Spoles

Esmu līdzīgā situācijā , kā šeit ir aprakstīts. Bet es skatos uz multķiku un castinga kātiem , bet tā ir gaumes lieta jo doma dropšotā izmantot 35-50gr lielos lunkerus un tur , jau neviena bezinercene pat exist un stella ilgi nekalpos.Pašam 2.luviki no sākuma vienu paņēmu izmēģinājumam , nekādu bārdu ,nekādu domu par cilpām un uz rudeni paņēmu otru abi 2500 izmērs viens priekš micro, otrs priekš džiga 15gr uzskatu , ka tā ir robeža luvikam ir mētāts arī vairāk ,bet ar jūtām. Ar castinga kātiem ir problēma ka viņi caurmērā ir fast ,vai ex.fast ,bet mani vairāk apmierinātu regular fast un 2,3m + garums skatos ka st.croxiiiijs turnaments nebaidās no pārslodzes ,bet mazākais tests casting kātiem 2 oz. un tas jau ir bomis ar, kuru var iet uz lauku diskotēku.
4.janvāris 2015, 13:21 | links
 
Runa ir par komplektu ar MaijorCraft Rizer 792M.

Es gribu nopirkt labu spoli, bet laikam Exist, Steez un Stella līmenim vēl neesmu nobriedis.

Nezinu var jau būt, ka pietiek arī ar 2500 spoli
4.janvāris 2015, 13:15 | links
 
Willij. Rars maksā ap 200 eiro. Raustot lielās mailes, var nokaut pāris gados. Certati var dabūt pa 400 naudām (nu, kādu kapeiku dārgāk). Zinu vīrus, kam šīs spoles kalpo astoņus un vairāk gadu! Copē viņi nopietni un bieži. Te ir acīmredzams ieguldījums nākotnē! Es vēl saprotu pensionāru, jaunu puiku, maznodrošināto, kuriem katrs cents ir svarīgs. Normāls vecis var arī iekrāt! Nav jāskrien uz bodi ar algas pārpalikumu un tagad funktierēt, ko ņemt! :)
4.janvāris 2015, 13:06 | links
 
Nu tieši tā kā Chalitis uzrakstīja!Rareniums ilgi nepavilks un biomasters būs labāks!Atliek Twins,Certate un uz augšu,bet tā jau ir cita naudiņa!
4.janvāris 2015, 12:47 | links
 
Rareniums nebūs īsti labs. Ātri nokausi pie intensīvas raustīšanas! 4000 ar par lielu kapacitāte. Šai metodei vajag "spēka" spoli! Tvins vai Certate. Nu pat viena certate tirgojās (ribak.lv) ļoti lēti. Laikam drusku virs 300 naudiņām.
4.janvāris 2015, 12:17 | links
 
Laba diena.

Nākamajai sezonai vajag nopirkt jaunu spoli smagākam jigam 15-20 gr un lielāku vobleru un poperu raustīšanai.

Doma ir pirkt 4000 izmēru pēc Shimano klasifikācijas.

Jautājums vai jaunais rareniums ir labāks par esošo Biomasteru un kādu spoli no Daiwa varat ieteikt līdz 300 eur.
4.janvāris 2015, 11:54 | links
 
Labvakar.
Meklēju internētā lētu spoli fīderim un atradu,Salmo Diamond BAITFEEDER 7450BR

Dažādos I-veikalos viņa maksā 19.00 €
Bet pašā Salmo veikalā viņa maksā 35.95 €

Kāpēc tā ?

Man likās,ka salmo ir latviešu firma !?
Bet pēc cenas izskatās,ka gan Salmo gan i-veikals ņem tās spoles vienā vietā un liek dažādu uzcenojumu !

Vai arī i-veikalā ir kautkādi viltojumi?Par,ko es šaubos.

Paldies!

IJankaI, 13.novembris 2014, 17:11

Ir izplatīts tāds tirgošanas veids: Vairumnieku cenas ar uzrādītu ieteicamās mazumtirdzniecības cenu. Rēālās cenas. Kāpēc Salmo pārdot tāpat kā citos internetveikalos? ( tur arī cenas dažādas...). Pūlēties ar tirgošanu mazumā, ja atdod vairumā un nepūlās ar katru klijentu. Tā viņi ieinteresē citus mazumtirgotājus pārdot pretci...un nopelnīt!
13.novembris 2014, 18:24 | links
 
Labvakar.
Meklēju internētā lētu spoli fīderim un atradu,Salmo Diamond BAITFEEDER 7450BR

Dažādos I-veikalos viņa maksā 19.00 €
Bet pašā Salmo veikalā viņa maksā 35.95 €

Kāpēc tā ?

Man likās,ka salmo ir latviešu firma !?
Bet pēc cenas izskatās,ka gan Salmo gan i-veikals ņem tās spoles vienā vietā un liek dažādu uzcenojumu !

Vai arī i-veikalā ir kautkādi viltojumi?Par,ko es šaubos.

Paldies!

IJankaI, 13.novembris 2014, 17:11

SALMO krutku var uztaisīt tikai SALMO. Par SALMO preci vari nešaubīties, to pakaļdarināt nav nevienam vajadzības. Iesācējiem ļoti pieņemamas cenas un atbilstoša kvalitāte garantēta.
13.novembris 2014, 17:50 | links
 
Labvakar.
Meklēju internētā lētu spoli fīderim un atradu,Salmo Diamond BAITFEEDER 7450BR

Dažādos I-veikalos viņa maksā 19.00 €
Bet pašā Salmo veikalā viņa maksā 35.95 €

Kāpēc tā ?

Man likās,ka salmo ir latviešu firma !?
Bet pēc cenas izskatās,ka gan Salmo gan i-veikals ņem tās spoles vienā vietā un liek dažādu uzcenojumu !

Vai arī i-veikalā ir kautkādi viltojumi?Par,ko es šaubos.

Paldies!

IJankaI, 13.novembris 2014, 17:11


Kā tad savādāk Salmo varēs taisīt savas grandiozās izpārdošanas. Uzņēmējdarbības mērķis ir gūt peļņu, nevis nodarboties ar labdarību :)
13.novembris 2014, 17:19 | links
 
Labvakar.
Meklēju internētā lētu spoli fīderim un atradu,Salmo Diamond BAITFEEDER 7450BR

Dažādos I-veikalos viņa maksā 19.00 €
Bet pašā Salmo veikalā viņa maksā 35.95 €

Kāpēc tā ?

Man likās,ka salmo ir latviešu firma !?
Bet pēc cenas izskatās,ka gan Salmo gan i-veikals ņem tās spoles vienā vietā un liek dažādu uzcenojumu !

Vai arī i-veikalā ir kautkādi viltojumi?Par,ko es šaubos.

Paldies!
13.novembris 2014, 17:11 | links
 
Teorijā ir dzirdēts
...

L_John, 24.oktobris 2014, 07:20

Savlaik kā reiz 1000.izmēra spoli
...

Krishs_KG, 24.oktobris 2014, 10:59

Principā tālāks iemetiens ar lielāka izmēra spoli tev sanāk, jo uzklātās auklas platība uz kasetes virsmas ir lielāka, kas arī nodrošina vieglāku auklas noslīdēšanu pār kasetes malu. Tajā pašā laikā, kātam jābūt sabalansētam ar spoles izmēru, tas ir tas, par ko tu jau šeit runāji (4000 spole uz 1.80 kātu nederēs, jo pirmais riņķis būs salīdzinoši tuvu spoles kasetei un bremzēs auklas izmešanu)

onkyo, 24.oktobris 2014, 23:59

Nu paldies vīri par padomiem un ieteikumiem!!!...
Jaukas visiem brīvdienas, labu copi un ne asakas!!!
25.oktobris 2014, 07:12 | links
 
Dziļās spoles slikti iztinās, toties liela rezerve laist zivi "kontrolējamā pastaigā".

Rxq, 24.oktobris 2014, 11:33


Šim atļaušos oponēt. Spoles ar dziļo un seklo kaseti pie vienādiem izmēriem auklu atdod vienlīdz labi, jo tām auklas uztīšanas laukums ir vienāds. Vienīgā starpība, ka uz vienas kasetes uztīsi 100m, bet uz otras 150m. 100 metri auklas abām spolēm iztīsies vienādi (protams, tur vēl nelielu ietekmi spelē, tas, ka dziļajā kasetē aukla iespiežas tajos papildus 50m, kas vairāk kavē tās iztīšanos, bet uz to attālumu tā ir niecīga starpība). Dziļajai kasetei ieguvums vien tāds, ka var vairāk auklas uztīt un lietot resnākus diametrus.
25.oktobris 2014, 00:09 | links
 
Teorijā ir dzirdēts, ka ar lielajām spolēm (t.i.2500,3000) ultralaits un laits ļauj krietni tālāk aizmest mānekli, bet vai kādam ir bijusi praktiskā pieredz ar šīs teorijas pielietošanu dzīvē???...
Protams, ja ņem vērā, ka tiek līetota kvalitatīva spole, jo pat ražotāji uz kastēm raksta, ka jo lielāka spole, jo lielāks auklas diametrs paredzēt uztīšanai...

L_John, 24.oktobris 2014, 07:20

Savlaik kā reiz 1000.izmēra spoli uz mikrodžiga kāta nomainīju pret 2500, pārējiem parametriem paliekot nemainīgiem (auklas diametrs, kāts, metamais svars) ir sajūta, ka kādi 10-20% metiena tālumam nākuši klāt.
Vēl gan viena interesanta lieta šajā sakarā, kurai uzdūros kādā no krievu forumiem ir spoles izmēra/apakšējā riņķa izmēra atbilstība, respektīvi pie salīdzinoši mazāka apakšējā riņķa nav jēgas likt lielāku spoli, jo berze noēdīs ieguvumu no lielās kasetes. Uz argumenta patiesību nepretendēju, tikai atstāstu lasīto.

Krishs_KG, 24.oktobris 2014, 10:59


Principā tālāks iemetiens ar lielāka izmēra spoli tev sanāk, jo uzklātās auklas platība uz kasetes virsmas ir lielāka, kas arī nodrošina vieglāku auklas noslīdēšanu pār kasetes malu. Tajā pašā laikā, kātam jābūt sabalansētam ar spoles izmēru, tas ir tas, par ko tu jau šeit runāji (4000 spole uz 1.80 kātu nederēs, jo pirmais riņķis būs salīdzinoši tuvu spoles kasetei un bremzēs auklas izmešanu)
24.oktobris 2014, 23:59 | links
 
Skutans,cik zandartus,aptuveni, un cik lielus esi pievārējis ?
24.oktobris 2014, 23:28 | links
 
BrunoL, 24.oktobris 2014, 20:46

Jā un nē....Līdakai, ja lieto vobleri, tad trīsžuburu āķi dod lielas cerības ka pati aizķersies. bet zandarta gadījumā, ar vienu āki-atskabargu, bez piecirtiena lielas iespējas zivi palaist. Pie kam, zandarta žokļi ir cieti un tāpēc šī darbība ir ļoti svarīga. Zandarta pieskārienu jūt arī pie straumes nostieptas auklas, ja nu ne tik stipri, bet jūt. Bet lai piecirstu, aukla ir jāiztasno, jeb jānoņem vēders. Jo vieglāks vizulis, lielāka straume, jo lielāks vēders auklai. Pie kam, tieši šis balanss: vizuļa svars, straumes lielums, mešanas lenķis ir saistīti savā starpā. Un, jo labāk sabalansēti šie lielumi, jo "labāk" planē vizulis.
24.oktobris 2014, 20:58 | citēt | links


Pamatu pamats, ir nezaudēt kontroli vadot mānekli...:) Bura? Darbojies tā, lai nav bura..,.
24.oktobris 2014, 23:06 | links
 
Ja runājam par zandartiem,tad varu ļoti daudz un ilgi stāstī.
24.oktobris 2014, 22:54 | links
 
Par līdakām pilnīgi piekrītu BrunoL. Nekad nepiecērtu, bet realizācijas procents +/- tāds pats kā copes kamerādiem, kas pie katra zāles stiebra piesitiena nikni cērt.
24.oktobris 2014, 22:51 | links
 
Rxq
Vis tiesa,tik par "pieciršanu"nepiekrītu. Mana pārliecība,ka neko piecirst nav iespējams. Kamēr mēs caur saviem maņu orgāniem saņemam signālu par copi,tas tiek "podā" apstrādāts un dota komanda darbībai,vis sen jau noticis. Zivs ja paņem,tad arī pati uzcērtas. Ir sevišķi lielas zivis.Par to esu praksē pārliecinājies. Kas gājēji ,tie aiziet.Vari cirst atspēries.
Ne asakas!


BrunoL, 24.oktobris 2014, 20:46

Jā un nē....Līdakai, ja lieto vobleri, tad trīsžuburu āķi dod lielas cerības ka pati aizķersies. bet zandarta gadījumā, ar vienu āki-atskabargu, bez piecirtiena lielas iespējas zivi palaist. Pie kam, zandarta žokļi ir cieti un tāpēc šī darbība ir ļoti svarīga. Zandarta pieskārienu jūt arī pie straumes nostieptas auklas, ja nu ne tik stipri, bet jūt. Bet lai piecirstu, aukla ir jāiztasno, jeb jānoņem vēders. Jo vieglāks vizulis, lielāka straume, jo lielāks vēders auklai. Pie kam, tieši šis balanss: vizuļa svars, straumes lielums, mešanas lenķis ir saistīti savā starpā. Un, jo labāk sabalansēti šie lielumi, jo "labāk" planē vizulis.
24.oktobris 2014, 20:58 | links
 
Rxq
Vis tiesa,tik par "pieciršanu"nepiekrītu. Mana pārliecība,ka neko piecirst nav iespējams. Kamēr mēs caur saviem maņu orgāniem saņemam signālu par copi,tas tiek "podā" apstrādāts un dota komanda darbībai,vis sen jau noticis. Zivs ja paņem,tad arī pati uzcērtas. Ir sevišķi lielas zivis.Par to esu praksē pārliecinājies. Kas gājēji ,tie aiziet.Vari cirst atspēries.
Ne asakas!
24.oktobris 2014, 20:46 | links
 
Pārdomas par attālumiem špiningojot. Pirmā mirklī liekas, ka , jo tālāk met, jo lielāku laukumu apmētā, jo lielākas iespējas noķert. Vai ne. Loģiski taču....Jā un nē! Tālu metot auklas garums izlīdzina darbošanos ar vizuli, un Jūsu špininga kustības rokās nedod tādu pat rezultātu kā esot vizulim tuvumā. Otrkārt. Vizulis ieņem sev labvēlīgu dziļumu, jeb konstruktīvo dziļumu, kas ne vienmēr ir tas pareizas, jeb vēlamais. Treškārt. Ļoti grūti uzpeldināt vizuli ar špininga pacelšanu- leņķis mainās ļoti maz. Šie faktori nosaka VEIKSMI copē. Zandartu ķeršanā ar tvisteri, sēdinot un ceļot to no grunts, auklas lielais garums un straume maina jūsu darbošanos un tās rezultātu, jo aukla palēlina vizuļa dinamiku.
Piecirtieni jāveic ar daudz lielāku amplitūdu, kas dažreiz ir pat nepietiekama. Tuvajā distāncē šie trūkumi mazinās, kā arī nāk jau citas priekšrocības: Var pacelt vizuli, apstādināt, un pieturēt tā grimšanu, variēt ar sānu kustībām. Bet slikti jau nav, ja tālu var iemest...jo ar zivīm jau nekad nevar zināt, kas tām prātā.........
24.oktobris 2014, 19:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager