Daļēji pareizi jau pateica Stārs. Audzēja tās foreles zvejnieku kolhozs "Banga" gan zivjaudzētavā pie Sasmakas ezera, gan speciālos dārzos jūrā. Skaidrs, ka mēdza tās foreles pamukt. Vēl tagad atceros, kā no jūras dārziem bija foreles pamukušas. Rojā uz abiem moliem tad bija veču ka biezs un visi spiningoja. Arī dadyboy to var apliecināt. Bet ZARSJ gan tur klāt nebija un par Kaltenes mākslīgo salu arī biku samelojās. Tā mākslīgā sala bija sūkņu stacijai. Pati zivjaudzētava bija paredzēta blakus ceļam, kur vēl tagad zivjaudzētavas valnis ir redzams.
par forelēm jūrā
cik man zināms 70 gadu beigās ar foreļu un lašu audzēšanu gribēja nodarboties Rojas zivjapstrādes šefs Miķelis Līsments. Kaltenē 300 metrus no jūras tika izveidoti foreļu audzēšanas dīķi, jūrā sūkņu stacija, no kuras pumpēt ūdeni uz dīķiem (starp citu tagad sūkņu staciju jau sen privatizējis pasaules apbraucējs Māris Gailis), Līsmentam šis projekts izgāzās ar savu pārāk lielo dārdzību.
nav izslēgt ka arī no turienes ne viena vien zivtele nonāca Rīgas jūras līcī.
Gadus 20 atpakaļ arī Kolkā kādus 3 km no krasta atradās vairāki zivju dārzi.Iespējams ,ka tur audzēja tās pašas foreles un kad kādā vētrā tas zivis pamuka,vot tad gan vietējiem bija prieki.
zimbin. Totāls slinkums forumu palasīt? Tā ļoti populāra vieta...
Vai pie miķeļbākas kāds, kādreiz ir ķēris butes?
Pievienojos zinātājiem par forelēm jūrā. Kādreiz saucamos "miķelīšus" audzēja arī jūrā, ja nemaldos, starp Roju un Kalteni. Vai tik tajā vietā patlaban nav viena ekpremjera īpašums. Vai ir saistība, drīzāk jājautā ihtiologiem. Katrā ziņā pēc literatūras varavīksnes forele migrē (gan ne vienmēr) uz jūru.
Par to foreli runājot. Pāris gadus atpakaļ, Kolkā pie jūras sanāca parunāt ar dzīves briedumu uzkrājušu vīru. Viņš zināja teikt, ka foreles mēdzot gadīties laiku pa laikam un esot bijis pat gadijums, ka ar kāju no jūras izsper foreli. Uz jautājumu, kas tad tās ir par forlēm, viņš atbildēja "Miķeļa foreles". Esot savādākas kā varavīksnenes un strauta foreles. Nosaukums forelei cēlies no Rojas kolhoza priekšsēdētaj Miķeļa Līsmenta. Kolhozs savulaik Sasmakas ezerā, eksperimenta kārtā, esot kultivējis foreles un šās pamukušas no Sasmakas un tagat ganās gan pa jūru gan upelēm.
Lūk tāds stāsts un nav manis izdomāts...
aigaigars apravaas un saka ziep....
daddy_j, līcī... tas tāds iesāļš ezers vien ir, tur jebkas var būt. Zinu vīrus, kam pat Liepenē tīklos ir līņi bijuši, bet.... vai tiešām varavīknene tika noķerta, vai tomēr kāds spožais, bet, aj, kas ta man, lai velk kaut tunčus eļļā :))))
Aigaigar, maz vēl esi dzīvojis, tāpēc daudz ko neesi dzirdējis :DD
Līcī ienāk praktiski visas saldūdens zivis, laikam tik sami un līņi ne. :) Varavīksnenes jūrā, līcī nav nekāds brīnums.
copeetaaja
Mums te doma sestdien braukt uz nakti,bet ņemot vērā laika ziņas sākam domāt,vai būs prāta darbs to darīt.
Personīgi esmam bijuši gan vējainā laikā gan bezvējā, gan lielos viļņos gan arī mierīgā jūrā, un loģiku kad tās ņem un kad neņem,neesam sapratuši.
Pagājušajā sezonā Lūžņā pie liela sānvēja pielikām pa spainim, pēc nedēļas pie tāda paša vēja gandrīz pa tukšo. Nezinu.
Puikiņš izliekas pārgudrs, bet patiesībā nezina ,ko runā!
Savā laikā, lai tās neslimotu, varavīksnes foreles audzēja jūrā, sprostos. Tik jūrā bieži, vētru laikā sprosti tika sadragāti un foreles pamuka. Tās klejoja pa piekrasti un ienāca arī upēs. Tā nu makšķerniekiem bija prieki. Parasti ķērās 1-2kg smagi eksemplāri. Man uz paštaisita 45mm šūpiņa laimējās noķert 3,55kg smagu varavīksneni.
Tak nav runa par to, cik varavīksnene liela un, vai tai ir liegumi, bet gan, par to, vai tā vispār bija varavīksne!? Kaut kā nav dzirdēts, ka šīs jūrā būtu. Tā ka būs vien varavīksnes jūras brālis vairāku simtu latu vērtībā :)
Par foreli, piekritiishu Jevo! nav ko piesieties cilveekam, gribetu redzeet cik no mums godpratiigajiem buutu taadu bonusinju palaidis atpakalj juuraa, nav jau 500 gr, bet 1,4 kg! taa ka!
ko saka spechuki- buteem labaak patiik mieriigs laiks vai veejainaaks, nejaukaaks? kad vinjas njem labaak? vai arii tam iisti nav noziimes?
Varavīsknenēm ir tikai garuma ierobežojums, lieguma perioda viņām nav ;)
Es domāju ka foreli no taimiņa nav grūti atšķirt. Ja paņēma,uz priekšu,nav problēmu ja cilvēks 10 gados noķer kādu bonusu. Skāde nav nekāda, salīdzinot ar maliķliem. Leonids- ne asakas.
Varavīksnes forele jeb taimiņš? Ja savācāt, iesaku ieskatīties kalendārā. :)
Vakar vakarā pie Kolkas salasīju 16 skaistas butes,dēlam mazāk,toties bonusā-1,4kg varavīksnes forele.Vīri,kuri makšķerēja dienā sadabūja līdz 30 gab.Cienījamā,copētāja,esmu mēģinājis makšķerējot no krasta iebarot,šāvu prom ar kaķeni,nekur tālu nelidoja.Iedomājos,ka varētu iebarojamo sasaldēt un tad mēģināt,atmetu tam visam ar roku.Gadījās bodē redzēt atraktoru,reizēm pie vājas copes it kā līdz.Pamēģināju,laikam darbojas.Pie intensīvas copes tam nav nozīmes.Un vēl,karpu ķiplokos es labprāt ietītu folijā iešautu cepeškrāsnī,labā kompānijā to nobaudītu.Pagājušo gadu viens umņiks nopirka lašu fileju,mēģināja makšķerēt butes.Ne asakas.
Nekas izcils jūrai nav nepieciešams man 3 komplekti makšķere spole aukla 3 sistēmas un 5 dažadi svari katram komplektam +vēl plastmasas rore un spīguļi iekļavās 100ls,tā kā ja vajag vienu tad 3x lētāk rēķinot to ka sākas vasaras preču izpārdošana.