Kā Tu sadalītu Latvijas pumpaino ķeršanu, ņemot vērā dažādas vietas un apstākļus (lielās upes, mazās upes, ledus mala, spožie)?Varbūt pastāstīsi arī, ar ko pašlaik ķer, un kādus rīkus izvēlētos, ja būtu neierobežots budžets?
Ercis, 1.janvāris 2025, 20:35
Uz ledus malu nelienu un uz raibajiem noteikti neesmu no kā ņemt etalonu:D
Bet pēc manām domām:
1. vajag vienu kātu nosacīti mazajām upēm - 2,4-2,7 no kādi 5->15/21 gr , augšējais gals tīri lai blanka spēcīgāka un zivi var savaldīt jo mānekļi parasti nebūs smagāki par 12gr. Ja 2,7 noderēs arī spožajiem citās upēs.
(šis strīdīgs moments - jo par mazajām upēm būs dažādi viedokļi un arī kardināli pretēji, jo mazās upes pēc būtības ir stiepjams jēdziens). (Pašam pamatā SG 2.7m līdz 21gr salmonoids, Dēlam ir viens vecāks Cormoran, Roby un Fox :D izvēle ir atkarīga no upes)
2. Garais kāts 2,9-3,10m, 7-21/ 7-25-28/10-30 - atkarīgs no blankas un mānekļiem - Salaca/Gauja/Venta. Ja mazāks gala tests - tad noderēs arī spožajiem, jo foršāk ar elastīgāku.
( Pašam ir Majors un arī Daiwa, dēlam Daiwa un Roby - izvēlas pēc upes un apstākļiem) Šajā kategorijā SG Salmanoidi ļoti labi iekļaujas, bet par ilgmūžību tur varētu būt kādam komentāri, bet labi jūtīgi kāti.
3. Garais kāts 3,0-3,10 10-30/10-35 ar lieliem riņķiem - ja salā copē un var izmantot pēc vajadzības vai ja Gaujā ar vizuļiem 16-28gr.
(Daiwa Freams 3m 10-35g)
25+ gadus atpakaļ Gaujā rudenī ķērām (ja ar spini) ar 3m 10-40gr (standartā kāds shimano vai šekspīrs) un galā likās tikai bleķi, populārākais ABU toby un citi slaidie vizuļi, man gan jau tad bija lietie somu smolti, kas tagad nesen ar westin tikai Latvijā palika populāri. (vēl kaut kur ir viens tāds shimano, pērējos savā laika bračka iešņauca nāsī :D )
Tai pat laikā zinu matadoru, kas Gaujā un Salacā pat tagad mauc ar ~4.5m kātu, viņš gan ķer arī no ledus malām.
Kāta modeļiem tagad ir ļoti plaša izvēle it sevišķi ja budžets ir neierobežots :D, es ticu Uģis Circenis eholotes.lv var palīdzēt naudu iztērēt :D tik jāņem rokā un jāskatās, kas ieguļas.