Nu pilnīgi kā baletdejotājs viņš tur izpildās :)
baigie PĀ visādi un kustības tādas... kaukādas tādas :)
Savukārt šodien neredzēju nevienu copi. Kalnciema tilta labajā pusē un aiz Kalnciema, pie dambja. VISPĀR nevienu copi. pat ne ķīsi.
:(
Kolēģim 1 cepams asaris, kas arī bija vienīgā cope.
Pa to video,...uz āķa liek polistirola bumbiņu.Straumē tā spēlē,un ir citi materiāli kurus izmanto.Austrumu puses kaimiņiem ir populāri tā ķert.Vasarā viņi daudz izmanto tos šarikus,pat veikalos pārdodas.
varbūt veči drusku par izteiksmīgu raustīja, vai arī tur drausmīgākā straume :) lai "aizsoļojušo" sviniņu dabūtu atpakaļ nav tik traki jārauj :)
Kutis - vai tad vienmēr copi sajūt pēc sardziņa kustības ?? :) man šķiet, viss ir viena sistēma - kātiņš, aukla, sardziņš...un copi parasti sajūtu ar kātiņu, uz sardziņu varu ij neskatīties, tas vajadzīgs, lai "uzdriblētu" mormišku...un cope to driblu izjauc :)) protams, runa neiet par stāvošu mormeni
Šorīt pie Uzvaras krietni aktīvāka cope nekā man parasti bija gadījies:) Apkārt arī veči vicinājās. Cope uznācieniem, bet kad ir tad rausta visiem. Pāris salakas arī smuka izmēra bija. Šodien visi sēdēja kanālā nevis upē, bet tas varbūt dēļ vēja.
kutis - pat ja aiz bārdas, tas ir reāli tuvu mutei - tas nozīmē tikai vienu, ka tā zivs lien klāt lai to štruntu apēstu. Nu nav iespējams cemmerēt ar šādu sistēmu. Pirmkārt cemmerim neko uz āķa neliek, otrkārt cemmeris nekad nebūs viens neliels āķītis. Paskaties ar ko cemmerē Lielupē un Buļļupē:) Šis ir reāli kaut kas interesants.
Ķeršana notiek tāpat kā Bauskā uz vimbām ar pludiņu uz "pieturēšanu"
Svins notur pamatauklu +/- zem āliņģa savukārt garā pavadiņa (1-1.5m) ar āķi un ēsmu plenderējas pa straumi- "uzvilciena" brīdī zem ūdens ēsma iet lēzeni pa parabolu radot mūkšanas efektu- protams aktīvas copes laikā tas provocē! :)
Cemmerēt ar tik garu pavadu un vieglu ēsmu/āķi nemaz neiznāk, jo starp āliņģi (auklas sākumu) un ēsmu (auklas beigām) vienmēr paliek amortizējošs auklas līkums, bet, no malas, izskatās jau labi :):):)
Es nezinu 100%, neesmu 3 dienas tur tuvumā bijis, bet no tāluma viss ok. un tautas ar pilns. Pag gad. bija tā vienā brīdī, jā, tad varēja uzkāpt no priedaines laivu bāzes laipas. Tas bija, kad no jūras sasmēla ūdeni + kusa sniegs.
šobrīd pa nakti viss pakusušais sasalst, un nemaz tik traki arī nekūst. un tīlīt jau mīnusi atkal...
Tik vai slidas nevajadzētu vilkt zābīšu vietā, tas gan paliek aktuāls jautājums :)