Vēži un vežošana

Nezinu kas notiek augstāk, bet no Rīgas Hes uz leju, Ķīšezers, Vecdaugava ir tikai dzeloņvaigu vēži. Ķert viņus pēc MN var bez skaita ierobežojuma ar 5 pareizi marķētiem krītiņim. Tas ja atmiņa neviļ
17.augusts 2017, 14:46 | links
 
Kāda tipa vēži dzīvo Daugavā?Šaurspīļu vai signālvēži?Un cik daudz viņus var lasīt?
17.augusts 2017, 14:42 | links
 
Puiši saņēma sodu 2000 eiro par vēžiem.
17.augusts 2017, 10:43 | links
 
Platspīļu, ta platspīļu. Bet vo kapēc neļauj oficiāli signālniekus ķert, reāli nesaprotu. Viņi tak pilns un anormālos daudzumos, diez vai upītēm šāda varza nāk par labu.
17.augusts 2017, 08:24 | links
 
Uz ķiplokiem labāk ķeras nekā uz zivs. Pavisam švaki ķērās, varbūt vainīgs tuvojošais pērkona negaiss?
17.augusts 2017, 02:25 | links
 
Jāatzīst patiesība. Labākā vēžošana ir maliķojot, jo MN nosaka, ka tikai vietās kur licencētā un tiek atjaunoti krājumi - līdz ar to pressings un tūristi. Labi, ka ir klusas tautām mazzināmas vietas, kur pārkāpjot likumu pa kluso var savas 10 platspīļu astes brokastīm noķert, izbaudīt un negrimt gaļiniekā vēl, vēl.
16.augusts 2017, 13:58 | links
 
Pati labākā ēsma šogad vienkarši pārsteidz un pārsteidz tuzika desa un tas ir bez jokiem, neviens cits produkts nestāv klāt, ne svaiga zivs, nekas
15.augusts 2017, 13:50 | links
 
Sveiki! Kāds var ieteikt kur varētu aizbraukt vēžot?
12.augusts 2017, 11:33 | links
 
Varētu būt ka karstuma dēļ vēži aiziet dziļumā vai vispar nerapo?
11.augusts 2017, 10:36 | links
 
Labākā ēsma vēžiem:
Ņemam pašu lētāko rupjmaizi (kiegeliiti arii var) un ķiploku.
Maizes šķēlei pievienojam 2-3 sasmalcinātas ķiploku daiviņas (jo vairāk sulas, jo labāk)

samīcam maizi kopā ar ķiploku.
Taisām bumbu apelsīna lielumā ( vai mandarīna :D) un liekam marlē vai zeķē ( lai neizskalotu) un kabinām krītiņā. Ēsma pa pirmo, pat labāk par tradicionālo gaļu vai zivīm
9.augusts 2017, 19:21 | links
 
Pagāšnakt nevienu neatradu, šonakt jāmēģina vēlreiz
7.augusts 2017, 14:36 | links
 
Derēs.
Jo lielāka zivs, jo vairāk vēžu saskries. Es biju saķēris 7 cm lielas karūsas, izdevās noķert vēžus.
6.augusts 2017, 15:48 | links
 
Vakardien apgāju gar dīķi, nevienu neatradu, es biju uz mietiem vistas galju pieseejis un saspraudis, vēžiem tas garšo? šonakt mēģināšu vēlreiz.

puks06, 6.augusts 2017, 15:32
Uzmauc uz mietiem zivis.

Alex, 6.augusts 2017, 15:35

Dīķis tika nesen nolaists un izrakts, dīķī ir salaisti zivju mazuļi, un tādus negribās ķert. Der ja es no saldētavas atkausēju līni un sagriežu gabalos?
6.augusts 2017, 15:42 | links
 
Vakardien apgāju gar dīķi, nevienu neatradu, es biju uz mietiem vistas galju pieseejis un saspraudis, vēžiem tas garšo? šonakt mēģināšu vēlreiz.

puks06, 6.augusts 2017, 15:32

Uzmauc uz mietiem zivis.
6.augusts 2017, 15:35 | links
 
Vakardien apgāju gar dīķi, nevienu neatradu, es biju uz mietiem vistas galju pieseejis un saspraudis, vēžiem tas garšo? šonakt mēģināšu vēlreiz.
6.augusts 2017, 15:32 | links
 
Vēžiem patīk iet dziļumā? šovakar ir doma iet pastaigāt gar dīķi un ar lukturīti paskatīties, vai nav kāds vēzis. Kur labāk iet? Dziļumā vai seklumā? Un vai vēzis labāk dzīvojas pie ietekām vai iztekām? Es pie ietekas redzēju virs ūdens līmeņa vairākas apmēram 5-6 cm diametra aliņas, vēži vai ūdensžurkas?

puks06, 4.augusts 2017, 16:20


Dziļumā jau visticamāk neko neredzēsi, ja vien nav dikti dzidrs ūdens. Un par to krastu - ezeram krastā jau ir koki, zem kuru saknēm vēži mitinās. + vēl visādas siekstas u.tml. Vai tīrā dīķī tam vēzim ir jēga apgrozīties krasta tuvumā, to nezinu.


Vispār kādreiz vēžojot biju novērojis tādu tendenci. Aizgāju laikā, kad jau bija satumsis, bet ne vēl drūma nakts. Stundas divas gar krastu šos ķerstīju, bet tad kļuva mazāk - varbūt aizgāja uz dziļumu, varbūt vēl ko, bet tad bija jāmet miers.
6.augusts 2017, 00:02 | links
 
Kādz var ieteikt Rīgas apkaimē, kur ir signālvēži? Gribu ielaist pie sevis dīķī. Pretī varu ieteikt 100% vietas Rēzeknes pusē!!! Rakstiet privāti ;)
5.augusts 2017, 20:03 | links
 
Kurā vietā varetu noķert kādu skaistu vēzi?
Paldies!
5.augusts 2017, 13:48 | links
 
Vēžiem patīk iet dziļumā? šovakar ir doma iet pastaigāt gar dīķi un ar lukturīti paskatīties, vai nav kāds vēzis. Kur labāk iet? Dziļumā vai seklumā? Un vai vēzis labāk dzīvojas pie ietekām vai iztekām? Es pie ietekas redzēju virs ūdens līmeņa vairākas apmēram 5-6 cm diametra aliņas, vēži vai ūdensžurkas?
4.augusts 2017, 16:20 | links
 
Es Jūlija sākumā savā dīķī ielaidu 500 vēžu mazuļus, kā var pārbaudīt, vai tie ir izdzīvojuši?

puks06, 2.augusts 2017, 18:05


Nolaid dīķi un izskaiti:)
Vispār jau vēžus ar labu lukturi vari mēģināt vēlā vakarā pameklēt, taču visu jau izsaka tas, kāds Tev tas dīķis, cik dziļš, kāda krasta zona, cik liels u.t.t. Ja arī kādus vēžus ieraudzīsi, tak tāpat nezināsi, vai izdzīvojuši visi, vai tikai puse.
Vēžojot lieto tādu štelli, ka beigtu zivtiņu (karūsa, rauda, asari labāk ne. Piezīme: es nelietoju sapuvušas zivis, lai gan tauta arī tādus variantus ir ieteikusi) piesien pie mietiņa un mietiņu iesprauž ūdenī. Tādus vairākus un regulāri apstaigā un uzlasa lomu. Vari apskatīt, vai kāds uz to zivi ar nāk.
2.augusts 2017, 22:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager