Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Sveiki, kolēģi! Gribēju apjautāties pēc padoma/konsultācijas, sevišķi no tiem, kas pēdējā laikā ir bijuši ezerā.
Lieta tāda, ka no atklāšanas līdz vidus jūlijam regulāri braucu un rezultāti reāli priecēja. tad sanāca pārtraukums, dēl izbrauciena ārpus LV un tagad atgriežoties, saprotu, ka "pavediens" ir pazudis. biju pāgājušoceturdien, pirmdien un šodien. Jā kaut ko jau noķeru, bet nav galīgi tas, kas pirms. Īsti nesaprotu arī to zemo līmeni un to ka ezera ziemēlu da''l un vietām pa vidu ir duļķis, bet dienvidu pusē ūdens ir pilnīgi dzidrs. It kā daži ir noķēruši tajā dzidrajā ūdenī, bet tur ir sekls un dzidrs ūdens, man liekas, ka zive jau "pa puskilometru" laivu un mani redz. Uz ezera satiku vecu copmani, kurš teic, ka jāmeklē duļķe un tad pa duļķi jāmēģina. Duļķe savukārt man iznācieni ir, taču ļoti daudzi garām vai tikai "uzbakstījiens"sanāk. Jāsaka gan, ka duļķē kā bonusu dabūju divas mežavimbas (ne lielas). Līdz ar to vēršos pie jums- kolēģi pēc padoma, kur šādā zemā, dzidrā ūdenī lai meklē "lielo copi"?
P.S. Nevajag, lai visu "izliek uz paplātes" vienkārsī varbūt var padalīties ar pārdomām
7.augusts 2019, 15:47 | links
 
MT9 [07.08.19]: Par asaru auklām runājot - ja neskaita tālāku metienu - kādas vēl ir priekšrocības tik pārspīlēti tievai auklai?

VilnisL, 7.augusts 2019, 09:27
Es ar resnāku auklu bieži vien nemaz nevaru strādāt, jo, ja džigoju upē, kur jūtama straume, man pat šai smalkajai auklai jāliek svars, kurš dikti tuvu testa augšējam diapazonam. Ja aukla būs resnāka, vēja laikā būs lielāka bura, kā arī straume vairāk pūtīs nost. Attiecīgi jāliek lilāks džiggalvas svars, bet tam kāts nav paredzēts. Un iemetiena attālums arī nav mazsvarīgs, jo ar šo kārtu tiek bieži vien plivinātas gumijas bez papildus svara (seklajos ezeros), tās vispār neko nesver un ar rupjāku auklu iemetiens būs 15m.
Pareizi tu saki,pilnībā piekrītu.Man stāv uz asaru MJ kāta Intech X4 #0,4 izmērā,viena lieta,ko es šai auklai pamanīju bija,ka tā krāso riņķus.Vismaz sākumā tā bija,bet tā ok,konkrētāk varēs pateikt pēc kādām 2-3 sezonām ar šo auklu,kāda tā ir.
7.augusts 2019, 14:53 | links
 
Vecie buki zin ka ir jamacas ,jamacas. Jo sis rindas proklameja ploritats. Katra lieta ir savs knifinjs.

ruttks, 7.augusts 2019, 14:14


''ploritats''
Ja šādi ir ''vecie buki'', tad labāk augt pašmācības ceļā...
7.augusts 2019, 14:42 | links
 
Vecie buki zin ka ir jamacas ,jamacas. Jo sis rindas proklameja ploritats. Katra lieta ir savs knifinjs.
7.augusts 2019, 14:14 | links
 
Jāmācās jāmācās un vēl jāmācās.tikai vecie skopie buki teiks ka var ar bambusu un veļas šņori noķert zivi.

Bet kopš esmu sācis copet mans reālais zivs noķeršanas koeficients ir palielinājies 10x.
Es domāju ka tas nav mazs.
Iegādājoties inventāru tas ir japiestrada.tad nu šīs divas zivis man lika aizdomāties ka tur kkas kārtīgi nelimejas kopā,zivju skaits ar to smalko rīku un 100x lielaks, bet realizācija ir mazinājusies.bet ar lielajiem rīkiem mazāk copju,bet procentuāli vairāk laivā.
Tā ir dilema visam pa vidu.
7.augusts 2019, 14:04 | links
 
MT9 [07.08.19]: [quote=580717] Bet ja runājam par Babi no laivas un asariem - tur nav neviena argumenta par labu īsam kātam.
Tak nevar iemest to mazo gumiju bez svara, ja tev 0.6 aukla ;) Man 2.3m kāts, sākumā bija 0.3 LJ aukla, tagad 0.3 Gosen aukla. Iemetiena attālums ar Gossen pat uz aci jūtami tālāks. Pieļauju domu, ka 0.6 aukla salikumā ar mazo gumiju bez svara vispār nebūtu lietojama. Bet, ja šādu copi nepiekopj, gan jau var iztikt.
To es saucu par inventāra niansēm. N-tie kāti un spoles mainītas, arī auklas. Kamēr nonāk pie tā kas patīk. Citi prasa kāpēc vajag tik dārgus kātus un spoles, nesaprot kāpēc aukla maksā 60-80 eur? Katrs izvēlas savu
7.augusts 2019, 12:19 | links
 
[quote=580717] Bet ja runājam par Babi no laivas un asariem - tur nav neviena argumenta par labu īsam kātam.
Tak nevar iemest to mazo gumiju bez svara, ja tev 0.6 aukla ;) Man 2.3m kāts, sākumā bija 0.3 LJ aukla, tagad 0.3 Gosen aukla. Iemetiena attālums ar Gossen pat uz aci jūtami tālāks. Pieļauju domu, ka 0.6 aukla salikumā ar mazo gumiju bez svara vispār nebūtu lietojama. Bet, ja šādu copi nepiekopj, gan jau var iztikt.
7.augusts 2019, 12:05 | links
 
ja runa iet par Bābi , noraut mānekli manuprāt nav praktiski iespējams ! Vienreiz esmu kārtīgi iesēdinajis rudenī gumijas zivtiņu milzīgā , resnā saknē (cik noprotu tās kas līdzinās kaktusiem). Bieži var redzēt ka peld pa ūdens virsmu pēc milzīga pūtiena ezerā.

Visur var piebraukt ar laivu atbrīvot mānekli. Cits jautājums vai esi pārrīvējis auklu pret kaut kādām niedrēm/ laivas bortu / mezgls uz auklas/ neatbrīvojis uz spoles auklu un 100 citas paša vainas dēļ zaudējis mānekli.

Frikcions ! Tieši šī iemesla dēļ var reāli pārraut auklu ja ir uzsēdusies zivs un viss pārējais ir darba kārtībā.
Zelta likums: pirms sāc copi , noregulē frikcionu!

Kā interesantu piemēru bijām Bābē uz copi . Man kopā 3 mēri , 10+ šņores un kaudze ar asariem.
Čoms otrā laivā vispār par 0? Copes bija , bet laivā neko ievilkt nevarēja. Kāpēc?
Zivs bija tik neaktīva ka ņēma knap knap aiz lūpas( bakstīja) tas pats ar asariem.
Es vienkārši noregulēju frikcionu ka tiklīdz kaut kas uzsēžas uzreiz sāk tarkšķēt. Dienas atslēdziņa bija atrasta!
P.s +- rakstu par 06.2018 gada copi dienas laikā + 30 grādiem.
Tā kā auklas izmērs ir reāli jāliek tāds ar kuru jūties komfortabli!
7.augusts 2019, 12:01 | links
 
Vienam māte, otram meita :) Kātu ražotāji lasa un brīnās, kādēļ viņi tos "īsos" kātus vispār ražo. Pilnīgi bezjēdzīga padarīšana - ņem pēc iespējas garāku, tin "normāla" resnuma auklu un zvetē uz pretējo krastu neredzamo nanodžigu :)

MT9, 7.augusts 2019, 11:38


Kuri ražotāji tad piedāvā garus, skanīgus, vieglus kātus??? Tie, kuru cenas ir daudzos simtos, jo garu, vieglu un jūtīgu ir ļoti grūti uztaisīt - tie ir kāti no augšējā plaukta. Tā arī ir atbilde par daudzajiem īsajiem kātiem tirgū. Un galu galā ne visur var ērti darboties ar garu kātu - tajās pašās mazajās upītēs tās būtu gatavās mocības. Bet ja runājam par Babi no laivas un asariem - tur nav neviena argumenta par labu īsam kātam.
7.augusts 2019, 11:56 | links
 
Nu gan jums veči panesās... Man jau liekas, ka patiesība ir pa vidu. Ar pareizi atregulētu bremzi Daugavas vai Lielupes plašumos neko nepārraus. Ja blakus ir biezas zāles, tad ar pareizi noregulēto bremzi ieraus zālēs un tad vairs bremzei nozīmes nebūs. Ja nu gribas mikrodžigu bez svara seklumos, tad variantu nav, #0,3 un rēķinamies, ka lielās aizies. Ja tikai rotiņam, tad tiešām garāks kāts un biki rupjāka aukla.
P.S.Nekāds dižais Babītes matadors neesmu, bet smalko mikrodžiga kātu uz turieni neņemu. Kā reiz dēļ zālēm arī asaru mānekļiem ņemu kātu ar lielāku testu un #0,8 auklu. Mikro gumijas bez svara gan tur nemētāju.
7.augusts 2019, 11:55 | links
 
Abavnieks [07.08.19]: Man liekas daudziem jāsāk mācīties mezglus siet.
Nesaprotu, kā var bieži un vēl baidīties pārraut plānās auklas. Ja bremze pareizi atregulēta, neredzu iespējas raut pat vistievākās auklas.

Un galu galā, vismaz man personīgi ir cits adrenalīns, ķerot ar smalku auklu.


Zacepi.. Nu jā sanāk Babē kaut ko ieāķēt tā, ka nevar piebraukt, atjaunināt.. Nu man liekas, tur atkal jādomā par savu vainu
Precīzi
7.augusts 2019, 11:50 | links
 
Man liekas daudziem jāsāk mācīties mezglus siet.
Nesaprotu, kā var bieži un vēl baidīties pārraut plānās auklas. Ja bremze pareizi atregulēta, neredzu iespējas raut pat vistievākās auklas.

Un galu galā, vismaz man personīgi ir cits adrenalīns, ķerot ar smalku auklu.


Zacepi.. Nu jā sanāk Babē kaut ko ieāķēt tā, ka nevar piebraukt, atjaunināt.. Nu man liekas, tur atkal jādomā par savu vainu
7.augusts 2019, 11:38 | links
 
Vienam māte, otram meita :) Kātu ražotāji lasa un brīnās, kādēļ viņi tos "īsos" kātus vispār ražo. Pilnīgi bezjēdzīga padarīšana - ņem pēc iespējas garāku, tin "normāla" resnuma auklu un zvetē uz pretējo krastu neredzamo nanodžigu :)
7.augusts 2019, 11:38 | links
 
No paša pieredzes - tikai un vienīgi kāta garums! Ir 2.4m spinings - pamīksts, ar 1.2 auklu. Un ir otrs, nedaudz cietāks, bet 2.1m un ar 0.6 auklu.
Reālos copes apstākļos ar to 2.4 kātu var aizmest gandrīz 2x tālāk. Fizika: darbs=spēks*plecs un aukla ir tikai berze, kas ir pavisam nedaudz...
Ņemam smuku garu asaru kātu, normālu auklu un zvetējam uz nebēdu.
7.augusts 2019, 11:24 | links
 
Tā kā mēs esam sadaļā Babītes ezers, tad nedomāju, ka šajā ezerā ir iespējams darboties ar mikrodžigu.
VilnisL, 7.augusts 2019, 10:36

Bagāts dara kā grib, nabags, kā var. Tā kā periodiski nodarbojos arī ar džigošanu ārpus Babītes ezera un man nav otras kasetes, tad džigoju un mētāju rotiņu ar vienu un to pašu auklu. Vispār bieži nenākas dzirdēt, ka asaru kātam aukla par smalku, parasti saka otrādāk :)
7.augusts 2019, 10:53 | links
 
VilnisL [07.08.19]: Tā kā mēs esam sadaļā Babītes ezers, tad nedomāju, ka šajā ezerā ir iespējams darboties ar mikrodžigu. Labākajā gadījumā rotiņš un mazi vobleri asarim. Metiena tālumu daudz vairāk ietekmē kāta garums, ne auklas tievums. Nav tā, ka ar tām ultra tievajām auklām tiek nedaudz pārspīlēts? Par buru piekrītu, bet tā piņķerēšanās un sasiešana un bailes par pārraušanu tomēr to neatsver. Un ja ir zālēs, tad kā ar jēlu olu - ne paraut kārtīgi, neko.
Laikam piekritisu par šo ezeru un kātu.tapec jau vienā no komentāriem rakstīju ka būs jāpadomā par nedaudz jaudīgāku tehniku pielagojoties ezeram.

Par cik šī ir pirmā sezona ar šādu copes veidu tad ceru ka man piedosiet par studenta kļūdām.
7.augusts 2019, 10:41 | links
 
Kā jau minēja mt9 tad aiznest 1-2gr gumiju papeldeties pa ūdeni talak par 15,pat ja tik tālu neaizmetis ar 0,4 un lielākam auklām.

Vēl par attālumu,daži saka ka nav svarīgi.seklajos ūdeņos tas ir ļoti svarigi.ta dullā zivs tak jūt dzird un redz tewi jau kā tu no bāzes izbrauc.
Un vēl piebilde,visas vakardienas zivis,neskaitot mazos asarenus pieķērās tikpat kā maneklim iekrītot ūdenī un pāris reizes uztinot.
7.augusts 2019, 10:38 | links
 
Tā kā mēs esam sadaļā Babītes ezers, tad nedomāju, ka šajā ezerā ir iespējams darboties ar mikrodžigu. Labākajā gadījumā rotiņš un mazi vobleri asarim. Metiena tālumu daudz vairāk ietekmē kāta garums, ne auklas tievums. Nav tā, ka ar tām ultra tievajām auklām tiek nedaudz pārspīlēts? Par buru piekrītu, bet tā piņķerēšanās un sasiešana un bailes par pārraušanu tomēr to neatsver. Un ja ir zālēs, tad kā ar jēlu olu - ne paraut kārtīgi, neko.
7.augusts 2019, 10:36 | links
 
Elastīga aukla nodod vairāk informācijas uz kāta?
Viņš rakstīja, ka resnāka aukla nav tik elastīga, tādēļ nodod vairāk info... To gan neviens neapstrīdēja.

Abavnieks, 7.augusts 2019, 10:06
7.augusts 2019, 10:09 | links
 
VilnisL [07.08.19]: Vakar vakarā no 19:30-21:30 no Dūšeļiem. Viena 52cm laivā, vēl 3 zemmēri, asara neviena. Līmenis zems, bet ja atrod dziļākas vietas, ir ok.
Darbojos ar virsmas suni un Hamakuru.
Par asaru auklām runājot - ja neskaita tālāku metienu - kādas vēl ir priekšrocības tik pārspīlēti tievai auklai? Visur pinas, sasiet grūti utt. Copes jutība no tā nemainās - tieši otrādi - resnāka ir mazāk elastīga, līdz ar ko nodod vairāk informācijas uz kātu.
Elastīga aukla nodod vairāk informācijas uz kāta?
7.augusts 2019, 10:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager