šoruden briežutu gads, copējot no viņām ne mirkļa nav miers, mani Wilmas pretodu līdzekļi pret tām ir bezspēcīgi.
Ir video par ziemeļiem, skatīt video sadaļu :)
Divas dienas,divas dažādas upes, dažādi laikapstākļi u zivis :)
Vakar laba cope upe neliela tik šoreiz bez trofejām, lielākā ko redzējām bija stabils čēmnieks un varbūt ar mazu plusiņu, bet priecē ka upes standarta mazie ķērās ap 20 cm tas pēc gadiem sakrīt ar upes sakopšanu un bebrinieku sistemātisku jaukšanu.
Šorīt laiks savādāks ar lietu pa brīdim un pilnīgi neaktīvu zivju uzvedību, upe daudzlielāka un garāka kā vakar rezultātā 3 šnapiji viens asaris uz 27cm nobrīnijos par tādu izmēru tanī vietā un 3mēra foreles vairākas reizes sita pa vobleri bet neņēma,līdz ar to var secināt ka zivij šāda laika maiņanetīk.
Bišku pielabošu - Viesnīca tīrīja krūmus uz privātas zemes. Ventspils novadā upē neko nedarīja.
Upes tīrīšana bija Pāvilostas pašvaldības projekts pēc laivotāju lūguma.
Cik redzēju upē šovasar, salīdzinot ar pērno gadu, tad es domāju, ka projekts veiksmīgs. Tiesa gan, visu to gabalu neesmu gājis.
PS. Iespēju tur vasarā laivot gan īsti neizprotu :) bet pavasarī varētu būt jautri.
Ko jus tur nematies pa to rivas upi. Tur pavasari domaja ar kanoem braukt un tas kam tur pieder ta viesneca pie upes visu izadeja. Es piemeram pa visu vasaru lajvatajus redzeja tikaj vienu rejzi. Rivas upe makstereju vismaz vienu rejzi nedela, un varu patejkt godiki sogad teras labak...
Lai jau tiek. Man nav žēl, jo manu zivi neviens cits nenoķers.
par šādu lēmumu varu tikai priecāties :P
Jā, lai cik bēdīgi tas neskanētu, šo upi man nāksies aizmirst uz kādu laiku. Un tagad gan izskatās, ka paliem jābūt pamatīgiem, lai upē atgrieztos šķēršļi. Cerēsim, ka daba spēs labot cilvēka kļūdu.
manis apmeklētajā upē ir uzdarbojušies laivot gribētāji. http://www.juraslaivas.lv/laivu-marsruts-riva/
Reāli izgriezti zivju slēpņi un bedres līdz ar to ir pienestas ar smiltīm. Tad vadoties pēc principa, ka valda "visatļautība", varu ņemt un samest upē kokus, lai man būtu labāk.
mucinsh, 8.septembris 2014, 10:09
Pa 20 gadiem esmu vismaz 5 upēs pieredzējis kā laivotāji uz sezonu vai pat vairākām sačakarē foreļupes. Kur iepriekš forelēm bija lērums slēptuvju, nu simtiem metru garu smilšaini "tukšneši" vai sekli brasli. Lielāko tiesu pavasara pali visu atgriež dabiskajā gultnē, bet ne vienmēr. Šovasar apsekoju vienu laivotāju iecienītu posmu un diemžēl nācās konstatēt ka upe pa 5 gad tā arī nav atkopusies. Tāpēc vēlreiz visus aicinu apdomāt 10 reiz pirms publiski propogandēt "tīrīt" upes. Ir lērums cilvēciņu kuriem nospļauties par forelēm, ka tik pašiem ērtāk izklaidēties pie dabas "sakārtotā vidē".
Nu redziet .. ar to malkas vākšanu ir interesanti. Lielākajā daļās upju tas ir vitāli nepieciešams, jo pretējā gadījumā bebriem ir lielāka iespēja būvēt dambjus un tad ūdens stāv. Par foreļu upēm- grūts jautājums, bet lielie sanesumi manuprāt ir jāvāc ārā. vismaz tik daudz lai nekrājās palu laikā nestie koki.
Tik daudz man tur gan nebija, bet 3 japiishi gan bija no 4iem :) Nu neko, upurejums noziedots :)
Janciigais vasaras sākumā nozaudēju 2x8 kastīti, bet iekšā bija vēl 2x vairāk sabāzts ar jāpāņu labumiem :) par laimi atradu, bet copes diena bija neglābjami izbojāta.
Ja koki nav sakrituši, burtiski čupās & megazampā un neizbarikādē upi, tad nekādu būtisko skābekļa daudzumu tie nepatērē, it sevišķi, ja ir straume.
Jāmēģina kādā no šādiem projektiem nomērīt arī zivis pirms un pēc. Tam gan vajag 3 gadus.
Vai nesto smilšu daudzumu, kā svārstās % pa posmiem dažādos laikos, nezinu, vai tas vispār tā nomērās.
Akmens_Viesis, jā, šo upi apmeklēju jau 7 gadus un nevaru teikt, ka situācija ar katru gadu kļuvusi sliktāka, bija tikai 1 liels sagāzums, kas pēc manām domām traucēja upei elpot. Varbūt tā arī ir, ka biju pieradis zināt, kur meklēt lielo zivi un tagad jādomā, kur gan tā slēpjas. Ne asakas
Vai gadījās tur būt arī pērn, Muciņ?
Apglumējuši akmeņi un gari zāļu "mati" katrā otrajā metienā, nelabi smirdoši zāļu sablīvējumi...
Ar to visu šogad upe tika galā daudz labāk.
Gāju un priecājos. Turklāt posmā, kuru es gāju, nebija nekāda "kailcirte", bija arī atstāti stumbri un slēptuves, un arī zivju netrūka.
Laikam jau katrs redz to, ko grib redzēt.
Toties bez papildus radītā skābekļa tiek PATĒRĒTS skābeklis koka pūšanas procesā. Tā ka sausais atlikums droši vien nekāds...
Par slēptuvēm nestrīdēšos - iespējams, tās tur bija vajadzīgas.
Hotentot, mans, ne pavisam arguments, bet vairāk novērojums ir tāds, ka, jebkurš šķērslis upē liek straumei mainīt ātrumu, kā rezultātā ūdenim gāžoties pār koku rodas "papildus skābeklis. Ja iet runa par sagāzumu, kas straumi pilnība aiztur, tur viss skaidrs, vajag to lokalizēt, bet konkrēti manis apmeklētajā upē ir uzdarbojušies laivot gribētāji.
http://www.juraslaivas.lv/laivu-marsruts-riva/
Reāli izgriezti zivju slēpņi un bedres līdz ar to ir pienestas ar smiltīm. Tad vadoties pēc principa, ka valda "visatļautība", varu ņemt un samest upē kokus, lai man būtu labāk.
Muciņam - es arī nesen redzēju vienu līdzīgu upi, kura no koku izvākšanas bija tikai ieguvusi. Vākti bija malkai - vismaz vienam vietējam redzēju diezgan nepārprotamas izcelsmes malkas kaudzi pagalmā. Krietni.
Arguments, ka koki nodrošina papildus skābekli šķiet smieklīgi - nu vai tad foreļupē TIK vāji ar skābekli? ;)
Labi labi nebļauj tik skaļi!!! Atļaušu;)