Iekšējo ūdeņu lietošana

Privatizētās upes, makšķerēšanas apliecības.
Sveicināti!
Jautājums VAA pārstāvjiem, u.c. vides darboņiem!
Vai tiks atjaunota licencētā makšķerēšana Daugavā, konkrētāk, zem Pļaviņu un Ķeguma HESiem? Ja atjaunos, tad kad?
Internetā nekādu paskaidrojošu informāciju neatradu. Interesē arī iemesli, kādēļ licencētā cope netika savlaicīgi pagarināta...!?
Pagājušā gada rudenī, internetā bija pieejama informācija, ka VAA esot nokārtojusi visus dokumentus licencētajai copei zem Pļaviņu HESa, un ar 2017.g. varēs iegādāties licences...! Bet izrādās, vēl jo projām, nekā...!?
23.janvāris 2017, 11:57 | links
 
Kas tur nesaprotams???

urmaas, 23.oktobris 2016, 10:49


Stāvēt pie piestātnēm ??? Cik tālu no pašas piestātnes ... 1 m 100 m .. 1 km ??? ja nav zīmes?
23.oktobris 2016, 10:51 | links
 
Kas tur nesaprotams???
23.oktobris 2016, 10:49 | links
 
Labs rīts.

Var kāds man lūdzu izskaidrot šo no kuģošanas likuma:

21.10. noenkuroties kuģu ceļā, kā arī pietauvoties vai stāvēt pie navigācijas zīmēm un piestātnēm, ja tās nav paredzētas attiecīgajam kuģošanas līdzekļa tipam;

Pie piestātnēm (dokiem): ir kur papildus artakstīts attālums bez šī punkta???
23.oktobris 2016, 10:45 | links
 
Vai tiešām nekompetentai pašvaldības personai būtu tiesības lemt par atrašanos uz ledus , tad arī vasarā jāaizliedz peldēšana (noslīkst vairāk). Glābšanas darbi tādi paši kā ziemā ,tā vasarā.
5.decembris 2015, 08:58 | links
 
Airu laiva tiek pielīdzināta velosipēdam,bet velosipēdistus soda par braukšanu reibumā,nesen dabūju pūst trubiņā,tepat Juglā,pie pagrieziena uz Bābelīti...'Vajadzēja painteresēties cik pieļaujamais riteņbraucējam,kā auto vai vairāk....
9.septembris 2015, 12:03 | links
 
Jā, biju piemirsis ka laipas mēdz būt arī peldošas. Es tādu peldošu pie savas zemes uzbūvētu un nevienam nekādu atļauju neprasītu.

Bebrs, 13.marts 2014, 08:11[/quote]

Laba ideja, paldies!
8.septembris 2015, 09:51 | links
 
Ja nav pašvaldības saistošie izdoti, ka ar savu pūsli nevari atrasties,vai obligāti jābūt laivai reģistrētai, vai ka nevar laivā lietot kaut ko grādīgu, tad parasti par aprakstīto nekas nebūs, bet var būt pašvaldības saistošie.
8.februāris 2015, 02:49 | links
 
Nu teoreetiski es atrodos savaa iipašumā - laivaa, vispaar jaaskataas, ko muņiks piešūs, ....

opusums, 7.februāris 2015, 21:08

Tavs īpašums ir tava māja, šķūnis, klēts, dajebkas. Ja Tu atrodies laivā, tad esi publiskā vietā. Ja tavam pūslim būtu kajīte, tad tajā tu varētu taigāt kaut rāpus. Diemžēl tādi ir noteikumi un tur nav ko interpretēt.
7.februāris 2015, 21:54 | links
 
Ja nemaldos, lai sodiitu vajag dzineeju virs 5hp.

opusums, 7.februāris 2015, 20:55


Šis koments uzreiz attur no domas par 5hp motora iegādi :)) Ja nevar pagaršot.. nini :))
7.februāris 2015, 21:28 | links
 
Nu teoreetiski es atrodos savaa iipašumā - laivaa, vispaar jaaskataas, ko muņiks piešūs, ....
7.februāris 2015, 21:08 | links
 
Ja nemaldos, lai sodiitu vajag dzineeju virs 5hp.

opusums, 7.februāris 2015, 20:55

Izlasi vēlreiz un uzmanīgāk ko rakstiju. :))
7.februāris 2015, 21:00 | links
 
Ja nemaldos, lai sodiitu vajag dzineeju virs 5hp.
7.februāris 2015, 20:55 | links
 
Tevi var sodīt par alkohola lietošanu/atrasšanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Ja tev laivai būtu dzinējs virs 5 lopiņiem tad vēl pilnam komplektam piespriestu par tr-rta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā ar visām izrietošajām sekām.
7.februāris 2015, 20:54 | links
 
Sveicināti...
Palīdziet izšķirt strīdu!!!
Piemēram - gumijas laiva - pūslis - ar čomu iebraucu ezerā kaut vai, piemēram Lubānas ezerā, un sēžot uz brekšiem katrs iztukšojam pa kādam aliņam...
Piebrauc inspektori, pašvalības policija vai vēl kas, kas ir tiesīgs mūs pārbaudīt:
Vai mani var sodīt ja sēžu savā pūslī, airu laivā un, piemēram, promiles ir virs 0.5?
Vai mani var sodīt ja sēžu savā pūslī, airu laivā ar elektromotoru, promiles ir virs 0.5?
Pūsli domāju laivu līdz 3.5m.
Zināms, ka alkahola lietošanas administratīva atbildība ir uz tūrismu, pasažieru pārvadāšanu, motorlaivām. Bet kā ar copīti ezerā, dīķī, ūpē - savā nodabā?
Jautājums nav dēļ nākotnes plāniem, bet tik noskaidrošanai!
Pārmērīga alkahola lietošana ir kaitīga Jūsu veselībai. Un uz ūdens tas ir 5x bīstamāk!
7.februāris 2015, 19:29 | links
 
Pa dambi ap Babites ezeru drīkst pārvietoties tikai kontrolējošie un operatīvie dienesti.
18.maijs 2014, 06:08 | links
 
Jautājums sekojošs! Vai uz tāda tipa dambjiem kā ap Babītes ezeru (no Dalderu puses) likumīgi var pārvietoties ar automašīnu? Kautkad kautkur esmu dzirdējis ka to nedrīkst darīt. Bet arī likumdošanā likumi.lv neko konkrētu neatrodu? Varbūt kāds var palīdzēt atrisināt šo "mīklu".
17.maijs 2014, 21:17 | links
 
Viens jautājums būtu. Kā ar samērības principa ievērošanu likumdošanā ir attiecībā uz Rāznas ezeru?

Interesanta padarīšana ir notikusi savulaik izgrozot Rāznas individuālos noteikumus. Zosnas un Cornajas līčos nedrīkst atrasties ar laivām līdz 1.jūnijam, tobiš vizināties, makšķerēt.....
Bet ir viens bet. Ezera nomnieks veic specializēto zušu zveju ar murdiem. Un pats interesantākais ir tas, ka viņi katru baltu dieniņu ar motorlaivu dragā pārbaudīt šos murdus un to ir ne mazums, laikam pāri 50gab.. Visi abi šie līči plīvo sarkanajos karodziņos, tobiš murdos, bet lielajā ezerā to nav.
Šis te aizliegums parastajam mirstīgajam atrasties šajos līčos ir pamatoti iestrādāts normatīvajā aktā, "lai nemaisās pa kājām" un neredz lietu īsto un patieso būtību.
Cik uzzināju pie zinošiem cilvēkiem, šī te aizlieguma (līdz 1.jūnijam) termiņš ir pamatots ar to, ka putniem vajag klusi un mierīgi izperēt olas. Bet te tādā gadījumā ir otra lietas puse. Ja jau nomnieka zvejnieki brauc ar motorlaivām pārbaudīt šos te likumīgos murdus (atrodas tuvu krasta zonai), vai tad viņi putniem netraucē. Manuprāt tā ir absurda lieta. Te laikam būtu darbiņš Tiesībsarga birojam. Cik var noprast inspekcijas vietējā vadība nav ieinteresēta veikt ezera nomnieka darbības kontroli, jeb daža laba persona ir ieinteresēta to nedarīt (tobiš amatpersonas bezdarbība), jeb kā saka morāli atkarīga no šī te nomnieka (vai arī kunga). Arī pašvaldība pašlaik minstinās. Kāds pēc Jūsu domām būtu risinājums. Laikam jau būtu jāaizliedz tā specializētā zušu zveja šajos te līčos. Ja ne viens, tad neviens.
4.maijs 2014, 07:39 | links
 
... pareizi sūta, pareizi pamato
3.maijs 2014, 12:10 | links
 
Atradu likumu, ka privātajos ezeros, kuros zvejas tiesības pieder valstij, ar zivīm un zveju nesaistītie ūdeņu izmantošanas mērķi paliek tikai privāto ūdeņu īpašnieku nevis nomnieku ziņā. Tātad laipas izbūve jāsaskaņo ar valsti laikam.. Tad kur ir tā valsts, ja pašvaldība mani sūta saskaņot laipas izbūvi ar zvejas tiesību nomnieku, pamatojoties uz civillikuma pantu 2131, kur teikts, ka iznomātājs vai izīrētājs nedrīkst ne pats traucēt lietas un tās augļu lietošanu, ne atļaut citiem īrnieku vai nomnieku traucēt vai izstumt.
3.maijs 2014, 11:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers