VSOP noteikti zini,pagājšgad rudenī,šogad Lielupē ,Gātes rajonā,gandrīz katrā klusajā līcī ir iedzīts miets.Izvelkot,galā nekas nav.Mana versija-pa nakti tiek piesiets tīkls.
Daugavā ūdens 12 grādi, pirmo reizi pamēģināju uzkvokot šogad. Pareizāk sakot - pamācījos kvkot no jauna, jo iekārta savādāka. Beigās jau piešavos, bet zivis tikai redzēju, nedaudz un mazas.
Lielupes meldros dzen mietus ar plakaniem galiem, uz tiem liek ķieģeli un striķi ar troiņiku un baltmaizi. Striķa garums - dziļums mīnus 40 cm. Vienreiz diezgan daudz tādas iekārtas samaitāju. Kad redziet - raujiet tos mietus ārā.
Sulla - nezinu, viss varbūt
Kādreiz kad vēl nodarbojos ar foreļķeršanu es redzu ka perspektīvā bedrē pīle peld tā jocīgi, lēnam brienu klāt - skatos viens ielicis kārtējo naktsšņori un lielā gaura āķa galā. Pie sevis padomāju ka ēsmu bij paņēmusi kāda mazāka zivs un tad gaura šo apēdusi. Esmu dzirdējis stāstus par ķieģeli, šņori un 3 žubur āķi - pīles ķeroties.
Kā arī dzirdēts pastāsts kā viens kaimiņam zosis zadzis kuras uz ne savu dīķi gājušas peldēt - dīķis diezgan padziļš, atsavaru(smagu) liek uz iesprausta koka žākļa lai zoss kad parauj tas iekrīt ūdenī, protams aukla un ēsma. Auklu liek apmēram metru īsāku kā dziļums. Zoss norauj smagumu un aiziet pa burbuli, pēc laika atliek tik piepeldēt un savākt, Klusi, mierīgi, bez liela ļembasta.
Man puikas gados kaimiņu mājas pīle dīķī uz slieciņu uzkōdās,ļembasts bij pamatīgs...sabijos ne pa jokam,labi ka pati arī norāvās.Bet tie zalkši nemaz tik traki nesmird,puika būdams vienu aizbāstu aiz krekla pat uz skolu biju aiznesis,tīri glīts radījums...
Man pie mājas ir tāda neliela pļančka, linumārks, pa kādai karūsai, līnītim, nu mazais puika šos ķer. Pauzē starp copes reizēm makšķeri atstāta krastā uz zemes bet ēsma - 2 baltie mušas kāpuri bij palikuši uz āķa. Nu tad lūk kad ar puiku ejam turpināt copi skatos pludiņš pa zāli slīd projām, piecērtu - galā zalktis. Kamēr domāju kā šo dabūt no āķa nost, negribās tam nešķīstenim ar rokām skarties klāt jo šim ir nelāgs paradums palaist briesmīgu smirdoņu, nu šis pats 0.18 mm auklu pārrāva un prom bija. Vardi biju uz āķa noķēris bet zalkti vēl nē.
Vakar Ogres upē uz fīderi daudz mazo brekšuku, kas peld joprojām, vairāki resni īstie Daugavas pliči, tādi uz 250g, tad vēl pienāca brekši un izdevās iegūt divus pa 600g un vēl divus 830g un 960g. Kopā mājā paņēmu līdz ap 4kg zivīšu.
Nenocietos un šorīt aizskrēju vēlreiz. Atkal paņēmu dažus resnus pličus, nu patīk man viņi, arī garša šiem laba kamēr nav vēl saaugušas ūdenszāles. Breksīšus šoreiz laidu vaļā daudz, laikam tāpēc beigās pieķērās īsts 1.260kg breksis.
Pieliku bildītes :)
Var just, ka ievas zied un breksis sāk ķerties, gan vēl negribīgi, tomēr pamazām, pamazām ....
Labdien, kolēģi. Man ir viens jautājums Jums, varbūt kāds zināsiet. Mani interesē ezers Marinzejas ezers Atašienē. Ko tur var noķert uz pludiņmakšķeres? Man šis ezers ir pilnīgi svešs, bet dikti bieži sanāk būt tā tuvumā. Kur ir vērts sēdēt? Orientēties tajā man arī būtu grūti. Zinu, kur ir skola, Atašas upes izteka, un vēl peldētava. Būtu patīkami uzzināt kaut ko par šo ezeru. Paldies, Jums!
Ap tiltiem esmu mēģinājis,gruntene,naktstārps,rezultāts asarīši,breksēni.Gruntenei neko iebarot nevajag,liec kormušku ar barību un uz priekšu.Iesaku tomēr iet uz ietekas rajonu,vai pašā Daugavā,izmēri būs labāki.Nepiesārņosim tēmu,gribi precizējumus raksti privāti.
Brusis
Pie tiltiem(dzelzceļa un gājēju) tas pats naktstārps labi strādā arī? Ar ko iebaro vai tāpat tur ir daudz to zivteļu un uz mielastu nav jāaicina?
Man pirmais pavasaris Ogrē un pirmais pavasaris ar makšķeri pie sāniem, tad nu vēlos izprast, kas un kā :)
Licences Liep. ezeram var nopirkt Kings uzpildes stacijās, un lielākajā daļā mašķernieku veikalu! Ieteiktu iet uz to, kas atrodas Rīgas ielā, neesmu sastapies ar situāciju, kad tās tur nebūtu pieejamas. Maijā var makšķerēt vai nu ar dienas vai gada licenci.
MMB,Ogres ietekā Daugavā-gruntene,naktstārps,var paņemt asari,brekši,karpas,pa nakti būs sīkie samēni,bet trāpās arī šis tas lielāks.Pats esmu dabūjis 5nieku.Augstāk,ap Aviekstes ieteku uz maizīti-sapali.Ne asakas.