Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
 
Oktobris [07.04.23]: Sveiciens!
Meklēju vidējas, gribētos teikt pat mēreni lēnas, akcijas spiningu 90% Mepps rotiņiem Nr,4/5, upei ar nelielu straumi, tuvai distancei no laivas, Maks. garums 2,10m. Budžetā līdz 120€.
Pašreiz lietoju veco labo Salmo Elite X-twich 5-23MH, manuprāt, Salmo šis ir izdevies modelis.

Kā teiktu zaraza, vēl depresīvāku spiningošanas tehniku būtu grūti piemeklēt - uz rotiņiem! :DD
Rotiņš veiksmīgi strādā zāļu tuvumā, gar lēpēm. Bieži vien tas aizķeras, lai atbrīvotos vajag strauji piecirst. Ar galīgi mīkstu spini to būs grūtāk izdarīt.

Neņem mīkstāku par medium fast akciju.
7.aprīlis 2023, 23:25 | links
 
Sveiciens!
Meklēju vidējas, gribētos teikt pat mēreni lēnas, akcijas spiningu 90% Mepps rotiņiem Nr,4/5, upei ar nelielu straumi, tuvai distancei no laivas, Maks. garums 2,10m. Budžetā līdz 120€.
Pašreiz lietoju veco labo Salmo Elite X-twich 5-23MH, manuprāt, Salmo šis ir izdevies modelis.

Kā teiktu zaraza, vēl depresīvāku spiningošanas tehniku būtu grūti piemeklēt - uz rotiņiem! :DD
7.aprīlis 2023, 22:37 | links
 
Es ar visiem kātiem jūtu pat līdakas elpu :D

MT9, 7.aprīlis 2023, 08:32


Tā elpa ir kad māneklis jau mutē, bet žokļi nav aiztaisīti?
;D

https://youtu.be/-Z0QfRIr6EQ
7.aprīlis 2023, 18:38 | links
 
Es ar visiem kātiem jūtu pat līdakas elpu :D Man svarīgi, lai komplekts labi rokā "guļas" un, lai kāts atsperīgs ;)
7.aprīlis 2023, 08:32 | links
 
geex [06.04.23]: Es īsti nepiekrītu, ka BB jutīgumam nav nozīmes. Vairākas reizes īstais blieziens ir bijis tieši uz atkārtotiem metieniem vietā kur pirms tam ir nedaudz uzbakstīts. Ja nesajustu to pieskārienu, visdrīzāk atkārtoti tajā sekotorā nemestu.
Tāpat labāk var just vai māneklis skar zāles, vai iet krietni tām pāri, atšķirt zacepu no reālas copes utt.
Iespējams, arī bomīgāks kāts kaut kādu ziņu dotu, nezinu, pieredze ar budžetnieku nebija pārāk ilga.
Nesaku,ka kātam nav jābùt jutìgam!Lizzards jūt par 320e bet Dāvis saka,ka Eilxir par 450 jūtot labāk!:)...es ar saviem mietiem zem 150 jūtu,ka neh..nejūtu!:))
....Priecìgas visiem Lieldienas!;))
7.aprīlis 2023, 07:22 | links
 
Es īsti nepiekrītu, ka BB jutīgumam nav nozīmes. Vairākas reizes īstais blieziens ir bijis tieši uz atkārtotiem metieniem vietā kur pirms tam ir nedaudz uzbakstīts. Ja nesajustu to pieskārienu, visdrīzāk atkārtoti tajā sekotorā nemestu.
Tāpat labāk var just vai māneklis skar zāles, vai iet krietni tām pāri, atšķirt zacepu no reālas copes utt.
Iespējams, arī bomīgāks kāts kaut kādu ziņu dotu, nezinu, pieredze ar budžetnieku nebija pārāk ilga.
6.aprīlis 2023, 23:18 | links
 
krekls [06.04.23]: Davis-Di [15:44]: Solpara'i u.c. japāņiem ar garumu 2,7+m tests ir sākot no 7 gramiem, bet ir vēlme lai kāts met vismaz ~6 gramus. Kāti ar testu 7+gr tomēr ir piemēroti taimiņiem. Gribas nedaudz smalkāku kātu, lai interesantāk ar to foreli darboties.

krekls, 6.aprīlis 2023, 13:53
tas majors, kam apakšējais tests 7gr metīs arī 4gr bez problēmām ;D, straumē arī jutīsi, ezerā to zem testa nejutīsi tik labi.

Jautājums vai kalnu forelēm tev patiešām vajag 2,7m+ , tev tā doma, lai no krūmiem galu izbāztu vai sekmīgāk pludināt straumē vai mestu tālumā?

Bet garie kāti, būs caurmērā ar lielāku testu. Mazie testi ir kātiem līdz kādi ~2,3-2,4m.

Vari uzmest šādam aci, bet tas ir divreiz dārgāks:
SAVAGE GEAR SALMONOID SPIN 9’3” 279CM 5-18G
man spožajiem, un raibajiem mazākām upēm ir 7-23 versija, tad ar apakšējo galu ļoti labi tiek galā un var strādāt pat zem testa!

No Solpara ir īsāks 2.51 5-25 , bet nu tas jau arī velk uz spožajiem, mazo forelīti vilkt vispār nebūs kaifa.
http://spinning.lv/?route=product/product&;;product_id=14710¤cy=EURPrecizējot, man jau ir kāts spožajiem 2,7m ar 5-25 gr, kas savu uzdevumu labi pilda. Tomēr tas ir par rupju smukām forelēm. Tāpēc gribētos smalkāku jeb jūtīgāku kātu ar tālu metienu, lai kāts met (nevis es) sākot ar tiem +/-6gr., un līdz 13gr. vai ideāli līdz 18gr.
Piekrītu, ka kā tādām prasībām ir ļoti reti sastopami un tāpēc interesē viedoklis par SAVAGE GEAR SG2 ULTRA LIGHT GAME 2.71M 3-15G vai līdzīgu.
RYOBI EXCIA 3-18 ir par rupju manām vēlmēm.
LJ chub 10, 270, 120gr

LJ anira Stream 10, 270, 117gr
6.aprīlis 2023, 23:07 | links
 
Nezinu kam vairāk ticēt, internetam vai maniem virtuves svariem.
Virtuves svari saka, ka Lizards X 130g, 2.36m sver 265g (Internets saka 270g), Instict 180g, 2.59m sver 249g (Internets saka 250g)

Bet nu nejūt tos 270g, man pat galvā kaut kā iesēdies, ka Lizards ir vieglāks par Instinct, bet re ka cipari savādāki.

geex, 6.aprīlis 2023, 22:43


Balanss izsaka daudz.

Man personiski metiena komfortam prasās garš rokturis, ja tas ir izbalansēts, tad to uz roku nejūti.
6.aprīlis 2023, 22:47 | links
 
Nezinu kam vairāk ticēt, internetam vai maniem virtuves svariem.
Virtuves svari saka, ka Lizards X 130g, 2.36m sver 265g (Internets saka 270g), Instict 180g, 2.59m sver 249g (Internets saka 250g)

Bet nu nejūt tos 270g, man pat galvā kaut kā iesēdies, ka Lizards ir vieglāks par Instinct, bet re ka cipari savādāki.
6.aprīlis 2023, 22:43 | links
 
Xestas labi kāti, ja man no īstajiem japāņiem jau nebūtu fokuss uz Yamaga, tad varbūt nopietni šo brendu apsvērtu tirgot.

zaraza, 6.aprīlis 2023, 18:20[/quote]

Hako itio!

Un tos ikstus tūlīt tirgos finekši, tā vismaz Grabis solīja.
6.aprīlis 2023, 21:55 | links
 
Davis-Di [15:44]: Solpara'i u.c. japāņiem ar garumu 2,7+m tests ir sākot no 7 gramiem, bet ir vēlme lai kāts met vismaz ~6 gramus. Kāti ar testu 7+gr tomēr ir piemēroti taimiņiem. Gribas nedaudz smalkāku kātu, lai interesantāk ar to foreli darboties.

krekls, 6.aprīlis 2023, 13:53
tas majors, kam apakšējais tests 7gr metīs arī 4gr bez problēmām ;D, straumē arī jutīsi, ezerā to zem testa nejutīsi tik labi.

Jautājums vai kalnu forelēm tev patiešām vajag 2,7m+ , tev tā doma, lai no krūmiem galu izbāztu vai sekmīgāk pludināt straumē vai mestu tālumā?

Bet garie kāti, būs caurmērā ar lielāku testu. Mazie testi ir kātiem līdz kādi ~2,3-2,4m.

Vari uzmest šādam aci, bet tas ir divreiz dārgāks:
SAVAGE GEAR SALMONOID SPIN 9’3” 279CM 5-18G
man spožajiem, un raibajiem mazākām upēm ir 7-23 versija, tad ar apakšējo galu ļoti labi tiek galā un var strādāt pat zem testa!

No Solpara ir īsāks 2.51 5-25 , bet nu tas jau arī velk uz spožajiem, mazo forelīti vilkt vispār nebūs kaifa.
http://spinning.lv/?route=product/product&;;product_id=14710¤cy=EURPrecizējot, man jau ir kāts spožajiem 2,7m ar 5-25 gr, kas savu uzdevumu labi pilda. Tomēr tas ir par rupju smukām forelēm. Tāpēc gribētos smalkāku jeb jūtīgāku kātu ar tālu metienu, lai kāts met (nevis es) sākot ar tiem +/-6gr., un līdz 13gr. vai ideāli līdz 18gr.
Piekrītu, ka kā tādām prasībām ir ļoti reti sastopami un tāpēc interesē viedoklis par SAVAGE GEAR SG2 ULTRA LIGHT GAME 2.71M 3-15G vai līdzīgu.
RYOBI EXCIA 3-18 ir par rupju manām vēlmēm.

krekls, 6.aprīlis 2023, 17:31


Uz 2.70 man uz sitiena grūti iedomāties šajā budžeta klasē tādu testu. Tuvākais kas nāk pŗatā, kas līdzīgā ciparā derētu kā universālis pēc pielietojuma veida, ir Crazy Fish Aspen Stake tādā jocīgā garumā 2.62m, tests 3-15g. Ir vēl tas pats modelis 2.74m 5-21g, bet nu , lai gan pats par sevi vieglāks, bet nez vai būs šajā gadījumā stipri delikātāks par Excia 3-18g.
6.aprīlis 2023, 20:04 | links
 
Vai Latvijā kāds tirgo Xestas?

meka, 6.aprīlis 2023, 14:52


Xestas pārstāvis ir Lietuvā fishon.lt. Kaut ko uz veikalu laikam Vitālijs no Prūšu ielas paņem, bet nu konkrēti kas ir vai nav uz veitas es nezinu.
Xestas labi kāti, ja man no īstajiem japāņiem jau nebūtu fokuss uz Yamaga, tad varbūt nopietni šo brendu apsvērtu tirgot.
6.aprīlis 2023, 18:20 | links
 
Ja no budžeta esi gatavs līst ārā, tad te ir viens variants kam vari uzmest aci un apskatīt, papildus croix var pārslogot, līdz ar to tests droši būs līdz kādi 10gr:
ST. Croix PNS90LMF2
https://www.corona-fishing.pl/panfish-683/

https://stcroixrods.com/products/panfish-new-2022-models

Croix dzen iekšā Karpenkovs, bet šaubos ka tāds specifisks modelis būs uz vietas, bet vari šamam FB uzjautāt.
6.aprīlis 2023, 18:19 | links
 
Precizējot, man jau ir kāts spožajiem 2,7m ar 5-25 gr, kas savu uzdevumu labi pilda. Tomēr tas ir par rupju smukām forelēm. Tāpēc gribētos smalkāku jeb jūtīgāku kātu ar tālu metienu, lai kāts met (nevis es) sākot ar tiem +/-6gr., un līdz 13gr. vai ideāli līdz 18gr.
Piekrītu, ka kā tādām prasībām ir ļoti reti sastopami un tāpēc interesē viedoklis par SAVAGE GEAR SG2 ULTRA LIGHT GAME 2.71M 3-15G vai līdzīgu.
RYOBI EXCIA 3-18 ir par rupju manām vēlmēm.

krekls, 6.aprīlis 2023, 17:31


Nu jā specifiskas prasības.

SG standartā ir jūtīgāks rokās par EXCIA, bet asāks, SG ultra ligt game gan nav bijis turēts rokā.
LV arī uz vietas nav redzēts nekur, tik cik izstādē varbūt būs kādam.
6.aprīlis 2023, 17:53 | links
 
Davis-Di [06.04.23]: Solpara'i u.c. japāņiem ar garumu 2,7+m tests ir sākot no 7 gramiem, bet ir vēlme lai kāts met vismaz ~6 gramus. Kāti ar testu 7+gr tomēr ir piemēroti taimiņiem. Gribas nedaudz smalkāku kātu, lai interesantāk ar to foreli darboties.

krekls, 6.aprīlis 2023, 13:53
tas majors, kam apakšējais tests 7gr metīs arī 4gr bez problēmām ;D, straumē arī jutīsi, ezerā to zem testa nejutīsi tik labi.

Jautājums vai kalnu forelēm tev patiešām vajag 2,7m+ , tev tā doma, lai no krūmiem galu izbāztu vai sekmīgāk pludināt straumē vai mestu tālumā?

Bet garie kāti, būs caurmērā ar lielāku testu. Mazie testi ir kātiem līdz kādi ~2,3-2,4m.

Vari uzmest šādam aci, bet tas ir divreiz dārgāks:
SAVAGE GEAR SALMONOID SPIN 9’3” 279CM 5-18G
man spožajiem, un raibajiem mazākām upēm ir 7-23 versija, tad ar apakšējo galu ļoti labi tiek galā un var strādāt pat zem testa!

No Solpara ir īsāks 2.51 5-25 , bet nu tas jau arī velk uz spožajiem, mazo forelīti vilkt vispār nebūs kaifa.
http://spinning.lv/?route=product/product&;product_id=14710¤cy=EUR
Precizējot, man jau ir kāts spožajiem 2,7m ar 5-25 gr, kas savu uzdevumu labi pilda. Tomēr tas ir par rupju smukām forelēm. Tāpēc gribētos smalkāku jeb jūtīgāku kātu ar tālu metienu, lai kāts met (nevis es) sākot ar tiem +/-6gr., un līdz 13gr. vai ideāli līdz 18gr.
Piekrītu, ka kā tādām prasībām ir ļoti reti sastopami un tāpēc interesē viedoklis par SAVAGE GEAR SG2 ULTRA LIGHT GAME 2.71M 3-15G vai līdzīgu.
RYOBI EXCIA 3-18 ir par rupju manām vēlmēm.
6.aprīlis 2023, 17:31 | links
 
Solpara'i u.c. japāņiem ar garumu 2,7+m tests ir sākot no 7 gramiem, bet ir vēlme lai kāts met vismaz ~6 gramus. Kāti ar testu 7+gr tomēr ir piemēroti taimiņiem. Gribas nedaudz smalkāku kātu, lai interesantāk ar to foreli darboties.

krekls, 6.aprīlis 2023, 13:53

tas majors, kam apakšējais tests 7gr metīs arī 4gr bez problēmām ;D, straumē arī jutīsi, ezerā to zem testa nejutīsi tik labi.

Jautājums vai kalnu forelēm tev patiešām vajag 2,7m+ , tev tā doma, lai no krūmiem galu izbāztu vai sekmīgāk pludināt straumē vai mestu tālumā?

Bet garie kāti, būs caurmērā ar lielāku testu. Mazie testi ir kātiem līdz kādi ~2,3-2,4m.

Vari uzmest šādam aci, bet tas ir divreiz dārgāks:
SAVAGE GEAR SALMONOID SPIN 9’3” 279CM 5-18G
man spožajiem, un raibajiem mazākām upēm ir 7-23 versija, tad ar apakšējo galu ļoti labi tiek galā un var strādāt pat zem testa!

No Solpara ir īsāks 2.51 5-25 , bet nu tas jau arī velk uz spožajiem, mazo forelīti vilkt vispār nebūs kaifa.
http://spinning.lv/?route=product/product&product_id=14710¤cy=EUR
6.aprīlis 2023, 15:44 | links
 
Biju domājis Xesta black star :)
6.aprīlis 2023, 14:56 | links
 
Vajag kātiņu asarim copei no krasta - maksimālai distancei un jūtībai. Xesta black start esot viens no labākajiem variantiem, bet nav pieredzes ar Xestām.
6.aprīlis 2023, 14:54 | links
 
Vai Latvijā kāds tirgo Xestas?
6.aprīlis 2023, 14:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager