Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
+37120200424 te būs tel. Zetrix čaļiem, droši zvani un prasi ko vajag
24.jūlijs 2020, 13:53 | links
 
svens76 [24.07.20]: KaiminshLV [5m]: Sveiki!
Varbūt kāds var ieteikt labu Jig kātu , ko pārsvarā izmantos no krasta?! Cenā +- līdz 200€paskaties Zetrix Avalanche. ļoti patīkams kāts
Pašam ir Zetrix Ambition-z
Tieši 200€ ja sūtīsi caur džekiem no Krievijas ne pirksi veikalā pie Vitālija, jo tur plaukta cena 300€ :)
24.jūlijs 2020, 13:47 | links
 
KaiminshLV [24.07.20]: Sveiki!
Varbūt kāds var ieteikt labu Jig kātu , ko pārsvarā izmantos no krasta?! Cenā +- līdz 200€
https://youtu.be/Z4CXHPpO2Gg
24.jūlijs 2020, 13:42 | links
 
KaiminshLV [24.07.20]: Sveiki!
Varbūt kāds var ieteikt labu Jig kātu , ko pārsvarā izmantos no krasta?! Cenā +- līdz 200€
paskaties Zetrix Avalanche. ļoti patīkams kāts
24.jūlijs 2020, 13:41 | links
 
Sveiki!
Varbūt kāds var ieteikt labu Jig kātu , ko pārsvarā izmantos no krasta?! Cenā +- līdz 200€
24.jūlijs 2020, 13:36 | links
 
Bet jūras sarunām laikam jau ir jūras sadaļa :))
23.jūlijs 2020, 18:07 | links
 
Kvalitatīvs ausainis ļoti noderīgs - aizstāj visus smagos svinus!
23.jūlijs 2020, 18:05 | links
 
Nu nesaprotu kādos apstākļos ir jācopē, lai izmantotu 150+ gramus smagu svinu!
Es izmantoju pārsvarā 80g ausaiņus, straumē 100g nu maksimums vienreiz gadā uzlieku 120nieku, bet tad jau vairs nav komfortabli.
23.jūlijs 2020, 18:03 | links
 
Pravietis [Vakar]: Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance."Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš"." - Te nu rodas interese. kā var panākt lokanības izmaiņas visas makšķeres garumā?

Janis96, 23.jūlijs 2020, 01:13
Pamatideja, ka no apakšas - pirmo posmu liku ar testu 200, otro uz augšu aptuveni 160 un tt. ,uz augšu ar samazinājumu..Skatoties kādas Tev rezerves daļas. Augšējie divi posmi ,spicīti ieskaitot, vēlami no viena testa makšķeres. Ņemot vērā, ka makšķerei ir ne mazāk kā 5 metri, tad atspere sanāk laba un inerces rezervei jabūt. Pirmo posmu vajag likt ar nopietnu testu, jo strādājot ar ežiem 140 - 160 gr., slodze pie roktura iemetiena brīdī ir pamatīga. Ja lūza, tad pie roktura. Kad būvēsi, tad ekspermentēsi ar svinu un rokas pašas intuitīvi jutīs kādu Tavam metiena stilam un spēkam lokanību posmiem vajag. Attiecīgi saliksi arī posmus kopā no n- tajām makšķerēm, tā lai posmi lokanības ziņā nekontrastētu.

Pravietis, 23.jūlijs 2020, 02:11

Nav vienkāršāk ražotājam pasūtīt, vismaz būs precizitāte un izturība, nekā salasīt no daudziem?

MV-F, 23.jūlijs 2020, 15:57

Jūrai nekādu dižo precizitāti nevajag. Par izturību var stipri pastrīdēties. Tos nevajadzīgos negribas mest laukā, bet uztaisīt lietas "koku" no viņiem var. Radošs process. Trūkums ir svars. Jā, tas nav moderns, stilīgs un no kompozītmateriāliem, bet ekstrēmos apstākļos pie jūras var strādāt ar maksimālo slodzi. Smalkie fīderi dažādu iemeslu dēļ bieži nevelk un negribas, ka jūra tos nozog. Tā ir bieža parādība, gadījumu bez skaita.
23.jūlijs 2020, 16:58 | links
 
Pravietis [Vakar]: Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance."Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš"." - Te nu rodas interese. kā var panākt lokanības izmaiņas visas makšķeres garumā?

Janis96, 23.jūlijs 2020, 01:13
Pamatideja, ka no apakšas - pirmo posmu liku ar testu 200, otro uz augšu aptuveni 160 un tt. ,uz augšu ar samazinājumu..Skatoties kādas Tev rezerves daļas. Augšējie divi posmi ,spicīti ieskaitot, vēlami no viena testa makšķeres. Ņemot vērā, ka makšķerei ir ne mazāk kā 5 metri, tad atspere sanāk laba un inerces rezervei jabūt. Pirmo posmu vajag likt ar nopietnu testu, jo strādājot ar ežiem 140 - 160 gr., slodze pie roktura iemetiena brīdī ir pamatīga. Ja lūza, tad pie roktura. Kad būvēsi, tad ekspermentēsi ar svinu un rokas pašas intuitīvi jutīs kādu Tavam metiena stilam un spēkam lokanību posmiem vajag. Attiecīgi saliksi arī posmus kopā no n- tajām makšķerēm, tā lai posmi lokanības ziņā nekontrastētu.

Pravietis, 23.jūlijs 2020, 02:11


Nav vienkāršāk ražotājam pasūtīt, vismaz būs precizitāte un izturība, nekā salasīt no daudziem?
23.jūlijs 2020, 15:57 | links
 
Pravietis [Vakar]: Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance."Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš"." - Te nu rodas interese. kā var panākt lokanības izmaiņas visas makšķeres garumā?

Janis96, 23.jūlijs 2020, 01:13

Pamatideja, ka no apakšas - pirmo posmu liku ar testu 200, otro uz augšu aptuveni 160 un tt. ,uz augšu ar samazinājumu..Skatoties kādas Tev rezerves daļas. Augšējie divi posmi ,spicīti ieskaitot, vēlami no viena testa makšķeres. Ņemot vērā, ka makšķerei ir ne mazāk kā 5 metri, tad atspere sanāk laba un inerces rezervei jabūt. Pirmo posmu vajag likt ar nopietnu testu, jo strādājot ar ežiem 140 - 160 gr., slodze pie roktura iemetiena brīdī ir pamatīga. Ja lūza, tad pie roktura. Kad būvēsi, tad ekspermentēsi ar svinu un rokas pašas intuitīvi jutīs kādu Tavam metiena stilam un spēkam lokanību posmiem vajag. Attiecīgi saliksi arī posmus kopā no n- tajām makšķerēm, tā lai posmi lokanības ziņā nekontrastētu.
23.jūlijs 2020, 02:11 | links
 
Pravietis [22.07.20]: Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance.
"Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš"." - Te nu rodas interese. kā var panākt lokanības izmaiņas visas makšķeres garumā?
23.jūlijs 2020, 01:13 | links
 
Pravietis [19:08]: Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance.Tu nav meistars?

drunk_gnome, 22.jūlijs 2020, 23:29

Nē.... Patīk racionalizācija un brīva laikā radīt copei derīgas lietas. Vienreiz paturēju rokā labu 5 m garu fīderi, kas maksāja ļoti daudz un radās doma.....:).
23.jūlijs 2020, 00:02 | links
 
Pravietis [22.07.20]: Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance.
Tu nav meistars?
22.jūlijs 2020, 23:29 | links
 
Šai sezonai priekš jūras pats esmu izgatavojis divas 5 metrīgās fīdermaksķeres. Mājās bija sakrājušies pāri par 12 lieku kātu, patīk pašam uzmeistarot. Taisīju uz testu 160 - 170 gr. Meistarojot, esmu saskāries ar knifiem, par kuriem pat iedomāties nevarēju. Spicīte tagad būs nedaudz cietāka un riņķi biezāki, bet makšķeres ir lokanākas visā garumā un atsperīgākas. Lētajiem fīderiem kā zināms lokas tikai "galiņš". Var jau strādāt ar slotas kātu, bet man neder.Tādas kā ķīniešu veikalā - kā pātagas ar bezgalīgu inerci, ka pakrata tad apturēt kratīšanos nevar. Un vēl spicais gals nolokās aiz sava svara gandrīz uz pussešiem...:). Ekspermentēju šogad ar savējām uz vimbām. Šķiet, ka būšu tagad novērsis trūkumus. Pa jaunam testēšu pie jūras. Man savas prasības pret jūras kātiem. Man patīk pirktie garie fīderi 4.20m, bet, ja zāles, tos var mest malā. Tā nav šance.
22.jūlijs 2020, 19:08 | links
 
Arī es esmu pārgājis tikai uz feederiem. Daudz ērtāk, tālāk var aizmest, copes labi redz - plusi ir daudz! Kas man vislabāk patīk - tieši zivs izvadīšana - ļoti labi jūt pretestību.
Čoms mauc tikai ar karpiniekiem - metiens viņam ir tālāks, bet kāti bomīgāki.
22.jūlijs 2020, 14:56 | links
 
Vēlā rudenī jūrā paziņa ar pāris fīderiem mums visiem "izgrieza pogas". Bija vājas knapi redzamas copes un paspēja piecirst
22.jūlijs 2020, 13:19 | links
 
Kā nu kuram pierasts, bet, manuprāt, ar fīderi jūrā ir kvalitatīvāka cope- gan metienam ērtāk, gan copes pārskatāmākas un nav lieks smagums. Pie mīnusiem zāļainākā laikā ir zāles sprūšana riņķos, trauslāki un mazliet ilgāks salikšanas, nojaukšanas brīdis.
22.jūlijs 2020, 13:19 | links
 
Nesezonā tie paši fīderi izcili noderēs vimbām, zandartiem, samiem, vēdzelēm, brekšiem utt.
22.jūlijs 2020, 13:15 | links
 
Nesaprotu cilvēkus, kuri uz jūru brauc ar “surf kātiem”. Nu kādi 200 250g bomji mūsu apstàkļiem? Ideālā situācijā tie ir 3-4 vidējās klases fīderi 390-420cm (sliktākajā gadījumā 360-450).
Vētrà nevajag ķert, tāpat nekas tur nesanāks arī ar 300g svinu.
Toties labis apstākļos fīderis ar 50-120g svinu, Surf bomim ieliks vienos vārtos, daudz vairàk copes redzēsi, varēsi piecirst un just arī zivi galā.
22.jūlijs 2020, 13:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager