Tauvas josla

Ko var un ko nevar? Kā cīnīties pret privātīpašnieku patvaļu?
Šo tēmu jau gribēju "pacilāt" labi sen. Apskatot diskusijas citās foruma sadaļās, sapratu, ka vajadzētu parunāt par šo tēmu atsevišķi. Visatklātāk ar šo tēmu sastapos www.ezeri.lv, kad komentāros pie sava iecienītā copes ezera atradu sekojošu tekstu: "Neaizmirsīsim,ka Svētaiņu ezers ir PRIVĀTS EZERS!Kur makšķerēt,peldēties nav atļauts!Un bez tā šis ezers atrodas dabas parka 'Natura 2000' teritorijā,kur ir spēkā daudzi aizliegumi,kuru pārkāpšanas gadījumā tiek piemēroti bargi sodi!"

Izrādās, ka teksta autors, vārdā Dainis, arī dzīvē salicis gar ezeru zīmēs, tādējādi liedzot piekļuvi ezeram. Turklāt ezeram piekļaujas arī valsts meži, līdz ar to par šādu aizliegumu nevar būt ne runas.

Aicinu padalītes ar pieredzi, viedokļiem!
13.aprīlis 2011, 15:25 | links
 
Ja piekļaujas LVM tad makšķerēt tajā daļā vari bez problēmām. Ja kāds dzen prom - sauc policiju - tā ir vistīrākā patvarība par ko paredzēta atbildība.
13.aprīlis 2011, 15:32 | links
 
Turklāt ezers, vismaz pēc manām ziņām, pat esot sadalīts ar "iedomātu" robežu uz pusēm. WTF? Kā tad es, braucot ar laivu, varu zināt, kurā brīdī pārkāpju robežu?
13.aprīlis 2011, 15:35 | links
 
Lai gan Zvejniecības likums saka šādi: "Katram Latvijas Republikas iedzīvotājam ir tiesības nodarboties ar amatierzveju — makšķerēšanu — visos Latvijas Republikas ūdeņos, ja tajos amatierzveja — makšķerēšana — nav aizliegta, izņemot ezerus, kuri ir privātā īpašumā vai atrodas viena zemes īpašnieka zemes gabala robežās un kuros zvejas tiesības nepieder valstij. Pie šādiem ūdeņiem ir jābūt attiecīgām norādēm."
13.aprīlis 2011, 15:37 | links
 
Google atradu šādu informāciju - "Šī ūdenstilpe ir privāts kopīpašums."
13.aprīlis 2011, 15:46 | links
 
Nevar būt privāts kopīpašums, ja piekļaujas valsts zeme. Nereāli!
13.aprīlis 2011, 16:00 | links
 
a tā nevar būt ka gar krastiem zeme pieder īpašniekiem , bet neliela zemes daļa pieder valstij, kur ir dabas liegums ?
13.aprīlis 2011, 16:10 | links
 
Aizčāpo pa dabas liegumu līdz tauvas joslai un tad jau čāpo līdz vietai, kur spiningot atļauts. Ja vien nav dabas liegums ar stop zīmi divkājiem :)))
13.aprīlis 2011, 16:14 | links
 
noorganizē pasākumu pie tā ezera, ja atbrauks daudz tautas noteikti izdosies noskaidrot kam taisnīoba! :)
13.aprīlis 2011, 16:21 | links
 
Vēl viena lieta tajā ir - ezers pieder pašvaldībai, bet iznomāts kādam citam. Es tiešām neesmu specioļists jurispudencē, bet man liekas, ka šjā gadījumā arī ir tur viss kaut kā savādāk.
13.aprīlis 2011, 16:38 | links
 
Jā. Vēl viena vieta kur var gūt naizmirstamus piedzīvojumus ir āsteres ezers. Tur ir licencētā makšķerēšana. Licences pārdod kāds kungs, kuram arīdzan ir laivu noma. Ja gribat lai viņš jums bez sexa pārdod licenci - jums jāpiekrīt no viņa nomāt laivu. Ja būsiet nopirkuši licenci, iznomājuši laivu un piestāsiet pamakšķerēt krastā - gaidiet zemes īpašniekus, kas teiks, ka viņus neinteresē kas ko kur pircis un nomājis - viņiem pieder zeme un viņi nekopj to lai nāktu visādi vazaņķi. Tai pat laikā kaut kur lasīju, ka viņi ļoti laipni gaida pie sevis makšķerniekus:) WELKOM uz vienu no gemoroinākajām copes vietām! :)
13.aprīlis 2011, 16:42 | links
 
Bet kā fiziski iespējams pārdalīt ezeru uz pusēm? Vai, pārmetot auklu pāri robežai, es jau skaitos pārkāpējs?
13.aprīlis 2011, 16:48 | links
 
Es saprotu ka nemaz tā uz savu galvu zīmes nedrīkst likt!
13.aprīlis 2011, 16:54 | links
 
Orest, man liekas Latvijā ir spēkā vecs princips - kam ir nauda & sakari jebšu "gali", tas dara, kā grib! Cik esmu ievācis info, manis pieminētā ezera saimnieks ir saistīts ar diplomātiskajām aprindām un strādā kādā ārvalstu vēstniecībā.
13.aprīlis 2011, 17:16 | links
 
..mjā...šī tēma mani arī interesē un bieži vien kaitina sava nezināšana šajos tauvas joslas jautājumos. No šī gada es esmu apņēmies šāda veida konfliktu situācijas risināt neatlaidīgāk. Kā pirmo savā sarakstā es varu minēt kādu briežaudzētāju no vidzemes, kuram pietika nekaunības uzcelt zvēru voljēru tieši uz upes. Nu jau vairākus gadus brīvu pārvietōšanos gar upes krastu liedz 2m. žogs.... un ar domu, lai iežogotie dzīvnieki nevarētu tikt ārā (iznirt, izpeldēt) izmantojot upi, saimnieks ir pamanījies totāli, ar smalku sietu nosprostot arī pašu upi. Tā kā par zivju migrāciju u.t.t. šajā gadījumā nevar būt ne miņas. Es šito tā atstāt nevēlos...tikai no kura gala lai sāk...hmmm...laikam ar kārtīgu izprovacēšanu..:)
13.aprīlis 2011, 17:44 | links
 
Aizej un apstrādā tīklu ar knaiblītēm. I zvēriem brīvība, i pašam prieks :D:)))))
13.aprīlis 2011, 17:47 | links
 
wilow
Rakstuiiesniegumu vides dienestam tad liets sakustēsies. bez papīra nekas nenotiks
13.aprīlis 2011, 20:22 | links
 
willow tu tagad par Pededzi nerunaa?
13.aprīlis 2011, 20:29 | links
 
Parsvara viss ir ok pieklut var kau vai naksno tur. tik viens ,bet vai nu ar laivu vai brienot pa udeni peiklut,jo gar malu seta.bet vel lielaka problema,saimnieks palaidis savus divus labrodorus vala. protams pa udeni tie prom nepeld,bet pa tauvas joslu staiga.Kadam buss dusa izkapt ?

Sadu ainu var redzet pie Liela baltezera.!
13.aprīlis 2011, 20:52 | links
 
mani viens Saimnieks pie Aiviekstes krasta ar policiju biedeeja,shis izpljaavis upes malu un laivotaajiem iztaisiijis telshu vietas,tas nekas ka tauvas joslaa
13.aprīlis 2011, 20:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager