Tāšu ezers

Vakar biju Tasi!
Testeju laivu , un spinings ar lidz!
Par cik tur biju pirmo reizi , bija sarezgiti ar ieksa tiksanu , dabuju vilkt laivu par salam, ta pat ari atpakal.Ps atpakal cela piebraucu itka pie krasta un nezinaju kur ara tikt, ta nu vilkos par 10min un biju ticis ara, uz vinas salas , nezinu pati tur nonakusi , vai ka bet guleja lidaka jau pusapesta smaka tada ka, bet ka nu, bet nu izmeri iespaidigi ,pielauju ka kg 12 lidz 15 bijusi.
Ta par copi 8 atlaistas ap 30 lidz 40 cm viens mers laiva 59 cm , daudz sitienu 6 nokostas astes, un vienu ta ari redzet nedabuju bet nu stivejas preti labi, iesmauca donos un prom bija, Diena pilniba izdevusies!
Aizdomas par tiklu licejiem , otra krast , dikti tur dreifeja bet pari netika airet, ja nu kludos tad soory , varbut kads no jums.
12.jūnijs 2015, 12:38 | links
 
Tad jūs bijāt tajā dzelteni sarkanajā kazankā? Vienkārši tur divi ar laivu ar piekaramo motoru izvandījas no apmēram tās vietas, kur bija tīkli, pēc tam arī dreifēja apkārt. Izskatījās aizdomīgi.
Es pa lielam biju asistents un mētāju, kad knariņus nebija no āķa jāceļ nost vai mezglus jāsien. Labi, ka šiem izdevās kaut ko noķert, citādi man būtu reputācija kā makšķerniekam pagalam. :)

Fiskare, 20.maijs 2015, 13:08


Mēs bijām ar pellu. No jaunās ielaišanās vietas iznācām ārā, unnaizairējāmies līdz ezera vidum. Uztaisīju dažus kadrus arī ar jums. :) ilgi nebijām, kādas 20min tik ezerā. Pārējo laiku staigājām pa krastu un fočēju. :)) pie Ilmāra ielaišanās vietas jūs bijāt, kad mēs iegājām ezerā.
20.maijs 2015, 13:23 | links
 
Tad jūs bijāt tajā dzelteni sarkanajā kazankā? Vienkārši tur divi ar laivu ar piekaramo motoru izvandījas no apmēram tās vietas, kur bija tīkli, pēc tam arī dreifēja apkārt. Izskatījās aizdomīgi.
Es pa lielam biju asistents un mētāju, kad knariņus nebija no āķa jāceļ nost vai mezglus jāsien. Labi, ka šiem izdevās kaut ko noķert, citādi man būtu reputācija kā makšķerniekam pagalam. :)
20.maijs 2015, 13:08 | links
 
Jūs ar motoreni kapājāt? tīkli bija tur, kur kādreiz bija izbraukšana ezerā, starp priekšā sapūstajām saliņām.

Fiskare, 20.maijs 2015, 12:29


Tad tie nebijām mēs. Mēs ar airiem. Jūs gan redzējām. Trīs matadori cītīgi mētāja. :))
20.maijs 2015, 13:00 | links
 
Jūs ar motoreni kapājāt? tīkli bija tur, kur kādreiz bija izbraukšana ezerā, starp priekšā sapūstajām saliņām.
20.maijs 2015, 12:29 | links
 
Ahoi!
Otrs ieraksts šajā sezonā. Vakar apmeklēju veco, labo Tāsi. šoreiz gan tas bija neierastā ampluā - makšķerēšanas gids. Visa epopeja sākās pagājušā sestdienā, kad saņēmu zvanu no drauga: "Sēžam Tāsī, visu esam izmēģinājuši, nekas neķeras! Stāsti, kā zivis šeit var noķert!" Mēģinu iestāstīt, ko un kur vajadzētu ķert, bet nu paši saprotiet, ka mutvārdu folklora nestrādā. Tad nu sarunājām, ka brauksim kopā, un es parādīšu kas un kā notiek Tāsī. Šķiet, pirmdienas rītā aizsūtīju šiem sarakstiņu, kādi vobleri ir "ejoši" Tāsī. Šie, protams, uz veikalu prom un pērk, bet nedaudz arī auzās ierāva.
Vakar bija plānotā copes diena. Galīgi nekāds pārkūlos no darba - ar felli pretvējā no Libau līdz Grobiņai atminos 45min. Tad pa fikso dušā, sviestmaizes un tēju savīkšāju un stāvu kā alnis pie mājas, un gaidu savus copes biedrus. Piebrauca un mēs aidā uz ezeru. Paņēmām kazanku un laidāmies iekšā. Turpat pie niedru malas sākām mētāt un piesakās pirmās zaļsvārces. Visas gan zemmēri. Pa vējam dreifējam uz ezera ziemeļu galu un ap pieciem atvērās cope - 7 kilogramnieces un viena trijniece. Galvenais, ka tas viss maniem biedriem, man - tikai zemmēri. Viens no līdzbraucējiem pārlaimīgs, jo kā pieaudzis vīrs pirmoreiz copēja un šim vispirms pieteicās kilogramniece un tad trijniece. Šim rokas un kājas trīc, pārlaimīgs smaids sejā. Ap sešiem atkal klusums, tikai pa brīžam kāds uznāciens no sīko puses bet nekas ievērības cienīgs. Tā līdz vakaram pusē deviņiem, kad jau laidāmies uz krastu. Iemetam pēdējo reizi un visiem pa copei. Mazmēru bērnudārzā trāpījām, jo nelielā laukumiņā piecas līdakas dabūjām.
Noslēgumā vēl velkot jūtu, ka vobleris kaut kur aizķeras. Ar laivu manevrējam tuvāk un, jopcik pipcik, tīklā mans vobleris ieķēries. pamostas manī cilvēks apzinīgais, pārbaudu abus tīkla galus - marķējumu nav. Nekaunos pateikt, ka ar nazi nogāju pāri un izsviedu krastā. Galīgi oma sabojājās. Ja būtu noķēris tīkla licēju tuvumā, būtu atskaldījis. Aizdomas par diviem fruktiņiem bija, kas tur ap to vietu grozījās un pēc tam izlikās, ka spiningo, bet pierādījumu nebija. Tīkli bija piesieti pie saliņām un ja būtu mainījies vējš, būtu dreifējuši pa visu ezeru. Atbrīvoju divus kilogramīgus līņus, asari un raudu. Teiksiet, nelikumīgi rīkojos! Nefiga, zinu noteikumus, kas saistīti ar zivju zvejošanu un tīkls neatbilda tiem. Tad lai zivju inspektori biežāk parādās. Es jau trīs gadus tur regulāri copēju, bet nevienu reizi neesmu ticis pārbaudīts. Cik runāju ar citiem makšķerniekiem arī neviens nav manījis. Bet prasās, riktīgi prasās, jo zinu, ka liek tīklus un ņem virs normas skaitu arī zemmērus. Kad vienreiz kārtība sāks ieviesties?
Ne asakas visiem!

Fiskare, 20.maijs 2015, 09:10


Tie divi, kas "izlikās" ka spiningo noteikti biju es ar laivu bāzes īpašnieku. Ap 6 iebraucām ezerā fotosesijas nolūkos. Jūs tikmēr bijāt ezera Z stūrī. :))) Kurā rajonā atradāt tīklu?
20.maijs 2015, 11:20 | links
 
Ahoi!
Otrs ieraksts šajā sezonā. Vakar apmeklēju veco, labo Tāsi. šoreiz gan tas bija neierastā ampluā - makšķerēšanas gids. Visa epopeja sākās pagājušā sestdienā, kad saņēmu zvanu no drauga: "Sēžam Tāsī, visu esam izmēģinājuši, nekas neķeras! Stāsti, kā zivis šeit var noķert!" Mēģinu iestāstīt, ko un kur vajadzētu ķert, bet nu paši saprotiet, ka mutvārdu folklora nestrādā. Tad nu sarunājām, ka brauksim kopā, un es parādīšu kas un kā notiek Tāsī. Šķiet, pirmdienas rītā aizsūtīju šiem sarakstiņu, kādi vobleri ir "ejoši" Tāsī. Šie, protams, uz veikalu prom un pērk, bet nedaudz arī auzās ierāva.
Vakar bija plānotā copes diena. Galīgi nekāds pārkūlos no darba - ar felli pretvējā no Libau līdz Grobiņai atminos 45min. Tad pa fikso dušā, sviestmaizes un tēju savīkšāju un stāvu kā alnis pie mājas, un gaidu savus copes biedrus. Piebrauca un mēs aidā uz ezeru. Paņēmām kazanku un laidāmies iekšā. Turpat pie niedru malas sākām mētāt un piesakās pirmās zaļsvārces. Visas gan zemmēri. Pa vējam dreifējam uz ezera ziemeļu galu un ap pieciem atvērās cope - 7 kilogramnieces un viena trijniece. Galvenais, ka tas viss maniem biedriem, man - tikai zemmēri. Viens no līdzbraucējiem pārlaimīgs, jo kā pieaudzis vīrs pirmoreiz copēja un šim vispirms pieteicās kilogramniece un tad trijniece. Šim rokas un kājas trīc, pārlaimīgs smaids sejā. Ap sešiem atkal klusums, tikai pa brīžam kāds uznāciens no sīko puses bet nekas ievērības cienīgs. Tā līdz vakaram pusē deviņiem, kad jau laidāmies uz krastu. Iemetam pēdējo reizi un visiem pa copei. Mazmēru bērnudārzā trāpījām, jo nelielā laukumiņā piecas līdakas dabūjām.
Noslēgumā vēl velkot jūtu, ka vobleris kaut kur aizķeras. Ar laivu manevrējam tuvāk un, jopcik pipcik, tīklā mans vobleris ieķēries. pamostas manī cilvēks apzinīgais, pārbaudu abus tīkla galus - marķējumu nav. Nekaunos pateikt, ka ar nazi nogāju pāri un izsviedu krastā. Galīgi oma sabojājās. Ja būtu noķēris tīkla licēju tuvumā, būtu atskaldījis. Aizdomas par diviem fruktiņiem bija, kas tur ap to vietu grozījās un pēc tam izlikās, ka spiningo, bet pierādījumu nebija. Tīkli bija piesieti pie saliņām un ja būtu mainījies vējš, būtu dreifējuši pa visu ezeru. Atbrīvoju divus kilogramīgus līņus, asari un raudu. Teiksiet, nelikumīgi rīkojos! Nefiga, zinu noteikumus, kas saistīti ar zivju zvejošanu un tīkls neatbilda tiem. Tad lai zivju inspektori biežāk parādās. Es jau trīs gadus tur regulāri copēju, bet nevienu reizi neesmu ticis pārbaudīts. Cik runāju ar citiem makšķerniekiem arī neviens nav manījis. Bet prasās, riktīgi prasās, jo zinu, ka liek tīklus un ņem virs normas skaitu arī zemmērus. Kad vienreiz kārtība sāks ieviesties?
Ne asakas visiem!
20.maijs 2015, 09:10 | links
 
ja ja un tas alingis ka reiz lai cilveks pazustu biski lielaks ka vecas krievu mutes blodas;D
3.decembris 2014, 21:47 | links
 
Tikko no ezera....jasaka ka nebrauksu tur ilgi vel zales nejega ledus ka stikls caurspidigs ,zivs muk.. uz karodzina gan bija viena cope bet kamer aizgaju bija jau ielidusi zales un noravusi raudu! Ja ari kads brauc esiet uzmanigi bija valla viens kartigs alingis no kura burbuloja udens ara!! laikam avots kkads bet ta ledus apm 7cm!

erx88, 3.decembris 2014, 14:49


Tāsī vienā vietā ir jābūt uzmanīgam, jo bijām divus gadus atpakaļ, kad ledus bija 20+ cm un avota punktā vaļējs ūdens, kurš paslēpies zem sniega...labi, ka pamanījām
3.decembris 2014, 17:48 | links
 
Tikko no ezera....jasaka ka nebrauksu tur ilgi vel zales nejega ledus ka stikls caurspidigs ,zivs muk.. uz karodzina gan bija viena cope bet kamer aizgaju bija jau ielidusi zales un noravusi raudu! Ja ari kads brauc esiet uzmanigi bija valla viens kartigs alingis no kura burbuloja udens ara!! laikam avots kkads bet ta ledus apm 7cm!
3.decembris 2014, 14:49 | links
 
Kads ezera nau bijis ka ar ledu?
2.decembris 2014, 18:04 | links
 
Asarīšu pilns, tikai izmērs mikroskopisks. Man viens aiz muguras aizķērās, kad džerku raustīju(viņi brīžam bariem pakaļ vobleriem skrēja). Varēja laist atpakaļ uz dzīvo. :) Trakots asaru klusums - parasti man kāds uz 300-500g pieteicās ikreiz, kad ap šo laiku copēju. Šoreiz ni un ni.
8.septembris 2014, 09:45 | links
 
Fiskare, kā ar asari Tāsī, neviens nepieteicās? Man jau vairāk tā fiš interesē? ;)
8.septembris 2014, 09:33 | links
 
Ahoi!
Ar copes kolēģi sestdien iebraucām Tāsī uz zaļsvārcēm. Bijām ezerā apaļas 10 stundas no 07.00 līdz 17.00. Rezultāts???
Nekāds - ezerā klusums. Pa visām 10 stundām aptuveni 10 copes. Pilnīgākie bebuki sēdās uz āķa. Man uz pārbaudītās vērtības (tiny buster) uzsēdās viena 2 - 3kg līdaka, bet tā pie laivas atlieca trīsžuburi un aidā.
Patiesībā līdakas bija - bija lēcieni, pakaļnācieni un gramstīšanās gar mānekļiem, bet kaut kas pietrūka. Kolēģis visu savu gumiju klāstu izprovēja, es arī savu kaujas kasti pārraku. Beigās sāka strādāt Buster V džerks (biku lielāks tiny brālis), bet izmērs kā jau teicu - mazmērs. Es viņus saucu par seksuālajiem maniakiem - apēst vobleri nevar, tikai izmīlēt. Kaut gan uzbrukumu spars bija apbrīnojams. Viena sīkaļa uzsēdās tā, ka lūdzu, lai biedrs ķeseli velk ārā. Bija cerība par kādu kilogramnieci, bet laikam šī vobleri bija pretkustībā nokantējusi.
Faktiski visas copes bija gar pašu ezera malu. Mēs izspriedām, ka viņas zem peldošajām malām tusē. Ezers bija aizaudzis vienkārši briesmīgi, iemest var tikai nedaudzās vietās. Pat kolēģis ar mr.greedy un ofsetnieku vilka salātu kušķus. Tāpēc arī var izskaidrot mazo cilvēku skaitu - tikai trīs laivas pa visu ezeru. Pērēji laikam uz līņiem sēdēja.
Nu kaut kā tā. Sacensībā jig v.s. jerk/vobler šoreiz vinnēja pēdējie. Bet ne jau tas ir galvenais - laiks bija jauks, dabas skati fantastiski, ēdiens superīgs, kompānija laba. Jā, vēl iedegumu noķēru!
Ne asakas visiem!
P.s. Šodien uz Prūšu ūdenskrātuvi jāaizlaiž. Varbūt tur mana zivju fortūna uzsmaidīs, nevis dibengalu parādīs. :)
8.septembris 2014, 09:14 | links
 
Nu, tad pēc divu gadu pauzes esmu atkal atzīmējies Tāšu ezerā. Iebraucu ar kajaku uzreiz pēc lietus un laiks visumā labs, ar nelielu vēju, kas veidoja ņirboņu. Tā kā ezerā nav nevienas manas mīļākas vietas, tad divas reizes nodreifēju pa vējam, bet visai klusi. Tad ķēros klāt slepenajai taktikai - pa maliņu, pa maliņu...:) Sākumā ar Mr. Greedy (plūmes krāsa) salasīju vairākus asarus. Ik pa brīdim uzsēdās kāds līdacēns, bet tās visas, sapinušās zālēs, aizmuka. Ņēmu talkā arī poperi un arī te tas lika zivīm tam uzbrukt. Bija gan asari, gan līdakas, gan vairākas tukšās copes un shodi. Visumā ar virsminiekiem atkal gāja jautri. Jau iestūrējot finiša taisnē, vienā no līcīšiem smuka zaļsvārce aizšauj garām. Uzreiz metiens tajā pašā punktā un zibenīgi atkal ņēmies - šoreiz jau ir galā. Cīniņš visai emocionāls, jo Salmo Microtech tomēr nav tas kāts ar ko zivis var vilkt ar spēku. Laime uzsmaida man un pāri par divi kilogrami līdaciņa tiek iecelta kajakā. Uzķērās tikai ar vienu trijžuburi, bet Yozuri 3D popera āķi reti kad pieviļ. Nedaudz tālāk līdzīgā līcītī vēl viens mēriņš, to gan atlaižu. Kopumā statistikai - asari ap 15 gb. (lielākais ap grami 300), daži vēl nokratījās, 3 līdakas līdz laivai, kādi 3-4 shodi. Pirmajai sezonas reizei pat ļoti OK. Ne asakas!
13.jūlijs 2014, 23:16 | links
 
Ahoi!

Šodien nemiers dīdīja un laidu uz copi Tāšos. Negribējās kajaku no garāžas stīvēt ārā, tādēļ iznomāju laivu parastajā vietā.
Sākums copei bija galīgi nekāds - ne piesitiena veselas stundas garumā. Biju gandrīz vai izmisumā, tad vienkārši aizbraucu tur, kur nekad parasti necopēju. Kur, a vot neteikšu, atkodiet paši! :) Sākās uznācieni, copes un shodi. Šodien līdakas ņēma ar gariem zobiem - it kā zobus mainītu (šo leģendu pagājušonedēļ dzirdēju no vienas makšķernieces Vaiņodē). Pirmajai zivij, kas pieteicās, vispār iesprūda vobleris mutē šķērsām. Paņēmu rokās un tas izkrita pats. :) Pēc tam daudzas copes, es pat neskaitīju. Līdakas izskatās, ka pārvākušās ezeram pie pašiem krastiem - bieži vien nācieni bija no pakrastes vai arī saliņas apakšām. Tad paņēma krokodils - 3.75kg. Biku pastīvējāmies un laivā bija - taisni kā reize, jo sievasmāte pieprasīja zivi kotletēm. Tādas lietas nedrīkst atteikt, jo kotletes viņai sanāk tādas, ka vai mēli var norīt. Ar sitamo pa dullo un zuve mana. Tā arī bija faktiski pēdējā zivs šodien, un spēka ar vairs nebija airēties.
Krastā tīrot bija kārtējais pārsteigums - lielajai vēderā trīs līņi (150 - 250g) un divžubura āķis ar visu pavadu! Drusku tā kā sametās zivs žēl - dzīvot ar dzelžiem kuņģī. Droši vien, ka no ziemas. Šis man jau otrais gadījums tāds un kārtējo reizi pārliecinos, ka līdaku ķeršana uz dzīvo ir nehumāna. Ne ar velti šur tur Eiropā tas ir aizliegts. Mūsu lubraki, kāmīši, jenoti u.c. gaļas gribētāji vienkārši neprot uzlikt normālas pavadas. Uzliek 15cm un vai.... nokoda!!! Es varu ieteikt - lieciet 50cm, tad nekodīs nost un zivis arī nemocīsies. Tā žults izvemta, tūlīt mani knābās.... :)
Vēl viena lieta, kas mani kārtējo reizi izbrīna ir tā, ka tā līdaka tak bija paēdusi, ka tai bija vajadzīgs Strike Pro Tiny busteris 7cm garumā. Žadnostj frajera zagubila! :)
Rezumējot varu teikt, cope bija laba. Šīs sezonas rekords arī uzstādīts
Ne asakas!
30.jūnijs 2014, 22:37 | links
 
šorīt 4 līņus izmānīju,bet ņēma diezgan negribīgi....
28.jūnijs 2014, 14:54 | links
 
Tāšu ezerā šorīt 3 mēra līdakas 4 zemmēri un viens asaris 400 gr. Piebraukt var no Cīravas ceļa pagrieziens uz Maztāšiem.Telefons 29906373. ILMĀRS
19.jūnijs 2014, 12:29 | links
 
Vienkāršāk nav aiz sevis savākt un nevis prasīt no pensionāra, lai vāc cita drazas? Tjipa samaksāju un varu darīt, kā vien labpatīkas?

Tāda urliska domāšana. :(
12.jūnijs 2014, 15:05 | links
 
kāpēc nesaki saimniekam, bet mums, šamais tač uzvedas cūciski iznomājot nesakoptu laivu?
12.jūnijs 2014, 14:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager