Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
MammaDaba | 9.novembris 2018, 14:09 | 18 komentāri | 4135 skatījumi

AtlaidMammu mega-oktobris

Pirmajos divos rudens mēnešos konkursa "atlaid mammu!" ietvaros - no LVM Kaņiera, Babītes, LVM Gulbju, Alūksnes ezeriem, kā arī Sedas dīķiem saņemti pieteikumi no 17 copmaņiem par 38 noķertām un atlaistām zivīm, no kurām 3 ir asari, bet pārējās līdakas ar kopgarumu ap 30 metriem. Oktobrī konkursam pieteiktas 8 noķertas un saudzīgi atlaistas "mammas" virs 1 metra garuma. Šādi skaitļi ir absolūtais konkursa rekords, tikmēr sezona vēl nav noslēgusies un pieteikumi tiks pieņemti līdz 30. novembrim.

Divdaļīgais septembris

Rudens ieskaņā zaļsvārces allaž sakustās - tām tīk ūdens temperatūras pazemināšanās un vēji, jo tie liek kustēties raudu, ruduļu, brekšu un asaru pulkiem - to iecienītajām uzkodām. Saules spīdēšanas laikam samazinoties, ir dienas, kad līdakas, šķiet, galīgi zaudē savu piesardzību - par to liecina "atlaid mammu!" rezultātu tabula. Visas, izņemot tās trīs kuras Modris ar Mārtiņu uzkacināja "Uzzini un izglītojies kopā ar "atlaid mammu!"" Kaņiera ezera pasākumā, noķertas septembra pašā izskaņā no 26. līdz 30. datumam. Jāatgādina, ka tieši tajā laikā kļuva krasi vēsāks. Lielāko no zaļsvārcēm pieteica Aigars Jeršovs un Babītes ezera iemītniece uzrādīja apaļus 99cm, 2. vietas 87 cm zaļsvārce atceļoja no LVM Gulbju ezera Andra Bērtelsona izpildījumā. Un tikai par centimetru īsāka - 86cm - izrādījās trešā garākā līdaka no Babītes ezera, kuru pieteica tukumnieks Jānis Balsers, tāpat starp viņa pieteikumiem melnmugurains 38cm garš asaris, kurš bramanīgi uzmeties uz līdakmammai domāta džerka. Kopā septembrī tika saņemti 10 pieteikumi, vienlīdz labi ķēries kā mākoņainā, tā saulainā, tomēr tikai vējainā laikā, vairums zivju noķertas ar džerkiem vai "big bait" gumijzivīm. Lūk, godalgotā trijotne.

Aigars Jeršovs, Babītes ezers, 99 cm

Andris Bērtelsons, LVM Gulbju ezers, 87 cm

Jānis Balsers, Babītes ezers, 86 cm

Oktobra pjedestāls - 120, divas 114 un 105 centimetru dižmammas

Alūksnes dižmammu parāde sākās 13. oktobrī, kad vairākas adrenalīna pilnas epizodes Alūksnes ezerā dažu dienu laikā piedzīvoja Juris un Ingus Ozoliņi, tēvs ar dēlu – „atlaid mammu!” konkursa tabulu papildinādami ar 114, 104, 120, 102 un 97 centimetru garām, noķertām un atlaistām līdakmammām. Kas interesanti, atšķirībā no vairuma konkursa līdaku, šīs piemānītās saulainā, mierīgā laikā, jo velce spēj piegādāt mānekli līdz pat 9 metru dziļumam. Pārtikai tēvs ar dēlu izvēlās tā sauktās "divniecītes" jeb 2 kilogramus smagas zivis, bet atlaiž visas lielās līdakas. Nevienam nav noslēpums, ka alūksnietes mostas tieši rudenī, „kolhīdas”, kā teiktu vietējie. Tik lielas, ka parasti mānekļi tās atstāj vienaldzīgas – to jau pierādījuši pazīstamie liellīdaku „liecinieki” – Normunds Ikomass un Antons Fišermans – lielai zivij vajag lielu mānekli. Dabā tā ir iekārtots, ka liels dzīvnieks netērēs enerģiju dzenoties pakaļ nieka raudiņai – tas uzkodīs retāk, bet ēsma būs gruntīgāka. Alūksnieši pie lielajām tiek galvenokārt velcējot, turklāt dziļumā. 300 gr smagos silikona mānekļus vada Alūksnes dziļākajās vietās – kad „kolhīda piegrābj” – to var sajust ar visu laivu! Ingus uzskata, ka Alūksnes ezers varētu pārspēt nacionālo līdakas rekordu, kurš nav oficiāli mainījies kopš 1989. gada. Alūksnes progresīvie copmaņi saprot, ka nepieciešami daudzi gadi, lai plēsīgā zivs sasniegtu patiesas trofejas izmēru. 10 kilogramus smaga līdaka nav maza, bet divreiz mazāka par Latvijas rekordu...

Juris Ozoliņš, Alūksnes ezers, 120 cm

Ingus Ozoliņš, Alūksnes ezers, 114 cm

Andris Jerums, Alūksnes ezers, 114 cm

Par nākamo "metrinieču" pieplūdumu parūpējās vieni no kursa līderiem - Mārtiņš Tihanovs un Modris Skulte, kā arī Egons Circens pielika savu artavu ar attiecīgi - 103, 105, 102 centimetrus garām zaļsvārcēm no Babītes ezera Lielās ķertas tikai "big bait" un "jerk" tematikās. Babītē vislabākie apstākļi - apmācies ar ziemeļrietumu vēju. "atlaid mammu!" zivjusiles bezmaksas ir pieejamas "Vecupenieki" atpūtas bāzē.

Modris Skulte, Babītes ezers, 105 cm

Sedas dīķu vārdu tabulā ieraksta Jānis Ukass

"Iedomājies kūdras karjeru - tur viss sadalīts pa tādiem kā kvartāliem, kuri atdalīti ar kanāliem, kuros dziļums vietām ir ap 2-3 metriem. Ūdens tumši brūns - praktiski necaurredzams, bet eholotes dziļumu nenoteikt. Ir arī seklie klajumi - vietām vēl bija redzami ašķi un lēpenes", stāsta "Uzzini un izglītojies kopā ar "atlaid mammu!"" zemes zinātņu lektors valmierietis Jānis Ukass. 20. oktobrī Sedas dīķos spiningotāju bijis padaudz, kā vēlāk izrādījies tajā dienā tikai retais, palicis bez prāvas zaļsvārces grābiena. Netālu no Jāņa darbojies kāds spiningotājs, kurš pēkšņi kļuvis skaļš - kliedzot: "Ir, ir - LIELA!" Kliedzējs izrādījās Toms Zuika, iesmēlis zivi uztveramajā tīklā un teicis Jānim, ka laidīšot vaļā "mammu". Tad Jānis aicinājis zivi nomērīt un nofotografēt oficiālajā zivjusilē, kas arī ticis izdarīts un zaļsvārce atlaista dzimtajā stihijā. Toma līdakai - 97cm, drīz pēc tam Jāni iepriecinājusi 85cm līdaciņa, pieķerdamās uz brūna Golteenn "pigshad", kas arī atrada savu vietu "atlaid mammu!" konkursa tabulā un otru iespēju Sedas brūnumā.

Toms Zuika, Sedas dīķi, 97 cm

"atlaid mammu!" organizatori saka, paldies visiem lomu pieteicējiem, bet mēnešu un gada nomināciju laureātus apbalvos SIA Ieroči, FishBon, Eholotes.lv un Golteenn. Konkurss 2018. gadā notiek ar Latvijas valsts mežu, Mammadaba un Makšķerēšanas kartes atbalstu.

o r i ģ i n ā l s

 
 
[18] Komentāri | dilst | aug
 
Jurasasaris

Kā var apgalvot,ka saudzīgi atlaistas...labi ka tik tādi 17 gudrinieki uz visu lv:)))

09.11.18 Atbildēt | Ziņot -4
krumujancis

Līdakas, protams, skaistas!

Pārējais - skumji. Pat titulbildē visi četri roku pirksti līdakas žaunās, nemaz nerunājot par to asiņojošo no Sedas dīķiem.

Plus vēl temperatūru starpība, rokas + 36,6, līdaka +7! un grābstās ar plikām rokām!!!

Un tas viss kopā tiek nosaukts par saudzīgu atlaišanu. SUPER!

Autorus sodīt vajadzētu, nevis cildināt.

09.11.18 Atbildēt | Ziņot -6
Jurcik

Kad LV sportisti izcīna 3.vietu pasaulē, tad tev patīk Latvijas sniegums kaut arī tur izmanto C&R metodi, zivis ņem aiz žaunām, mēra, fotogrāfē un atlaiž.. 1:1 kā šeit :D

10.11.18 Atbildēt | Ziņot 4
krumujancis
krumujancis > Jurcik:

Man patīk uzvara, nevis tas, ka čakarē zivis. Un tās nu ir divas dažādas lietas, ja neesi pamanījis.

10.11.18 Atbildēt | Ziņot -8
Jurcik
Jurcik > krumujancis:

Lai nebūtu jāpukst, tad vari piedalīties Atlaid mammu sacensībās un uzvarēt. Būs divas dažadas lietas ;)

10.11.18 Atbildēt | Ziņot 5
krumujancis
krumujancis > Jurcik:

Personīgi man nevienam ne šeit, ne pasaulē sava varēšana nav jāpierāda, nedz ar to varēšanu jālielās, arī publicitāte galīgi nav vajadzīga. Bija laiks, kad piedalījos sacensībās ne tikai Latvijā, tikai ne jau zivju bendēšanā.

Un tad tā nejauši uzradās jautājums: "Kāpēc tas viss man vajadzīgs, ja neko nenopelnu, bet tikai tērēju?" Nevarēju pats sev atbildēt.

Diezin vai tagadējie mūsu čempioni var uz šo jautājumu atbildēt?

10.11.18 Atbildēt | Ziņot -5
dziva

Novēlu Jums tādas zivis paturēt rokās,tad zināsiet,vai tur ir žaunas vai žaunu vāks..Aunu bars!

10.11.18 Atbildēt | Ziņot 3
krumujancis
krumujancis > dziva:

Kāda starpība žaunas vai žaunu vāks pie temperatūru starpības ap 30 grādiem? Iebāz sev sakarsētu dzelzi rīklē - sapratīsi.

10.11.18 Atbildēt | Ziņot -6
pozitivs21

Paklau, iedomāsimies, ka Tu nēesi Zābaks, bet tomēr, ja domā, ka 1. bildē pirksti ir žaunās, tad laikam esi Zābaks... sorry vecīt, pats vainīgs :D

21.11.18 Atbildēt | Ziņot 0
Jon-Hill

Kas ir notušēts pie labā ceļa, titulbildē ?

10.11.18 Atbildēt | Ziņot 0
dziva

Visi tik acīgi..Ha.Ha..Uzminat nu?

11.11.18 Atbildēt | Ziņot 1
Jon-Hill
Jon-Hill > dziva:

Acīgi, vai ne, bet te pat ir bijušas bildes, kur fonā redzami neskaisti zivju ieguves rīki.

Ja man nav ko slēpt, neko neaizkrāsoju,,un foto likšana publiskai apskatei ir brīva izvēle .

Peace, mana zive, vienmēr būs mana :)

12.11.18 Atbildēt | Ziņot 1
Jon-Hill

Jā mīnusotāj, sniegs IR balts :)

14.11.18 Atbildēt | Ziņot 2
BrunoL

Teikšu,ka arī mani tracina silēšana,foto sesijas utt..Ja C&R tad neizceļot no ūdens.99% gadījumu tas izdodas.Jā,gadījies,kad pavadiņas griezulis tik redzams,tad,protams,cits stāsts.

Jā,saprotu,gribās ar lomu palepoties,bet kokam divi gali.

Zaļsvārcītes cmukas!

Za ribalku!

11.11.18 Atbildēt | Ziņot 3
krumujancis

Palasiet Pērtnieku dīķu saimnieku brīdinājumu, tad sapratīsiet, iespējams, par ko tomēr nāktos domāt, neskatoties uz blīvo demagoģisko reklāmu par C&R lieliskumu.

Pievienoju: BRĪDINĀJUMS! Visas zivis, ko Jūs noķērāt, ir jānopērk. Zivis nedrīkst laist atpakaļ dīkī. Tas ir saistīts ar to, ka liels daudzums zivju iet bojā, jo daudzi cilvēki, noķerot zivi, ņem to ar rokām aiz žaunām, līdz ar to traumē zivis.

11.novembris 2018, 18:11 | citēt | ziņot | links

11.11.18 Atbildēt | Ziņot -3
Jurcik
Jurcik > krumujancis:

Krumjanci, tas taču loģiski, ka zivju dīķos jāņem visas zivis, viņas tur tiek audzēta pārtikai. Dabiskās ūdens krātuvēs jālaiž vaļā pēc iespējas vairāk tieši plēsēji. Nejauc pirkstu ar .... !!!

12.11.18 Atbildēt | Ziņot 4
krumujancis
krumujancis > Jurcik:

Laikam būšu neskaidri kaut ko pateicis, ja neesi sapratis.

Runa jau ir par to, ka liels daudzums atpakaļ atlaisto zivju iet bojā, kas īpaši redzams dīķos pēc tiem spiningošanas mačiem.

Tā ka atklāsmes par C&R lieliskumu ir stipri pārspīlētas, lai neteiktu skarbāk. Un līdz ar to pirksts ir savā vietā un arī... savā.

12.11.18 Atbildēt | Ziņot -2
badapiicka
badapiicka > krumujancis:

jā, par Pērtniekiem žēl- kaut kādi muļļas nemākuļi ņem un sačakarē pārējiem visu padarīšanu- es tur biju 2 vai 3 reizes, kad labu brīdi copē švaki gājis, tur varēja labi nosist to "tvaiku"- ja neesi ar rokām no pakaļas, viss ir ok- karūsa un karpa ir izturīgas zivis, nekādu problēmu normāli atlaist. Bet tagad jāpērk katra katra karūsa, katra sūda ausleja, kas trāpās galā, ibio....

12.11.18 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager