Salaca

Dalieties pieredzē par Salacu.
Hei, vīri!
Kas notiek Salacā? Vai ledus lejtecē vēl nav sakustējies? Un augstāk? Varbūt, kaut kur var pat iemest spiningu?
Paldies par godīgām atbildēm!
26.februāris 2017, 19:30 | links
 
Kur var redzēt Salacai to sektoru karti vai ko tml. ?

Kris, 26.janvāris 2017, 17:17

http://www.salacgriva.lv/files/news/32738/makskeresanas_nolikums_saistosie.lab..doc

snitraM, 26.janvāris 2017, 17:53



Paldies! :)
26.janvāris 2017, 18:25 | links
 
Kur var redzēt Salacai to sektoru karti vai ko tml. ?

Kris, 26.janvāris 2017, 17:17


http://www.salacgriva.lv/files/news/32738/makskeresanas_nolikums_saistosie.lab..doc
26.janvāris 2017, 17:53 | links
 
Kur var redzēt Salacai to sektoru karti vai ko tml. ?
26.janvāris 2017, 17:17 | links
 
Tas,ka ziemā,pareizāk pēc nārsta,C&R vai bāž maisā,mazsvarīgi. Manuprāt,zivs traumēta, samocīta un nez vai vairs pilda Mātes dabas uzdevumu.

BrunoL, 25.janvāris 2017, 20:44



Nepiekrītu. Protams, atkarīgs, kā āķis iedūries, vilkšanas process un no ūdens ārā ilgums, tas makšķerniekam pašam ir jāizvērtē - laist vai nelaist. Ja saudzīgi rīkojās, zivs atgūstās.
Bet nu katrs pats jau darīs kā gribēs.
26.janvāris 2017, 17:16 | links
 
Tiem, kurus interesē ledus stāvoklis. Biju vakar. No B/C zonas robežas uz leju (~ 3 km) upe ir vaļā. No Mērniekiem un uz augšu arī. Uz diviem spinningiem pa visu dienu nekas nebija)
25.janvāris 2017, 22:28 | links
 
Raih,zinu,ka Tu mūs vēro!
Ne par tēmu,bet stāsti,kādas krāsas muša Čīlē vismedīgākā bija?
25.janvāris 2017, 21:20 | links
 
Nesen skatījos youtube video,kur viens čalis velk lašu mammu Salacā un sauc viņu visādos mīļvārdiņos,bet nabaga zivs mokās uz āķa.:)

Marksis, 25.janvāris 2017, 21:15

Tāda dzīve- vai nu viņš asiņains,vai Tu!
25.janvāris 2017, 21:17 | links
 
Nesen skatījos youtube video,kur viens čalis velk lašu mammu Salacā un sauc viņu visādos mīļvārdiņos,bet nabaga zivs mokās uz āķa.:)
25.janvāris 2017, 21:15 | links
 
Cemmerā trāpa nārstojošam uz berzes.
25.janvāris 2017, 21:15 | links
 
Es arī nesaprotu tos kas ķer un atlaiž.Jau tad kad zivs ir uz āķa viņa mokās sāpēs,tad vēl viņu izvelk ārā pasmacē fotogrāfējoties un tad pusdzīvu atlaiž vai ieslidina ūdenī pa ledu.Ja jau žēl to zivi tad priekš kam mocīt? Es pats izvelku uzreiz nositu,mājās nokūpinu un gardu muti apēdu,nekāda vaina.:)
25.janvāris 2017, 21:02 | links
 
BrunoL kaapjosho lasi kaadi 80% cemmeraa dabuu

Ruu, 25.janvāris 2017, 20:48


nezinu kur izrāvi tādu ciparu, pēdējais man aizcemmerējās vairāk kā 10 gadus atpakaļ, bet katru gadus raibos spiningoju pirmsnārsta laikā. Ja speciāli ar vairākžuburu cemmeri nevalkā pāri berzēm tad aizcemmerējas gauži reti.
25.janvāris 2017, 21:01 | links
 
BrunoL kaapjosho lasi kaadi 80% cemmeraa dabuu
25.janvāris 2017, 20:48 | links
 
Tas,ka ziemā,pareizāk pēc nārsta,C&R vai bāž maisā,mazsvarīgi. Manuprāt,zivs traumēta, samocīta un nez vai vairs pilda Mātes dabas uzdevumu.
25.janvāris 2017, 20:44 | links
 
Protams,arī Gauja,arī Skandināvija. Paveicās būt vienam no Daugavas pionieriem.
Mana pārliecība,ļaut spiningot kāpjošo lasi,jo to ir pagrūti uzēdināt un,domāju,vairāk reižu mazāku kaitējumu nodarītu populācijai.
25.janvāris 2017, 20:40 | links
 
Atceros, kad es sāku plosīties Salacā, sezona sākās tādā zīmīgā datumā- 16. martā. Un tikai lejas posmā līdz Vecsalacas tiltam.
Es piekrītu, ka lašu un taimiņu ķeršanas kārtību vajadzētu mainīt, padarīt to zivīm saudzējošāku. Zonas samazināt, sezonu sākt vēlāk, kad lejpusē ledus izgājis. Un rudenī arī atļaut, līdz 1. oktobrim. Var diskutēt par datumiem un zonām, bet idejiski vajadzētu mainīt. Un ne tikai Salacā. Izkontrolēt upes visā garumā nav iespējams. Neticu, ka visi ir tik apzinīgi, ka patur tikai vienu zivi un, ka rudenī visas laiž atpakaļ.
25.janvāris 2017, 20:36 | links
 
Bet man funktieris sekojošs-brīnāmies,laši maz utt..Kur šie radīsies,ja mēs izravējam tos,kuri sargā savas ligzdas,jauno audzi. Sākumā doma bija cita. Taimiņu spiningošana līdz Vecsalacas tiltam. Spiningojot šai nelielajā posmā,protams,ķērās taimi un krītošais lasis. Kā saka:Iedod ragainam mazo pirkstiņu,šis paņem visu roku! Vai tik atkal nezāģējam zaru?

BrunoL, 25.janvāris 2017, 20:17


Es gan vairāk pa Gauju , bet funktieris tas pats. Kā arī zivju žēlīgais izskats un vārgā pretestība lika atteikties no ziemas spiningošanas, lai gan savus 15 gadus nostaigāju. Ja ziema pavisam silta un bez ledus, tad uz taimi pastaigāju vēl.
25.janvāris 2017, 20:24 | links
 
Piekrītu Sullam.
Arī esmu novazājies gar Salacas krastiem un ne tikai no astoņdesmito beigu gala. Gadījies šo to redzēt. Bet man funktieris sekojošs-brīnāmies,laši maz utt..Kur šie radīsies,ja mēs izravējam tos,kuri sargā savas ligzdas,jauno audzi. Sākumā doma bija cita. Taimiņu spiningošana līdz Vecsalacas tiltam. Spiningojot šai nelielajā posmā,protams,ķērās taimi un krītošais lasis. Kā saka:Iedod ragainam mazo pirkstiņu,šis paņem visu roku! Vai tik atkal nezāģējam zaru?
25.janvāris 2017, 20:17 | links
 
Es Salacā nekad! neesmu redzējis beigtu lasi, bet bijis tur esmu ļoti daudz reižu pēdējos divdesmit gados. Arī Zviedrijā esmu bijis ne reizi vien vēlā rudenī, nārsta laikā. Un arī tur nekad neesmu redzējis beigtu lasi, bet tajā vietā lašu blīvums ir milzīgs.
Man ir aizdomas, ka Salacā tā varētu būt elektriķu vaina. Jebkurā gadījumā, ļoti aizdomīgi!

Kuha, 25.janvāris 2017, 19:36


tas ka neredz nenozīmē ka nav ;) Zivis tāpat kā jebkuri citi organismi mirst no slimībām, bada, ievainojumiem. Un laši nav izņēmums. Ziemā visai smagas traumas lašiem nodara to valkāšana no ledus kantes, un zivis jau tā ir visai novārgušas pēc nārsta, badojoties nav atkopušās. Ledus mala ir visai asa, bet zivs jo lielāka jo grūtāk to uzstīvēt uz ledus, āda tiek pamatīgi traumēta. Bet traumētā ādā ātri iemetas slimības, īpaši sēnīte. Nobeigušās vai pusdzīvas lašveidīgās, kā apaugušas ar baltu pūku esmu manījis neskaitāmas reizes. Tāpēc esmu atteicies no lašu un taimju valkāšanas no ledus, ciest nevaru to brutālo izvadīšanu kad nevar sakarīgi paņemt zivi ar roku.
25.janvāris 2017, 20:01 | links
 
Es Salacā nekad! neesmu redzējis beigtu lasi, bet bijis tur esmu ļoti daudz reižu pēdējos divdesmit gados. Arī Zviedrijā esmu bijis ne reizi vien vēlā rudenī, nārsta laikā. Un arī tur nekad neesmu redzējis beigtu lasi, bet tajā vietā lašu blīvums ir milzīgs.
Man ir aizdomas, ka Salacā tā varētu būt elektriķu vaina. Jebkurā gadījumā, ļoti aizdomīgi!
25.janvāris 2017, 19:36 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager