Lobes ezers

Cope
Visādi citādi LM ir likumīgi izveidota, lai darbojas.
6.maijs 2011, 10:11 | links
 
Zināma patiesība Māra tekstā ir, jo lielākā daļa licenču naudas aiziet nevis zivju resursu atjaunošanai, bet gan Zivju fonda resursu (lasi: ierēdnīšu, birokrātu) uzturēšanai.
6.maijs 2011, 10:22 | links
 
Tonis, tu pats ta visus nodokļus tā godīgi esi samaksājis?
Jūs paši kādreiz esat parēķinājuši, cik lieli ir ienākumi no laivu nomas gada griezumā? Vai arī jums liekas, ka citiem ir jāstrādā par pliku paldies, kuru arī šad tad aizmirst pateikt. Neatbalstu nodokļu nemaksāšanu, bet kā ir ar pašiem? Visi tik godīgi, ka bail paliek. A citam uzbraukt, pie tam tā anonīmi, acīs neskatoties ta baigi patīkami...
Ērgli, tie cipariņi, par samaksāto ZF un atgriezto ezerā var būt nemaz nav par labu ezeram? Valstij jau pienākas par valst īpašuma apsaimniekošanu, tikai var būt, ka valstij vispār būtu jāsit plaukstiņas, ka vismaz šajā ezerā ir nodrošināta daudz maz kārtība, ne tā kā pašas valsts apsaimniekotajos ezeros. Ja godīgi, nu jau kādu gadu neesmu saticis nevienu inspektoru Lobē, bet arī tīkli nav manīti kā citos ezeros.
Par katru reģistrēto laivu nominieks maksā pašvaldībai, ja pareizi atceros Ls25 gadā. Arī pašvaldība ir valsts, tikai zemāks līmenis, tuvāks katram iedzīvotājam.
6.maijs 2011, 10:24 | links
 
Lai jau darbojas,tikai nevaig īdēt,ja reiz barojies no kopējās bļodas!
6.maijs 2011, 10:27 | links
 
Headhunter ZF administratīvo izdevumus segšanai 2010. gadā iztērēja 0,7 procentus no kopējā budžeta 1414 latu apmērā...
6.maijs 2011, 10:28 | links
 
Man jau šķiet, ka Lobe ir viens no labajiem apsaimniekošanas piemēriem. viss ir samērīgi, gan cenas, gan kvalitāte. To pierāda arī copmaņu daudzums, kuri šos pakalpojumus izmanto.
6.maijs 2011, 10:31 | links
 
Ērgli, nez, kur tad paliek starpība starp samaksāto naudiņu un ezerā atgriezto.....
6.maijs 2011, 10:32 | links
 
AndrisABC parēķini cik maksātu tāds ezers, ja apsaimniekotājiem pašiem tāds būtu jāveido un zivis jāielaiž, un cik tad maksātu licenze un kāds bizness sanāktu.

Es esmu priecīgs, ka kāds tur saimnieko, bet jāsaprot ka sen tie laiki garām, kad valsts īpašums bija bezmaksas.
6.maijs 2011, 10:33 | links
 
AndrisABC parēķini cik maksātu tāds ezers, ja apsaimniekotājiem pašiem tāds būtu jāveido un zivis jāielaiž, un cik tad maksātu licenze un kāds bizness sanāktu.

Es esmu priecīgs, ka kāds tur saimnieko, bet jāsaprot ka sen tie laiki garām, kad valsts īpašums bija bezmaksas.
6.maijs 2011, 10:41 | links
 
HH tur vajadzīgāks plašāks izklāsts. Mēģināšu kādreiz sarakstīt blogā. Rupiji runājot ZF nauda ir sodi, zvejnieku licenzes, rīku pārdošana un MK. ZF dabūt tikai daļu no tiem (aptuveni atbilst MK naudām), parējais aiziet valsts kopējā budžetā.
6.maijs 2011, 10:44 | links
 
Par to jau arī cepiens, ka nauda, kurai būtu jāaiziet mūsu ūdeņu sakārtošanai, aiziet krēslas zonā - valsts budžetā.

Bet Māris sliktais......

Nu labi, PEACE.
6.maijs 2011, 10:51 | links
 
Ērgli, bet tu parēķini, kā ir cēlusies ezera vērtība, kopš ezeru ir sākuši apsaimniekot. Pats esmu piedzīvojis tos laikus, kad veči brauca gaišā dienas laikā ezerā un lika tīklus, kad zivis, līņus, līdakas stiepa maisiem un tirgoja, lielākas, mazākas, pēc izvēles, jebkurā laikā.
Cik maksā māja Rīgas centrā, kura tiek kopta un apsaimniekota un tādi pati ēka bez īrniekiem? Paiet gadi pieci un par šādu ēku vēl ir jāpiemaksā, lai to graustu kāds nojauktu.
6.maijs 2011, 10:56 | links
 
Viens no apsaimniekotāju cīņas veidiem ir licenze par latu, bet laiva par 5 Ls. Tad ar ZF ir jādala lats, bet pārējais paliek apsaimniekotāja rīcībā flotes kopšanai un atjaunošanai, apsardzei, iztikai. Tā tiek apiets likums un minimalizēta "krēslas zonas" ietekme. Nesaku, ka tā ir labi, bet tā tas šobrīd strādā.
6.maijs 2011, 10:56 | links
 
Lobē pateicoties grūtajai piekļūšanai ezeram un maksas laivām ir maz iespēju killeriem darīt savu netīro darbu. Bet sabiedrisko inspektoru nevienu pa 15 reizēm pagājušajā gadā vasara-ziema nesatiku.
Šosezon moška savādāk? :)
6.maijs 2011, 12:21 | links
 
Andris ABC, a jēga valstij no tā? bet labi, neiešu te strīdēties. Sistēma ir samērā šķība pamatos.
6.maijs 2011, 12:31 | links
 
paskaidrojiet man muļķim,kapēc sabiedriskam inspektoram maksā40% no licenzes naudas,viņš tak ezerā vispār var nerādīties un saņems savus %,vai pareizāk nebūtu no soda naudām,būtu ieinteresēts dupsi kustināt(.tikai manas peroniskās domas.)
6.maijs 2011, 12:34 | links
 
es laikam arī pie muļķiem :D
un cik daudz pārkāpēju ir noķerti Lobes ezerā?
6.maijs 2011, 12:42 | links
 
Pagājušā gadā, kad piefiksēju tīklu, sazvanīju Māri, pēc neilga laiciņa inspektori bija klāt un noorganizēja "zasadu". Kaut kādu vietējo bomzīti jau noķēra, bet tīklu īpašnieks, kas bomzīti iesūtīja, palika uz brīvām kājām.
6.maijs 2011, 13:31 | links
 
Iemests akmens skudru pūznī. Pēdējo gadu laikā kopš esmu uzņēmies kreņķi par to ezeru esmu palicis slikts. Protams ka var labāk. Kā ? Laiva+airi+enkurs+striķis enkuram+atkritumu savākšana+ceļa remonts+laivu mazgāšana+licenču rakstīšana+mauriņa pļaušana+piestātnes ierīkošana un remonts+praktiski dežūra 24h+vēl kaut kas ko ātrumā piemirsu. VID saņem atskaites-ko likums pieprasa, arī copmaņi kvītiņas, ja nedaudz uzkavējas kamēr uzrakstu. Tas par laivām un ap tām. Tagad par licencēm-Kopš atļāvos apsaimniekot ezeru ( 4 gadi ) iegādāts-skābekļa mērāmais(iepriekš pēcmakas)-190Ls-sūknis(aerācijai ziemā)-280 Ls-urbis(ledus)-480 Ls-2 komplekti aķis+motors(inspektoriem)ap 500Ls-niedru pļaujamais 5800 Ls-Līdaku kāpuri un mazuļi-ap4500Ls-ezera apsardzei 4gadi ap 8000Ls. +- . Varbūt ka ka kaut kas neprecīzi, jo viss prasti pēc atmiņas. Visas naudas par licencēm caur pagasta pārvaldi ar visa veida kontrolēm. 4 gadus atpakaļ nebija prosti no visa tā nekā. Ezerā zivju ir (uzdrīkstos pateikt ) palicis vairāk. Gadā ap +- 7000 copmaņu, kas apliecina ka zivis ir. ZF spiež lai mēs liktu - organizētu tīklu zveju, bet noķerto zivju daudzums- makšķernieku-svars ir tik liels ka ezers tikko spēj sevi atražot(+ielaistās līdakas). Atļaujos teikt ka pašlaik zivju cope sabalansēta. Ja kāds var nodrošināt ezeru no maliķiem, visa cita copes pārkāpumiem, tad uz priekšu-ceļā nestāšos. Vēl aizmirsu pieminēt, ka viss tas notiek ar 7 iestāžu atļauju-jāuzskaita katra zivs un jānosver-atskaite par katru mēnesi un gadu. Vēl uzklausīt dažu gudro replikas, tas viss uz sapratnes robežas.
6.maijs 2011, 13:33 | links
 
Sorry-par 40% inspektoriem-tā prasti nosedz tikai degvielas izmaksas.
6.maijs 2011, 13:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager