Jā, ideja taisni tā pati. Čoma noķertais jau arī neko lielāks nebija (bilde jau nav ar TO zivi - šo es atradu netā, meklējot kā "juvenile brown trout").
atskaite par 20.07.2013.
ar draugu bijām vienā no Vidzemes upēm. kā reiz ietrāpijām uz mūsuprāt labu laiku priekš copes, samērā vēs laiks, apmācies un nedaudz duļķītis.
Uz abiem mums 16 foreles, no tām mēra bija 8, lielākā ap 36 cm, visas peld tālāk.
Izteikti labi strādāja pie Ginta pirktais lietuviešu meistara roteris, sudraba lapiņa un kapara serdīte 3.6 g smags verķītis.
abas formas pēc morfoloģijas nav atšķiramas. Krāsa, plankumi un punkti nav kritērijs. Varētu būt runa par ekoloģiskām formām.
Ir arī ezeru forma un ziemeļu upēs- nemigrēkoša kumža. Ir arī rases- kas migrē uz nārstu dažādos laikos. Sarežģīti.
Pēc mūsdienu priekšstatiem viena suga- Atlantic trout.
Starp citu, interesanti ir kas (par strauta foreli):
http://www.latvijasdaba.lv/zivis/salmo-trutta-fario-l/
Melns uz balta stāv rakstīts:
"Mazuļiem uz sāniem lieli tumši plankumi."
Es, protams, sevi galīgi neuzskatu par foreļu speciālistu, taču zināma saskare ar šīm zivīm ir bijusi, bet ne lielām, ne mazām tādus pleķus redzējis neesmu. Tik vien tas iepriekšminētais brīnums.
Tā jau mēs arī izspriedām, ka tas varētu būt mazais taimiņš. Upe ir tāda, kurā laši/taimiņi iekšā tiek.
Pēc grāmatas ļoti līdzīgs mazam taimēnam, jā :)
Arī ziemeļkurzeme novakarē, šnapiji vinnēja foreles 9:7. Kur tik bedres paliekas vai straumīte, tur kāds tup, vai abi kopā. visi mazi.
Taimiņiem bērnībā ir sarkanas pumpas uz sāniem?
Forele skaistās japāņu voblera krāsās :) Te jāsūta bilde Armandam Rozem. Viņam varētu būt viedoklis.
Katrā upē strautenes atšķiras pēc punktojuma skaita un pārējo krāsu kontrasta. Citām tikai pāris pumpas, bet citām visa mugura un sāni pumpu nosēti.
Hotentots,
Tas visdrīzāk ir taimiņa mazais
Biju aizbraucis pie čoma ciemos un aizgājām līdz upītei. Viņš tur noķēra ne visai lielu IT KĀ strauteni, bet tādu savādu. It kā jau viss kā strautenei pieklājas, bet uz sāniem vēl pleķi, kādus esmu redzējis nelielām varavīksnes forelītēm.
Internetā pameklēju un atradu ļoti līdzīgu eksempāru. Tur arī minēts, ka tā esot strautene.
Kāds varētu pastāstīt, ar ko tas izskaidrojams?

šodienas rīta cēliens Ziemeļkurzemes upē, visi viņu zin:), lejteces posms.Upē iekāpu ap 6rītā un līdz 8 priecājos vien pa skaistām vietām un putnu dziesmām, ēc tam arī sākās vismazkaut kāda kustība.Pirmā zivs asaris, neko darīt un tad jau nakamajā smukajā vietā smuks 30nieks, nokabinu un uzreiz nākošajā sarežģītajā vietā smags sitiens un spoles bremze iečirkstas, skaidrs kaut kas rupāks izskatījās 40ar mazu + no ūdens neizvilku pats nokabinājās pie kājām.Tālāk sekoja pārmaiņus arari ar forelēmun viens šnaijs sievai par prieku :).Ap 10 arī coes pazuda un 11 jau finišēju jo sāka spīdēt saule un aktivitātes nebija.
Kopsummā priekš tik lielas upes ūdens masa ļoti maza, zinot ka tik pat liela varētu būt augštecē pie normāla ūdens.Karstums darījis savu jāgaida kārtīgi lieti un tad jādodaskaujā kaujā.
Šodien uz pāris stundiņām pie upītes, no lietus nav bijusi nekāda jēga, līmens zems un ūdens dzidrs, bet ir arī savi plusi, atradu vairākas interesantas vietiņas, kuras pie augsta līmeņa nebiju pamanījis :)
Bandito:
Jums tur Rīgā vienmēr gribas visu sev, arī ar mega lietu nemākat padalīties :)
nomads, 19.jūlijs 2013, 16:32
Tas no Rīgas gandrīz 100 km... :D
pie liepajas,es sodien azbrauc pa dienu uz tuvoko upe,VINJU VENKARSI NAU... foreles laikam taagad staiga pa mezu ar kajam...
Kurzemē tas pats. Pagaišvasar tāds līmenis ne reizi nebija.
Bandito:
Jums tur Rīgā vienmēr gribas visu sev, arī ar mega lietu nemākat padalīties :)