Kas ar straumi lielupe?
Andris17, 24.oktobris 2017, 09:18
ūdens krīt, attiecīgi arī straume. Tas ap Staļģeni.
Šodien gan copmaņus nemanīju no rīta un pēcpusdienā.
22.10.2017 bijām ar čomu no Varkaļu ostas. Čomam pāris copītes un asaris uz gramiem 400 seklumā. Man no rīta viens zemmērs seklumā, bet pēcpusdienā 4m dziļumā uz 4. numura mepsa pieteicās 1.8kg līdaka, kuru arī veiksmīgi izdabūjām laukā! Uz rotiņa sen neko tādu nebiju izvilcis, pārsvarā ar vobleriem un gumijām strādāju. Eholote tajā vietā rādīja daudz zivju, sākumā domājām, ka asari, bet laikam jau tās bija baltās. Laivas apkārt bija daudz, bet neredzējām, ka kāds kaut ko vilktu. Laiks bija samērā mierīgs, bet auksts, līdz pusdienām riņķi sala ciet, nevarējām sagaidīt, kad saulīte uzspīdēs.
Pus otras nedēļas laikā, četras reizes novelcēts. Ne reizi ar kolēği bez zivtiņas nepalikām. Bija gan zandarti, gan līdakas. Divi trīs zandarti līdz 1,4kg., viena/divas līdakas nedaudz makanākas, praktiski katru copes reizi.
Bija arī veiksminieki kuri tika pie smagākiem eksemplāriem.
Gar krastu pilns ar fīderistiem, redzējām arī izvelkam pa kādam breksim:)
Šodien velce, 10.00-14.30. Vītoliņi-Valgunde, 3 zandart divi peld tālāk viens atbrauca līdz uz mājā.
Sodien Jelgava Lielupē pa pāris stundām divas vimbas un kaudze ar sportiskajiem pličiem un pa kādai raudai:)
Vakar Lielupē no jūras līdz Varkaļiem baigi švaki - laivu padaudz, man ne vienas copes. Izņemot vienu laivu, kurā tika ieceltas pāris zivis (nesaskatīju asari vai zandarti), pārējiem, cik manīju, arī diez ko neveicās.
Sveiki,gribeju jautat, kur sobrid labak ar feederi noslegt sezonu, varbut jau sezona beigusies,biju Varkali,baiga straume, vietejie teica, ka Babites ezera breksi baros stav, neticu, nezinu kur piebraukt, lai kada bedrite butu, paldies jau ieprieks.
Patiesībā visnedēļ līmens stāvēja augšā. Šodien tik sāk sūkt laukā. Pāris dienas pie A vēja straume būs un būs laba, kas labi, ja gribās Lupē zivi noķert.
o.
Labdien.Kā Lielupē ar straumi? Ir mazinājusies?
AndrisCopee [Vakar]: Sveiki!
Kur Lielupē, posmā no Varkaļu ostas līdz jūrai ir publiski pieejami maksas/bezmaksas slipi, kur laivu ielaist un puslīdz droši mašīnu atstāt?
Paldies!Pie Lielupes tilta tur ideāla vieta!!! Daudzi copmaņi tir brauc!
coolfeeder, 15.oktobris 2017, 19:42
Paldies!
AndrisCopee [14.10.17]: Sveiki!
Kur Lielupē, posmā no Varkaļu ostas līdz jūrai ir publiski pieejami maksas/bezmaksas slipi, kur laivu ielaist un puslīdz droši mašīnu atstāt?
Paldies!
Pie Lielupes tilta tur ideāla vieta!!! Daudzi copmaņi tir brauc!
Nu bēdīgi,ka daļa nevar atrast copes vietu, tad jau atliek tikai centrāltirgus :))
P.S. Ja kas, runa iet par mūsu kultūras līmeni. Nekā personīga. Ne asakas :)))
Sveiki!
Kur Lielupē, posmā no Varkaļu ostas līdz jūrai ir publiski pieejami maksas/bezmaksas slipi, kur laivu ielaist un puslīdz droši mašīnu atstāt?
Paldies!
@raivo022: Neesi ievērojis, ka Grabovskis Lielupē copē tikai vienā vietā - no laipas, kur vietējie gandrīz katru dienu iebaro? Bet, kā viņš pats to nodemonstrēja, arī tas negarantē labu lomu.
raivo022, ņeumņičī daudz! Pa velti neprasītu! Copējot no laivas esmu daudz maz iepazinis to lielupes rajonu. Vietas kur no krasta copēt tajā apvidū ir gaužām maz(pārsvarā tikai labajā krastā), un kas piesaistija tieši tajā līkumā - tas ka tur visu laiku uzturās zivis, plus gultnes reljefs pateicīgs copei no krasta!
Netaisos kā frajers tagad iet un diktēt savus noteikumus uz tām laipām, vnk apjautājos varbūt kāds zin kko vairāk, lai var pa cilvēcisko - sarunāt un pacopēt!
Still...
šogad arī uztaisīju sev laipiņu iztīriju krastu nopļāvu zāli līdz jūlija vidum vis bija labi ķēru zandartus,liņus,meža vimbas,zušus,brekšus.
Pēc tam kautkāds Mudaks atrada to vietu sabaroja zivis un piedirsa krastu.Pēc tā redzētā vairs negribēju tur iet un nezinu tur ir tā laipiņa vai nav.
jurciks66. Pajautā Grabovskim vai tiešām Lielupē nav kur ķert zivis :)))
raivo022, 14.oktobris 2017, 11:19
Citreiz pavisam jaunā vietā kur neviens nekad nav copējias (ja papūlās un uztaisa sev vietu grūti pieejamā vietā), var pavilk labus lomus visu vasaru līdz brīdim kad neuzrodas kāds apcirtējs kurš "prihvatizē" tavu vietu un to sačakarē, gan ar barību, gan uztaisa miskasti krastā.
@raivo022: Tu laikam nekad mūžā neesi copējis no krasta. Ir tik maz vietu, kur vispār var tikt klāt upei (vai vismaz jēdzīgā attālumā, lai visas pekelītes var aiznest). Un tad vēl otra problēma - no šīm nedaudzajām vietām vēl jāatrod, kur vispār zivis uzturās.
jurciks66, 14.oktobris 2017, 09:47
Tāpēc labākais variants vienvietīga gumijniece, un copē kur gribi. Visa upe tava.
jurciks66. Pajautā Grabovskim vai tiešām Lielupē nav kur ķert zivis :)))