Tauvas josla

Ko var un ko nevar? Kā cīnīties pret privātīpašnieku patvaļu?
Pāgājušo gadu augošas priedes gāza, jo ugunskuru kārtīgu šiem vajagot.
Bomis priekšā ceļam un beigta balle. Šogad vēl 2 gab tiks uzlikti. Priekā!

Neons, 15.marts 2019, 18:57[/quote]

Ja tas nav no pasaku sērijas,izsaku līdzjūtību!
15.marts 2019, 19:00 | links
 
Jūs te ņematies par piedrazošanu, bet kas tas salīdzinājumam ar vimbotāju nosvilinātiem pāris ha ventmalas meža.
Pāgājušo gadu augošas priedes gāza, jo ugunskuru kārtīgu šiem vajagot.
Bomis priekšā ceļam un beigta balle. Šogad vēl 2 gab tiks uzlikti. Priekā!
15.marts 2019, 18:57 | links
 
Pirmkārt uzliec miskasti,lielais īpašniek.
Tad,ja makšķernieki mēslo,sauc policiju.
Esmu ar tādiem sastapies.Beigās izrādās,ka viņam nemaz nepieder.Staigā un irš tikai.....
Gaujas labais krasts jau ir veiksmīgi noprihvatizēts,sakot no šosejas tilta.
Baltezers arī.
Par daudz jūs gribat draugi
15.marts 2019, 18:56 | links
 
Pamatojums ir super.
Makšķernieki piedrazo.
Man,piemēram jau laikam gadus 20mit ir līdzi somā termoss un maizītes plastmasas kastē.
Nevajag rīt tik daudz pie upes,ir jāmakšķerē.
Tāpēc tas ir mans un daļa upes arī mana un vēl tas ir mans un šitas ir mans.....
Kapēc tu tik īdzīgi visu gribi sev,D ?

DSV, 15.marts 2019, 17:53

Laikam tomēr neesi sapratis? Tas nav mans vai tikai mans - bet gan, kāpēc man jāstrādā pēc tavas atpūtas? Lai gan nav uz pieres rakstīts, ka esi kārtīgs, bet tiklīdz sāc uzbraucienu - visticamāk ka tieši tāds esi. Uz to norāda pieredze.
15.marts 2019, 18:46 | links
 
Pamatojums ir super.
Makšķernieki piedrazo.
Man,piemēram jau laikam gadus 20mit ir līdzi somā termoss un maizītes plastmasas kastē.
Nevajag rīt tik daudz pie upes,ir jāmakšķerē.
Tāpēc tas ir mans un daļa upes arī mana un vēl tas ir mans un šitas ir mans.....
Kapēc tu tik īdzīgi visu gribi sev,D ?
15.marts 2019, 17:53 | links
 
Šodien piemakšķerēju veikala maisu ar pudelēm un skārdenēm. Vēl palika citai reizei arī, kad neķersies, varēšu parosīties pa apkārtni.
Saprotu, ka zemes īpašnieki nav priecīgi par copmaņiem, lai vai cik tie būtu kārtīgi, vai nē. Tomēr, tā pārsvarā ir cilvēku pašu izvēle un griba dzīvot upes vai publiska ezera malā. Un? Nav viņiem tiesību kādu aizdzīt. Jā. lai tiek, kā var, pa īpašumu nav ko slāt pāri. Gan jau ir vietas, kur piekļūt. Ja gribas piebraukt, vienmēr var sarunāt par mazu, bet taisnīgu atlīdzību.

zivele, 15.marts 2019, 17:19


Paies laiks, un kad cilvēki redzēs ka tomēr makšķernieki ir labojušies, ka tie ir ieinteresēti upju krastu sakopšanā, tad arī atrisināsies piekļuve pie tauvas joslas. Bet kamēr krastos būs alus pudeļu un bundžu kalni - tad nekā.
15.marts 2019, 17:37 | links
 
Es pat atbalstītu tādu pasākumu, ja zemes īpašnieki savas zemas robežās gar ūdenstilpni sakārtotu krastu un vietas priekš makšķerniekiem par attiecīgu samaksu. Tad nebūtu krastā "kolhozu" kas piedrazā.
15.marts 2019, 17:34 | links
 
Šodien piemakšķerēju veikala maisu ar pudelēm un skārdenēm. Vēl palika citai reizei arī, kad neķersies, varēšu parosīties pa apkārtni.
Saprotu, ka zemes īpašnieki nav priecīgi par copmaņiem, lai vai cik tie būtu kārtīgi, vai nē. Tomēr, tā pārsvarā ir cilvēku pašu izvēle un griba dzīvot upes vai publiska ezera malā. Un? Nav viņiem tiesību kādu aizdzīt. Jā. lai tiek, kā var, pa īpašumu nav ko slāt pāri. Gan jau ir vietas, kur piekļūt. Ja gribas piebraukt, vienmēr var sarunāt par mazu, bet taisnīgu atlīdzību.
15.marts 2019, 17:19 | links
 
jaa,sita tema tagad ir loti aktuala un laikam kopsauceja un sausa atlikuma meklesana laikam ievilksies.var jau jautajumu kartot vicinot noteikumus vai likuma pantus.vai ari no speka pozicijam.ja nopietni,tad gala rezultata situacija tikai uzkarsis.laikam tomer ir jasak ar diplomatiju un meginat sarunat ar zemes ipasnieku.atklati runajot parasti sie cilveki ir normali un sarunu rezultats ir pozitivs.tomer ir bijusi ari galigi neadekvati.nu ar tadiem nav ko runat.jaa.pareizi tiek komentets ka problemai ir 2 varianti - staigajosais ar vienu makskerriku un minimumu lidzpanemtas mantas.tad braucamo var atstat talak.un pie upes var aiziet neskersojot setsvidu. un to kas paliek pari var atnest kabata un aizvest uz konteineri.nu tas ir mazak sapigais variants. nu ja brauc teiksim vimbas,skaidrs ka mantibas bus vairak un protams gribas piebraukt upei tuvak.nu sitas ir tas sapju variants.nu es parasti braucu tur kur kontakts ir jau nodibinats.vai nu izlukosanu svesa vieta veicu laicigi.tik daudz ir jasaprot,ka neviens nebus priecigs ja kads dangas setsvidu piecos no rita.tur konflikts garantets.un copes diena sacukota.par atkritumiem.nu vispar es brinos ka nekadi nevar cilveku pieradinat necukot.tik daudz par to tiek runats.tas laikam ir genetiska limeni.nu pavisam svaigs gadijums.man ir pazistams policists,kurs ir ari kartigs makskernieks.nu vinam sogad veicas - cik ir bijis cope ta katru reizi vimbas ari dabon. trapa laba laika un daudz maz ciesama udens limeni.par pedejo reizi stasta ka bijis sava slepenaja vietina un bijiis daudz lietuviesu.parasti tur citu nav.leitis pienacis parunaties.cita starpa stastijis ka taja vieta kur parasti kerusi viniem vairs nepatikot.nu es sapratu par ko ir runa.to labo vietu jau nav tik daudz.drosi ka ar majas saimnieku ir sakerusies.pec dazam dienam satieku majas saimnieku.es prasu ko tu bralukas abbizo? a ka tu zini? nu saku - es visu zinu.man ka Milleram agentura stuci.jaa esot ta bijis.ta ka udens limenis liels un laiks auksts cilveku neesot. un vins vienmer piekrasti apseko.viss bijis ideali tirs.vienu dienu skatas ir bralukasu barins. rupigak ieskatas - kaut ka piekraste tada raiba. paskatijies binokli - o jo majo.piebraucis pie siem. bralukasi jau taisijusies prom.nu es nezinu ko vins teica un kadus argumentus lietoja.nu vispar jau nojausu.aizgaja leisi atpakal un savaca veselu maisu ar saviem mesliem un ielika bagaznieka.pa paris stundam ta piecukat.to vajag macet.pie viniem sitas esot stingri - bargi sodi.tad nu censas Bartas krasta atrauties.nu nevienmer izdodas.tagad vairs nepatikot tur makskeret. ta ka var saprast tos kam zeme pie udeniem. pasam man nav problemu ar sito.ilgus gadu desmitus esmu forelejis.un pie forelupes kaut ko nomest ir mezoniba.nu vispar pie tam upitem parasti nekas nemetajas.pirmkart neko lieku daudz nestaipisi. copes beigas jutisi cik sver katra lieka poga. nu un laikam tiem retajiem coperiem ari domasana cita.loti reti esmu pacelis kadu nomestu cigaresu pacinu vai vizulu iepakojumu.nu vienreiz biju cope ar comu.nu sis ta celi nometa zale alus bundzinu. kad es vinam ieteicu pacelt to skardeni,vins uz mani paskatijas kaa uz tadu teretu.nu es vinam nolasiju lekciju par sito temu.bundzinu vins pacela.bet draudziba atsala.tada ir reizem dabas aizsardzibas cena.viss nav tik vienkarsi.

Bjorgvins, 15.marts 2019, 17:02


Tā nu tur ir.
Anglijā (Skotijā) tādus skatus es neredzēju, tur pat krasmala nopļauta līdz ūdenim, atstājot tikai tās zāles vai niedres kas aug ūdenī, pārvietoties nav nakādu problēmu.
Protams tur nav tādu vimbotāju vai brekšotāju kā pie mums, tie vairāk ir pašā Anglijā vai Īrijā, un ķer vietās par maksu kur pat koka platformas krastā ir uztaisītas. Kā teik, samaksā par vietu un ej uz savu numuru copēt.
15.marts 2019, 17:16 | links
 
jaa,sita tema tagad ir loti aktuala un laikam kopsauceja un sausa atlikuma meklesana laikam ievilksies.var jau jautajumu kartot vicinot noteikumus vai likuma pantus.vai ari no speka pozicijam.ja nopietni,tad gala rezultata situacija tikai uzkarsis.laikam tomer ir jasak ar diplomatiju un meginat sarunat ar zemes ipasnieku.atklati runajot parasti sie cilveki ir normali un sarunu rezultats ir pozitivs.tomer ir bijusi ari galigi neadekvati.nu ar tadiem nav ko runat.jaa.pareizi tiek komentets ka problemai ir 2 varianti - staigajosais ar vienu makskerriku un minimumu lidzpanemtas mantas.tad braucamo var atstat talak.un pie upes var aiziet neskersojot setsvidu. un to kas paliek pari var atnest kabata un aizvest uz konteineri.nu tas ir mazak sapigais variants. nu ja brauc teiksim vimbas,skaidrs ka mantibas bus vairak un protams gribas piebraukt upei tuvak.nu sitas ir tas sapju variants.nu es parasti braucu tur kur kontakts ir jau nodibinats.vai nu izlukosanu svesa vieta veicu laicigi.tik daudz ir jasaprot,ka neviens nebus priecigs ja kads dangas setsvidu piecos no rita.tur konflikts garantets.un copes diena sacukota.par atkritumiem.nu vispar es brinos ka nekadi nevar cilveku pieradinat necukot.tik daudz par to tiek runats.tas laikam ir genetiska limeni.nu pavisam svaigs gadijums.man ir pazistams policists,kurs ir ari kartigs makskernieks.nu vinam sogad veicas - cik ir bijis cope ta katru reizi vimbas ari dabon. trapa laba laika un daudz maz ciesama udens limeni.par pedejo reizi stasta ka bijis sava slepenaja vietina un bijiis daudz lietuviesu.parasti tur citu nav.leitis pienacis parunaties.cita starpa stastijis ka taja vieta kur parasti kerusi viniem vairs nepatikot.nu es sapratu par ko ir runa.to labo vietu jau nav tik daudz.drosi ka ar majas saimnieku ir sakerusies.pec dazam dienam satieku majas saimnieku.es prasu ko tu bralukas abbizo? a ka tu zini? nu saku - es visu zinu.man ka Milleram agentura stuci.jaa esot ta bijis.ta ka udens limenis liels un laiks auksts cilveku neesot. un vins vienmer piekrasti apseko.viss bijis ideali tirs.vienu dienu skatas ir bralukasu barins. rupigak ieskatas - kaut ka piekraste tada raiba. paskatijies binokli - o jo majo.piebraucis pie siem. bralukasi jau taisijusies prom.nu es nezinu ko vins teica un kadus argumentus lietoja.nu vispar jau nojausu.aizgaja leisi atpakal un savaca veselu maisu ar saviem mesliem un ielika bagaznieka.pa paris stundam ta piecukat.to vajag macet.pie viniem sitas esot stingri - bargi sodi.tad nu censas Bartas krasta atrauties.nu nevienmer izdodas.tagad vairs nepatikot tur makskeret. ta ka var saprast tos kam zeme pie udeniem. pasam man nav problemu ar sito.ilgus gadu desmitus esmu forelejis.un pie forelupes kaut ko nomest ir mezoniba.nu vispar pie tam upitem parasti nekas nemetajas.pirmkart neko lieku daudz nestaipisi. copes beigas jutisi cik sver katra lieka poga. nu un laikam tiem retajiem coperiem ari domasana cita.loti reti esmu pacelis kadu nomestu cigaresu pacinu vai vizulu iepakojumu.nu vienreiz biju cope ar comu.nu sis ta celi nometa zale alus bundzinu. kad es vinam ieteicu pacelt to skardeni,vins uz mani paskatijas kaa uz tadu teretu.nu es vinam nolasiju lekciju par sito temu.bundzinu vins pacela.bet draudziba atsala.tada ir reizem dabas aizsardzibas cena.viss nav tik vienkarsi.
15.marts 2019, 17:02 | links
 
Bet, kungi!
Vai nebūtu prātīgāk uz šo jautājumu ''netiek klāt'' , pavērties no citas puses, tas ir, no agresīvā - dosim pa purnu, nāksim ar civillikumu, u.c., kā jau iepriekš tepat teikts , uz jautājumu: kāpēc nelaiž, un tad nu netiek klāt?
Un atbildēsim godīgi, ka arī paši cūkmenus savā privātīpašumā nelaistu, lai aiz viņiem nebūtu jāvāc to sastrādātais, nu tā, sabiedriskā darba kārtā savos vaļasbrīžos mazliet pastrādājot satīrot atstātos mēslus.

Jozis2, 14.marts 2019, 20:08

A kapēc tu visus pielīdzini pie vienas? Cūkmeņi !?

Manā gadījumā rokās ir tikai spinings / pāris kastes ar mānekļiem vestē un neliela slēpotāju soma ar ūdens kuli . Ne es pīpēju , ne man līdzi ir pusdienas/ vakariņas .
Saimnieks uz mani rāda kā uz cūkmenu un nelaiž caur savam laukam , pat ja principā es pazudīšu no viņa redzes loka 10minūtēs un salīdzinam ar fīdermakšķernieku , kuram lai tiktu līdz upei jānes spaņiem ar barībām un visa pārējā musara, kurš sēdēs no rīta līdz vakaram un droši vien atstās visu turp pat. Negodīgi vai ne?
Es necenšos nomelnot kādu konkrētu makšķerēšanas veidu ... bet nu ....

cupix, 15.marts 2019, 10:02


Atvaino! Nevienu te personīgi nevainoju, taču tas man neliedz redzēt kas patiesībā notiek tur, kur ierobežojumu nav. Katru mēnesi vari nest projām drazu spaiņiem. Tad kāpēc man tas vajadzīgs?
Ja man atbrauc čoms, pazīstams, vai citādi identificējams, nav problēmu.
Ja atbrauc ar resnu džipu, maz prāta un visvarenā tiesībām - parasti palūdzu aizvākties. Tā ka viss notiek tieši tā, kā paši grib tie, kas atbrauc.
Tā ir parasti, izņēmumi mēdz būt vienmēr.
15.marts 2019, 14:37 | links
 
kadastra kartē tā kā būtu īpašnieks minēts, vai nu valsts, pašvaldiba utt.utjp,
15.marts 2019, 10:02 | links
 
Bet, kungi!
Vai nebūtu prātīgāk uz šo jautājumu ''netiek klāt'' , pavērties no citas puses, tas ir, no agresīvā - dosim pa purnu, nāksim ar civillikumu, u.c., kā jau iepriekš tepat teikts , uz jautājumu: kāpēc nelaiž, un tad nu netiek klāt?
Un atbildēsim godīgi, ka arī paši cūkmenus savā privātīpašumā nelaistu, lai aiz viņiem nebūtu jāvāc to sastrādātais, nu tā, sabiedriskā darba kārtā savos vaļasbrīžos mazliet pastrādājot satīrot atstātos mēslus.

Jozis2, 14.marts 2019, 20:08


A kapēc tu visus pielīdzini pie vienas? Cūkmeņi !?

Manā gadījumā rokās ir tikai spinings / pāris kastes ar mānekļiem vestē un neliela slēpotāju soma ar ūdens kuli . Ne es pīpēju , ne man līdzi ir pusdienas/ vakariņas .
Saimnieks uz mani rāda kā uz cūkmenu un nelaiž caur savam laukam , pat ja principā es pazudīšu no viņa redzes loka 10minūtēs un salīdzinam ar fīdermakšķernieku , kuram lai tiktu līdz upei jānes spaņiem ar barībām un visa pārējā musara, kurš sēdēs no rīta līdz vakaram un droši vien atstās visu turp pat. Negodīgi vai ne?
Es necenšos nomelnot kādu konkrētu makšķerēšanas veidu ... bet nu ....
15.marts 2019, 10:02 | links
 
Ir viena cita lieta kas mani vairāk satrauc - piemēram Rīgā ap ūdeņiem ir ļooti daudz ierobežotas piekļuves zonu, kuras pieder valsts un pašvaldību uzņēmumiem (tb mums visiem), bet nu tikt makšķerēt tur var tikai valdes dalībnieki un radinieki...

Jurik, 14.marts 2019, 18:14


Piemēru lūdzu !
15.marts 2019, 09:53 | links
 
Šinīs diskusijās par tauvas joslu skaidri nodalās divas pozīcijas - tie kuriem ir īpašums pie ūdeņiem un tie kuriem gribās lai būtu tāds īpašums, bet PAGAIDĀM vēl tāda nav. Te arī lec laukā attiecīgs viedoklis. Skaidrs, ka rodas diskomforts, ja tavā aprūpētā zonā kāds neaicināts šiverējas. Tas ir ļoti DABISKI un tas kā šis diskomforts tiek pārvarēts ir atkarīgs no hormonu līmeņa organismā. Te uzmanības lokā ir tikai ūdeņu krasti, bet tik pat labi tie ir arī privāti meži, pļavas, da jebkāda SAVA territorija.
Man saulaik bija interesanta diskusija. Viens tāds aktīvists bruka virsū otram par to, ka ūdeņu krastu īpašnieki esot tādi un šitādi, ierobežojot viņa tiesības, ceļot žogus, liekot bomju ceļiem priekšā. Taču kad es zinādams, ka viņam pašam zeme robežojas ar mazu upīti, piemetināju, ka arī viņam jāļauj brīvi kādam piekļūt pāri viņa pļaviņai līdz tai upītei, tad pēkšņi viņš kļuva domīgs. Kungi, šis pretrunas starp tiem kuriem kaut kas pieder un tiem, kuri tikai gribētu, lai viņiem pieder,ir ar marksisma terminoloģiju apzīmējamas kā antagoniskas un nav pārvarāmas. Likumi un noteikumi var kādu laiku paust tikai vienas vai otras puses intereses, bet pēc būtības tās nav atrisināmas.
15.marts 2019, 09:17 | links
 
Ne visi zin ko dara privāt īpašnieki un kapēc negrib ka kāds iet pa viņa zemi ka tik nenoķer viņa zivi un ka nepieķer vinu nedarbos ..Diemžēl tā ir taisnība..
15.marts 2019, 06:16 | links
 
makten naidīgi te visi.Tad jau jums būs jāļauj sliktajam privātīpašniekam rīta agrumā izlāčot cauri jūsu guļamistabai.Vanasistabā iemest grunču.Virtuvē uz uguns uzcept desu.Pamīst stūrī.Varbūt arī kluci nolikt.Nu tā lai būtu godīgi viens pret vienu.Citādi sanāk tāda kā naida kurināšana.Paši copmaņi,laivotāji,tūristi vien visu ir sap.suši.Nēnu gadās arī pa kādam principiālajam.Pārsvarā gan ja,apsveicināsieties un normāli aprunāsieties problēmu nebūs.Tākā ne asakas visiem,

ezers, 14.marts 2019, 22:50


Gadās arī bietē dod viens otram un tad staigā apkārt un taisnību meklē pa tiesībsargājošām iestādēm. Parasti ir vainīgi gan viens, gan otrs, bet izšķirošais fakts ir nodarīto miesas bojājumu kvalifikācija. Jāiemācās sist, lai nepaliek traumas, diemžēl. Copmaņi vienīgā aizsardzība pret "trakajiem suņiem" ir audio un video ieraksts pēc kura var izdarīt secinājumu, kurš pirmais norāvās no ķēdes un metās dūru cīņās. Protams, ja abi divi dzimtenītes mīlētaji aizmirst latviešu valodu un nenonāk pie kopīga viedokļa. Nav šodien citas izejas, trakums ir pārņēmis skaidro saprātu un īpāšnieku lielmanība ir bezmēra.. Tā nekad nenotiks, ka makšķernieki un laivotāji rīkos ūdenstilpņu krastos sestdienas talkas. Tas kas tur paliek šad un tad būs vienmēr apgrūtinājums īpašniekam un nevajag idializēt dzīvi. Nevajadzēja tad ņemt zemi.....Nejauši atstāta tārpu kārbiņa, vai nolikts klucis ir dabisks process un tādēļ jau latvietim nav plinte no mājas jānes laukā. Nu gadās, nepaņēma cilvēks līdzi sapieru lāpstiņu un upē negribēja mest.... :).
14.marts 2019, 23:55 | links
 
makten naidīgi te visi.Tad jau jums būs jāļauj sliktajam privātīpašniekam rīta agrumā izlāčot cauri jūsu guļamistabai.Vanasistabā iemest grunču.Virtuvē uz uguns uzcept desu.Pamīst stūrī.Varbūt arī kluci nolikt.Nu tā lai būtu godīgi viens pret vienu.Citādi sanāk tāda kā naida kurināšana.Paši copmaņi,laivotāji,tūristi vien visu ir sap.suši.Nēnu gadās arī pa kādam principiālajam.Pārsvarā gan ja,apsveicināsieties un normāli aprunāsieties problēmu nebūs.Tākā ne asakas visiem,
14.marts 2019, 22:50 | links
 
Zaraza,

Tas ir līdzīgi, kā RD iekasē naudu par automašīnu stavēšanu uz pašvaldības zemes ielās. Civillikumā tas nav paredzēts. Tie ir vietējo " imperātoru" izdomātie mesli, no kuriem daļā %, iespējams nonāk vaksts kabatā....
14.marts 2019, 21:26 | links
 
zaraza [14.03.19]: P.S. Ja atmet liriku un skaita matemātiski, tad Latvijā nekustamā privātīpašuma nav vispār :) Ir ar nodokli apliekams objekts, par ko 100 gadu laikā nodoklī jānomaksā nodoklī krietni vaiŗak par tā vērtību. Tehniski skatoties sanāk īre no valsts :)
Nu vot. Un te visi grib, lai viš savu dārgo īrēto loftu pataisa par komunalku :D
14.marts 2019, 21:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager