveiks copmaņi! Esmu jaunas spoles meklējumos, tāpēc gribētu no pieredzējušiem dzirdēt viedokļi vai kādu ieteikumu. Plosos starp

#Shimano Vanford 2500F
#Shimano Stradic 2500 FL
#DAIWA 20 Ballistic EX LT

Vanfords bij' pagājušajā gadā, labā spolē, neko teikt, tāpēc interesēs pēc gribu ko jaunu un skatos uz Stradic vai Ballistic. Ar Daiwa'm pieredzes baigi nav, bet šitām modelim baigais apraksts un 11 gultņi un pa ļoti pieņemamu cenu. Stradic'am ir reputācija, un iespēja uztaisīt apgreidu, +-spole 215€ + 70€ (5 gultņi)+ meistara darbs (starp citu, varat ieteikt kādu kurš nodarbojas ar tādām lietām un +-cik izmaksātu tāds apgreid?) Kopā sanāks vairāk pa 300 € pa Stradic, Daiwa izmaksās ar piegādi 230 €, nu vot tgd domā, ko ņemtKhem, ja drīkst, tad uzdošu jautājumu - nodefinē kādiem mērķiem (copes tehnika, auklas diametrs, kāta tests un garums) tu esi paredzējis izmantot spoli, tad arī vieglāk būs izdarīt izvēli.
Ja runājam par Ballistic, cik nācies sastapties ar šīm spolēm, tad tām ir daudz brāķu.
19 Stradic ir pasmaga un nu jau salīdzinoši veca un smaga spole. Par spoles un tūninga cenu var nopirkt mazlietotu 20 Twinpower.
Ja esi gatavs tērēt 300€ par spoli, tad iesaku C2500/2500/C3000 izvēlēties spoli ar CI4/Zaion/magnija korpusu, C3000/3000/4000MHG/4000 spoli ar metāla (alumīnija) korpusu. Par savu spoļu topu varu pastāstīt privāti.Interesanti būtu privātā paklausīties
Nav zināmi kritēriji, tātad, arī neko nevaru uzrakstīt.
26.marts 2023, 12:57 | links
 
>
Ja runājam par Ballistic, cik nācies sastapties ar šīm spolēm, tad tām ir daudz brāķu.

onkyo, 25.marts 2023, 19:44


Man palika interesanti. Ne ar vienu brāķi konkrēti BALLISTIC EX LT 20' (11 gultņi, Zaion ) man nav nācies saskarties. No vaiŗakiem simtiem bija viens klients, kas sūdzējās, ka spole "skaļa" esot. Bet nekādus pierādāmus tehniskus defektus atklāt neizdevās un ražotājs par kāda īpaši jūtīgo muzikālo dzirdi gan atbildību neuzņemsies :D Tu nejauc ar kādu no iepriekšējiem modeļiem, kam nosaukumā Ballistic bija, bet stipri "prastāki"?
26.marts 2023, 10:50 | links
 
Paldies par ieteikumiem
26.marts 2023, 02:21 | links
 
onkyo [25.03.23]: Xehokc [Vakar]: Sveiks copmaņi! Esmu jaunas spoles meklējumos, tāpēc gribētu no pieredzējušiem dzirdēt viedokļi vai kādu ieteikumu. Plosos starp

#Shimano Vanford 2500F
#Shimano Stradic 2500 FL
#DAIWA 20 Ballistic EX LT

Vanfords bij' pagājušajā gadā, labā spolē, neko teikt, tāpēc interesēs pēc gribu ko jaunu un skatos uz Stradic vai Ballistic. Ar Daiwa'm pieredzes baigi nav, bet šitām modelim baigais apraksts un 11 gultņi un pa ļoti pieņemamu cenu. Stradic'am ir reputācija, un iespēja uztaisīt apgreidu, +-spole 215€ + 70€ (5 gultņi)+ meistara darbs (starp citu, varat ieteikt kādu kurš nodarbojas ar tādām lietām un +-cik izmaksātu tāds apgreid?) Kopā sanāks vairāk pa 300 € pa Stradic, Daiwa izmaksās ar piegādi 230 €, nu vot tgd domā, ko ņemtKhem, ja drīkst, tad uzdošu jautājumu - nodefinē kādiem mērķiem (copes tehnika, auklas diametrs, kāta tests un garums) tu esi paredzējis izmantot spoli, tad arī vieglāk būs izdarīt izvēli.
Ja runājam par Ballistic, cik nācies sastapties ar šīm spolēm, tad tām ir daudz brāķu.
19 Stradic ir pasmaga un nu jau salīdzinoši veca un smaga spole. Par spoles un tūninga cenu var nopirkt mazlietotu 20 Twinpower.
Ja esi gatavs tērēt 300€ par spoli, tad iesaku C2500/2500/C3000 izvēlēties spoli ar CI4/Zaion/magnija korpusu, C3000/3000/4000MHG/4000 spoli ar metāla (alumīnija) korpusu. Par savu spoļu topu varu pastāstīt privāti.
Interesanti būtu privātā paklausīties
26.marts 2023, 02:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager