
Papildinot iepriekšējo, salīdzinām investoru kultūru, kad Igaunija fokusējās uz Somiem un Zviedriem (kur zemākie korupcijas un nodokļu krāpšanās indeksi), tad mums buldozers tirgoja vīzas krieviem, kuri liela daļa neko savā dzīvē nav izveidojuši, bet prihvatizācijas veidā ar bandītiskām metodēm savākušies aktīvus un ar līdzīgām puslegālām metodēm veidoja biznesus Latvijā, kad visi ienākumi aizplūda uz ārzonām, nevis reinvestēja Latvijā!
jegersz, 11.marts 2023, 13:55
Nu tas gan nav īsti arguments. Pie pakaļkājas būtu kā to naudu tie dabūjuši, galvenais, ka ne šajā valstī un Latvijas likumi nav pārkāpti. Kāda kam daļa, ja kāds oligarhs no noziedīga režīma kaut ko nozadzis. Nu i malacis! Cita lieta, ka tiešām būtu bijis stingrāk to naudiņu jāpietur. Bet nu par to jau daudzi cīnījās un cīnās, pirmā Kipra. Var tur piesaukt ētiku un morāli, bet praktiski jebkuras lielas naudas vēsturiski ir veidojušās uz zagšanu,laupīšanu, ekspluatāciju, iekarošanu utt. Pie jebkuriem staricinājuma un kāretējās pārdales pirmā paaudze salaupa un sakrāj un nākošās viena-divas paaudzes legalizē un kļūst par jaunas ekonomikas noteicējiem, legāliem un likumpaklausīgiem. Un tā līdz nākošam pārdales ciklam.
zaraza, 11.marts 2023, 15:57
Komentārs būtībā bija par to, kāda ir atšķirība investora domāšanā, tas ir uz attīstību tendēta, izveidot ko jaunu, kas rada pievienoto vērtību, respektīvi investors nāk iekšā nevis ar pliku naudu, bet arī ar zināšanām, gadiem atstrādātu procesu pieredzi, metodikām vai kā klasiskā austrumu investora metodes izpaužas aktīvu uzpirkšanā un pārdali, gūstot no tā ienākumus, vai vienkārši posms naudas legalizācijā.
Tad nu lūk paši parēķina no kāda investora lielāks pienesums valstij un sabiedrībai.