Lobes ezers

Cope
Nu Tādi mēs Latvieši esam diemžēl
13.jūlijs 2011, 11:59 | links
 
To fazator1
Es vienk. loti labi zinu reālo situāciju Lobes ezerā un ne no baumām. Un man nepatik divkosīgi cilvēki. Šeit balti, tīri, pukaini un neaizsargāti, bet reāli ka tik kādam kādu riebeklību izdarīt.
13.jūlijs 2011, 11:49 | links
 
Savulaik ezera apsaimniekotājs bij vīrs vārdā(ja nemaldos) Laimonis.Uzjautājiet pagastā,kā beidzās šamā apsaimniekošana.
:))
13.jūlijs 2011, 11:14 | links
 
sazaan lasot tavus tekstus man sak likties ka tu parstāvi kadu citu laivu bāzi lobes ezerā kaut ka baigi Tu Mārim te brauc virsu.
13.jūlijs 2011, 10:55 | links
 
Piebildīšu vel AndrisABC teiktajam par atskaitēm.
Pieraksti Māri klāt, ko Tu kā apsaimniekotājs esi izdarījis ezera labā, cik par to samaksājis u.t.t. Kā arī cik kļauzes uz citām bāzem uzrakstījis, kad naudu pie pagasta sit laukā :D Ko esi reāli ar nopirkto pļāveju izdarījis un domā darīt. Tikai nesaki ka man ar to visu ir jābrauc iepazīties pie Tevis. Es domāju ka copmaņus tas interesēs. Jo kā neka viņi par to maksā. Savādāk taisies te par tādu nabaga lūdzēju, kuru visi apbižo. Gudri runāt ir viens, bet darīt...
Kas attiecās par darīšanu. Nav problēmu Māri. Es varu pārņemt Lobes ezera apsaimniekošanu. Es varu izsist gan finansējumu, gan arī ieguldīt savus līdzekļus. Domāju ka varu arī labāk par Tevi. Kad braucam uz pagastu par to runāt?
13.jūlijs 2011, 09:47 | links
 
Mari, ir ideja. Raksti šeit, un visur kur vien vari, kaut ar copy un paste palīdzību atskaites.
Piemēram.
šodien biju pie pagastveča. Runājām par iespējam izdarīt to un to. Pagastvecis pateica, ka viņam nav naudas un vispār viņam tas nav vajadzīgs. Pagastveci sauc tā un tā, ja kādam ir jautājumi, te ir viņa telefons.
Otrs variants.
šodien biju pie pagastveča. Runājām par iespējam izdarīt to un to. Pagastvecis pateica, ka baigi labā ideja, gan jau naudiņu sameklēsim. Pagastveci sauc tā un tā, ja kāds grib pateikt viņam paldies, te ir viņa telefons.
šitais variants strādā un baigi labi. Pārbaudīts.
13.jūlijs 2011, 08:01 | links
 
bļāviens - ilgi lasīju šo visu.
visiem ir taisnība..
bet.. piekrītu lobesmaris par to, ka mēs visi te zanderi, fedjas, vimbisti utt.
es savukārt xoct :D
bet..
ezers katostrofāli aug ciet.
zuvis tur ir.. krokodiliem tur jābūt un ir dzirdēts, redzēts.. (noķēris nevienu neesmu)
ja visa LV sāks braukt uz Lobi un mēģināt dzenāt tos monstrus, tad viena gada laikā, pat ja katram 20jam paveiksies un viņš atgriezīsies, nekas ar ezeru nemainīsies
jo:
* katras bāzes īpašnieks+pašvaldība+ZF+citas ieinteresētās organizācijas velk deķi uz savu pusi
* resursi tādā rakursā ir izsmeļami
* pat ja tur paliks 100 līdakas, katra pa 20kg, tas neko nenozīmē ezeram, LV zivju resursiem, jo viņas vienā ziemā, vasarā visas var peldēt vienīgajā neaizaugušajā placī ar vēderiem uz augšu. pat ja kāda kustēsies, viņu Rīgas Zoo neņems, jo nav idejas par genofonda nostiprināšanu, nemaz nerunājot par to, cik daudz ikru tā mamma var dot.

ar šo visu gribēju pateikt to, ka ezeram p-ļa iestāsies agri vai vēlu. ar pļaušanu vai bez. ar VIA Moscow vai bez. iestāsies tikai tāpēc, ka nebūs programmas un pētījuma tuvākajai desmitgadei.
Varbūt pļaut visu?
Varbūt atstāt 2 bāzes?
Varbūt uztaisīt 6, bet tādas, kuras nes naudu un nemuhļī ciparus? (šeit es bez personālijām. lai katrs domā, ko grib)
Varbūt pacelt līmeni?
Varbūt taisīt meliorāciju (ieteka/izteka)?
Varbūt uztaisīt pētījumu par zivīm?
Varbūt pazemināt mēru? (izķers to milzumu 46-49cm)

par sevi un Lobi varu pateikt, ka braucu un braukšu uz Lobi. Priekš manis kolosāls izmēģinājumu poligons. Plus jautrības ar copi/necopi. Plus zemmēru eksperimenti.
Pie Māra sāku braukt tikai šogad. Un tikai tad, kad dzirdēju viņa poņu un kā te daudzi uzskata 'liriku' par ezeru utt.
Cepuri nost Mārim. Olas un smadzenes vietā.
Sorry par tādu tekstu Māri, bet savādāk to nevar izteikt. ;)

Lobe turās!
13.jūlijs 2011, 01:25 | links
 
Manuprāt vajag nedaudz samazināt cenu laivu īrei un tad jau arī vairāk tautiešu apzinās ezera iespējas ar visām no tām izrietošajām sekām. Par piemēru, katrs normāls copmanis izpļaus un attīrīs copes vietu, ja vien gribēs kaut ko noķert... tādējādi samazināsies zālāja klājums, arī zivīm būs savs labums. Man personīgi nav pretenziju pret apmeklētāju skaita pieaugumu, jo katrs laivotājs aizbraucot līdz copes vietai ar airiem izravē tīri paprāvu laukumu. Tomēr ne visiem finansiālā situācija atļauj aizbraukt uz tik zivīgu ezeru kā Lobe, jo cenas??? For example...var aizbraukt uz maksas dīķiem un samaksājot par dažiem latiem mazāk ir iespēja (gan no krasta) tikt pie ievērojamiem lomiem. Nu tas tā pārdomām....
12.jūlijs 2011, 23:11 | links
 
ABC-pasīva info par to, ka kāds kaut ko grib paņemt jau ir, bet bez pierādījumiem. Vēlreiz-ja kāds grib un var labāk par mani - uz priekšu. Ezera un visu labsajūtas ceļā nestāšo. Īsi-ja nav bāzes un apsaimniekotāju, ja nav valsts nodrošinājuma, nu vairs nav nekā, tad ir prosto anarhija ar visatļautību un izrietošām sekām. Tas nav mans , bet mūsu visu copes, kaut daļējs, kaut kāds risinājums . Jūtos ka kādam kaut ko nozadzis(pēc jūsu teiktā), bet visu labā nāciet un dariet.
12.jūlijs 2011, 19:07 | links
 
AndrisABC
Par to jau ari ir runa.Tikai KUR jemt naudu lauku cilvēciņam.Ir skaidrs viens - šajā valstī normālu biznesu ar ezera apsaimniekošanu uztaisīt nevar!!!Jo kādam vienmēr liksies,ka kāds saņem par daudz.Un atkal tiks iekasēti mistiskie nodokļi utt.Ja pacels cenu licencēm,tad cik copmaņi brauks copēt uz Lobi.Ja atlaidīs cenas,tad atkal nespēs norēķināties ar saistībām.Tā izskatās,ka šajā Valstī kāds negrib redzēt parastos makšķerniekus.Tiek darīts viss lai izputētu esošie apsaimniekotāji un tad ezerus PRIHVATIZĒS "pareizie" unkuļi.Priskorbno,no fakt!!!
:))
12.jūlijs 2011, 18:17 | links
 
:)))
Sazaans
Es Viskālītī jau copēju,kamēr dažš labs zem galda pilnā augumā bez ūziņām staigāja.Bet ne par to ir runa.Katram laivu bāzes īpašniekam IR jāizpļauj un jāiekārto savas bāzes teritorija un kanāls pa kuru tikt ezerā.Pilnīgi piekrītu teiktajam - tikai kopā strādājot var panākt daudz maz kārtību uz ezera.Kautkā neesmu manijis&dzirdējis Ka laivu bāzēm īpašnieki savā starpā dikti karotu!!!Un kādam tak ,kā TU izsakies "tirsa ari jāplēš".Savādāk tam ezeram būs kirdik.Kas TEV liedz pajemt to ezeru apsaimniekošanā???Varbūt būsi spējīgāks ko padarīt lietas labā???Savādākl izklausās tik "kārtīga Latvieša" dīkšana par nepadarītajiem darbiem.
:))
12.jūlijs 2011, 18:09 | links
 
To AndrisABC

Tev pilnīga taisnība. Tikai šajā gadījumā to nevar panākt, kamēr daži indivīdi nesaprot to, ka tikai KOPĀ visiem ņemoties, var panākt rezultātu. Šeit sedziņu katrs velk uz savu pusi, nedomājot par rītdienu un lobējot savas intereses. Žēl ka no tā visa cieš gan ezers, gan bizness, gan copmaņi.
12.jūlijs 2011, 17:14 | links
 
Urmaas, es to lietu skatos nedaudz savādāk. Nevis valsts kārto visu notiekošo ezerā un par to iekasē naudu, bet gan valsts iznomā ezeru apsaimniekotājam un nodefinē spēles noteikumus pēc kuriem uzņēmējs, tāds ir arī ezera apsaimniekotājs, vadās. Tik un tik naudiņas vastij, tik un tik pagastam, pārējā naudiņa uzņēmējam, kā gribi tā tērē. Un tā manuprāt visu laiku ir bijis. Var būt tās naudiņas, kura paliek uzņēmējam ir par maz, bet tas ir nedaudz cits jautājums. Kādi jau līgumi parakstīti, to var mainīt tikai līguma slēdzēji. Bet galvenā ideja ir par to, ka arī pašiem laivu bāzu īpašniekiem ir jādomā par ezeru. Nebūs ezeru, nebūs arī viņu biznesa. Biznesā viss ir ļoti vienkārši: var tērēt tik naudiņas, cik viņas ir. Var protams aizņemties, ja kāds dod, bet vienalga viņa ir jāatdod. Ar valsti lielos vilcienos ir tāpat.
12.jūlijs 2011, 17:04 | links
 
Atmiņa uz vecumdienām laikam Tev pieklibo, vai arī pārāk daudz sacensību Tev Lobē pagājušajā gadā kāds taisīja. Paskaties savā tel. noteikti atradīsi manu nr.
Un ko Tu gribi publiski "kails" būdams apspriest. Neredzu tēmu... Ja par to ka uzlabot publiskā ezera Lobe stāvokli, tad lūdzu... Ja kā attīstīt Tavu personīgo Lobes biznesu, tad tas maksā naudu... Un iztiksim bez savstarpējiem apvainojumiem. Tu tak esi pietiekami gados, lai uzvestos kā puišelis.
12.jūlijs 2011, 16:30 | links
 
bez komentāriem, labu veselību:)
12.jūlijs 2011, 16:16 | links
 
Sazans-kompetents-zinošs.Varam visu apspriest, publiski ,bez, aiz segvārdiem. konkrēti un par ko. Es diemžēl salīdzinājumā ar jums esmu kails. Jūs - sazans - zutis- karpa - līnis, kambala, vai, Kambala lielisks baskets, tā ka atvainojos.
12.jūlijs 2011, 16:11 | links
 
Nerunāsim par biznesu, bet gan par ezeru un naudu, ko ienes licences.
1. Vajag izdarīt tā, lai visas bāzes var normāli strādāt. (Tas nesīs iekšā licenču naudu, jo vienam patīk Māra bāze,, otram Pē°tera, bet trešam Edgara)
2. Vajag izvērtēt maksājumus. Piemēram samazinot tos uz kontroles rēķina (kuras nav)
P.S. nestāsti ka viņa ir, jo gandrīz katru reizi kad esmu Lobē, izvelku pa kādam tīklam. Ja gribi zināt kur, tad netālu no Tavas bāzes uz Edgara bāzes pusi.
3. Izdomāt kā kaut nedaudz attīrīt ezeru, kaut vai iekasējot kaut kādu naudiņu no citām bāzēm.
4. Izvērtēt savu attieksmi pret citām bāzēm. Savādāk liekas ka vēlies lai Tava bāze būtu vienīgā Lobē. Tas tā nebūs, pat ja to ļoti centīsies.
5. Veikt reklāmas un mārketinga pasākumus lai piesaistītu visās bāzēs cilvēkus. Tajā varu palīdzēt. Rudenī uzrīkosim spiningošanas mačus, kā pagājušajā gadā, kā arī varam apspriest citas aktivitātes.
Es nerunāšu patreiz par ES fondu piesaisti un tamlīdzīgām lietām. Katrā gadījumā, ja Tu vēlēsies lai ezers nebūtu tikai Tavs privātais bizness, tad varam domāt ko un kā. Patreiz ir sajūta ka visas bāzes Lobē no...rš viena otru, tikai lai gūtu "vienas dienas" labumu. Tas attiecās Māri arī par Tevi.
12.jūlijs 2011, 15:43 | links
 
ABC-es nežēlojos, ka man ir problēmas ar biznesu, bet par to, ka valsts mūs ir ievedusi pa-ļa. Par to, ka es redzu arī, ka aug ciet ezers, par to ka ne viens-atkārtoju - neviens nav konkrēti darījis par labu ezera labklājībai, bet paķert, un prom. Mans biznesssss ir mazgāt,nopirkt, ekipēt, pasniegt plkst 0-24h , iztīrīt tualeti, savākt+apmaksāt sūdu izvešanu+stāvlaukums+atkārtoju- birokrātiju ar ... . Gaidu priekšlikumus + risinājumus+bez abstrakcijas un tukšas teoretizācijas. Kas-kam par ko- cik kā, u.t.t. Es jūs mīlu, visus, līdz ... .
12.jūlijs 2011, 15:24 | links
 
To Uzmaas.
Šeit neiet runa par kanāliem, bet gan par ezera tīrīšanu un kanālu mutes pieder pie ezera, nevis pie bāzes. Kanālus protams ka lai tīra bāzes īpašnieki.
Kas attiecās par baseinā spiningošanu, tad Tev noteikti pie kājas ezera nākotne. Protams... Aizaugs šitas, spiningosi citā. Nerunā par lietām, kuras nepārzini.

To Māris.
Tevi ar varu neviens nespiež apsaimniekot ezeru. Pats jau plēs pēcpusi par to lai Tu būtu apsaimniekotājs. Neviens šeit nerunā par personīgo biznesu. Tas ir kā kurš pats to nostāda. Tikai domāju ka naudas tā vai tā būtu vairāk, ja normāli strādātu visas bāzes, nevis viena.
Un kas attiecās par "Mēs Zivīm" naudas maksāšanu. Nu nav tā vienīgā sab. organizācija, kas veic kontroles funkcijas. Ja esi čomos ar viņiem, tad kur copmaņi vainīgi ka maksā 1000Ls par kontroli, kuras gandrīz nav. Lic. mak. organizēšanas noteikumi paredz slēgt līgumu arī ar vienu personu, kas var veikt kontroles funkcijas, nevis ar organizāciju.
12.jūlijs 2011, 15:06 | links
 
AndrisABC
Ar šādu valsts politiku,tikai slaukt, bizness normāli attīstīties nevar.Ja līdzekļi aiziet tikai budžeta cauruma lāpīšanai,nevis paredzētajiem mērķiem(ezera izpļaušanai,mazuļu pavaiurošanai utt) tad tam galīgi nav nekādas jēgas.
:))
12.jūlijs 2011, 14:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager