Līdakas

to sulla
Lielākā daļa no rakstītā lieliski iederas rubrikā -skaisti dziedi lakstīgala!
Nevajag gan te izgudrot basņas par vienas līdaku mātītes nārstošanu vairākās reizēs.
Dabā viss notiek tā, kā tas ir noteikts no augšas. Ja bērns dzimst, tad viņš arī piedzimst, nevis dzimst ar pārtraukumiem, vai pat uzsūcas, kā te kāds apgalvoja.
Tātad, ja process ir sācies, tas turpinās līdz beigām bez pārtraukumiem dienām.
Līdaka nārsto apmēram tajā brīdi, kad ledus ezeros ir jau gandrīz izkusis, un nārsta laiks velkas apmēram pusotru nedēļu.
Pēc šī laika, iespējams, nevar jau 100% izslēgt tādus gadījumus, ikrus izmet tikai mātītes, parasti bez tēviņu piedalīšanās.
Šo visu esmu novērojis pats personīgi ilgāku laiku dzīvojot pie ezera..
17.aprīlis 2018, 16:53 | links
 
Tas tikai mans subjektiivs viedoklis. Bradaat pa uudenjiem vispaar ir slikti! Kukainji beigti,cik ikri sabradaati utt utt.
Te bij runa par liidakaam. Personiigi es to,ka lienam naarsta laikaa pieliidzinu to mums,kad lien manaa guljamistabaa. Ir gadiijies,sajuutas nebij patiikamas. Ok pasmaidu un viss ok! Te var aiziet taadaas galeejiibas un striidos un diskusijaas,ka nepietiks viena videeja cilveeka muuzsh..
Piedodiet,nav man datoram garumziimes.
Reiz veina forsha meitene man teica,nav vienas taisniibas uz pasaules,to ir daudz un katram sava. Ja man tava nav pienjemama,tas nenoziimee,ka taa nav taisniiba..
Tuvojas maijs,cerinjiem jau lapas izplaukushas,gribas copeet..
17.aprīlis 2018, 16:44 | links
 
dinno-nevajag jaukt p..... ar burkānu ja skatoties no t ā viedokļa tad makšķerēt var tikai tirgū.cauru gadu ūdens tilpnēs notiek procesi saistīti ar pēcnācēju radīšanu.
17.aprīlis 2018, 16:37 | links
 
dinno pareizi, ja kāds mērķtiecīgi mēģina uzkabināt nārstojošu līdaku, arī ja tas notiek maijā, slāna tik ikrainās jo likums atļauj, nu tad kretīns vien ir, liekulis. Salīdzinājums ar mums gan nav visai veiksmīgs, vai tad mīlējamies reizi gadā lai uztaisītu bērnus? :) Un mūsdienu cilvēkam ir norma seksot guļamistabā daudzdzīvokļu mājā, kur 1m attālumā aiz sienas guļ kaimiņš. Kas tad tur liels ja upē straumē 1-2m dziļumā tiek spiningoti laši, taimiņi, bet pārsimt m attālumā pārplūdušā seklā līcī perās līdakas? Es saprotu ka raibo neķērājiem, vai tādiem kuri neiet uz konkrētu zivi, bet met kur pagadās, ir pagrūti saprast ka mērķtiecīgi pavasarī spiningojot/mušojot lašveidīgās iemest mutē līdakai ir minimālas izredzes. Daudz biežāk vimbu, vēdzeļu grunteņotāji uzkabina kādu taimi un somā iekšā. Starp citu Gaujas lejtecē, kur tiek spiningoti raibie, līdaku nārstu esmu novērojis tikai attekās vai pārplūdušās vecupēs kuras palu laikā savienojas ar upi. Smilšainie pārsvarā vaļveidīgie, stāvie Gaujas pamatgultnes krasti līdaku nārstam galīgi nav piemēroti.
17.aprīlis 2018, 16:33 | links
 
Nju es par spiningoshanu naarsta laikaa teiktu taa: kaa jums patiktu,ja guljamistabaa kad miileejies ar sievu ,draudzeni,miiljoto sievieti,peekshnji saaktu lauzsties iekshaa chupa ar cilveekiem,da kautvai viens. Da kautvai tuvaakais draugs. Kada buutu sajuuta? Nedo dievs veel miileejoties tieshaam veeleetos pie beerna tikt..
Arko taa zivs sliktaaka par cilveeku? Tak liekam mieraa,lai dara savas lietas!
17.aprīlis 2018, 16:03 | links
 
Gauja uzreiz pēc ledus iešanas tiek regulāri pātagota. Ne reizi vēl neesmi noķēris vai redzējis ka kāds noķertu līdaku.
17.aprīlis 2018, 15:12 | links
 
Gan Brex, gan svens76 un Jurcik runā pa lietu, katram taisnība. Nu nenārsto līdakas visas vienā laikā, pat vienā ūdenskrātuvē. Lielākā kļūda bļauriem tā ietiepīgā sludināšana ka visi līdaķi kā sāk 01.03. nārstu, tā perās līdz pat pēdējam aprīļa datumam :) Nērš un rij kā trakas visus 2 mēnešus :) Katra līdaka nārsto pa 2-3 porcijām, tā ihtiologi apgalvo. Un pats nārsta process katram īpatnim nu nevar ilgt vairākas dienas, drīzāk tās ir minūtes. Jā vairāku tēviņu kaušanās ap vienu mātīti var ilgt stundas, bet pats nārsts ir visai īslaicīgs. Jā maijā nav retums līdakas ar ikriem, pieņiem, īpaši Vidzemes un Latgales dziļajos ezeros. Iespējams ka tādas noķertas ir arī jau reizi nārstojušas, tik tā teikt nepabeigusi. Un saprotams ka paša nārsta laikā mātīte nebarojas un nereaģē uz mānekļiem. Tēviņi iespējams mēģinās pakampt mānekli ja tas liksies tiem kā konkurents. Pats neesmu pārbaudījis, kad redzu līdaku nārstu tad kaifs jau ir to novērot, nevis mēģināt kādu aizcemmerēt. Tā ka tas nārsta laiks ir tik izstiepts uz ~3 mēnešiem, vissakarīgāk būtu katrā reģionā savi lieguma laiki, vai pašiem līdaku copmaņiem apzinīgi sekot līdzi nārsta norisei. Siltās bezledus ziemās līdakas nārsto jau februārī-marta sākumā un aprīlī iet vaļā barošanās pa pilnu klapi. Tādā ziemā kāda bija 1996.gadā, kad aprīļa beigās lielāko daļu Latvijas klāja vēl sniegs virs pusmetra, visdrīzāk nārsts turpinājās vēl visu maiju un jūnija sakumu, un ne jau tikai šur tur ziemeļdaļā. Jo uz ledus copēja vēl maija sākumā. Un nu par ētisko pusi. Noķert zivi tieši nārstošanas brīdī ir pagrūti, nu nebarojas tad neviena. Bet no ikriem plīstošas mammas tiek kāstas uz nebēdu īsi pirms nārsts visās malās, un likums to ļauj. Gan līdakas februārī masveidā ar ūdām, gan asari, vimbas, līņi, brekši, zandarti, vēdzeles, par tādiem niekiem kā raudam pat nerunāsim. Nu patīk copmaņiem tās pirmsnārsta zivis pilnas, ko tu viņiem padarīsi. Daudzas tad vieglāk noķert jo koncentrējas nārsta migrācijās lielos baros. Bet tā liekulība ir mūžīga, sakāst ar ūdām pēdējā februāra datumā ikrainas līdakmammas, un 1.martā sākt gānīt visus spiningotājus kuri cierē upēs uz kādu lasi, taimiņu. Jo tie nelieši tak var netīšām uzkabināt kādu manis saudzēto līdaciņu, izvaros un palaidīs noasiņojam, vai vai, man nekas nepaliks maijā!
p.s. šogad pa upēm staigājot tā arī nav man sanācis uzkabināt kādu līdaku, laikam nemāku. Cik novēroti citi raibo kārotāji ar pa krūmiem līdaku sterus nekrāmē. Kaut kādi nepareizie spiningotāji laikam, visi izvirtuļi klīst tik gar sarkanās kisas būdeli :)
17.aprīlis 2018, 14:01 | links
 
Līdakām ir arī tēviņi. Parasti tie uzturas tuvu nārstojošai mammai. Varbūt jūs tos te ķerat.. :)

Bet cik es esmu redzējis nārstojošas līdakas, tad viņas seklumā dara savu lietu. Nekad neesmu mēģinājis viņu ķert, bet pieļauju, ka nārsta brīdī/periodā viņa neēd.
Pirms nārsta līdakas gan ir sanācis noķert ar lieliem vēderiem. Bet tās copes bijušas visas upes vidū, tātad barojas pirms nārsta.
Tāpat ari maijā varēs noķert vēl neiznārstojušas līdakas ar lieliem vēderiem.. vai viņas vispār nārstos.. nezinu.

Zviedrijā/Somijā nav pirmsnārsta vai nārsta liegums.. Zivis tāpat tur ir, jo cilvēki tur gudrāki, neviens tur neslāna speciāli nārsta līdakas un tāpat visas lielākas laiž vaļā.
17.aprīlis 2018, 12:51 | links
 
Trīs dienas brīvdienās neatlaidīgi spiningoju līdakas, redzu līdaku, novelku gar pašu degunu, reakcijas nekādas un tā vairākas reizes. Secinājums- nav nonārstojusi- neņem. Mainīju gan vizuļus, gan voblerus un rotiņus. Vakarā ieliku tīklu, pie smukām karūsām tiku, paņēmu trīs, jo esmu gaļinieks, tas viss protams paša dīķī!

Brex, 17.aprīlis 2018, 12:12

Nezinu. Man čoms privātā dīķī jau ķer līdaku. Tā iznārstojusi jau. Rīt brauksim ciemos
17.aprīlis 2018, 12:17 | links
 
Trīs dienas brīvdienās neatlaidīgi spiningoju līdakas, redzu līdaku, novelku gar pašu degunu, reakcijas nekādas un tā vairākas reizes. Secinājums- nav nonārstojusi- neņem. Mainīju gan vizuļus, gan voblerus un rotiņus. Vakarā ieliku tīklu, pie smukām karūsām tiku, paņēmu trīs, jo esmu gaļinieks, tas viss protams paša dīķī!
17.aprīlis 2018, 12:12 | links
 
Ar jūsu atļauju mēģināšu izlīdzināt strīdu par līdaku barošanos.
To,ka līdaka barojas vai ne,nārsta laikā,neņemos spriest.Bet ķerties ķeras noteikti.Tik,cik aktivi?Jo līdaku nārsts,vienā un tai pašā ūdenstilpē,ilgst,drīz ne mēneša garumā.Daļa iznārsto jau zem ledus un pēdējās peras,kad ledus jau pazudis.Kur tad vēl jūrnieces!

BrunoL, 16.aprīlis 2018, 18:24


par to jau ir stāsts, ka ķeras tās kuras jau iznārstojušas.. pareizi tu saki, ka daļa jau iznārsto zem ledus. bet nevaig man stāstīt ka līdaku barā kas seklumā čupojas novilksi gar degunu tā tew uz reiz vinja grābs,iespēja tikkai pastāv ja vinja dzen prom nevis apzināti,rijīgi metas virsū... nu tā kkā.
16.aprīlis 2018, 18:31 | links
 
Ar jūsu atļauju mēģināšu izlīdzināt strīdu par līdaku barošanos.
To,ka līdaka barojas vai ne,nārsta laikā,neņemos spriest.Bet ķerties ķeras noteikti.Tik,cik aktivi?Jo līdaku nārsts,vienā un tai pašā ūdenstilpē,ilgst,drīz ne mēneša garumā.Daļa iznārsto jau zem ledus un pēdējās peras,kad ledus jau pazudis.Kur tad vēl jūrnieces!
16.aprīlis 2018, 18:24 | links
 
Tieši ta Kaspar ! Jabrauc labak kadu vimbu nokert :))) !
16.aprīlis 2018, 07:43 | links
 
cenšamies līdaku pielīdzināt svētajām zivīm : taimiņam , forelēm, lašiem, ko ķer elitārie atlaidēji, bet, ja nopietni inventāru skatoties un pārcilājot, klabinām kompi un .....
16.aprīlis 2018, 07:09 | links
 
Tiešām ko Jūs te visi ņematies ar tām līdakām,būs 1.maijs tad viss notiks!!!

Kaspars33, 15.aprīlis 2018, 08:01

I sen tā vajadzēja!!! Kaspar! Ne asakas jaunajā sezonā!!! good luck..............
15.aprīlis 2018, 21:10 | links
 
Kaspars33 [15.04.18]: Tiešām ko Jūs te visi ņematies ar tām līdakām,būs 1.maijs tad viss notiks!!!
Ņemas aiz ņikuja darīt
15.aprīlis 2018, 09:12 | links
 
Kā suns ar kaķi. Ielaid abus vienā istabā, un!?... xD
Te būtu tas pats... iekāptu vienā laivā un draugi uz mūžu.
15.aprīlis 2018, 08:18 | links
 
Tiešām ko Jūs te visi ņematies ar tām līdakām,būs 1.maijs tad viss notiks!!!
15.aprīlis 2018, 08:01 | links
 
Sveiki visiem. Atzīšos esmu tīrākais gaļinieks, zivis ļoti garšo un svaigi ķertas viss labāk. Lai varētu ēst visu gadu, tika iztīrīts pirmais dīķis (20smit gadu atpaka, 3ha). Šobrīd jau ir vairāki ar kopplatību 8ha. Vēl redzu potenciālas vietas vēl kādam (hobijs ,veidot un veidot). Par līdakām,personīgs novērojums. Nārstojošu ar loriņiem nevar noķert,neņem. Pēc nārsta vēl mīksti zobi, ļoti reti. Ledenes jau sen ķeras. Ne, asakas.
15.aprīlis 2018, 07:18 | links
 
šobrīd likums neaizliedz man iegūt ikrus! un tie būs garšīgi cepti, visiem ne asakas! :)
15.aprīlis 2018, 06:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager