Spoles

Zivniek, tā var darīt un tā daru es, bet ar īsto svārstu var labāk iegruzīt kātu un aizmest tālāk, ar zemāku trajektoriju un precīzāk.
12.maijs 2011, 11:09 | links
 
willow
es gan nav forelists, bet nesaprotu kāpēc Tu auklu ņem rokā??? kāpēc nevar taisīt to svārsta, vai jebkādu citu metienu kātu turot vienā rokā un auklu turēt ar tās pašas rokas vienu pirkstu?? :))
12.maijs 2011, 11:07 | links
 
AndrisABC...paldies par viedokli! Es foreļojot auklu ar pirkstu praktiski nekad nepieturu....pārsvarā aukla tiek paņemta rokā un visa uzmanība tiek koncentrēta uz iedomāto mānekļa iekrišanas vietu. Varbūt man vienkārši vajag sadalīt savu uzmanību un pirms metiena paskatīties, kas notiekās ar auklu pie spoles...nu nezinu...pazudīs laiks, koncentrācija, kā arī savus ieradumus izmainīt ir grūti. Es iegādājos Mitchell Fluid...2000 izmēru, spolīte liekas laba, taču tas plastmasas "dzedzeks" it kā izskatās sēdināts (iestrādāts) kasetes korpusā, tomēr pārlaižot tam pāri ar pirkstu reāli viņu var sajust un arī vizuāli var redzēt, ka par 0.3-0.5 mm viņš torčī ārā...un tur arī tā aukliņa vienmēr man kaut kā pamanās aizlīst.....
12.maijs 2011, 11:05 | links
 
willow, varbūt tāpēc, ka neuzmanīgi pārlasīju te sarakstīto, neiebraucu, vai Tu mokies ar mono vai pīto...

Ja mono, tad šis tas, kas varbūt noderēs:

Ejot uz foreļupi, nekad netin spoli tik pilnu, cik to darītu jebkurā citā situācijā.

Lai ko Tu nedarītu, centies turēt auklu vienmēr nostieptu. Kolīdz spole negriežas (aukla ir bez slodzes) rādītājpirkst momentā ir uz kasetes malas un tā tas tur paliek, līdz atkal sāc tīt.

Par cik daudz tiek lietoti rotiņi, aukla vērpjas, tāpēc ejot kādu gabalu pa klajāku vietu, vienmēr palaid ārā pārdesmit metrus, lai velkas aiz muguras. Pēc tam nospriegojot ietin.
Centies lietot tikai labus griezulīšus. Owner iesākumā derēs. :)

Metot svārstu pamēģini pagriezt spoles sānu ar ručku mazliet uz augšu (pret sevi), vai vismaz pirms metiena apskaties, pa kuru pusi ručkai esi izrāvis lieko auklu.

Nežēlo naudu auklām! Laba spole un sūdīga aukla ir sliktāk, kā sūdīga spole un laba aukla. Iesaku paklejot co-polimēru pasaulē.


Par pītajām neko nezinu, tās šajā disciplīnā man riebjas.
12.maijs 2011, 10:57 | links
 
Grūti jau saprast, kas un kā, bet var būt auklu vispirms vajag aizāķēt aiz pirksta, pēc tam lociņu taisīt vaļā. Māneklīši gan paviegli, aukla īpaši nenostiepjas. Bet vienalga, nobrukt nevajadzētu. Vēl ir variants, spolei uzlikt papildus regulēšanas šaibu, lai veidojas konuss uz leju, varētu palīdzēt tavai sāpei. Vienīgais ar cietāku auklu varētu veidoties bārda iemetiena brīdī.
Vēl iedomājos par vienu variantu. Copes karstumā un ar viegliem mānekļiem lētākām spolēm biežāk, dārgākām retāk, gadās, ka aukla uztinoties nenoslīd pa lociņu uz utinējrullīti un kādas cilpas uztinas uz kasetes zem tā āķīša. Nu bet, lai tur palīstu apakšā, man pat gribot speciāli tur aizāķēt auklu, to ir pagrūti izdarīt.
12.maijs 2011, 08:38 | links
 
Hmmm...varbūt kādreiz mums sanāks kur saskrieties...,tad arī nodemonstrēšu..:)..Nu nezinu...pats pie sevis paštukoju un kā vienu no problēmas cēloņiem es saskatu faktu, ka bieži auklas lociņš tiek atvērts brīdi, kad kāts ir vertikālā stāvoklī....un tur jau..hopss..nolec cilpiņa un aiziet uz leju. Nu kaut kā tā.....Brīvdienās nedaudz pavicināšos un pārbaudīšu savu teoriju...
11.maijs 2011, 23:16 | links
 
Saprotu, ka forelējot pārsvarā svārsta metienu izmanto, un tā variācijas. Un aprīļa sākumā pac izstādē 3dienas tā baseinā nomētāju. Bet pārējo gan nesaprotu, točna ;)
11.maijs 2011, 23:07 | links
 
Griezeejs....es spoli gan varu noturēt..gan arī māku noturēt. Un par metieniem...tici man, arī protu...vari nešaubīties..:) Domāju, ka šajā gadījumā problēma ir kur citur. Auklu lietoju diezgan labu (bez atmiņas) un cenšos to uztīt arī pareizi. Ja spiningo, tad iemetieni ir savadāki .....vienkāršāki (pār galvu, no sāniem)....tālāki (vairāk aukla tiek lietota) ar smagākiem mānekļiem (ciešāk aukla uztinas uz spolites)...turpretī foreļojot...praktiski viss ir otrādi.....un te jau nākas improvizēt. Aukla mēdz nolekt no spoles un viss....un ja tajā brīdī spoles kasete ir lejas pozīcijā + tas plastmasas "dzedzeks" ir pagriezies tieši pret spoles rotējošā korpusa sekciju...nu tad zaceps ir garantēts..nu vismaz man...Ceru ka saprotat manus domu graudus..:)
11.maijs 2011, 22:58 | links
 
p.s. tas bija vienai salmo spolei, kurai tas murķītis nebija pietiekami dziļā iedobē un vēl - spēcīgu laika posmu atpakaļ, tagad pat īsti nevaru iedomāties, kā aukla varēja tur aizlekt :))))
11.maijs 2011, 22:38 | links
 
Hmm, man tāda problēma bija, kad sākot uztīt, aizkabināju auklu aiz tā plastmasas murķīša. Notinu auklu, bez aizkabināšanas uztinu. Problēma atkrita.
11.maijs 2011, 22:35 | links
 
Man liekas, ka Tev vnk sevi jāpiespiež pareizi rokās spoli turēt, un pareizi mest ;)
Zinu, ja esi iesācis nepareizi, tad "iemācīties pa jaunam" ir grūti. Bet var, ja sevi copējot pakontrolē.
Ja kādam māciet spiningot, tad pieskatiet, lai jau no pirmās reizes pareizi spoli tur. Savādāk, ...
... nu visādus interesantus satvērienus ir nācies redzēt :)))
Daži pat špiņus pār bortu pārmet :DDDDD
11.maijs 2011, 22:35 | links
 
Nu bļāviens...tā notiekās tikai man vai kā?!! Lieta tāda....kā jau minēju iepriekš, tad pirms iemetiena es parasti mēdzu makšķerauklu paņemt rokās un viņa šad un tad nolec no spolītes un uzmet cilpu uz roktura....un pļurkt..aiziet pa zariem, aiz muguras un tā nu negribot sanāk patrokšņot vai kā savādāk. Šo problēmu veiksmīgi papildina un tādu pašu efektu rada spoles auklas fiksācijas uzparikte un tas plastmasas "dzedzeks" man reāli kaitina....Savai vecajai spolei es viņu vienkārši nokniebu nost....šis bija trīstūra formas. Savai jaunajai spolei tas "dzedzeks" bija kvadrātveida formas un es cerēju, ka šāda problēma nebūs...taču nekā..tā pati skāde. Nu lūk...jaunajai spolei man kaut kā pagaidām vēl neko kniebt nost negribās, ko zin...varbūt kādreiz noder, tādēļ tagad nesaprotu kā to štelli veiksmīgāk atrisināt...aizlīmēt ar līmlenti ar nebūtu ne praktiski ne estētiski....moška kāds ar ar to ir saskāries? Kādi varētu būt risinājumi?....a varbūt nokniebt ir vienīgais risinājums?!!!
11.maijs 2011, 22:26 | links
 
...mjāā..papētīju...INF2506 vēl varbūt varētu pavilkt..taču pārējās...ūūūū..kas par cīīpariem..
10.maijs 2011, 17:16 | links
 
dzhi-arī Shimano Spirex 2500RG ir ar dubulto rokturi-pateicoties Vieplim:),tādu lietoju jau 3-o gadu foreļupēs! Pieradu pie tā roktura, pat nemanīju:)
10.maijs 2011, 17:12 | links
 
marisv...tā Daiwa Emeraldas diezgan smukiņa izskatās...ir tev nācies viņu pačamdīt?.....hmmm..jāpapēta kas vairāk..!
10.maijs 2011, 16:59 | links
 
..tpfu...aizbraukt..!
10.maijs 2011, 16:37 | links
 
Marisv...instruments ir jau aizrunāts un atliek vien brīvdienās aizbraugt un paņemt. Kur spoli pielietošu pagaidām vēl neesmu izlēmis, laikam jau staipīšu līdzi pa upelēm kā rezerves variantu.....bez otras spoles džungļos brist es vairāk netaisos....ir rūgta pieredze....
10.maijs 2011, 16:34 | links
 
dzhi: ir sastopamas taadas spininga spoles. Daiwa Emeraldas, piemeeram, ir peejama opcija ar dubulto rokturi. Kaapeec tas vajadziigs: nezinu: varbut kautkaadai kalmaaru copei?
10.maijs 2011, 16:16 | links
 
willow: skaidrs, ka njem, ja cena patiikama. Pie dubultaa roktura gan jau pieradiisi. Varbuut spole piespiediis uzlabot metiena tehniku :-)
Dzhi pilniiga taisniba par to, kam domaats dubultais rokturis. Stresaa kjerot kaatu no tureetaaja, toch vieglaak atrast. Spiningojot gan vienalga.
10.maijs 2011, 16:09 | links
 
andriskkk pagaidaam neesmu redzeejis nevienu spininga spoli ar dubolto rokturi.
10.maijs 2011, 16:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager