Elektroauto sakarā,dēls pavasarī nopirka Poršu 350 ZS nullīti pa 250 k,atbrauc ciemos ,saka,,Fāter,gribi 2.8 vai 3.8 sekundēs 100 km paņemsim.Sajūtas kā ļotenē,uz taisna posma gandrīz 300 sotakus izspieda,tā bik palielījās ,mājās braucot, Neretā dabūja lādēt,tur viens jau priekšā.Spalvas no pakaļas plēsa ārā,jo jābūt kkur citā pasākumā.Šim prasu,,,Par agresīvu braukšanu neesi uzrāvies,nē,visādi antiradari salikti.Ko gribēju pateikt,ar elektro nejūti ātrumu,mani kā fāteri tas dara bažīgu,nav tādu ceļu Latvijā,lai tādus autiņus brauktu.
Sveiki,biogāze moš varētu būt nākotnes enerģijas viens no risinājumiem.Vai tur arī kādi zemūdens akmeņi slēpjas.Atcerieties filmu,,Atpakaļ nākotnē,,,onkuls samet banānu mizas u.c.sūdus mašīnas tvertnē ,un aizmauc nākotnē vai pagātnē.Bik pafilozofēju,kaimiņiem 30 liellopu ganāmpulks,sūdi krājas kaudzē,virca ceļu līdz Susējai atrod.Ja uztaisītu pārstrādes parikti,gan siltums,elektrība ,degviela un kūts pakaļa nosacīti nepiedirsta.Vai kkur Latvijā kāds nemonstrīgais zemnieks ir uzbliezis sev tādu iekārtu,derētu aizbraukt ekskursijā pamācīties.

Katram savs!:)
Eh, var jau te izpausties visādi, bet labākais auto LV ceļiem ir Subaru. Ir jau bleķi sūdīgi, bet nav jau problēmu ik pēc 5 gadiem apgriedoties uzjaunāku Subāru.
svens76 [19.12.23]: Alpuss [16m]: Vot lasu un afigevaju)))
Un nez kur ar to Mēslu var iebraukt a?
Uz copi laivu aizvilkt un ielaist ūdenī ar???
Tikko biju purva ezerelī ar tūdīgām piebraukšanas iespējām un taisni padomāju a kā tāda veļmašīna tur tiktu DDDvienīgais el auto kurš varēja vilkt pasmagas piekabes bija Cybertruck
pārējiem tur bij svara ierovežojumi
Nevajag uztvert visu tik saasināti. Šrots tas nav vecs auto pēc vecuma. Šrots = nolaists, nojāts, grabošs klabošs, nokurīts un nekopts lūznis. :)
Saimnieks šim auto - pāķis vai bomzis.
Ja nu kāds sevi saskata šajā aprakstā, nu tad piedodiet par tiešumu. Jāiet vannā un šrots jāved beidzot salabot lai sasāpējusies problēmiņa risinātos. :)
L200, 19.decembris 2023, 20:42
Un tu ar saviem stereotipiem visiem esi novērtējis autiņus un pašus pat neredzot.
Daudzus gadus esmu pavadījis netiešā auto tirgū. Saskāries ar īpaši jaudīgām un dārgām mašīnītēm. Līdz 200 k. Gan Teslām, gan Bmw gan Audi. Ar visām brauc cilvēki. Un visas ir jāaprūpē. Lai es tiktu pacopēt, varu braukt da ar jebko, kaut vai kājām iet vai uz dibena šļūkt. Tas ir tikai gaumes jautājums. Cilvēks pieķeras lietām un izmanto tās, iespaido, maina, tūningo un transformē. Daži iemīlas "žurkā", daži vāģī, kas izplet spārnus un dzied. Cits aizbrauc uz maskačku, cits uz munameģi.
Ja pirkšu teslu,tad dīzeli ar automātu:)
udens2 - drīzāk es skatītos uz bezvadu uzlādi, kas jau nav jāizdomā un uz bezmaksas elektrību. Bet domāju, tā ažiotāža pāries un mēs nonāksim pie kaut kāda taustāmāka risinājuma, nekā zemes dzīļu izkāšanas līdzīgi kā ar naftu. Varbūt bez iekšdedzes un bez elektrības tepat blakus ir kaut kas daudz jēdzīgāks, tikai mēs to vēl neredzam. Teleportācija, ātrie pazemes lifti/metri vai vēl kas cits. HVZ. Man ir vienalga ar ko, galvenais lai uz copi kājām nav jāiet :D
mirtins, 19.decembris 2023, 19:14
Bezvadu uzlādē ir lieli zudumi,utopija
Teslas un Čaka meitenes ir pieejamas arī uz stundām, ne uz ko nenorādu. :)
svens76 [19.12.23]: L200 [18:10]: mirtins [17:38]: Nu L200, visi jau nevar būt Teslas inženieri, kādam jādzīvo pāķienē. Līdz ar to VW Id3 bremžu sistēma, bez tevis minētās rekuperācijas principa, priekšējiem riteņiem saglabā tradicionālo bremžu kluču sistēmu. Tā ka tie putekļi tik un tā nekur nepazudīs.Piedod ja izklausās augstprātīgi, bet es tos VAG izstrādājumus nesauktu par elektroauto. Tādus pērk cietēji pa dzīvi. :) tam auto nosaukumā ir "pro" un "performance". bet uz aizmugurējiem riteņiem ir trumuļu bremzes kā žigulim un jā, nav tur notmālas reģeneratīvās bremzēšanas kā teslai.
Par laimi nepērk viņus atšķirībā no teslas, jo cilvēki tak nav muļķi.bij labs aņuks. čigāns apstājas pie luksafora blakus ferrari. atskrūvē sava žiguļa logu un prasa ferrari vadītājam: " bračku, kā vispār šis tavs auto labs skaitās? jo skatos nepērk viņu baigi"
:-):-):-):-)
udens2 - drīzāk es skatītos uz bezvadu uzlādi, kas jau nav jāizdomā un uz bezmaksas elektrību. Bet domāju, tā ažiotāža pāries un mēs nonāksim pie kaut kāda taustāmāka risinājuma, nekā zemes dzīļu izkāšanas līdzīgi kā ar naftu. Varbūt bez iekšdedzes un bez elektrības tepat blakus ir kaut kas daudz jēdzīgāks, tikai mēs to vēl neredzam. Teleportācija, ātrie pazemes lifti/metri vai vēl kas cits. HVZ. Man ir vienalga ar ko, galvenais lai uz copi kājām nav jāiet :D
L200 [19.12.23]: mirtins [17:38]: Nu L200, visi jau nevar būt Teslas inženieri, kādam jādzīvo pāķienē. Līdz ar to VW Id3 bremžu sistēma, bez tevis minētās rekuperācijas principa, priekšējiem riteņiem saglabā tradicionālo bremžu kluču sistēmu. Tā ka tie putekļi tik un tā nekur nepazudīs.Piedod ja izklausās augstprātīgi, bet es tos VAG izstrādājumus nesauktu par elektroauto. Tādus pērk cietēji pa dzīvi. :) tam auto nosaukumā ir "pro" un "performance". bet uz aizmugurējiem riteņiem ir trumuļu bremzes kā žigulim un jā, nav tur notmālas reģeneratīvās bremzēšanas kā teslai.
Par laimi nepērk viņus atšķirībā no teslas, jo cilvēki tak nav muļķi.
bij labs aņuks. čigāns apstājas pie luksafora blakus ferrari. atskrūvē sava žiguļa logu un prasa ferrari vadītājam: " bračku, kā vispār šis tavs auto labs skaitās? jo skatos nepērk viņu baigi"
udens2 - nu tad paliek biogāze un biodīzels. Tas tik un tā ir labāk, nekā izkāst zemes dzīles, lai saraktu pietiekami daudz "zemes" tiem elektroauto aķīšiem.
mirtins, 19.decembris 2023, 17:41
ir lieliska alternatīva,elektroauto,lādē no saules,vēja,protams ne uzreiz,bet tāda būs nākotne.Ja klausītos skeptiķos un visa jaunā noliedzējos,joprojām kratītos zirga ratos:)Tak iekšdedzes motors pirms 100 gadiem ar nebij ar litra jaudu 100zs un ar 10 litriem 100km nevarēja nobraukt,vajadzēja 30-40 litrus.Tā ka visu šo muļķīgo heitu lasot nāk smiekli,it sevišķi tie argumenti kas kaut kur sagrābbstīti
udens2 - nu tad paliek biogāze un biodīzels. Tas tik un tā ir labāk, nekā izkāst zemes dzīles, lai saraktu pietiekami daudz "zemes" tiem elektroauto aķīšiem.
Nu L200, visi jau nevar būt Teslas inženieri, kādam jādzīvo pāķienē. Līdz ar to VW Id3 bremžu sistēma, bez tevis minētās rekuperācijas principa, priekšējiem riteņiem saglabā tradicionālo bremžu kluču sistēmu. Tā ka tie putekļi tik un tā nekur nepazudīs.
Bet globāli kuģi,prāmji piediršot n reizes vairāk.Auto salīdzinoši tāds pirdiens vien esot.
Viesturs2, 19.decembris 2023, 16:41
mīts
Elektroauto un saules paneļi ir izlobēti un nemaz nav tik ļoti videi draudzīgi. Piemēram - Australijā šobrīd ir izveidojušies milzīgi saules paneļu elementu kalni, kurus nevar pārstrādāt un kuri ar toksiskām vielām piesārņo grunti un gruntsūdeņus. Joprojām nav skaidrs, kā tos pārstrādāt un kā glabāt. Kad prasu mūsu atbildīgajām iestādēm - atbilde ir viena. Viss ātri attīstās un mēs ceram, ka pēc tiem 15 - 20 gadiem, kad tiks mesti ārā pašlaik ažiotāžas laikā uzstādītie saules paneļi, būs zināms, kā tos pārstrādāt.
Savukārt par elektroauto akumulatoru izejvielu ieguvi katrs pats var atrast - pilns nets ar to.
Manā ieskatā dabai draudzīgākais risinājums bija palikt pie iekšdedzes dzinējiem, pārejot uz dabasgāzi vai ūdeņradi.
No automašīnām liela skāde nav tikai tajā, kas ir dūmos. Ļoti lielu skādi nodara, piemēram, smalkās daļiņas, kas rodas no bremžu diskiem. Elektroauto to nerisina.
mirtins, 19.decembris 2023, 15:18
1.ūdeņradi saražot ir ļoti netīri,lētākais ir no naftas,bet ļoti piesārņo dabu,variants ražot no ūdens ar eletrību sašķeļot,galīgi neefektīvs,tad labāk uzlādēt bateriju un braukt.Tāpēc ar ūdeņradi nebrauksim nekad,ja vien neatklāsim ļoti lētu elektrības ieguvi
2.elektro auto kā reiz risina problēmu ar bremžu putekļiem jo galvenokārt bremzē ar motoriem ražojot elektrību ko mauc atpakaļ baterijā
udens2 [13:55]: Raimi,dīzeļa sīkās daļiņas izraisa vēzi,nu kā var būt poh uz veselību,labi poh uz savu veselību,kas viņu izgriež,bet elpo to piesārņoto gaisu visi,arī tu un tavi bērni.Ko tur noliegt faktu, jā pietiek tur visādas dranķības, kas nāk ārā pa izpūtēju.
Nu nav man vienalga ne par sevi, ne par bērniem un pat par tevi man nav vienalga .
Vienkārši šķiet , ka pa sprandu kārtēji dabūn neīstais vaininieks.
Vecie busiņi, starppilsētu sabiedriskais transports, fūrinieki ar kūpošiem lūžņiem. Lauktehnika , ceļu būves tehnika utt.
Tie nē, nu ko ta viņi tur dauz piesmirdina, bet šitie 5-10gadīgie tos gan vajag vest pie kārtības.
Tiko būs saražots manis menētās tehnikas elektro alternatīvas pietiekošā daudzumā un to vajadzēs pārdot ,tā uzreiz tiks paziņots ka šie dīzeļi ir ekoloģijas ienaidnieks Nr1. Un ir jāpieņem mēri.
RaimisD, 19.decembris 2023, 15:09
Bet loģiski,lai virzītos uz priekšu un sūdīgāko atmestu vajag alternatīvu,kad viņa uzradīsies tad būs tieši tā ka tu raksti,un vai tad tas būsu nepareizi?
Bļac, nevajag pārspīlēt.Bet palasi ko, piemēram ,audi centra elektro auto speciālisti stāsta,lai tavai teslai tas aķis tik ātri nenosprāgst un tu varētu ilgāk būt "zaļš"