Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Vakar no 13 līdz 18 no Dušeļiem - atkal viens asarēns uz mazu krenku.
mētājot walkeri divas garām copes.

Tie sarkanie jumti un baznīca ir pa labi no dušeļiem ja?

Freezeetaajs, 29.jūlijs 2020, 08:24


Jumti no Dušeļiem pa kreisi pie Ventspils šosejas.
Baznīca pa labi var redzēt tikai ja drusku tālāk no krasta atrodies.
29.jūlijs 2020, 08:55 | links
 
cupix [29.07.20]: emmm, viņš no Dušeļiem nāk ārā kamēr liegums :) Kāpēc domā ka viņs liegumā peldinās? :)
Nu tad nezinu kur tagad ķer, bet zinu ka viņam ir kaktā točkas.
29.jūlijs 2020, 08:39 | links
 
Vakar no 13 līdz 18 no Dušeļiem - atkal viens asarēns uz mazu krenku.
mētājot walkeri divas garām copes.

Tie sarkanie jumti un baznīca ir pa labi no dušeļiem ja?
29.jūlijs 2020, 08:24 | links
 
Es jau teiktu, ka līdakas ir visur ezerā, tik jautājums cik daudz un cik lielas!

Par Vitāliju - nebrīnītos, ka viņš bija liegumā, viņam patīk tur seklumā.

Davis-Di, 28.jūlijs 2020, 21:34


emmm, viņš no Dušeļiem nāk ārā kamēr liegums :) Kāpēc domā ka viņs liegumā peldinās? :)
29.jūlijs 2020, 08:17 | links
 
Es jau teiktu, ka līdakas ir visur ezerā, tik jautājums cik daudz un cik lielas!

Par Vitāliju - nebrīnītos, ka viņš bija liegumā, viņam patīk tur seklumā.
28.jūlijs 2020, 21:34 | links
 
Pareizi raksta Sapalēns ar Juriku :)

Vēl labs ieteikums , visiem , kas sāk apgūt jebkādu ezeru ir uz asti apsēsties kādam. Nav tā ka vietu ierādīs un tur būs , bet saprast pēc kā vadās cilvēks gan varēs. Atliks tik pašam braukt un pielietot iegūto informāciju.
28.jūlijs 2020, 16:10 | links
 
sapalens [28.07.20]: Nu nav māneklim ,ja vien viņš ir kaut cik piemērots dotajai ūdenstilpnei, izšķiroša nozīme, būtībā paliek otrā plānā. Padomājiet ,mānekļu topu fani ,kāpēc "profesionāli"makšķernieki, vienalga vai sportisti , kas ķer un atlaiž, vai kam tas ir "maizes " darbs, ļoti reti paliek bez zivīm. Vienkārši viņi perfekti pārzina doto ūdenstilpni un ķer zivis tur kur dotajā brīdī tās uzturas un netērē laiku tukšo vietu apmētāšanai, nevienā ezerā vai upē zivis nav vienmērīgi ,ir rajoni kur ir un kur nav -kaut vizuāli līdzīgas vietas. Un otrs -ja tu vairākas dienas nedēļā ķer - strauji palielinās arī tava meistarība -precīzāk iemet ,pareizāk novelc un t.t.,atrodi kā dotajā ūdenstilpnē pareizāk jāpasniedz dotais māneklis. Tā ka var ieteikt vienīgi -atkod ezeru un būs zivis.
Nu tur kur zivju nav, tās vienlīdz veiksmīgi var ķert kā ar uzgriežņu atslēgu, tā arī zelta karotītēm un sudraba pieclatniekiem. Visi mānekļi parādīs sevi vienādi.
28.jūlijs 2020, 15:14 | links
 
Nu nav māneklim ,ja vien viņš ir kaut cik piemērots dotajai ūdenstilpnei, izšķiroša nozīme, būtībā paliek otrā plānā. Padomājiet ,mānekļu topu fani ,kāpēc "profesionāli"makšķernieki, vienalga vai sportisti , kas ķer un atlaiž, vai kam tas ir "maizes " darbs, ļoti reti paliek bez zivīm. Vienkārši viņi perfekti pārzina doto ūdenstilpni un ķer zivis tur kur dotajā brīdī tās uzturas un netērē laiku tukšo vietu apmētāšanai, nevienā ezerā vai upē zivis nav vienmērīgi ,ir rajoni kur ir un kur nav -kaut vizuāli līdzīgas vietas. Un otrs -ja tu vairākas dienas nedēļā ķer - strauji palielinās arī tava meistarība -precīzāk iemet ,pareizāk novelc un t.t.,atrodi kā dotajā ūdenstilpnē pareizāk jāpasniedz dotais māneklis. Tā ka var ieteikt vienīgi -atkod ezeru un būs zivis.
28.jūlijs 2020, 14:57 | links
 
Nu labi, labi piekrītu, ka veikals neglābs no sliktas copes.Ir taču ražīgi mānekļi, kas gadiem strādā un tos ar uguni nevar atrast veikalos. Pašam sanācis aprunāties ezerā ar veiciem vīriem, kam vienā kastītē sabērti daži veci mānekļi un zivis ķeras.Bet tomēr mans viedoklis ir, ka līdakas pie liela presinga pierod pie kāda veida mānekļiem.Šobrīd man liekas, ka mazinājusies līdakas aktivitāte uz lielām gumijām, bet to vēl rādīs rudens.Daudzi reklāmas dēļ sapirkušies smagos komplektus. Bet nu ņem tā līdaka labāk uz vobleri, kas maksā 20EUR+, nezinu, vai cena tai patīk vai kā spēlē?

Friks, 28.jūlijs 2020, 12:28


Ļoti pareizi uzrakstīji , ka mazinājusies aktivitāte uz lielajām gumijām , jo siltā laikā arī apetīte mazāka, kā arī diezgan liela barības bāze aktīvi peld garām. Pamainīsies laiks un tuvāk rudenim tā sāk uzbaroties , tad mainās uzvedība atkal , mazos mānekļus ignorē - lielie prioritātē. Mammu ,protams, vieglāk noķert uz lielo , tomēr lielai mutei lielāks gabals. Bet ko nozīmē vieglāk? :) Jārēķinās ka "n" copes reizes būs tukšā un pat bez piesitiena līdz īstajam brīdim :) Tie lielie komplekti tieši ir nepieciešami rudenim , personīgi es arī BB pagaidām esmu nolicis plauktā , šad tad paņemu līdz un aktivitāte ir uz viņu , bet tomēr jūtīgāks kāts rokā skan labāk vasarā.

Kas atšķir made in japan(~+-20 eur) no made in china(3 eur) ? Tikai tas , ka katru reizi pērkot konkrēto mānekli būs dotās kritērijas : vienmēr viena un tā pati spēle, izturība(laka, krāsa) , skaidri zināmi āķi un +- diezgan precīzs apkārtējo viedoklis par vobleri ,jo izplatīts ir droši vien pa visu pasauli.
Made in china: svars/ spēle katru reizi var atšķirties , ne līdz galam pilnveidots māneklis, nekvalitatīvi āķi, krāsa un laka kas pēc 10-20 līdākām jau ir nokasīta nost.
Ja budžets atļauj - original. Neatļauj - kopija , kas strādā jebkurā gadījumā.
Šīs nedēļas lielākā līdaka(ko es zinu 5,6) no babītes tika izvilkta tieši uz bearking megallon.
Pagāšo sezon pārinieks izvilka 3 līdakas virs 5kg ar salmo mūdzi pa 0.50 centiem :) Tajā paša laikā pa to periodu man nav sanācis lielāku par 4 izvilkt :)
28.jūlijs 2020, 14:17 | links
 
Nu labi, labi piekrītu, ka veikals neglābs no sliktas copes.Ir taču ražīgi mānekļi, kas gadiem strādā un tos ar uguni nevar atrast veikalos. Pašam sanācis aprunāties ezerā ar veiciem vīriem, kam vienā kastītē sabērti daži veci mānekļi un zivis ķeras.Bet tomēr mans viedoklis ir, ka līdakas pie liela presinga pierod pie kāda veida mānekļiem.Šobrīd man liekas, ka mazinājusies līdakas aktivitāte uz lielām gumijām, bet to vēl rādīs rudens.Daudzi reklāmas dēļ sapirkušies smagos komplektus. Bet nu ņem tā līdaka labāk uz vobleri, kas maksā 20EUR+, nezinu, vai cena tai patīk vai kā spēlē?

Friks, 28.jūlijs 2020, 12:28


Cena patīk...viennozīmīgi cena !:)Un ja vēl ,,kleiba" būs klāt ar ( Made in džapan ),tad viss notiksies.Zivis takš nav duras...ģešmanu neņems .:)Ja pa nopietnam,tad es ar dzelžiem vairāk.Ir oriģinālie ,,Wiļi",bet man personīgi labāk patīk, kā spēlē Buma kloņi viņiem.Ķeras uz prastiem dzelžiem arī.Ir jābūt vienam galvenajam nosacījumam...tur,kur tiek mests māneklis ir jābūt zivīm:)...a ņems viņa to vai šito mānekli ir tikai viņas pašas ziņā.
28.jūlijs 2020, 13:22 | links
 
Nu labi, labi piekrītu, ka veikals neglābs no sliktas copes.Ir taču ražīgi mānekļi, kas gadiem strādā un tos ar uguni nevar atrast veikalos. Pašam sanācis aprunāties ezerā ar veiciem vīriem, kam vienā kastītē sabērti daži veci mānekļi un zivis ķeras.Bet tomēr mans viedoklis ir, ka līdakas pie liela presinga pierod pie kāda veida mānekļiem.Šobrīd man liekas, ka mazinājusies līdakas aktivitāte uz lielām gumijām, bet to vēl rādīs rudens.Daudzi reklāmas dēļ sapirkušies smagos komplektus. Bet nu ņem tā līdaka labāk uz vobleri, kas maksā 20EUR+, nezinu, vai cena tai patīk vai kā spēlē?
28.jūlijs 2020, 12:28 | links
 
Tad no Dušeļiem nav vēlams sākt?

Freezeetaajs, 28.jūlijs 2020, 10:20


Pēdējā laikā maz rakstu , bet nu cilvēki gan murgo te daudz....

no jebkuras bāzes var droši braukt ārā un visur ir zivis. Braucu 90% no Vecupniekiem brīvdienā, jo vairāk patīk serviss. No pārējām bāzēm , ja tās ir pa ceļam pēc darba vai kāda cita iemesla dēļ tās ir tuvāk. Piemēram cope darba dienā ,kad ierobežots laiks.

No katras bāzes braucot ārā ir sava specifika:
Dalderi - diezgan ātri un viegli izbraukt uz "bedrēm" , diezgan daudz niedrainu vietu netālu no bāzes un apkārt , ļoti labi kad līdaks pieturas pie niedru malas un aktīvi nestaigā pa plašumiem

Dušeļi - kādas 5 min no bāzes gan pa kreisi , gan pa labi ļoti ļoti labi spoti asarim/ līdakai.
Vieglāk orientēties ezerā , jo pārredzams viss(jaunajiem) + tagad arī laivas jaunas.
Arī diezgan viegli tikt līdz bedrēm , sarkanajam jumtam , bērziem, baznīcai u.t.t
No mīnusa vienīgi , ka pie zema līmeņa diezgan problemātiski ir izbraukt ar motoru dažreiz , jo dziļums +-30cm un puņķus dažreiz sanes uz to līci.
Ezerkrastos - izbrauc arā un vari sākt ķert...

Nav tā no bāzes būs atkarīgs tava loma izmērs vai skaits. Bāzi izvēlas tikai pēc servisa/ km līdz tai un laivām , kā arī dažreiz to pieiejamība vispār. :)

Pārējais tikai no tevis un +- mānekļiem , kas der konkrētajam ezeram , jo labi mānekļi dažreiz nevis nestrādā ,bet nevari izmantot specifisku iemeslu dēļ ( līmenis, punķu daudzums , vējšs u.t.t ) un vai tu spēsi pielāgoties ezera "kaprīzēm" , ka dažas "točkas" pēķšņi pārstāj strādāt un vai nu meklē jaunas , vai saproti uz kādām točkām tā zivs aizgāja.

Par izmantotajiem mānekļim - nu nav tā , kā Frīks raksta.... ka jāpērk jauni mānekļi tāpēc Vitālijs velk... commmon viņš ezerā ir vismaz 1-2 reizes , savos spotos vai nu tā zivs ir aktīva vai nav. :)
Gan es , gan citi ši ezera viesi , kas vismaz 1 reizi nedēļā apmeklē ezeru var salīdzināt savus mānekļus +- 50% būs viens un tas pats , krāsojums atšķirsies , bet tops +- visiem ir vienāds :) .
Kā uz rotiņiem skaldīja līdakas asarus 20 gadus atpkaļ , tā tas strādā joprojām amēriku neviens neizgudro :)

Par pēdējām copēm :
Asaru daudz- izmērs gan īpaši nepriecē ( pagāšo gad bija vismaz 2x lielāks, jāgaida augusts, tad domāju viss sāksies)
Līdaks - aktīvs ,bet izmērs arī nepriecē , no ezera visi nāk ar diezgan "mazu izmēru līdz 65", bet normu. Lielās salīdzinot ar sezonas sākumu vispār aizvērušas muti...
28.jūlijs 2020, 11:32 | links
 
Tad no Dušeļiem nav vēlams sākt?
28.jūlijs 2020, 10:20 | links
 
Tad tik mēģini, bet šoreiz no Ezerkrastiem, tur jau 100m no bāzes var sākt ķert
28.jūlijs 2020, 09:11 | links
 
vot man ar sāk likties, ka romantiku ar asariem varētu mēģināt savienot :D
28.jūlijs 2020, 08:59 | links
 
Kā šodienas laika prognoze un asaru cope pēcpusdienā, ja lēns vējš,līmenis krīt, karstums?Laikam jau asarim ne vainas.
28.jūlijs 2020, 08:32 | links
 
Pēc labas 6dienas prāts nemierigs.ieskrejam 2vata uz ātro pirms darbiem.
Rezultāts sliktāks.lidakas divas zemmera.15 asari no 120-300g.tas uz diviem.atradam jaunu vietu.jabrauc vēl.
27.jūlijs 2020, 19:26 | links
 
Vitaļiks četras stundas skaldīja, jo, pirmkārt, zināja konkrētas vietas ezerā,otrkārt, ja jau testēja mānekļus, tad līdakas tādus nav redzējušas un naivi tiem noticēja. Nezinīšiem puse laika aizietu meklējot līdaku un mētājot piecus gadus vecus vizuļus, kas līdakām jau apnikuši.
27.jūlijs 2020, 18:48 | links
 
KurmisZ [26.07.20]: nipijs38 [Vakar]: Friks [6:10]: Fu,es jau domāju, ka tā tev ir ikdiena vilkt tāda izmāra asarus.Braukāt jau es māku, bet vēl vajag čuju, kur iemest, īsto mānekli, izspēli, veiksmi arī. Vienu zāļu malu tik esmu atradis, kur pirmajā reizē uz BusterII ieblieza 280g asaris, uzliku Babybaster -nedaudz mazāks galā un tas uz 0.24pīto ar FC 0.7mm pavadu.Pārgāju uz asaru kātu un Nr.4 Meps rotiņu un domāju, ka fantastika-līdz kādam 6.metienam asars galā ap 200g, bet tad nosacīts klusums.Nākamās 2-3reizes tā vieta vairs tā nestrādāja, trāpījās arī uz maziem mānekļiem pa mēra līdakai, kas droši vien arī izbiedēja asarus.Pirmajā reizē pēc zacepa piebriaucu pie malas un redzams, ka apakšā riņko maiļu bars un skaidrs, kāpēc tur asari ganās.
Bet mazās mailes ezerā nav visur, reizēm var noslīdiēt saulē un caurspīdīgā ūdenī garus gabalus un neredzēt nevienas sugas zivi.Duļķē protams varbūt arī ir.
Pagājušo gadu, vēl kur dziļākās vietās parādījās smilšu pleķi, metu enkuru un asari uz rotiņu parasti bija, bet šogad nav. Lielākais šogad pagaidām bijis 320g uz 4cm gumiju ar 4gčeburašku, pie zāļu malas vairākas reizes grābstīja, kamēr paņēma pēc 5metriem.Protams pēc tā ierastais klusums.
Tā arī ir - pa vienam normālam asarim sanāk vienā vietā dabūt un enkuru uzreiz nav jēgas mest, nākamais jāmeklē citur.
Man ir tā, ja trāpu uz asari, tad grūti pārslēgties uz līdaku, jo vilkt uz jūtīgu kātu pat 200-300g asari ir kaifs, un vēl garšo arī!Pagājušajā gadā bija viena hektāra liela vieta kur katru copes reizi bija asari,tikai tur tos ķēru.sogad to tur nav.nav jēgas uz enkura stāvēt.tikai pa vējam un met uz visām pusēm.
Man liekas ka asari nevar izkaitinat kā līdaku,ar 5ciem metieniem vienā punktā.

Un pie šī gada vispārīgās necopes ir vainojams vidēji augstais līmenis visas vasaras garumā.
Pagasgad reti kad bija tik augsts līmenis.parsvara turējās ap nulli.Jā, lasu un smaidu. Nu līmenis vainīgs. :)))) Atver pērno gadu tur arī vainīgs līmenis, jo zems esot. :DDDD
Ja runa pa līmeni, tad pēc maniem uzskatiem asaris vienmēr labāk ņem pie zema līmeņa. Vismaz pēc manas pieredzes pie liela līmeņa grūti asari atrast. Par līdaku cits stāsts.
27.jūlijs 2020, 18:24 | links
 
To ( Freezeetaajs )
Varbūt kāds var ko ieteikt, pēc kā orientēties, pēc kādas taktikas meklēt to līdak? vai vispār ir jēga braukt no Dušeļiem?
Bet tā jau forši, romaņķika :)

Pirmkārt iegādājies vai paņem lāpstu un roc,roc,roc.Pamēģini no citām bāzēm,bet nepiemirsti lāpstu,jo arī braucot no citām bāzēm ir jārok,jārok un vēlreiz jārok,līdz pats ko sapratīsi,novērosi,utt.Babē tāpat kā, jebkurā citā ūdenskrātuvē ar pirmo reizi nekas nebūs,ja nu vienīgi noverņījās.Takšto lāpstu pār pleciem un uz priekšu !:)Ar laiku pāriesi no romaņķikas uz isķinu un būs lomi !Lai veicas it visā !!!
27.jūlijs 2020, 18:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager