Burtnieks

Nekas tur nav mainijies 20-25 gadus. Kā ir vidējais standarta līdakas izmērs 1,2-1,3 kg tā arī ir. ja kādam izšauj lielā, tas neko nemaina.
Esmu redzējis un skatījies arī padumjo laiku bāzes žurnālus...nu nav tur nekādas atšķirības no mūsdienām (izmēru ziņā).
Tās ir tikai un vienīgi tādas penču vaimanas....kad zāle bija zaļāka un saule spožāka un viss par brīvu un motori un tehnoloģijas vispār nebija.

jeeska, 17.maijs 2021, 21:20

Kādus žurnālus? Padomju laikā makšķerēt no laivas sāka 16.06.!!! Jā, spiningoja arī maijā, bet šim pasākumam bija tikai dažas licences, kuras dalīja Mednieku makšķernieku biedrība. Tās piešķīra tik dažiem izredzētajiem, kā rajona un pilsētas kompartijas bosiem utt.. Pat mednieku kolektīvam nepiešķīra. Ezerā bija, labākajā gadījumā, dažas laivas, vai spiningoji pilnīgā vientulībā. Bija viena kopēja licence vimbu makšķerēšanai Salacā un spiningošanai Burtnieku ezerā no laivas ar pavadītāju.Tātad 2pers. Kaimiņos dzīvoja biedrības šefs, iesācējs makšķerēšanā un, protams, bez laivas. Tad arī šī izprieca negāja secen.
Par laivu bāzēm. Tās visas bija kāda Valmieras uzņēmuma- Bauņi(Valmieras mēbeļu fabr.) Vecate- ? Seda-? Ezerpriedes(Valmieras ugunsdz. aparātu rūpn.) Darbu sāka ar laivošanas sezonas sākumu.
P.S.
Vēl licences izsniedza Piejūras ūdeņu inspekcija Salacgrīvā.(ja iest. nosaukums nedaudz neprecīzs, pielabojat)
18.maijs 2021, 10:35 | links
 
Makšķerēšanas noslēpumi

https://m.youtube.com/watch?v=Yg8MEFtcu-c&t=676s
18.maijs 2021, 07:42 | links
 

Šis savā ziņā ir kā atskaites punkts. Proti, cik pēdējos gados ezerā tiek izvilktas trofejas izmēra zivis? Pāris pa visu sezonu?
17.maijs 2021, 22:05 | links
 
Pat bail iedomāties, kādi lomi būtu ja 30+ gadus atpakaļ būtu mūsdienu rīki, mānekļi un pat nerunājot par elektroniku.
Gribi izaicinājumu, atrod veco alumīnija spiningu, ņevu palietotu vai orionu es pat izaicinājumam varētu iedot, paņem pāris vecos vizuļus, kādu veco rotiņu un tas viss un tad ar airiem uz priekšu - uztaisi kaut līdzīgu rezultātu!
17.maijs 2021, 21:47 | links
 
Nekas tur nav mainijies 20-25 gadus. Kā ir vidējais standarta līdakas izmērs 1,2-1,3 kg tā arī ir. ja kādam izšauj lielā, tas neko nemaina.
Esmu redzējis un skatījies arī padumjo laiku bāzes žurnālus...nu nav tur nekādas atšķirības no mūsdienām (izmēru ziņā).
Tās ir tikai un vienīgi tādas penču vaimanas....kad zāle bija zaļāka un saule spožāka un viss par brīvu un motori un tehnoloģijas vispār nebija.
17.maijs 2021, 21:20 | links
 
@Zaraza Kad noies nost no zālēm un paklīdīs pa ezeru tad tie rezultāti noplaks :D
14 līdakas ir labs rezultāts - nenoliedzu, bet izmērs pieklibo.
Ja iet uz skaitu, tad tāds rezultāts ir izpildāms pavasarī ne tikai Burtniekā! :D

Tā kā vienu šādu copi negribētu, likt par etalonu it sevišķi ja ir iespēja salīdzināt, kas bija daudz gadus atpakaļ.


Davis-Di, 17.maijs 2021, 11:43


Šīs galīgi nav manas labākās Burtnieka reizes, citu gadus ir bijis arī virs 70 kontakti dienā, rekords 10.5kg. Bet ne par to stāsts,es ta galīgi nav līdaku korifejs,mani līdakas vispār interesē tikai kamēr liegums zandartiem.Es vienkārši uzsveru, ka ezerā zivis ir, un to ir daudz.Iespējams,ka 10 gadus atpakalto bija vairā vai vismaz vidējais izmērs lielāks, nezinu, regulāri braucu maijā uz Burtnieku laikam pēdējos 5-6 gadus un personīgi nejūtu, ka paliktu sliktāk.Nu pagājušogad bija vis-švakāk, bet tak pavasaris bija anomāli agrs, maijā jau bija par karstu...Šogad atkal uz otru pusi, tikai tagad "veras"... Var jau būt, ka PSRS laikos bija labāk, bet jau 90-tajos bezpriģēlā izblieza praktiski visus ūdeņus, tagad ir nesalīdzināmi labāk un bļaut, ka zivju nav, ir lieki. A par izmēriem kā tādiem, tad nekad neesmu slēpis, ka mani biki kretinē pārspīlēta"trofejomānija"...Man patīk dauzd copju un ir ekšens, a cik nu tur liels izmērs, tā lai būtu lotereja interesei, māte katru dienu raušus arī necep :)
17.maijs 2021, 21:09 | links
 
@Zaraza Kad noies nost no zālēm un paklīdīs pa ezeru tad tie rezultāti noplaks :D
14 līdakas ir labs rezultāts - nenoliedzu, bet izmērs pieklibo.
Ja iet uz skaitu, tad tāds rezultāts ir izpildāms pavasarī ne tikai Burtniekā! :D

Tā kā vienu šādu copi negribētu, likt par etalonu it sevišķi ja ir iespēja salīdzināt, kas bija daudz gadus atpakaļ.

Atceros kad MMB bāze bija zem Vecates tilta, tad līdzīgs rezultāts, tiesa gana ar lielākiem eksemplāriem pa starpu, bija jau aizbraucot līdz ezeram tikai.
17.maijs 2021, 11:43 | links
 
Jā, ja 55-65 skaita par solīdu izmēru, tad jā, Burtniekā maija mēnesī ir brīdis, kad tādas var atvikties.
17.maijs 2021, 10:27 | links
 
zaraza [16.05.21]: Empīriski novērojumi praksē (biju piektdien un šodien)man joprojām rada pārliecību,ka zivju,konkrēti līdaku, Burtniekā ir līdz loceklim... Jā,ne vienmēr viņas ir aktīvas,ne vienmēr var atrast atslēdziņu,bet es,nebūdams līdaku specs, nezinu citu ezeru,kur spētu dabūt tik daudz copes. Pie tam zivis solīdas, nebūt ne zīmuļi, standarts 55-65, ar ko var gan pacīnīties,gan apēst,gan C&R. Jā varbūt "krokodilu" m+ katram neveiksies noķert,bet manuprāt,tas ir pareizi un loģiski ,trofejzimēram ir jābūt retai veiksme,nevis norma, tam paliekot par normu tā vairs nav cope,bet medības "briežu dārzā",valkā tos nabaga metrus un bučo bezjēgā, līdakām jau antropofīlija rodas :)
Atskaites un foto/video pierādījumi par Burtnieka apmeklējumiem manā ģimjgrāmatā, te kopēt slinkums.
Tas viss ir atkarīgs ar ko salīdzina. Ja salīdzina Sirmo ar jebkuru citu ezeru, pieņemu, ka tā arī viņš ir- zivju pārbagātība u.tml. Ja salīdzina Sirmo šodien un Sirmo 10 gadus atpakaļ... Neceļas roka pat salīdzināt! Principā jebkurš vietējais apstiprinās manis teikto
17.maijs 2021, 09:14 | links
 
Empīriski novērojumi praksē (biju piektdien un šodien)man joprojām rada pārliecību,ka zivju,konkrēti līdaku, Burtniekā ir līdz loceklim... Jā,ne vienmēr viņas ir aktīvas,ne vienmēr var atrast atslēdziņu,bet es,nebūdams līdaku specs, nezinu citu ezeru,kur spētu dabūt tik daudz copes. Pie tam zivis solīdas, nebūt ne zīmuļi, standarts 55-65, ar ko var gan pacīnīties,gan apēst,gan C&R. Jā varbūt "krokodilu" m+ katram neveiksies noķert,bet manuprāt,tas ir pareizi un loģiski ,trofejzimēram ir jābūt retai veiksme,nevis norma, tam paliekot par normu tā vairs nav cope,bet medības "briežu dārzā",valkā tos nabaga metrus un bučo bezjēgā, līdakām jau antropofīlija rodas :)
Atskaites un foto/video pierādījumi par Burtnieka apmeklējumiem manā ģimjgrāmatā, te kopēt slinkums.
16.maijs 2021, 22:52 | links
 
multiplikators [16.05.21]: Copes vairāk bija uz vakaru?
No rīta strādājām ar mikrojig līdz 11:00. Pēc pusdienām bijām ezerā arī negaisa laikā un tad bija klusums. Tikai ap 16:00 līdakas palika aktīvas. Laiks palika saulains un vējš iegriezās no rietumiem. Laika posmā no 18:00-20:00 līdakas bija ļoti aktīvas. Visas līdakas bija zālēs.
16.maijs 2021, 22:23 | links
 
Copes vairāk bija uz vakaru?
16.maijs 2021, 18:17 | links
 
Vakar bijām Burtniekā. No 7:00-20:30. Uz trīs makšķerniekiem kopā 69 astes. 55 asari(lielākais 32cm), 1 ķīsis, 2 brekši(mikrodžigs), 1 zandarts 51cm(peld tālāk), 10 līdakas(8 mēra līdakas, lielākā 74cm).
Pats personīgi Burtniekā biju pirmo reizi un kopumā liekas, ka ezers ir zivīm bagāts.
16.maijs 2021, 13:12 | links
 
Tevocīti jot, atbrauc tik, kažokstūrus sacaurumosim!
Ja nopietni, tikšu uz pakaļkājām, uztaisīsim kādu kopcopi! Tas gan varētu notikt vēlā rudenī vai ziemā. Iesēdināšu sniega moča kamanās un izvizināšu kā lielmāti!
Ceru, ka jaunajai varai pietiks dūšas un saprāta sakārtot lietas, tik bez valsts līdzdalības turpināsies pacienta reanimēšana un visi aicinātie aizjūras gudrie apgalvos, ka ezeru pieķēza ķīši un raudas!

BrunoL, 14.maijs 2021, 14:41


Turu pie vārda ;)
Ja Tevi var laivā iedabūt, es rūkšu un stūrēšu, Tev tik ar acīm būs jārāda, kur braukt :)

...ziemas pats zini kādas tagad... :(
14.maijs 2021, 15:00 | links
 
Tevocīti jot, atbrauc tik, kažokstūrus sacaurumosim!
Ja nopietni, tikšu uz pakaļkājām, uztaisīsim kādu kopcopi! Tas gan varētu notikt vēlā rudenī vai ziemā. Iesēdināšu sniega moča kamanās un izvizināšu kā lielmāti!
Ceru, ka jaunajai varai pietiks dūšas un saprāta sakārtot lietas, tik bez valsts līdzdalības turpināsies pacienta reanimēšana un visi aicinātie aizjūras gudrie apgalvos, ka ezeru pieķēza ķīši un raudas!
14.maijs 2021, 14:41 | links
 
...Nu, tas pēc tām Silzemnieku pļavām (hvz, kur tas ir), bet BrunoL zin štelli!! :)
14.maijs 2021, 14:33 | links
 
Ja, tas tēmēts uz mani, tad par vēlēšanām vispār nedomāju uzsākot šo visu. Drīzāk tas bija, kā loģisks turpinājums, turklāt, kā jau minēju- to darītāju baigi daudz nav, lai gan katrs var pielikt roku un iesaistīties

Kruizers, 14.maijs 2021, 13:48


Kruizer, neklausies ko suņi rej, ja ir sajūta, ka jādara, DARI! Lai veicas! es uz Burtnieku aizbraucu 1x 3 gados, bet, ja uzlabosies cope, apsolos braukt katru gadu!! Pat biežāk - 1x ziemā un 1x vasarā! :)

Galvenais - nelaidiet varavīksnes foreles un neķēmojaties ar līdaku izmēriem (kā Alūksnieši) - skaits 2-3-5, copes laiki, cita lieta!
Veiksmi!
14.maijs 2021, 14:31 | links
 
Dāvi, pareizi un ar prātu saimniekojot, arī ar 1l var padzeries visi!
14.maijs 2021, 14:19 | links
 
Jocīgi jau izklausās , bet 3-4 gadi atpakaļ uz karpveidīgajiem arī zvejniekiem bija kvotas , neatceros cik,bet bija . Lai izķertu balto zivi tak pieaicināja somus , kur te loģika ? NU to vienu gadu daba pati palīdzēja i no plaužiem, i no zandartien , i no ķīšiem procentuāli tikt vaļā , kad tā sērga uzmetās .
14.maijs 2021, 14:06 | links
 
BrunoL [14.05.21]: Patin filmiņu 5-10 gadus atpakaļ. Pietika gan rūpnieciskajiem zvejniekiem, gan pašpatēriņa, gan makšķerniekiem un sen neviens airos nesēdēja.
Jā, aptuveni šāds ir tas laika nogrieznis, kad viss strauji pasliktinājās. Ir vairāk kā skaidrs, ka presings uz plēsīgajām zivīm ir pārāk liels. Un nav nekāds brīnums, ja 2017 un 2018.gadā ezerā nozvejoja 60% no visiem zandartiem iekšējos ūdeņos un 20% līdaku (tie ir oficiāli pieejamie dati), domāju, ka makšķernieki izvelk gandrīz tikpat daudz. Tas tad veido neveselīgu balto zivju populāciju un veicina barības vielu rušināšanu/ ūdens ziedēšanu
14.maijs 2021, 13:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager