Spoles

Dāvi Di! Paldies par atbildi. Tev taisnība par jautrību pie upes, par krišanu un inventāra laušanu. Ar spolēm man ir paveicies, tikai vienu rokturi saliecu. Bet vienu kātu gan salauzu, un tur pie vainas nebija lasis. :) Par Ballistic EX jautāju tāpēc, ka nezinu, cik izturīga tā būs, ja paņemsis lasis vai čakārnis. Man ir viena, tikai mazāka, un to saudzīgi lietoju džigam un forelēm. Ballistic EX atšķiras no parastā (vecā) Ballistic, ir vēl vieglāka, tāpēc man tāds šaubu moments iezadzies par to jaudu un izturību. Bet jaunu spoli lašiem vajag! Ceru, ka traumas līdz pavasarim būs izdziedētas.

Kuha, 15.novembris 2022, 14:52


Viss tur ir kārtībā i ar jaudu i ar izturību. Vienkārši vieglas. Tak F1 bolīdus arī no grafīta kompozītiem taisa. Man otro sezonu lietošanā ir 2 Ballistic EX LT, viens 3000D-C, otrs 3000-CXH, laši izvilkti gan nav, nav mana zivs, bet līdakas līdz 8kg, zandarti līdz 3kg un asari izvilkti nu jau ļoti daudz, stundas uz ūdens šajās sezonās daudz pavadīts, mocīts ar džigu un drop-shot. Neko sliktu pateikt nevaru, strādā bez problēmām bez nekādiem tjūningiem un apkopēm.
16.novembris 2022, 11:26 | links
 
Davis-Di [Vakar]: Dzīve arī ir līdz vienai reizei. Vai tāpēc katru dienu celties ar domu, ka kaut kas var notikt? :D

Nekad nesapratīšu, kā var "nolekt" no labākas kvalitātes inventāra uz zemākas kvalitātes. Vēl jo vairāk baidoties, ka kaut kas var notikt. Pie ūdens tak esam lai gūtu baudu no procesa un bauda ir ķert ar labu inventāru..
Citādi jau izskatās - vienu dienu braukšu ar stellu, jo ir smuks laiks, otru dienu ar legalis, jo līst :D

Abavnieks, 15.novembris 2022, 15:02

Tīri subjektīvi. Es ar savām "tizlajām" rokam ne vienmēr jūtu to daudzināto lielo starpību starp dārgu un ne tik dārgu spoli. Inventārā ir gan TP, gan Freams jaunie, vecie, Daiwa ninja pludiņ makšķerei, sen atpakaļ bija arī viena stella. Lašos varu dragāt gan ar TP, gan ar freams abi būs manā skatījumā labi, kāpēc tā - neesmu iegādājies rezerves kaseti TP un ir vietas, kur dragāju ar 1.2#PE un ir vietas mazākās upēs kur ar 0.8#PE. :D
Pie upes ne vienmēr tev sanāks pietiekoši rūpīgi apieties, sanāks arī kad noliksi kātu +/- dubļos vai arī parausi uz acīm, esmu gāzies pamatīgi, patreiz ir paveicies tikai inventāru sabojāt un kājas, ceļi ir palikuši veseli, tik cik sasitumi vai nelieli sastiepumi, pat arī šopavasar gandrīz celi salauzu un saliecu TP lociņu.
Katrā ziņā, katrs pats izvērtē kādu inventāru, kam lieto.Nu nezinu... man atkal liekas, jo vieglāki svari tam visam pasākumam, jo vairāk jūt kvalitatīvu inventāru. Bet tās tikai manas domas.


Bez kritieniem jau nevar :D
Forelēs ejot plus mīnus katru reizi atrodu kādu bebru alu, ielieku uz rokām upē, vai pļavā, kur zāle līdz kaklam, nolieku uz acīm. Pirmajā bridienā megabass kātiņu pa mežu ejot liku makstī. Tas loģiski apnīk pēc pāris h un vairs tas netika darīts. Luvias ceru, ka ūdens tiešām netiek iekšā, jo katru copi forelēs tā ir dubļos un turpat upē tiek noskalota :D intereses pēc būs laikam jāiedod Bumam lai sakopj.

Vispār drīzāk bail ne par inventāru, bet pēc kritieniem ieraugot, ka blakus bijuši asie puļķi vai vēl sazin kādi brīnumi, kur varētu kā uz iesma uzdurties :D
Abavnieks, 15.novembris 2022, 19:19


'20 Luvias ir aizmugurējais vāciņš, kuru var viegli noskrūvēt un palūrēt, kas darās lācītim vēderā. Luvias netīk ūdens, tas diezgan viegli iekļūst atpakaļgaitas muftē (ir vairākas spoles, kas spilgti šo nodemonstrē). Vienalga cik netīra spole, bet tās mērcēšana ūdenī ir pēdējais ko vajadzētu darīt :D
16.novembris 2022, 09:32 | links
 
Paskatamies uz Lexa shēmu, tur nekā nav no tās spoles. Jebkurš Luvias ('15, '20, '21), Certate ('10, '13, '19) būs galvas tiesu pārāks par šo spoli. To var salīdzināt vienīgi ar Fuego, kas ir reizes divas lētāks, bet ne kapeiku sliktāks.
16.novembris 2022, 09:29 | links
 
Ja lexu, tad lašiem 3000 un tikai no Japānas bez simbola E, jo tas dos iespēju rokturī ielikt vēl 2 gultņus, protams, ja nemulsina spoles svars!:)

JK7, 14.novembris 2022, 23:48

Tie modeļi bez "E" ir modeļi ar dzeltenmetāla elementiem (sk. bildi) vai kaut kāda tikai JDM versija?



dim, 15.novembris 2022, 14:59


Eiropas modelis ar E būs pelēka ar melnu. Jig.lv ir.. JDM būs līdzīga certatei. Melna ar sudraba kaseti!
15.novembris 2022, 22:58 | links
 
Kàds nepàrdod labi spoli 2000/2500 izmerà?Ideàli bûtu ar seklo kaseti.PM.
15.novembris 2022, 20:27 | links
 
Davis-Di [15.11.22]: Vispār drīzāk bail ne par inventāru, bet pēc kritieniem ieraugot, ka blakus bijuši asie puļķi vai vēl sazin kādi brīnumi, kur varētu kā uz iesma uzdurties :D

Abavnieks, 15.novembris 2022, 19:19

Oj šī ir klasika, cik reizes kad nolicies ieraugi, ka drusku sānus un tad tur arī paliktu, kā uz iesmiem uzdurts.
Ticu, ka tomēr ir mums sestā maņa :D
15.novembris 2022, 20:01 | links
 
Vispār drīzāk bail ne par inventāru, bet pēc kritieniem ieraugot, ka blakus bijuši asie puļķi vai vēl sazin kādi brīnumi, kur varētu kā uz iesma uzdurties :D

Abavnieks, 15.novembris 2022, 19:19


Oj šī ir klasika, cik reizes kad nolicies ieraugi, ka drusku sānus un tad tur arī paliktu, kā uz iesmiem uzdurts.
15.novembris 2022, 19:53 | links
 
Davis-Di [15.11.22]: Dzīve arī ir līdz vienai reizei. Vai tāpēc katru dienu celties ar domu, ka kaut kas var notikt? :D

Nekad nesapratīšu, kā var "nolekt" no labākas kvalitātes inventāra uz zemākas kvalitātes. Vēl jo vairāk baidoties, ka kaut kas var notikt. Pie ūdens tak esam lai gūtu baudu no procesa un bauda ir ķert ar labu inventāru..
Citādi jau izskatās - vienu dienu braukšu ar stellu, jo ir smuks laiks, otru dienu ar legalis, jo līst :D

Abavnieks, 15.novembris 2022, 15:02

Tīri subjektīvi. Es ar savām "tizlajām" rokam ne vienmēr jūtu to daudzināto lielo starpību starp dārgu un ne tik dārgu spoli. Inventārā ir gan TP, gan Freams jaunie, vecie, Daiwa ninja pludiņ makšķerei, sen atpakaļ bija arī viena stella. Lašos varu dragāt gan ar TP, gan ar freams abi būs manā skatījumā labi, kāpēc tā - neesmu iegādājies rezerves kaseti TP un ir vietas, kur dragāju ar 1.2#PE un ir vietas mazākās upēs kur ar 0.8#PE. :D
Pie upes ne vienmēr tev sanāks pietiekoši rūpīgi apieties, sanāks arī kad noliksi kātu +/- dubļos vai arī parausi uz acīm, esmu gāzies pamatīgi, patreiz ir paveicies tikai inventāru sabojāt un kājas, ceļi ir palikuši veseli, tik cik sasitumi vai nelieli sastiepumi, pat arī šopavasar gandrīz celi salauzu un saliecu TP lociņu.
Katrā ziņā, katrs pats izvērtē kādu inventāru, kam lieto.
Nu nezinu... man atkal liekas, jo vieglāki svari tam visam pasākumam, jo vairāk jūt kvalitatīvu inventāru. Bet tās tikai manas domas.


Bez kritieniem jau nevar :D
Forelēs ejot plus mīnus katru reizi atrodu kādu bebru alu, ielieku uz rokām upē, vai pļavā, kur zāle līdz kaklam, nolieku uz acīm. Pirmajā bridienā megabass kātiņu pa mežu ejot liku makstī. Tas loģiski apnīk pēc pāris h un vairs tas netika darīts. Luvias ceru, ka ūdens tiešām netiek iekšā, jo katru copi forelēs tā ir dubļos un turpat upē tiek noskalota :D intereses pēc būs laikam jāiedod Bumam lai sakopj.

Vispār drīzāk bail ne par inventāru, bet pēc kritieniem ieraugot, ka blakus bijuši asie puļķi vai vēl sazin kādi brīnumi, kur varētu kā uz iesma uzdurties :D
15.novembris 2022, 19:19 | links
 
Dzīve arī ir līdz vienai reizei. Vai tāpēc katru dienu celties ar domu, ka kaut kas var notikt? :D

Nekad nesapratīšu, kā var "nolekt" no labākas kvalitātes inventāra uz zemākas kvalitātes. Vēl jo vairāk baidoties, ka kaut kas var notikt. Pie ūdens tak esam lai gūtu baudu no procesa un bauda ir ķert ar labu inventāru..
Citādi jau izskatās - vienu dienu braukšu ar stellu, jo ir smuks laiks, otru dienu ar legalis, jo līst :D

Abavnieks, 15.novembris 2022, 15:02


Tīri subjektīvi. Es ar savām "tizlajām" rokam ne vienmēr jūtu to daudzināto lielo starpību starp dārgu un ne tik dārgu spoli. Inventārā ir gan TP, gan Freams jaunie, vecie, Daiwa ninja pludiņ makšķerei, sen atpakaļ bija arī viena stella. Lašos varu dragāt gan ar TP, gan ar freams abi būs manā skatījumā labi, kāpēc tā - neesmu iegādājies rezerves kaseti TP un ir vietas, kur dragāju ar 1.2#PE un ir vietas mazākās upēs kur ar 0.8#PE. :D
Pie upes ne vienmēr tev sanāks pietiekoši rūpīgi apieties, sanāks arī kad noliksi kātu +/- dubļos vai arī parausi uz acīm, esmu gāzies pamatīgi, patreiz ir paveicies tikai inventāru sabojāt un kājas, ceļi ir palikuši veseli, tik cik sasitumi vai nelieli sastiepumi, pat arī šopavasar gandrīz celi salauzu un saliecu TP lociņu.
Katrā ziņā, katrs pats izvērtē kādu inventāru, kam lieto.
15.novembris 2022, 15:23 | links
 
Vispār ja gribas detalizētāk paskatīties aprakstus par daiwa un shimano spolēm, tad iekš YouTube ir tāds čalis Ivan Tournament, viņš tās spoles jauc un skatās, dod objektīvu vērtējumu:)
15.novembris 2022, 15:20 | links
 
dim [15.11.22]: Tie modeļi bez "E" ir modeļi ar dzeltenmetāla elementiem (sk. bildi) vai kaut kāda tikai JDM versija?
Cik esmu skatījies aprakstus, visi modeļi sudrabā! Varbūt šī kaut kāda limitētā versija vai kādam konkrētam tirgum:)
15.novembris 2022, 15:14 | links
 
Davis-Di [15.11.22]: Vienīgais pie upes, it sevišķi agrajā pavasarī vai pat ziemā, jābūt pašam saprašana ar cik dārgu spoli esi gatavs riskēt. Jo iekrist bebru alā kura paslēpusies zem plāna sniedziņa vai sadzītām zālēm ir ļoti viegli un tad krītot spoli iemaukt ar visu svaru dubļos arī viegli, kad lūzt lociņi, knobi ... (Protams var teikt, man ir labi refleksi utt., bet tas ir līdz vienai reizei!)
Dzīve arī ir līdz vienai reizei. Vai tāpēc katru dienu celties ar domu, ka kaut kas var notikt? :D

Nekad nesapratīšu, kā var "nolekt" no labākas kvalitātes inventāra uz zemākas kvalitātes. Vēl jo vairāk baidoties, ka kaut kas var notikt. Pie ūdens tak esam lai gūtu baudu no procesa un bauda ir ķert ar labu inventāru..
Citādi jau izskatās - vienu dienu braukšu ar stellu, jo ir smuks laiks, otru dienu ar legalis, jo līst :D
15.novembris 2022, 15:02 | links
 
Sāku ar Shimano Sahara 2500, pēc tam Ultegra 2500, tagad mēģināšu Vanford 4000, ir vilkti visādi brīnumi
15.novembris 2022, 15:01 | links
 
Ja lexu, tad lašiem 3000 un tikai no Japānas bez simbola E, jo tas dos iespēju rokturī ielikt vēl 2 gultņus, protams, ja nemulsina spoles svars!:)

JK7, 14.novembris 2022, 23:48


Tie modeļi bez "E" ir modeļi ar dzeltenmetāla elementiem (sk. bildi) vai kaut kāda tikai JDM versija?

15.novembris 2022, 14:59 | links
 
Dāvi Di! Paldies par atbildi. Tev taisnība par jautrību pie upes, par krišanu un inventāra laušanu. Ar spolēm man ir paveicies, tikai vienu rokturi saliecu. Bet vienu kātu gan salauzu, un tur pie vainas nebija lasis. :) Par Ballistic EX jautāju tāpēc, ka nezinu, cik izturīga tā būs, ja paņemsis lasis vai čakārnis. Man ir viena, tikai mazāka, un to saudzīgi lietoju džigam un forelēm. Ballistic EX atšķiras no parastā (vecā) Ballistic, ir vēl vieglāka, tāpēc man tāds šaubu moments iezadzies par to jaudu un izturību. Bet jaunu spoli lašiem vajag! Ceru, ka traumas līdz pavasarim būs izdziedētas.
15.novembris 2022, 14:52 | links
 
Vienīgais pie upes, it sevišķi agrajā pavasarī vai pat ziemā, jābūt pašam saprašana ar cik dārgu spoli esi gatavs riskēt. Jo iekrist bebru alā kura paslēpusies zem plāna sniedziņa vai sadzītām zālēm ir ļoti viegli un tad krītot spoli iemaukt ar visu svaru dubļos arī viegli, kad lūzt lociņi, knobi ... (Protams var teikt, man ir labi refleksi utt., bet tas ir līdz vienai reizei!)
15.novembris 2022, 14:37 | links
 
Zaraza, vai kāds lašo ar Ballistic EX LT 3000, un ko par to saka? Paldies!

Kuha, 15.novembris 2022, 13:25


Pie upes makšķerniekiem var redzēt sākot no Salmo spolēm līdz Shimano Stella, Daiwa Certate , exist un visādiem citiem brīnumiem.
Neredzu iemeslu, lai Ballistic nebūtu laba lašiem.
15.novembris 2022, 14:29 | links
 
Zaraza, vai kāds lašo ar Ballistic EX LT 3000, un ko par to saka? Paldies!
15.novembris 2022, 13:25 | links
 
Draugam kā jau 3 gadus lexa 2500…makšķerē viņš daudz - dažreiz pat 16h no vietas un spole pat apkopi nav redzējusi!:)
14.novembris 2022, 23:58 | links
 
Freams izvēlētos vairāk dēļ tā, ka rokturī var ielikt 2 gultņus un novērst to muļķīgo lufti, kas ir vairumam fuego, exceler un legalis modeļiem!

Tas viens papildus gultnis uz spoles kaseti fuego vajadzīgs kā zaķim stopsignāls mežā!:D

Ja lexu, tad lašiem 3000 un tikai no Japānas bez simbola E, jo tas dos iespēju rokturī ielikt vēl 2 gultņus, protams, ja nemulsina spoles svars!:)
14.novembris 2022, 23:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager