nemāku spriest par samu copi un necopi Latvijā, bet Spānijas ūdeņos, kur samu ir ļoti daudz, var nokvokot vairākas dienas neredzot copi, un tad vienā brīdī copes sāk birt kā no pārpilnības raga.
Interesanti ir arī tas, ka nārsta laikā ir tur izteikti daudz tukšo copju, sams ēsmu ņem, bet nerij. Kādi novērojumi šajā sakarā Latvijas ūdeņos????????
VSOP - jā, man arī 1x ir bijis tā, ka visu rītu pa tukšō un tad pēkšņi - kurš nāk, tas ņem, rezultātā 1h laikā 3 laivā un daudzas copes un beidzās tārpi un gliemji...bet manuprāt tā gadās visām zivīm, kad uznāk žors...
Manparasti līdz ir kādi 15-20 paštaisīti kvoki, no kuriem daži strādā gandrīz vienmēr, pārējie mēdz izšaut šad tad. Ja sams paceļas, nopēta un notinas tad var būt gan necope gan citas problēmas, bet ja sams lenc paiku, uz kvoka ceļas un neņem tad kaut kas nav kārtībā ar kvoku, ritmu, spēku... ja sams ir aktīvs, tad viņš ēd. Par copēm - mans personīgais rekords Latvijā ir izvilkti 10 sami 1,5 stundās, izmēri bija nelieli- no 2 līdz 7 kg, bet tādu aktivitāti gadās uzķert reti. Bet arī toreiz nāca tikai uz 2 kvokiem.
Neesmu kvokotājs ar milzīgu stāžu, bet pāris gadus dauzos pa Daugavu gan. Esmu kvokojis ar pieredzējušu kvokotāju un šis atzina par labu esam manus kvokus tā kā negribas ticēt ka kvokā ir tā vaina. Var jau būt, ka tehnika ir tas šķērslis, bet nu celties jau ceļas labi un daudz, tikai kad nonāk līdz paikai tad lokās apkārt. Domāju varūt ir kāds paņēmiens kā šo tajā mirklī var saniknot un izprovocēt uz ņēmienu.
Ja sams locās ap paiku un neņem, tad vaina ir kvkošanas tehnikā vai kvokā. Kad atkož ko viņam vajag konkrētajā dienā un brīdi, tad cope ilgi nav jāgaida.
Kā lai to ūsaino sakacina, ja šamais paceļas un lokas ap paiku? Vakar traks paliku vērojot notiekošo, bet neko vairāk kā dancošanu ap āķiem nesagaidīju. Kādi ieteikumi?