Bārtas upe

Liepājas rajona lielākā upe, kuras lomi arī nav tie sliktākie (vēdzeles, vimbas, līdakas, asari). Būsim atsaucīgi, un laicīgi uzzināsim, kas darās Bārtas upē.
āķis>
ir pants- zeme zem ūdeņiem. Tur kupicas/robežpunktus/ nerok.
20.decembris 2011, 16:36 | links
 
"katram ir domājamā daļa",visi domā ka viņiem ir daļa!Es domāju,ka man ar kāda zivs pienākas.Vispār tie likumi par ūdeņiem un privātajām zemēm ir uztaisīti tizli.Ko tad dara,ja tā upe pavasaros nones kādus metrus piecus tā privātā zemes gabala?Pārmēra un taisa labojumus zemes grāmatā?Pretējā krastā īpašniekam nāk klāt zemes pleķis no saskalotās smilts.Vai tas saskalotais nepieder nevienam?Jo juridiska īpašnieka nav!Un neesmu redzējis ne vienu kupicu pašā upes krastā pie ūdens.Jā metrus 5..10it no ūdens ir.
20.decembris 2011, 16:26 | links
 
Pieļauju varbūtību,ka ūdens pleķis ir kā kopīpašums šiem 15 īpašniekiem.Tas nozīmē,ka katram ir domājamā daļa,kas nav konkrēta teritorija uz ūdens.Līdz ar to,ja kaut viens no īpašniekiem neiebilst ka makšķerēju,pārējiem nav tiesības man to aizliegt.
Lai gan stipri apšaubu attiecīgās ūdens tilpes likumīgu privatizāciju.
20.decembris 2011, 15:46 | links
 
http://nica.lv/wp-content/uploads/2009/08/TS_3_CIEMI_NICA1.pdf Te ir labi redzamas visu zemes gabalu robežas ar visiem kadastru numuriem...
19.decembris 2011, 22:13 | links
 
Patreiz pat "vecupe" nevar ievest skaidrību...
Kā klasificēt to ūdenstilpni - tas nav ezers, tas nav dīķis. Varbūt, tas ūdens pleķis nav privāts, bet ir iznomāts vai kā savādāk. Nu negribu es ticēt, ka tik vienkārši var sadalīt, īpašnieks ta nav viens.
19.decembris 2011, 22:06 | links
 
Ir privāta vai nav (nezinu kāds ir vecupes statuss, saistībā ar pašu Bārtu - tās daļa vai nē), bet ja upe ir savienota ar Bārtu,tad zvejas tiesības vecupē pieder Valstij (iepeld valstij piederošas zivis) un uz to attiecas Zvejniecības likums, līdz ar to arī tauvas joslas un viss pārējais. Kā arī iespēja makšķerēt un tāpēc netikt baidītam ar suņa zobiem. Protams, neveidojot nekādas apmetnes, ugunskurus un citus brīnumus.

Tāteikt - neesiet cūkas, savāciet aiz sevi gružus un īpašniekiem nebūs pret jums pretenzijas.
19.decembris 2011, 22:04 | links
 
Flakais, varu pateikt vienam čalītim, un vari iet pie viņa copēt līdz vēmienam :D Vot, tas ir labs jautājums, bet kādu gadu stabili jau ir!
19.decembris 2011, 22:02 | links
 
Tur ir padsmit īpašnieki, pirms copes visi jāapstaigā ar aptaujas lapu un jāsavāc paraksti...;) Bet īsi nesapratu, kurā momentā tā ūdenskrātuve kļuvusi ir privāta??!!
19.decembris 2011, 21:43 | links
 
1) Katram Latvijas Republikas iedzīvotājam ir tiesības nodarboties ar amatierzveju — makšķerēšanu — visos Latvijas Republikas ūdeņos, ja tajos amatierzveja — makšķerēšana — nav aizliegta, izņemot ezerus, kuri ir privātā īpašumā vai atrodas viena zemes īpašnieka zemes gabala robežās un kuros zvejas tiesības nepieder valstij. Pie šādiem ūdeņiem ir jābūt attiecīgām norādēm.
Zvejniecības likums...pēdejais teikums...
19.decembris 2011, 21:35 | links
 
AK jā - piemirsu. Ikdienas makšķerniekam pirms došanās makšķerēt ir jāzin kur to drīkst darīt. Tikpat stulbi būtu pieiet pie tavas a/m un paprasīt vai tā ir privātīpašums, jo nekādi paziņojumi jau tur nav novietoti. Tā kā vissiltākais ieteikums PIRMS došanās makšķerēt ir pastudēt CIVILLIKUMU ar tajā esošo publisko ūdenstilpņu uzskaitījumu. Bet es laikam atkārtošos - kājāmgājējus neviens no blakus esošo zemju īpašniekiem nevienu vēl projām nav aizdzinis. Izturēsimies ar sapratni viens pret otru.
19.decembris 2011, 20:40 | links
 
Siluro! Tie nav murgi, un pats jau daļēji atbildēji uz savu jautājumu - pēc sistemātiskas upmalas piecūkošanas zemes īpašniekiem radās vēlme šo teritoriju daļēji slēgt (atļaujot pārvietoties ar kājām un apmierināt vēlmi peldināt tārpiņus).

:) Flakais.
Ārā jau no upes tavu laivu neviens neķeksēs - tik dumji jau tie īpašnieki nav (ja vien nedomā kādu tīkliņu ielikt vai vēl ko citu darīt pretēji esošajiem likumiem).
19.decembris 2011, 20:35 | links
 
īsti nesapratu, ko gribēji teikt ar saviem murgiem, vecupe. Sūdus esmu pietiekoši savācis, gan savos , gan citu īpašumos, tā kā vari neiespringt. Vienu gan varu teikt, vācot citu atstātus sūdus rodas stipra vēlme pieeju konkrētai vietai slēgt..........
19.decembris 2011, 20:27 | links
 
Nākošie jautājumi - ar laivu vecupē drīkst atrasties un makšķerēt? Vai ikdienas makšķernieks, pienākot pie ūdenstilpnes, tiek informēts, ka tā ir privāta?
19.decembris 2011, 20:07 | links
 
TO FLAKAIS. Tev tiešām taisnība - tas vecupes posms ir privātīpašums. Kopumā tagad apspriežamais ūdens gabaliņš pieder ap piecpadsmit zemes īpašniekiem un īapšumā tā tika iemērīta atjaunotās Latvijas zemes reformas laikā.

Nu tad SILURO - esi laipni gaidīts savās brīvdienās uz vecupes apkārtnes sakopšanu. kaut kā nevienu no šeit rakstošajiem neesmu tur redzējis. Parasti jau visi tik bļaut māk, bet kad jāsāk darīt - pat smakas nav. Interesanti ko tu teiktu, ja es ieietu tavā dzīvojamā telpā ar sūdainiem zābakiem un pēc tam ēdot siemītes vēl paprasītu - VAI TAD TEV GRŪTI SAVĀKT?
19.decembris 2011, 19:51 | links
 
Tad sanāk, ka vecupe ir privāta ūdenstilpne? Kam tā pieder?
19.decembris 2011, 19:44 | links
 
nu tas ka dažam labam īpašums ir aptumšojis prātu un padarījis par idiotu, tas nav nekas jauns no vienas puses, tajā pašā laikā ja tas īpašnieks ik pa laikam nostaigājot gar sava īpašuma tauvas joslu nolasa pa spainim atkritumu............
Nu tas tā , viela pārdomām priekš tiem, kas tauvas joslu izmanto
19.decembris 2011, 19:40 | links
 
Alibekam taisnība , Tu tiešām pārāk nopietni uztver manus komentārus .
19.decembris 2011, 19:38 | links
 
Neliels skaidrojums KRAKSKIM un citiem Bārtas vecupes makšķerēt gribētājiem. Tie daži likumpanti (tauvas josla,brīva pārvietošanās u.c.) ir atrunāti uz PUBLISKAJĀM ūdenstilpnēm. Šajā gadījumā, saskaņā ar spēkā esošo Civillikumu, Bārtas vecupe nav pieskaitāma pie tādām (tur ir pilns publisko ūdenstilpņu uzskaitījums, un Bārtas vecupe starp tām nav). Līdz ar to uz šo ūdens tilpni attiecas tie noteikumi par saskaņošanu ar saimniekiem, ja gribēsiet tur iemest savu makšķeri. Pretēji dažiem apgalvotājiem, ka zemju īpašnieki ir aizlieguši pat kājām gājējiem makšķerēt - varu pateikt tikai to, ka tas ir klajš apmelojums. Konkrēti es šajā norobežotajā daļā regulāri sastopu makšķerniekus, kuri tur ir ienākuši ar kājām un neviena netraucēti peldina tārpiņus. Visas zīmju uzstādīšanas un citi ierobežojumi tiek veikti vienīgi nevīžīgu makšķernieku sastrādāto cūcību rezultātā - aiz sevis nesavākti atkritumi, savu sunīšu izvešana, un pārāk bravūrīga atbildēšana pēc pieklājīga lūguma aiz sevis savākt atkritumus.
Un cik tad no Jums visiem apzinīgajiem makšķerniekiem pirms ierašanās makšķerēt ir PIEKLĀJĪGI palūguši atļauju turpat sastaptajiem zemes īpašniekiem, un cikiem no Jums tas ir aizliegts? Tā kā nevajag jau visu savu žulti uzreiz izgāzt citiem - iesaku paskatīties uz sevi no malas.

Ja rodas vel kādi jautājumi Bārtas vecupes jautājumā - esmu gatavs iesaistīties diskusijā.
19.decembris 2011, 19:36 | links
 
Espac , es ne vienu nekūdu , es teicu jā man rīdītu suni virsū , es darītu tā . Man neviens , neko nav rīdījis , un es neko netaisos darīt . Par recepti , tas nav nekāds noslēpums , ieraksti googlē šā kokteiļa nosaukumu krievu valodā , un Tev izmetīs viss maz 100 šī maisījuma variantus .
19.decembris 2011, 19:32 | links
 
espac
domāju, tu pārāk nopietni uztvēri Ginta komentus:)
19.decembris 2011, 19:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager