Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 5.aprīlis 2009, 17:44 | 3 komentāri | 1477 skatījumi

VVD inspektori šī gada 1.ceturksnī izņēmuši 6673 nelikumīgus zvejas rīkus

Valsts vides dienesta (VVD) Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori šī gada pirmajā ceturksnī izņēmuši 6673 nelikumīgus zvejas rīkus, tajā skaitā 27 zivju un nēģu murdus un 102 zivju tīklus.

Kā aģentūru LETA informēja VVD Preses dienestā, par atklātajiem zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem naudas sodi sasniedza 16 445 latus, bet par dabai nodarītajiem zaudējumiem atlīdzības apmērs ir 2048 lati. Naudas sodos iekasētie līdzekļi tiek pārskaitīti speciālā budžeta kontā valsts kasē - Zivju fondā.

VVD Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori aicina cilvēkus, kuri vēlas atpūsties pie ūdeņiem, bet nepārzina makšķerēšanas noteikumus, iepazīties ar noteikumiem, kas reglamentē zivju iegūšanas kārtību Latvijas ūdenstilpēs. Tāpat jāiegādājas makšķerēšanas karte un jāielāgo, ka nedrīkst paturēt lomā mazizmēra zivis, kā arī makšķerēt ar vairāk nekā divām makšķerēm vienlaikus.

Patlaban Latvijas ezeros, upēs notiek zivju nārsts. Pirmās nārsto līdakas, tāpēc no 16.marta visās ūdenstilpēs ir spēkā līdaku makšķerēšanas liegums, kas turpināsies līdz 30.aprīlim. Mazliet vēlāk sāk nārstot zandarti, kurus aizliegts iegūt no 16.aprīļa līdz 31.maijam. Lai maksimāli aizsargātu līdakas un zandartus līdz 30.aprīlim aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visās ūdenstilpēs.

VVD atgādina, ka 2007.gadā spēkā stājās jauni sodi par zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu. Tā piemēram, par makšķerēšanas vai licencētās makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu bezatbildīgajiem zivju tīkotājiem piemēro naudas sodu no 20 līdz 500 latiem. Arī par zvejas noteikumu pārkāpšanu fiziskajām personām paredzēti naudas sodi no 200 līdz 500 latiem, bet juridiskām - līdz pat 3000 latiem.

Lai pilnībā kompensētu zivju resursiem nodarītos zaudējumus, normatīvajos aktos noteiktās soda naudas piemēro trīskārša apmērā, par makšķerēšanu bez makšķerēšanas kartes, pārsniedzot atļauto loma lielumu un minimālo pieļaujamo zivju garumu. Tā piemēram, par lomā paturētu vienu mazizmēra samu, foreli, alatu, taimiņu, lasi zaudējumos makšķerniekam būtu jāmaksā 300 lati, par zandartu - 75 lati, līdaku, vimbu-60 lati. Par organizētu maluzvejniecību grupā, paredzēta kriminālatbildība.

Pašlaik Latvijas ūdenstilpnēs VVD inspektori pastiprināti kontrolē noteikumu ievērošanu.

 
 
[3] Komentāri | dilst | aug
 
texas65

Labs cipars!!! Murdi un tīkli tas skaidrs,bet kas tie par 6544 rīkem,vai nav kāda kļuda:))) Kopā taču uzskaitīti 6673 nelikumīgi rīki.

05.04.09 Atbildēt | Ziņot 0
arnjuha

Tās varētu būt ziemas ūdas.

06.04.09 Atbildēt | Ziņot 0
tomis Nereģistrēts :

kape tad maluzvejniekiem nelau visu to firi legalizetpat ja grib

23.05.10 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager