Salaca

Dalieties pieredzē par Salacu.
Sveiki! Vèršos pèc padoma. Sanàks doties pirmo reizi uz salacu C zonu. Interesè,kuru krasta pusi labàk izvèleties?
16.marts 2023, 15:55 | links
 
Pieredzē līdzīgs stāsts, kā Kārlim ~27 gadi atpakaļ rudenī, tik ar mušiņmakšķeri un starp Siguldu un Murjāņiem, toreiz gan man izdevās pievilkt vienu brīdi ~3m distancē, bet tad nebija mobīlā un čomi bija uzgājuši pa straumi augstāk, ja būtu kāds blakus, būtu paņēmuši, kad jau čomi bija nonākuši pie manis, tad vairs tuvumā nedabūjām, iegāja bedrē un bija skaidrs ja atpūtīsies būs psc. maratona turpinājums, tad arī sanāca pāraut pavadu forsējot, kas jau bija cietusi, jo divas reizes caur čakārņiem izskrēja (monofīlā, tad nebija FC), kopējā cīņa bija 1h ar kapeikām.
Tagad pārdomājot būtu darījis daudz ko savādāk, bet tad tā pieredze nebija uzkrāta!

Manā skatījumā, Excia 270 5-25 pārāk mīksts, lai veiksmīgi vadītu tāda mēroga zivi straumē, prasītos nopietnāks un garāks rīks, bet nav arī neiespējami, ja jau neizļurkāji āķi un neatlieci, tad skaidrs ka varēji pielikt vairāk spēka laužot virzienu uz kurieni peld, bet pēc kara visi gudri.

Nekas arī neveiksmes māca un norūda, būs ko atcerēties uz visu atlikušo mūžu.
16.marts 2023, 10:57 | links
 
Paldies, Kārli, par sapratni. Es, tiešām, baidījos forsēt, jo bija šaubas par mazā āķīša izturību. Tomēr, bremze bija pietiekami stingra. Arī palīgs un operators vienā personā teica, lai negriež stingrāk, redzot, kā kāts locās un kā aukla dzied. Protams, lasim arī straume palīdzēja. Skrēju līdzi, kamēr varēju, bet nonācu līdz tādai vietai, kur no malas līcītis bija aizsalis ar plānu ledu, bet aiz līcīša niedres un purvs. Tur vairs nebija variantu.
15.marts 2023, 23:04 | links
 
Izsaku līdzjūtību, vai tomēr jāapsveic, pat pagrūti izlemt, jo labāk jau tomēr atmiņā paliekoša cīņa nekā nekas ;)
Bet tomēr dīvaini ka 1h nepietieka lai nokausētu, varbūt baidījies forsēt un ļāvi tik iet? Man zināmie copmaņi savus 17kg rudens spēcīgos Salacas lašus izvilka līdz 20min laikā. Tiesa kāti krietni jaudīgāki.
Man pirms 25 gadiem ar bij apmēram stundu gara cīņa, kura beidzās ar pārrautu auklu. Gauja rudenī pie Ķūķa, noskrēja pa straumi uz leju vismaz kilometru.
15.marts 2023, 19:22 | links
 
Domāju, ka nebiju gan aizķēris. Man bija miniatūrs šūpiņš ar pavisam mazu āķīti, jo tajā vietā jau biju noķēris vienu taimiņu, un cerēju uz otru. Šaubos, vai tāds āķītis varētu aizcemmerēt un, kur nu vēl, noturēt tik ilgi. Esmu noķēris aizķerto, tad viņš, tiešām, skrien, kā vilciens, bet nepumpē. Šis pumpēja un vilka vienlaicīgi. Un vienu reizi asti dārza lāpstas lielumā parādīja.
15.marts 2023, 18:04 | links
 
Nebiji gadījumā aiz muguras aizķēris? Tad viņi iet kā vilciens.
15.marts 2023, 17:52 | links
 
Aukla bija pilnīgi jauna, vakar pirmā cope ar to. Lasis stundu skraidīja pa upi, droši vien, aiz kaut kā auklu aizķēra, pārgrieza vai tml.
15.marts 2023, 17:15 | links
 
Kuha [15.03.23]: Protams, lieku. Bet, kā jau teicu, pārrāva vai pārgrieza auklu, vairākus desmitus metru no gala, kasete palika stipri tukšāka.
Aukla prosta tak neplīst,tad bija kkur traumēta jā
15.marts 2023, 17:03 | links
 
Protams, lieku. Bet, kā jau teicu, pārrāva vai pārgrieza auklu, vairākus desmitus metru no gala, kasete palika stipri tukšāka.
15.marts 2023, 17:01 | links
 
Kuha [15.03.23]: Rīki, manuprāt, labi un pietiekami jaudīgi. Kāts Ryobi Excia 270 5-25, spole Daiwa Ballistic EX LT 4000 DC, pilnīgi jauna aukla Varivas Avani Sea Bass #1,2. Pārrāva stipri virs mānekļa, kaut kur, visticamāk, bija pārrīvēta ilgajā kautiņā.
pag,pag
Tu fļuru neliec?
15.marts 2023, 16:46 | links
 
Rīki, manuprāt, labi un pietiekami jaudīgi. Kāts Ryobi Excia 270 5-25, spole Daiwa Ballistic EX LT 4000 DC, pilnīgi jauna aukla Varivas Avani Sea Bass #1,2. Pārrāva stipri virs mānekļa, kaut kur, visticamāk, bija pārrīvēta ilgajā kautiņā.
15.marts 2023, 16:43 | links
 
Kuha [15.03.23]: Vakar Salacā uzstādīju savu personīgo rekordu. Cīņas ilgumā. Precīzi stundu! Puse no cīņas nofilmēta. Diemžēl, zaudēju... Pretinieks bija pārāk liels un spēcīgs, iztina 150m auklas, un ne par ko nebija dabūjams tuvāk. Beigās aukla neizturēja. Trīs nelieli taimiņi nebija nekāds mierinājums. Šodien no cīņas sāp mugura un roka, bet sirds asiņo. Mūža zivs aizgāja...
sāpīgi,
Kādi rīki bija?
15.marts 2023, 16:08 | links
 
Kuha [15.03.23]: Vakar Salacā uzstādīju savu personīgo rekordu. Cīņas ilgumā. Precīzi stundu! Puse no cīņas nofilmēta. Diemžēl, zaudēju... Pretinieks bija pārāk liels un spēcīgs, iztina 150m auklas, un ne par ko nebija dabūjams tuvāk. Beigās aukla neizturēja. Trīs nelieli taimiņi nebija nekāds mierinājums. Šodien no cīņas sāp mugura un roka, bet sirds asiņo. Mūža zivs aizgāja...
Oho, tad jau neslikti gājis:) Nav ko pārdzīvot, tādas emocijas noteikti katrs no mums vēlētos izbaudīt.
15.marts 2023, 15:49 | links
 
Vakar Salacā uzstādīju savu personīgo rekordu. Cīņas ilgumā. Precīzi stundu! Puse no cīņas nofilmēta. Diemžēl, zaudēju... Pretinieks bija pārāk liels un spēcīgs, iztina 150m auklas, un ne par ko nebija dabūjams tuvāk. Beigās aukla neizturēja. Trīs nelieli taimiņi nebija nekāds mierinājums. Šodien no cīņas sāp mugura un roka, bet sirds asiņo. Mūža zivs aizgāja...
15.marts 2023, 15:24 | links
 
Paldies un pie velna! Ziņošu par rezultātiem.
13.marts 2023, 16:01 | links
 
Kuha [13.03.23]: Paldies! A zona! Vētru gan sola, bet ceru, ka vienu copi dabūšu sajust. Man rīt vairāk nevajag.
Lai veicas! Ne asakas! Man 19.03. Bet esmu pieslimis. Nez kā vēl būs ar nokrišņiem...
13.marts 2023, 15:46 | links
 
Kuha [13.03.23]: Paldies! A zona! Vētru gan sola, bet ceru, ka vienu copi dabūšu sajust. Man rīt vairāk nevajag.
Lai veicas! Man turpat dienu vēlāk
13.marts 2023, 15:39 | links
 
Paldies! A zona! Vētru gan sola, bet ceru, ka vienu copi dabūšu sajust. Man rīt vairāk nevajag.
13.marts 2023, 15:38 | links
 
Kuha [13.03.23]: Vīri, beidziet par liriku un niekiem. Svarīgākā ziņa ir tāda, ka es rīt pēc astoņu mēnešu piespiedu necopēšanas dodos uz Salacu! Atgriežos ierindā, tā teikt!
Woov!!Liels notikums!apsveicu un ne asakas!;)
13.marts 2023, 15:27 | links
 
Kuha [13.03.23]: Vīri, beidziet par liriku un niekiem. Svarīgākā ziņa ir tāda, ka es rīt pēc astoņu mēnešu piespiedu necopēšanas dodos uz Salacu! Atgriežos ierindā, tā teikt!
Kura zona?
13.marts 2023, 14:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager