atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Ekonomika un politika

Jurik 25.01.21
andreiko [25.01.21]: Gunārs Birkerts. Un, ja arhitekts var uzprodžektēt ēku, kuras tīrīšana un mazgāšana katru gadu izmaksā pārsimt tūkstošu (vai nu cik tur aptuveni bija), tad viņam vecumdienās jāiet strādāt uz automoiku.
Arhitekts varbūt bija iecerējis fasadi ar pašattīrošos nanopārklājumu, ko reizi 10 gados jānoskalo ar nanoūdeni, bet materiālu iepirkumā uzvarēja cits atkats :)
jegersz 25.01.21
Gunārs Birkerts. Un, ja arhitekts var uzprodžektēt ēku, kuras tīrīšana un mazgāšana katru gadu izmaksā pārsimt tūkstošu (vai nu cik tur aptuveni bija), tad viņam vecumdienās jāiet strādāt uz automoiku.

andreiko, 25.janvāris 2021, 21:52


Arhitekts visu pareizi izdarīja, bet dažs izdomāja ieekonomēt un samainīja ārējo materiālu līdz ar to no stikla kalna pārtapa par maksimu ar dārgu mazgāšanu.
abrakadabra 25.01.21
Savā ziņā tā dārgā apkopšana dod apkopējiem darbiņu. Industriālie alpīnisti forša tauta. :)
Jurik 25.01.21
usis [25.01.21]: Ja bibilotekai ziemeļu nogāzi būtu par slēpošanas trasi uztaisījuši, ehh..
Ja ar pandēmiju gala netiks - citas izejas nebūs :)
Jurik 25.01.21
Llort [25.01.21]: Divi vietējie "šedevri", viens pretī otram paša centrā, ar "racionālajiem taisniem leņķiem, sistēmu" un galvenais - "izcili saskaņots" ar veco arhitektūru
Tur ir kaudze ar problēmām, bet attiecībā uz vizuālo cik ir tadu kam nepatīk tikpat arī atradīsies kvēlu fanu. Man pašam arī 50 uz 50. It kā nepatīk, bet ļoti daudz kas tajā patīk. Triangula bastions patiesībā ar nav kritiski. Komentara autors laikam bija domājis pretrunīgi vērtēto cukurtrauku, bet tā līdz galam bija slinks iedziļināties kurš tas ir. Mani personīgi Vecrīgā visvairāk kaitina Melngalvja nams.
usis 25.01.21
Ja bibilotekai ziemeļu nogāzi būtu par slēpošanas trasi uztaisījuši, ehh..
andreiko 25.01.21
Gunārs Birkerts. Un, ja arhitekts var uzprodžektēt ēku, kuras tīrīšana un mazgāšana katru gadu izmaksā pārsimt tūkstošu (vai nu cik tur aptuveni bija), tad viņam vecumdienās jāiet strādāt uz automoiku.
mjuniors 25.01.21
Es gan nav tik kritisks uz bibliotēku, latviešu tautas pasaka apvienota ar arhitektūru. Stikla kalns.. Gaismas pils..
raihs 25.01.21
Llort [25.01.21]: Divi vietējie "šedevri", viens pretī otram paša centrā, ar "racionālajiem taisniem leņķiem, sistēmu" un galvenais - "izcili saskaņots" ar veco arhitektūru
Kāda saistība šiem mēsliem ar latviešu ornametiem??? Tos projektus akceptēja totāli idioti, kuriem par dizainu nav nekādas sajēgas. Protams, bibliotekas dizaineris ir slavens vecis(piemirsu uzvārdu), bet šis ir viņa kauna traips.
mjuniors 25.01.21
Ev krievs, parādīji kārtējo reizi savu nacionālo īpatnību..
Llort 25.01.21
Divi vietējie "šedevri", viens pretī otram paša centrā, ar "racionālajiem taisniem leņķiem, sistēmu" un galvenais - "izcili saskaņots" ar veco arhitektūru



AndrisABC 25.01.21
Nu, atbalstu sajutāt? 4 miljardi Covidam iztērēti...

https://www.db.lv/zinas/iekstelpas-pulceties-vares-lidz-1000-cilvekiem-mazinas-ierobezojumus-edinatajiem-un-kulturai-498046

daddy_j, 25.janvāris 2021, 11:59

Daddy, iztērēts ir tikai 2020. gada daļa, 2021. gada daļa ir ieplānota. Bet nu forši ir samest visu vienā kaudzē, izklausās iespaidīgi tēriņi. Un kas attiecas uz "atbalstu sajutāt?", tad jā par novembri sajutām, par decembri sajutām. Arī par janvāri sajutīsim. Ja atbilsti kritērijiem, atbalstu saņemt ir ļoti vienkārši.
raihs 25.01.21
Senos laikos poligrāfiķos ieguvu mākslinieka-noformētāja profesiju (paralēli esošajai). Fantastiski profesionāli pasniedzēji, šobrīd atceros Vilbergu(RIP). Viņš klārēja par atsevišķu tautu domāšanas veidu, kuru sadalīja racionālajā domāšanā un romantiskajā domāšanā. Latvieši pieder pie "racionālajiem" - to var redzēt kaut vai tajā pašā Lielvārdes jostā- visos ornamentos sistēma, atkārtošanās, taisni leņķi(ievērojiet- gandrīz visos latviešu simbolos ir taisni leņķi). Un ņemam romantisko domāšanu-krievi... Tas pats tepiķis- totāls dizainisks haoss- kur brīva vieta, tur kaut ko iebāž, bez jēgas, bez loģikas, bez sistēmas, bez sapratnes... Laikam lieki piebilst , kurš no šiem diviem veidiem pasaulē tiek vērtēts augstāk...
udens2 25.01.21
krievi paši tik ''analogov ņet''māk uztaisīt:)
Jurik 25.01.21
Jurik [25.01.21]: raihs [35m]: RekuKa Tevi Šiškins rāvis, bet par Krievijas arhitektūru ir jāpiekrīt - tas kas ir skaists un nāk tā uz sitienu prātā - visbiežāk makaroņņiki. Bet nu labi - GUM Maskava - skaists tīrasiņu krievs.
Atvainojiet! Ņemu savus vārdus apakaļ (ja vien dosiet). Tīrasinības nav.
usis 25.01.21

Raih, nepiekasies katedrālei, glītu, tautai mīļu un saskanīgu motīvu koncentrāts.
Jurik 25.01.21
raihs [25.01.21]: Reku
Ka Tevi Šiškins rāvis, bet par Krievijas arhitektūru ir jāpiekrīt - tas kas ir skaists un nāk tā uz sitienu prātā - visbiežāk makaroņņiki. Bet nu labi - GUM Maskava - skaists tīrasiņu krievs.
raihs 25.01.21

Reku
raihs 25.01.21
jegersz [25.01.21]: Par cara piles dizainu :D
https://www.youtube.com/watch?v=c3L_wA5wJmI&;ab_channel=%D0%95%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%A3%D1%80%D0%B8%D1%85
Par krievu "gaumi" liecina it viss, kas it viņu nacionālais- tepiķi, zili dzeltenās būdas, utt. Ņemam to pašu Pēterburgu- viss greznais (bet gaumīgi greznais) ir itāļu arhitektu veikums, un vienīgais tirais krievu "šedevrs" ir "Спас на крови". Šedevrāls mēsls, kurā samests viss vienā čupā, kur iebāzts viss un visur, kur vien ir brīva vieta!! Skaties un raudi... Ģeniāla nācija...
jegersz 25.01.21

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs