Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
Aigarinsh15, 19.februāris 2024, 17:03[/quote]

tev ziņa
19.februāris 2024, 20:05 | links
 
Kads negribētu rīt aizlaist uz Peipusa ezeru?Uz pāris dienām.Auto ir,vienam negribas braukt un sen tur nesmu bijis.Rakstat PM.
19.februāris 2024, 17:03 | links
 
šodien rapina baigā necope tik švaki vēl nebija ņēmis
18.februāris 2024, 19:37 | links
 
BrunoL [16.feb]: Varbūt savairojās par daudz un daba ieviesa savas korekcijas? Iepriekš bija problēmas ar rjapušku(repsi), pēc ar sīgu un sņetoku. Visticamāk, piemeklēja kāda kaite. Jo tā līnija- būt vai nebūt, ļoti trausla.
Vēl jau zvejnieku tīklos pa kādai iepinās.
Teica, ka esot Peipusa sīgas un populāciju papildinot ielaistas Kaspijas sīgas. Pēdējās esot īpaši agresīvas, spēkpilnas un iedzeltenas. Nezinu. Visas virs 2kg vienmēr dzeltenīgas un bez cīņas āliņģī neievilkt. Riņķo, riņķo, sars džinkst kā ģitaras stīga, līdz atsit pret ledus kanti, tā prom.
Nja!!tādu copi izbaudot "slims" uzreiz!:))
16.februāris 2024, 15:45 | links
 
Varbūt savairojās par daudz un daba ieviesa savas korekcijas? Iepriekš bija problēmas ar rjapušku(repsi), pēc ar sīgu un sņetoku. Visticamāk, piemeklēja kāda kaite. Jo tā līnija- būt vai nebūt, ļoti trausla.
Vēl jau zvejnieku tīklos pa kādai iepinās.
Teica, ka esot Peipusa sīgas un populāciju papildinot ielaistas Kaspijas sīgas. Pēdējās esot īpaši agresīvas, spēkpilnas un iedzeltenas. Nezinu. Visas virs 2kg vienmēr dzeltenīgas un bez cīņas āliņģī neievilkt. Riņķo, riņķo, sars džinkst kā ģitaras stīga, līdz atsit pret ledus kanti, tā prom.
16.februāris 2024, 15:24 | links
 
BrunoL [16.feb]: Dzīvojām ar komfortu, atbilstoši tam laikam. Pie pensionēta Peipusa kuģu kapteiņa un Vecticībnieku draudzes vecākā. Parasti ieradāmies piektdienas vakarā. Istaba(4 gultas, katram sava) izkurināta, svaiga gultasveļa un ,regulāri, katru sestdienas vakaru pirts. Pēc copes aicināja vakariņās. Sākumā, izrādot cieņu, piekritām, bet lūdzām saimnieci tā nedarīt. Krievu laikos nekādas maksa. Vēlāk pieņēma tik niecīgu atlīdzību par elektrību. Protams, nebraucām tukšām rokām. Uzņēma kā mīļi gaidītus viesus. Aicināja uz lieliem godiem un finālā uz Semjona (saimnieks) bērēm.
Pēc jau eiroremonts. WC un vannasistaba siltām grīdām utt. .
Pieredzējām kā Semjona mazdēli no sīkiem puišeļiem, kuri dažu reiz ar mums iebrauca ezerā, izaug par vīriem ar saviem dēliem.
Šķiroties piedāvāju “piespēlēt” labus copmaņus un veidot rūpalu, atteica. Tikai un vienīgi jūs. Jums mūsu durvis vienmēr atvērtas.
Pagājuši jau 12 gadi, joprojām sazvanāmies arī ar citiem sādženiekiem. Starp citu, viens no viņiem “iekšā vedējs”- Saška Bums. Iesauka Bums.
Vados pēc principa- Vai nu dari pēc iespējas profesionāli, vai nedari vispār.
P.S.
Galvenais Peipusa vilinājums bija sīgu cope! Asarus copēja gaidot sīgas. Pat braukājām uz Pleskavas ez.Tās intensīvi sāka ķerties februāra beigās. Jo tuvāk pēdējais ledus, jo agresīvāk.
Labs stāsts!:)
...kur tā sìga palika??
16.februāris 2024, 14:20 | links
 
Dzīvojām ar komfortu, atbilstoši tam laikam. Pie pensionēta Peipusa kuģu kapteiņa un Vecticībnieku draudzes vecākā. Parasti ieradāmies piektdienas vakarā. Istaba(4 gultas, katram sava) izkurināta, svaiga gultasveļa un ,regulāri, katru sestdienas vakaru pirts. Pēc copes aicināja vakariņās. Sākumā, izrādot cieņu, piekritām, bet lūdzām saimnieci tā nedarīt. Krievu laikos nekādas maksa. Vēlāk pieņēma tik niecīgu atlīdzību par elektrību. Protams, nebraucām tukšām rokām. Uzņēma kā mīļi gaidītus viesus. Aicināja uz lieliem godiem un finālā uz Semjona (saimnieks) bērēm.
Pēc jau eiroremonts. WC un vannasistaba siltām grīdām utt. .
Pieredzējām kā Semjona mazdēli no sīkiem puišeļiem, kuri dažu reiz ar mums iebrauca ezerā, izaug par vīriem ar saviem dēliem.
Šķiroties piedāvāju “piespēlēt” labus copmaņus un veidot rūpalu, atteica. Tikai un vienīgi jūs. Jums mūsu durvis vienmēr atvērtas.
Pagājuši jau 12 gadi, joprojām sazvanāmies arī ar citiem sādženiekiem. Starp citu, viens no viņiem “iekšā vedējs”- Saška Bums. Iesauka Bums.
Vados pēc principa- Vai nu dari pēc iespējas profesionāli, vai nedari vispār.
P.S.
Galvenais Peipusa vilinājums bija sīgu cope! Asarus copēja gaidot sīgas. Pat braukājām uz Pleskavas ez.Tās intensīvi sāka ķerties februāra beigās. Jo tuvāk pēdējais ledus, jo agresīvāk.
16.februāris 2024, 13:53 | links
 
Nekādas necieņas pret Bruno no manas puses
16.februāris 2024, 13:22 | links
 
To ko Bruno ir piedzīvojis savās Peipusa gaitās vienam izsauks cieņu pret viņu, otram klaju skaudību. Šo skaudību var transformēt aizbraucot uz Jakutiju vai tamlīdzīgu vietu, kur vēl šāds resurs ir pieejams. Protms, jautājums ir cenā un tās nav Peipusa izmaksas.Jautājums ir pašā vēlmē un vai šis censoņa tiešām to vēlas un to realizē, mērķa sasniegšanai.
Ironizēt par to , "kur" pats nav bijis , parāda viņa patieso ainu ....
16.februāris 2024, 13:14 | links
 
Bruno, tak Jūs tur braucāt kā uz darbu, pareizi saki, ka tagad neprofesionāļi vien ir. Tajos laikos tas bija profesionāls darbs. Un to darīja ļoti daudzi no Valmieras. Tagad gan vēl kāds ceļ uz pusūdeni asari augšā, bet vairs jau tā skaldīt nav jēgas, 15kg limits. Maisiem vest ārā vairs nevar, nedēļu no vietas vecie nokost ar vairs nevar, šķūņos dzīvot ar vairs negribas. Pilnīgi loģiski, ka vecajiem vairs uz turieni nevelk. Bet ja gribas veco auru, Kallastē virs veikala vēl var palikt.
16.februāris 2024, 13:03 | links
 
Tēvocīti jot, Tev taisnība. Kopš Peipusā pazuda sīgas, 96./97.g. ziema, cope kļuva pārlieku garlaicīga. Bez intrigas un negaidītiem pārsteigumiem. Bļitkojot sīgas piezvejā gadās pa kādam asarim kg+(proces notiek no 1/2 ūdens līdz ledum) , tad izjūtas kā pirinot ķikuru velc “maskavas zandartu”.
16.februāris 2024, 12:55 | links
 
Bruno, tas, ka Tev vairs nestāv (uz Peipusu, protams), neliedz Copmanim sipties rītā/vakarā un gūt baudu no tā :))

Visam savs laiks

...runājot par tievajām auklām - par tantrisko sex esi dzirdējis?? :)
16.februāris 2024, 12:11 | links
 
BrunoL [16.feb]: Par aurām un plašumu vilinājumu varat man nestāstīt. Tas vis izbaudīts, sākot ar 1979.g. līdz 2012.g. Gan katru brīvu brīdi ziemā, gan vasarā.
Ak šitā !!! Nu tad apmēram šādi sanāk 79ajā manis pat plānos nebija uzrzdos tik 84 ;) ! Uz turieni braucu jau kādus gadus 15mit 1-2-3 reizes pa ziemu tik šogad parādas vēlme aizšaut vasarā :)) Tādēļ mans stāsts ir tāds kāds ir !!!
16.februāris 2024, 10:48 | links
 
Par aurām un plašumu vilinājumu varat man nestāstīt. Tas vis izbaudīts, sākot ar 1979.g. līdz 2012.g. Gan katru brīvu brīdi ziemā, gan vasarā. Ezera krastā pie saimnieka uzcelta sava garāža, kurā glabāt sniega moci ar kamanām un vasarai 2gb 4.Progres.
Savu Peipusa “mendeli” esmu nositis gan estētiski, gan ētiski, gan kvantitatīvi.
Šos neprofesionālos estētu stāstus par copes baudām arī esmu atklausījies.
Šodien, mani pāri pārēm apmierina izjūtas un lomi, ko sniedz dzimtais Burtnieks!
P.S.
Vēl šausmina “londonisma” paraugstundas Pērnavas upē!
16.februāris 2024, 10:26 | links
 
BrunoL [14.feb]: Nano aukliņas sportsmeņiem sīkzivju mačos izšķir rezultātu, ne Peipusā. Jautājums- uz Peipi pēc izjūtām vai loma? Ja izjūtām, tad kāda rutka dēļ tik tālu?
Parastākā vietējie rutki apnīk brauc uz peipi ( tur tajā peipusa gaisā ir bišku kautkas savādāks ( nu velk viņš ( vosmaz mani ) kā sūds pievelk mušas rupji sakot!! Vienīgā vieta kur es braucu pēc zivīm ir uz veikalu pēc siļķes un uz foreļdīķiem pēc 3-4gb forelītēm !!
16.februāris 2024, 00:08 | links
 
daddy_j [14.feb]: Izcila atskaite, bauda lasīt! :)))

Kāpēc murmulim 0.1mm aukla?? Nav uzbrauciens, vnk informācijai? :)

Es Peipusā tievāku par 0.14mm nelietoju, un arī tā pēc 1 intensīvas copes ir sastaipījusies un jāmaina.
0,10 aukliņa tapēc ka ieprieksejā dienā prognoze rādija līdz -10 tur bet ieradāmies nākamā rītā -22 un vakaru solija jau -7 !!! Šūpoles temperatūras līdz ar to spiediena !!! Parasti zivej tas nu grozi kā gribi "nepatīk" paliek kaprīza utt ! 3kārt man pilnīgi pietiek ja pa dienu pievelku 10 -15 kg vienam otram iedala pacepsanaj pa pāris kg tikpat pats ar saimi notiesā un +- 5kg voblaj !!! 4kārt nu patīk man zivi ar 0,1 labāk vilkt nekā ar 0,14 0,16 vaj resnāku tur jau sanāk kā jaunu teļu raut aiz ķēdes ārā no kūts pavasarī ( šim nekādu izredžu spirinas vaj nespirinas pretī !!!) Var jau 0,2 panemt piesiet džiggalvu 5-10g 5cm augstāk uz pavadinas parasto āķi , 10centimetros vēlvienu virsū pa 5 pinki un tik vālē to raudu vienrejz 2ajā dienā uz iebaroto alingi ar tādu joku atvikāmies ( nu viņu na.... ) 2h 17kg tā vairs nav cope bet darbs pēc kura ja visu dienu novicinies rokas vairs 50g vakarā neceļ ( relaksam ) ;)))
15.februāris 2024, 23:57 | links
 
UgisP [15.feb]: Domāju 13m/s pie 0 grādiem....
Bija cilvēki kas sēdēja pie 2 alinģiem visu dienu,tad var telti bet rezultāts 5kg Max, man skraidot meklējot 25kg
15.februāris 2024, 17:25 | links
 
UgisP [15.feb]: Domāju 13m/s pie 0 grādiem....
Bijām pāris dienas atpakaļ bija tieši 13m/s un -4, pirkstiem bija kā bija bet nebija traki,telts ir labi bet tas asaris ir jāatrod un ar to telti ir kā ir
15.februāris 2024, 17:21 | links
 
Domāju 13m/s pie 0 grādiem....
15.februāris 2024, 17:11 | links
 
UgisP [15.feb]: Ko nozīmē Peipusā 13m/s vējš? Vajag tad obligāti telti?
Skatoties uz ko sēdi,vai rauda vai asaris,uz raudu noteikti uz asari nav vajadzības,raudu ķer uz mormišku asari uz blitku
15.februāris 2024, 17:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager