Tāšu ezers

Ahoi!
Skatos šajā sadaļā pilnīgs klusums, kaut gan zinu, ka ezerā vīri copē uz nebēdu. Tas viss neskatoties uz faktu, ka zāles zied un ūdens duļķains. Vakar ieskrēju uz trijām stundām līdakas pakacināt. Rezultāts diezko spīdošs nebija - 1 līdaka 60cm, viens asarītis un 300g rudulis. Viena mammele pamanījās iešmaukt ūdensrozēs un nokulties, tik vien kā iedzina zobu voblera sānā. Tas man piemiņai.
Līņotāji sēž aiz saliņām saslēpušies, bet neredzēju, ka kaut ko vilktu. Atsakitēs jau ar tukšums...
Nedaudz tādas pārdomas uznāca, kad iekāpu laivā, ko no Maztāšu saimnieka iznomāju - tāda cūcība aiz sevis atstāta - sakaltušas zāles, dubļu pikas un vēl nošmekots sols. B...in, vai tiešām ir tik grūti aiz sevis sakopt laivu, enkuru nevar noskalot velkot ārā. Man tad 10 min jātērē, lai sakoptu laivu tā, ka tajā var sēdēt. Varbūt nebūsim cūakas!
Ne asakas!
12.jūnijs 2014, 14:04 | links
 
Šodien,pēc ilgāka pārtraukuma,apmeklēju Tāšu ezeru.
Līņu cope visai aktīva un normu,abi ar sievu,bijām saķēruši jau pl.09:00,kad arī braucām krastā.
25.maijs 2014, 19:15 | links
 
Aha, skaidrs! Es gan laikam Tāsim metīšu mieru, jo ķeras tikai sīkaļas. Arī sēdētājs es neesmu. Jāsāk meklēt citi medību lauki, kur kādu lielāku plēsēju var izvilkt. Varbūt uz Durbenieku jāpārmetas? Dzīve rādīs.
30.maijs 2013, 08:50 | links
 
Sēdējām netālu no tā,kurš laivai bij uzslējis telti.Viņš parasti tā dara - vakarā iztīra no zālēm vietu,sabaro,paliek pa nakti un turpina no rīta.Parasti viņam vareni labi ķeras,bet vakar līdz krēslai nemanīju,ka būtu kādu līni noķēris.
30.maijs 2013, 08:42 | links
 
Vakar ēzerā biju ieskrējis no 16.00 - 21.00 uz plēsoņām. Rezultātā 10 līdaķeles un 5 asarīši. Visiem amnestija. Līņotāji sēž visos kaktos - kādas 10 laivas saskaitīju. Dažs labs laivai pat telti uzslējis, laikam uz vairākām diennaktīm sataisījušies. :) Tiesa gan atskaiti ieliek tikai viens, pārējie klusē kā partizāni. :)
Ne asakas copmaņiem!
30.maijs 2013, 08:05 | links
 
Vakar vakarā man 7 līņi un 2 norāvās.Copes biedram vienīgais norāvās.Neizskaidrojami kādēļ tā,jo metām viens no otra dažu metru attālumā.
30.maijs 2013, 06:27 | links
 
Tāšenieka viss kas dabūts - metot no vida uz krastu, pie zālēm ,vai pāris bedrēs....kuras diezgan precīzi jāzin , bet kopumā interesanta peļķīte.
23.maijs 2013, 11:55 | links
 
Tak Tāsis ir sekls viscaur, bet protams, ir dziļumiņi un kantis, kur līdakas stāv. Tomēr cik es esmu mētājis pa tiem rajoniem gar niedru malu, tur nekad nav bijušas copes. Tur ir tāda josla, kur vispār nekas neaug - tuksnesis. Ne sīkaļām slēpties, ne arī līdakai, kur nostāties. Tur jau arī tās malas ir tīri tādas relatīvas - vējš atrauj vienu gabalu un ir jauns krasts, vai tieši otrādi - piepūš kaut ko klāt. Tā vien šķiet, ka ar trijiem gadiem nepietik, lai to peļķi atkostu. :) Vienīgi zinu uz ko tiešām ņem, bez ņergāšanās rij līdz žaunām nu jau otro gadu pēc kārtas. :)

Jā, man cope beidzās ar to, ka viens sīkais amplis ietrieca voblera āķus pirkstā. Arī bija ierijis līdz žunām un ne jau pirmo reizi - viens žaunu loks karājās ārā. Nemācās no savām kļūdām. Ceru, ka trešoreiz vairs neuzrausies. :)
23.maijs 2013, 10:31 | links
 
Pavasaros ir taa ka liidakas vairaak uzturas piekrastes zonaa,tur ir seklaaks un uudens aatraak iesilst,tas patiik planktonam un tas savukaart siikajaam ziviim un siikaas zivis patiik pleeseejiem:)Ar liidakaam ir taa ka klajaa vietaa taa atrodas tikai aktiivi medijot,bet ja taa staav,taa vairaak izveelas sleepni,kas savukaart ir niedres.Tas riita un vakara zhors saistaas ar to,ka shajaa laikaa nav veeja,zivtelji sapulceejas lielaakos baros un liidakaam ir vieglaak mediit,paraadoties veejam,viljnji siikzivis vairaak sadzen zaalees un liidakas tur ar pavada savu briivo laiku.Ja paarzini ezeru,ieteiktu aktiivaak apmeetaat kantis kur mijaas seklumi ar dziljumiem,parasti veertiigie eksemplaari atrodas tur un ja reiz esi nokjeeris smuku liidaku,pastaav teoreetiska iespeeja ka arii veelaak tur apmetiisies laba liidaka,jo laba vieta tuksha nestaav:)
23.maijs 2013, 09:19 | links
 
Vakar parāvu vīli no darba un ap trijiem iepeldēju Tāsī līdakas pakacināt.
Sākums bija labs, jo tikko iemestam māneklim uzklupa līdacēns. Domāju, ka nu tikai būs žors, bet nekā. Līdakas dzīvojas pa zālēm vai uz kantēm. Izmēri tādi knapi - neviena mēra. Kopumā pa 5 stundām bija pāri par 10 līdakām un 3 asari. Lielākais asaris bija 300g un bez ikriem, tātad tie arī laikam ir iznārstojuši. Palaidu visus atpakaļ, lai paaugas vēl lielāks. Ap kādiem pieciem sāka parādīties cita tauta un lielais vairums uz līdakām. Tajā sakarā man ir viens jautājums. Vai tiešām tās līdakas ganās gar pašu niedru malu, jo cik es tur esmu ķēris nevienu reizi nekas nav pieķēries? Cik novēroju, tad visi spiningo tur. Tas tādēļ, ka citur mānekļi zālēs rauj? :)
Cik stāstīja Maztāšu saimnieks, tad labākie lomi esot agros rītos un vēlos vakaros. Tā kā man kaut kā nesanāk tājos periodos un jāsamierinās ar sīkaļām.
Ne asakas visiem!
23.maijs 2013, 09:08 | links
 
Pēc ilgāka pārtraukuma,kompānijā ar čomu šodien patramdījām līņus.Darbojāmies katrs ar vienu kātu.Rezultātā,no pl.16:00-21:00,man 4 gab.,čomam 8 gab.
20.maijs 2013, 23:36 | links
 
Kāds kaut ko zina par to licenzēto makšķerēšanu. Ja ir, tad, kur var nopirkt licenzi?

Fiskare, 15.maijs 2013, 09:15


Man jau liekas, ka nekāda licencetā makšķerēšana tur nav. Jā, ir iekopta jauna piebrauktuve ar laivu nomu. Auto stāvvieta maksā 2 Ls. Par laivām interesēties pie Barona dīķu saimnieka Tāšos (googlē kaut kādus numurus izmet). Licences ir uz tīklu likšanu, bet tas sīkāk arī pie tā paša cilvēka.
15.maijs 2013, 09:35 | links
 
Kāds kaut ko zina par to licenzēto makšķerēšanu. Ja ir, tad, kur var nopirkt licenzi?
15.maijs 2013, 09:15 | links
 
Nesen dzirdēju baumas, ka Tāšu ezerā ir licenzētā makšķerēšana. Domāju kādreiz pamēģināt tur paķert, bet kā tad tur īsti ir?Vajag licenzi vai nē? Moš kāds zinātājs varētu pastāstīt....
25.decembris 2012, 17:12 | links
 
Vērojot copi savā vietā...liekas šogad rudens iestājas ātrāk dabā....un diemžēla arī līņu cope ir praktiski beigusies.....
18.augusts 2012, 08:20 | links
 
Šovakar ar līņiem pavisam bēdīgi. 1 gan dabūju un bonusā 2 lielas raudas.
17.augusts 2012, 23:07 | links
 
Salutem!

Biju iebraucis Tāsī arī 1.augusta vakarā. Ieairējos tajā pašā vietā pie doņiem un nolēmu nopietni līni ķert. Trakākais, ka pirmās 2 stundas zivis vispār nenāca ēsmai klāt - nevienas copes. Ik pa brīdim lidināju pa bumbai iekšā, bet nekāds atsaucības. Copītes sākās tikai kādos deviņos, kad pieķērās pāris raudas. Viens līnis atstaigāja un pagrāba manis piedāvāto ēsmu. To arī dabūju tīkliņā, tik uzreiz bija redzams, ka tas ir mazmērs - 26cm. Tas bija uz pulksten desmitiem kaut kur. Atkal visas zivtiņas tika amnestētas un taustījos uz krastu. Lai arī zivju nebija, labi atpūtos un vēl dabas skati kādi saulei rietot! Tas ir tā vērts dažreiz ar pīcku vienkārši pasēdēt. Jā un vēl mājup braucot āpsis pa ceļu smuki šāpoja. Ne asakas visiem!
4.augusts 2012, 16:17 | links
 
Šogad tad ir tā pirmā reize šajā ezerā. Braucām jau no vakara, jo kolēgām dikti gribās tikt pie līņa (tajā lietā esam iesācēji) un es ar uz pāris stundām piebiedrojos, kaut man mērķis viens-pārbaudīt vai ezerā ir asaris, bet to atlieku uz rītu. Mazliet dusma uz sinoptiķiem, jo pa nakti nedaudz līņā, kas liek mums mukt krastā tā īsti ar līni nepacīnijušies. Rīts jau izskatās cerīgāks. Copes biedri dodas meklēt līņu takas, es-asarus. Sākumā uzliku Strike pro mazdžerku-divas zivis dabūju, asaris un līdacēns (40cm), bet sajūta tāda, ka strādāju ar nepareizo manēkli, tāpēc nomainīju uz savu zivīgāko rotiņu (neliels, ar sudrabotu lapiņu). Un tad jau lietas aizgāja daudz interesantāk. Neesmu ezera pazīnējs, tāpēc visu darīju pēc intuīcijas un šad tad tas deva rezultātus. Nu jau asarus varēja skaitīt trešajā desmitā un pa vidam vēl 4 līdakas, kaut tāds nosaukums piestāvētu tikai vienai - 45 cm. Asarus arī nevarētu saukt par lieliem, tādi līdz grami 100, bet bija arī smukāki eksemplāri (490 g, 350 g, 300 g., 250 g.). Tā kā cepts asaris bija ēsts jau iepriekšējās dienās, tad visus ezera iemītniekus palaidu paaugties. Un kas tad ar līņiem - laikam jau nebija mūsu diena, iespējams, ka viena cope bija, bet tā arī viņu neredzējām, pavada pušu un zivs tālēs zilajās (iespējams, ka tā bija līdaka). Ne asakas!! ;)
4.augusts 2012, 11:21 | links
 
Divus vakarus pabiju Tāsī. Aizvakar mērķis bija uzstatīts uz līdakām. Pie reizes testēju arī mazos Strike Pro džerkiņus. Rezultāts ir tiešām pieticīgs - 9 līdaciņas un 1 asarītis amnestēts. Situācija ezerā ar tiem plēsējiem ir pabēdīga, laikam lielās ir izsmeltas, jo neviena no noķertajām nebija lielāka par 40cm.
Vakar pirmo reizi savā azinātajā makšķernieka dzīvē sēdēju uz līni (iekārdināja iepriekšējā vakarā redzētais, kad viens copes brālis vilka lielas zivis, nezinu gan kādas, bet velkot kāts bija ripā). Sataisīju barību un sēdēju vienā no tiem doņu apļiem ezerā. Barība bija no NG karūsām/ līņiem paredzētās barības, rupjmaizes ķieģelīša, kukurūzas un Tāšu saimnieka zemes. Ķēru uz to pašu kukurūzu, jo Grobiņā sliekas sarakt ir gandrīz neiespējami. Pēc nološošnās un dažu bumbu samešanas nepariezā vietā (zālēs) noenkurojos pareizi un iemetu vēl pāris bumbas noskatītajā vietā. Uzreiz sākās raudu epopeja, raudas tādas nesliktas uz 150 - 200g. Līdz vakaram kādas 10 tādas salasīju. Tad sāka burbuļot ap sabaroto vietu un kungs līnis ieradās. Pirmais mani apkāsa savācot visu kukurūzu no āķa, jo biju pārlieku nepacietīgs piecērtot. Pēc kāda laika piepeldēja nākamais un sāka manu pludiņu dancināt. Kādas 5 min ņēmās ar diviem kukurūzas graudiem, staipīja pludiņu un tad man beidzot likās, ka vajadzētu būt galā. Piecērtu, ir!!!! Šis no sākuma nemaz nepretojās, tikai tad, kad biku mani saskatīja, sāka trakot. Biku pa zālēm panēsājās un tad uz laivu nāca ar visiem salātiem. Mana sirds dauzījās kā traka - pirmais līnis uz āķa! Dabūju laivā un ieliku groziņā. Pēc visa tā ļembasta kādu mirkli cope pārtrūka, tad atkal sāka burbuļot apkārt iebarotajai vietai, bet pārējie līņi bija nedaudz manīgāki par mani. Visa maksķerēšana beidzās, kad tumsā sapinās aukla ap ludiņu un kātu - ar to arī noslēdzu pirmo līņošanu. Nomērīju līni - 29,5cm, sabučoju un palaidu ar visām raudām un ruduļiem. No ezera izbraucu gandrīz vai uz tausti. Sieva arī sāka nervozas īsziņas sūtīt, prasot vai nēesmu noslīcis. Mājās pārbraucu saguris, bet priecīgs par veiksmi. Nekas liels, bet pirmajai reizei kā neprofesionālim - normāli. Šovakar ir doma atkal laist, un varbūt vēl viens profesionālis piebiedrosies.
Ne asakas!
1.augusts 2012, 11:41 | links
 
Sestdienas rīts kā raidījumā par labākiem makšķerēšanas apstākļiem. Līdaku bērni dikti kāri uz bučošanu un aktīvi sevis izrādīšanā. Pēc kāda laiciņa sapratis, ka lielākas nespīd un asari piedāvāto mānekli nevēlas, noenkurojos pie doņu pudura.
Sākums bija izcils, jo raudas labā izmērā - lielākā 380g. Arī līnis, burbuļus pūsdams, sadomāja uztveramā tīkliņā ieslīdēt.
Un tad - nesaucu, bet klāt bija ruduļu bars. Viņi ir ātrāki nekā pārējās zivis, lai nobaudītu uz āķa uzlikto ēsmu. Sarkans, balts, rozā, kukurūza - viss viņiem noder. Viedoklis, ka, ja viens noraujas - viss bars ir prom - Tāšu ezerā nedarbojas. Lieli gan izauguši - lielākais ap 700g.
Ne asakas !
30.jūlijs 2012, 09:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager