Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Skatos kartē, ka šaurums viss ciet.
8.marts 2024, 21:37 | links
 
Sodien 08.03 kodavere 8.2m dziļumā maza rauda 8.2 kg 135gb kadi 10asarisi
8.marts 2024, 21:20 | links
 
divrocis [7.mar]: 6.datumā biju pie “stabiem”.;) Tur tiešām ir maģiski ! Skati burvīgi un izaicinājums arī …, viss Tavs ! Sāku ar lielo JAKu testēšanu. Vēlme bija pārliecināties vai lielie Asari būs uz tiem vai nē. Neatsaucās daudzi- viens (500/600g)!;) Uzreiz jau jutu,ka cope būs švaka,tāpēc iecerei nācās ātri mest mieru ! Bija sūri “jāstrādā”,lai ko salasītu. Neliels daudzums strīpaino no āliņģa un prom, pie nākošā … . Cope ļoti kūtra. Nepieciešams bija ļoti piestrādāt pie mānekļa izspēles.Nomeklējos ļoti plašā frontē,bet āderīti nesanāca uziet . Tomēr mani citi copmaņi sāka lēnām lenkt ( ierasta lieta “vietējiem”) :) . Tur varēja baudīt gan procesa nesteidzīgumu,gan neatlaidību,gan gaisā virmojošo dzinēju degvielas smārda piegaršu.Zivis saķēru 15 +kg. Bonuss palika viens.Ar finkām noskrēju ap 34 km. Redzēju,ka viss ir ņemams !;)
Visu cieņu! Es jau tik pa raudu. Bet tie apurbēji gan. Necopē uzliec telti un apkārt tā urb ka liekas ar visu telti zem ledus aiziesi. Tas nekas ka neķerās, bet urb kā traki apkārt:d
8.marts 2024, 01:11 | links
 
7. datumā līdz “stabiem” netiku !;) Sāku “taustīt ap 11. Km. Pagāja laiciņš,taču UZGĀJU āderi. Tā arī diena pagāja tur …;) ! Tur esot, tiku nopeilēts un badīgā armāda sāka ielenkt. Man cope gāja no vietas, bet “kolēģiem” atlika tikai skati uz procesu … . Ļoti bija jāpiestrādā pie mānekļa spēles. Ņēmieni bija ekselenti virtuozi. Toties man bija baudījums par to,ka “stūrēju”. Atkarībā no tempa darbojos ar divām bļitkām. No rīta puses nācās pasalt. Rokas turēja uz robežas,adrenalīns “turēja” noti ! Vēlāk viss bija Ok. Jāsaka,ka copmaņi nepārkāpa “kritisko masu”, bija Ok. Tā arī diena pagāja īpašā nirvanā. Zivis Saķēru !;))) No zivju vilkšanas ,dienas beigās , mans āliņģa diametrs bija palielinājies par 5-6cm ! Ledus virspusē tas saglabāja urbja diametru,bet zemāk +/- 5cm redzams ( patiesībā neredzams) bija izskalojies ledus. Tur viss bija causpīdīgs. Tur pieturēju Asari,lai varētu baudīt šo burvīgo atstarojušos efektu ! Man šī diena bija/ir ar Lielo burtu !!!;) Principā abas dienas ! Rītdien- sieviešu diena ! ;) Ceru vēl atgriezīšos Peipī šosezon …
7.marts 2024, 22:42 | links
 
6.datumā biju pie “stabiem”.;) Tur tiešām ir maģiski ! Skati burvīgi un izaicinājums arī …, viss Tavs ! Sāku ar lielo JAKu testēšanu. Vēlme bija pārliecināties vai lielie Asari būs uz tiem vai nē. Neatsaucās daudzi- viens (500/600g)!;) Uzreiz jau jutu,ka cope būs švaka,tāpēc iecerei nācās ātri mest mieru ! Bija sūri “jāstrādā”,lai ko salasītu. Neliels daudzums strīpaino no āliņģa un prom, pie nākošā … . Cope ļoti kūtra. Nepieciešams bija ļoti piestrādāt pie mānekļa izspēles.Nomeklējos ļoti plašā frontē,bet āderīti nesanāca uziet . Tomēr mani citi copmaņi sāka lēnām lenkt ( ierasta lieta “vietējiem”) :) . Tur varēja baudīt gan procesa nesteidzīgumu,gan neatlaidību,gan gaisā virmojošo dzinēju degvielas smārda piegaršu.Zivis saķēru 15 +kg. Bonuss palika viens.Ar finkām noskrēju ap 34 km. Redzēju,ka viss ir ņemams !;)
7.marts 2024, 22:08 | links
 
Varbūt ir 1 brīva vieta
7.marts 2024, 19:36 | links
 
Braucu 6dien. Varnja vai apkārtne. Jautājums. Cirst iekšā ar k2 vai lai ieved? Kājas no pareizās vietas aug:). Ja kas. Ar ievedēju kontaktiem nevarat padalīties? Varnja koljka. Paldies
7.marts 2024, 19:35 | links
 
Nu tā , bijām peipusā 5 un 6 datumā var teikt ka starp ņinu un kallasti , kļova nebija.. bet zivi rāda ehalotā ļoti daudz. Ledus vēl vismaz 60 cm kopā uz diviem apmēram 18 kg raudas un asaris kopā.
7.marts 2024, 10:11 | links
 
Ir baiga velesanas tikt uz peipusu labprat pievienotos kadam entuziastam Jelgava tel. 29780013
7.marts 2024, 09:34 | links
 
08.03 no rita braucu no cēsim uz peipusu caur valmieru vai smilteni uz valku ir tris brivas vietas ja intrese zvani 26541798
7.marts 2024, 09:11 | links
 
08.02 no rita braucu no cēsim uz peipusu caur valmieru vai smilteni uz valku ir tris brivas vietas ja intrese zvani 26541798
7.marts 2024, 09:10 | links
 
Lenteņainu voblu ēst, nu tas jā teorētiski ir droši, gan jau arī ar gumiju triperainu bomžu padauzu vilkt uz desas ir droši.
6.marts 2024, 10:07 | links
 
Jā, saprotu, ka ligula lentenis nav kaitīgs cilvēkam, bet nu cmon, viņu zivs vēderā ieraugot jau vien rauj uz augšu. Tādu zivi metu ārā un dezinficēju rokas, nazi, galdu un izlietni :D
Un atgādinājums nemest, neatstāt zivis ar redzamu uzpūtušos vēderu un ķīšus uz ledus, ķidas nemest ārā putniem pieejamā vietā. Putni, lapsas tādu zivi apēd un lenteņa vairošanās cikls aiziet uz riņķi.
6.marts 2024, 10:02 | links
 
Un vispār. tas, zivju lentenis (lentenis "parastais"), kas zivij vēderā, cilvēkam nav bīstams. https://neasakas.wordpress.com/2015/02/24/makskernieku-sape-lenteni/

Ēdot voblas, nezinātājam var pateikt - pieņi...un nekas slikts nenotiks.

... zinātāji var pamēģināt pašu vītināto lenteni :)))
6.marts 2024, 08:01 | links
 
Mierkalns [6:23]: Kā iesācēju gribu brīdināt ka apmēram trešdaļa raudu ar lenteņiem.

Cesiniece, 5.marts 2024, 20:45
Nav ko musināt tautu,nenorādot vietu,dziļumu un laiku,vajag mācēt atšķirt''pieņus''no lenteņiem.Taisni ezerā lielāka iespēja,stāvošā ūdenī un mazā dziļumā,noķert slimu zivi,nevis straumē un5-6m dziļumā.No11kg nevienā nebija lenteņu.Man no 17kg Rapinā 5,2m viena ar lenteni !! Prakse rāda ka ar lenteni biežāk trāpas ja ķer dziļumos līdz 4m un bez nozīmes ir vaj nav straumes !!

copmans84, 6.marts 2024, 06:40


Jo lielāks dziļums , jo mazāka iespēja noķert tārpainu zivi. Un jebkurā gadījumā tās reti ir pie grunts, bet plivinās augstāk. Vienkārši lentenis zivs vēderā rada gāzes, tai fiziski grūti dziļi ienirt ar tādu "peldvesti".
6.marts 2024, 07:56 | links
 
Mierkalns [6.mar]: Kā iesācēju gribu brīdināt ka apmēram trešdaļa raudu ar lenteņiem.

Cesiniece, 5.marts 2024, 20:45
Nav ko musināt tautu,nenorādot vietu,dziļumu un laiku,vajag mācēt atšķirt''pieņus''no lenteņiem.Taisni ezerā lielāka iespēja,stāvošā ūdenī un mazā dziļumā,noķert slimu zivi,nevis straumē un5-6m dziļumā.No11kg nevienā nebija lenteņu.
Man no 17kg Rapinā 5,2m viena ar lenteni !! Prakse rāda ka ar lenteni biežāk trāpas ja ķer dziļumos līdz 4m un bez nozīmes ir vaj nav straumes !!
6.marts 2024, 06:40 | links
 
Kā iesācēju gribu brīdināt ka apmēram trešdaļa raudu ar lenteņiem.

Cesiniece, 5.marts 2024, 20:45

Nav ko musināt tautu,nenorādot vietu,dziļumu un laiku,vajag mācēt atšķirt''pieņus''no lenteņiem.Taisni ezerā lielāka iespēja,stāvošā ūdenī un mazā dziļumā,noķert slimu zivi,nevis straumē un5-6m dziļumā.No11kg nevienā nebija lenteņu.
6.marts 2024, 06:23 | links
 
Super! Paldies par ieteikumiem, straume jau bija pirmais kādēļ sāku pārdomāt par šaurumu. Un tārpainu zivi man vēl jo vairāk nevajag.
5.marts 2024, 23:21 | links
 
Piekrītu daddy_j, brauc uz lielo ezeru. Jā, ir tālāk jāiet, bet zivs ir tīra no parazītiem un straumes nav. Cik esmu braucis uz šaurumu, vienmēr noķeru ablamoviču. Bet tā ir gaumes lieta.
5.marts 2024, 22:15 | links
 
FUJ.
Aizbrauc uz Kolklju vai Varnju un 5-6m dziļumā savilksi normālas raudas voblai...
5.marts 2024, 21:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager