Zivju dīķu projektēšana

Vēlos pie mājas izveidot apmēram ha lielu dīķi, bet nezinu kā pareizi to izveidot. Vai kāds varētu padalīties ar informāciju, kur var uztaisīt kvalitatīvu dīķa projektu un saņemt profesionālas konsultācijas par zivju audzēšanu? Nav doma būvēt zivju audzētavu, bet gan zivis audzēt paša priekam.
25.marts 2011, 08:01 | links
 
Protams, teorija ir teorija, bet palasīt nekad neskādē:

http://gramataselektroniski.wordpress.com/

Meklē:

1)Dīķsaimniecība. Zivis un vēži. Jāzeps Sprūžs;
2)Saldūdens zivju audzēšana, dīķu ierīkošana
25.marts 2011, 09:00 | links
 
ADMĪĪĪĪĪĪĪN!
Kad Tu beidzot novāksi to jauno tēmu veidošanas iespēju???
25.marts 2011, 09:50 | links
 
kāpēc jāvāc? Ir taču- "piemājas dīķu izbūve", vai kaut'kā tā.

Haris, meklē "ašais", kādreiz zive.lv bija tāds dīķu racējs. Nebija lēts, bet darbu prot. Ierīķo meniķi, siro pa visu Latviju. Šeitan, meklē pēc "asais", ir tel nr.
25.marts 2011, 23:53 | links
 
bet man jau sen bija doma izbūvēt baseinus un audzēt biznesam. Ir kādam padomā inženieri, kam ir pieredze šādu hidrotehnisko būvju projektēšanai!?
3.aprīlis 2011, 11:35 | links
 
Paprasi man Hari! (ja esi Kurzemnieks)
30.maijs 2011, 11:22 | links
 
Ja nopietni tad.....Skrundaa izbuuveeju ar visiem baseiniem un eekai cauri upe tek.....Ja vari piedaavat savu domu........Varu izstaastit un ieteikt daudz ideju un kaa to realizeet! Man patiik iistenot projektus kuros var radoshi domaat!
Ja kass..
Visu labu!
30.maijs 2011, 11:28 | links
 
kilka Ej tagad:):):):))
30.maijs 2011, 11:30 | links
 
Vēlos izrakt apm. 0,36-0,39ha lielu dīķi. melnzeme ir no 2,8-4m dziļumā. Jārok līdz gruntij un jāizlīdzina apkārt. Vai kāds var pateikt cik var izmaksāt rakšana un planēšana?Zeme, pa kuru var līdzināt ir 5,5ha. Ir vēl daudz citu jautājumu, bet gribu uzzināt aptuvenās izmaksas.
24.septembris 2011, 11:11 | links
 
Eu, caminari ! Tu vispirms apskaties, kādu zemi Tev ekskavators no dīķa izcels ! No zemajām vietām parasti nāk ekskluzīva kūdra- ber uz lauka, viss aug griezdamies ! Normāls ekskavatorists zemi saliek tā, lai apkārt dīķim izveidojas 1.5m. maliņa. Līdz ar to tā zeme netraucē. Ar laiku varēs novākt. Vēl es zinu keksu, kurš par dīķa rakšanu samaksāja Ls500, bet kad pārdeva to kūdru, saņēma Ls800 !
3.janvāris 2013, 20:48 | links
 
Caminari !
Dīķa rakšanas izmaksas ir stipri atšķirīgas no tā, cik ''foršs čoms'' Tu esi. Es par divu dīķu izrakšanu samaksāju:
1) Ls65 par 100L saļaras,
2) Ls50 UN jērs par darbu.
Kaimiņš par vienu, bet mazāku dīķīti samaksāja saļaru+Ls200 par darbu. Vot Tev atšķirība ! Vienkārši kaimiņš ir gnīda, bet es sāku sarunu ar čaja krūzi.
Mans brālēns pieRīgā par smieklīgu peļķi, ko tikai stipri sasprindzinot fantāziju, var nosaukt par dīķi, samaksāja Ls800. A ņefig tēlot bagāto !
12.janvāris 2013, 12:32 | links
 
Dīķi pa lielam iedalās dabiskos un mākslīgos
-dabiskā dīķī ūdens līmeni nosaka apkārtnes gruntsūdens līmenis,
-mākslīgā dīķī ūdens līmeni notur hidroizolācija: māla slānis, dīķa plēve utt.

Pirms rok dīķi atbilstoši LR likumiem nepieciešams projekts ar saskaņojumu un būvatļauju.

Projektējot obligāti dīķi jāveic kontrolurbumus vai rakumus izpētot ūdens līmeni un grunts slāņus pazemē.

Otra globāla problēma ir rakšana slapjās purvainās vietās, to var darīt ziemā uz sasalušas grunts vai liekot baļķu paklājus zem tehnikas.

Trešā lieta kas jāņem vērā kur likt izrakto grunti, tā ir kaut kur jāpārdod vai jāizlīdzina. Bieži vien izrok slapju masu kurai ir jānostāvās (piem māli), un pēc laika tikai tā ir kustināma vai ir paspējusi jau pārakmeņoties :)DD

tātad:
Pirms roc:
tehniskais projekts ar izpēti
darbu tehnoloģioskā shēma
kur liksi grunti

ir cilvēki kas ir bijuši gudrāki par šiem trim punktiem un esmu redzējis smuki izraktus dīķus bez ūdens vai ar 50 cm ūdeni vasarā un 2m dziļu ūdeni pavasarī.
12.janvāris 2013, 18:22 | links
 
Nomad !
Visas aktivitātes, kas saistītas ar dīķa rakšanu, kuras Tu nosauci, varbūt arī attiecas uz kaut kādu piepilsētas teritoriju, kur gar žogu tā vien slaistās dažnedažāda kalibra ''uzraugi'' un ''inspektori'', kam prātā tikai viens: ''lai tik tas čalis sāk kustēt- gan jau mēs viņam ''pārkāpumus'' atradīsim!''. Bet to nekādā gadījumā nevar attiecināt uz Latgali, kur tauta dzīvo pēc principa ''Līdz caram- tālu, līdz Dievam- augstu''. Mums te ir savi likumi priekš savējiem. Rokot dīķi būvatļauja ir vajadzīga, piekrītu. Bet tas ir tikai tādā gadījumā, ja Tava dīķa kvadratūra sasniedz 100 kvadrārmetrus. 99 kvadrāti- un dir*t var iet jebkura komisija. Variants numur B: Jebkurš normāls cilvēks dīķi cenšas rakt ieplakā, kur teorētiski vislielākā iespēja noturēt ūdeni. Un apkārtējie kalni veido tādu kā trekteri. Izroc dīķi un jebkuram idiotam pasaki: A tur visu laiku stāv ūdens, es neko nevaru padarīt ! Un pēdējais: mums šeit nafig nav vajadzīgas nekādas grunts tehniskās izpētes vai kontrol urbšanas, kas, neapšubāmi, maksā naudu. Mēs vienkārši ZINĀM- vot šeit stāvēs ūdens, bet tur- ņe**ja ! Atbrauc gostos un Tu to visu redzēsi dabā.
12.janvāris 2013, 18:38 | links
 
sieks,
kaut cik funkcionējošs dīķis sākās no 1000m2, viss kas mazāks tas nav nopietni, tikai naudas izmešana.

bez izpētes, kaut ar traktoru izrokot bedri un papētot kas tanī notiek ar ūdeni gada griezumā var sanākt sausiņš
12.janvāris 2013, 18:48 | links
 
Vai tad piemajas zeme,laukos nav 0,2ha atlautais bez saskanosanas?
12.janvāris 2013, 19:17 | links
 
Nomadam.
Jā, Tev taisnība. Dīķi līdz 1000 kvadrātmetriem var rakt bez būvatļaujas. Nevis 100, kā es biju rakstījis. Sajaucu ciparus. Protams, ir gadījumi, kad cilvēks rok dīķi, bet apakšā- grants. Un basta- ūdens aiziet. Nu, tā nav bēda- to vietu atstāj kā grantsbedri un rok citur. Bet ja cilvēks grib dīķi- viņam viņš būs !
12.janvāris 2013, 22:52 | links
 
tak 2000kv/m bez saskanosanas,tas ir 0,2ha
12.janvāris 2013, 22:59 | links
 
Winston !
Neesi nepiesātināms ! Bez būvatļaujas Tev būs rakt 1000kv.m. un ne piņģerota vairāk !
13.janvāris 2013, 20:27 | links
 
Līdz 1000kw.m nevajag būvatļauju,bet saskaņot ar būvvaldi gan vajag.Ja nāks uzmērītāji,tad viņi nemērīs ūdens virsmas kvadrātus,bet visa,,katlavāna"!Nenolaižat žani!!!:)))
13.janvāris 2013, 20:35 | links
 
Būsim reālisti. Kā jau Sieks teica, ar visām atļaujām un papīriem ir vērts ņemties tad, ja dzīvo piepilsētā, ja ir skaudīgi kaimiņi vai tamlīdzīgi.
Ja ir savs lauku īpašums, tad diez vai kāds diži ņemas ar visiem papīriem (izņemot gadījumus, ja izmanto ES naudas - tad nu vajadzēs gan).
Tiesa, ja dīķis ir visai liels, tad tas var ietekmēt apkārtnes ūdeņu režīmu, kas var radīt kādam zināmu skādi. Ja dīķis nolaižams, tad jāpadomā, kur tas ūdens paliks. Vai būs iespējams gana ātri novadīt to ūdens apjomu u.tml.

Par grunts izpēti - tas nu reiz pašam jāizspriež, cik vajadzīga lieta. Ja ņemsies pilnīgi nezināmā vietā, joki var sanākt, taču ja skaidri zināms, ka visā potenciālā dīķa apkārtnē ir viens vienīgs māls - ko tur domāt?

Nomads minēja neveiksmīgus dīķu piemērus. Jāatzīst, redzēti tādi ir, bet pārsvarā tomēr cilvēki piedomā un dīķus rok zemākās vietās, kur ūdens parasti ir. Tiesa, esmu vienu varen ekskluzīvu dīķi redzējis kalna galā. Māls kā grunts šim nodrošina kaut kādu ūdeni vienmēr, bet tas līmenis izskatās tiešām pēc saviem 50 cm vasarā...
13.janvāris 2013, 21:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager