atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Babītes ezers

Davis-Di 18.okt
100% realizācija :D.

fisers666, 18.oktobris 2025, 19:54


Realizācijai citreiz ir liela nozīme. ?
Mums uz BB neviena tičoka, visas uz 17 un 18cm, ko mētājām labi ja 15% no visa laika.

Spuņupē 30min braucot iekšā un 30min braucot ārā patrenkājām asari, tad tur mums bija fiasko. No kādām 8 copēm, trīs tikai dabūjām drusku pavilkt, bet visi noputinājās :(
Ūdens pārsteidzoši dzidrs, tik dzidrs šogad vēl nebija bijis

Ūdens tiešām likās dzidrs, uzreiz iekrita acīs. Patīkami pēc vasaras purvūdens ieraudzīt gultni.
Par zivīm - mūsu laiva bija viena no pa nullēm. Cītīgi izmētājām Gātes pusi ar BB, kur iepriekšājās copēs bija aktivitāte, šodien nekā. Mierinājumam pamētāju vieglo makšķeri, 1 zemmērs un 25cm asaris kanālā. 100% realizācija :D.
Davis-Di 18.okt
Tad nu tā, solīju atskaiti. Secinājums par šodienu - Babītes ezers iesācējus nelutina. Ūdens ļoti dzidrs un tīrs, redzamība ūdenī krietni virs metra. Tā ka grunti ideāli redz visu laiku. Saule arī nepalīdzēja. Līdz ar to grūti saprast, kā pareizi strādāt. 6h laikā noairēti gandrīz 4km, laivā neviena zivs. Ne gumijas, ne rotiņi, ne vobleri, nestrādāja. Beigās ar pretzāļnieku droši metu pa niedrēm un vienu copi dabūju, nerealizēju. Bet noteikti atgriezīšos

MightyRich, 18.oktobris 2025, 18:10


Šodien Babe nelutināja, cik dzirdēju ļoti daudziem pa nullēm, man ar dēlu 3x laivā lielākā 64cm.
Ūdens pārsteidzoši dzidrs, tik dzidrs šogad vēl nebija bijis un rudenī tik vēlu parasti nav tik dzidrs.
Varbūt vajadzēja līdz vakaram palikt, jo kad bijām bāzē jau, tad parādījās kāds mākonītis.
Tad nu tā, solīju atskaiti. Secinājums par šodienu - Babītes ezers iesācējus nelutina. Ūdens ļoti dzidrs un tīrs, redzamība ūdenī krietni virs metra. Tā ka grunti ideāli redz visu laiku. Saule arī nepalīdzēja. Līdz ar to grūti saprast, kā pareizi strādāt. 6h laikā noairēti gandrīz 4km, laivā neviena zivs. Ne gumijas, ne rotiņi, ne vobleri, nestrādāja. Beigās ar pretzāļnieku droši metu pa niedrēm un vienu copi dabūju, nerealizēju. Bet noteikti atgriezīšos
Bija arī vēl kaut kādas līdzīgas,salīdzinoši pašauras. Es ar airiem,tāpēc man lielās ne visai,vējā tomēr pagrūti.Un patīk braukt ar seju kustības virzienā. Ar motoru jau vienalga.

Drusku ne tā izteicos.Nav tik spics pakaļgals,bet šaurāks kā tām lielajām laivām.Patīk,ka divas airu vietas,var ērti airēt ar purnu pa priekšu. Kaut mierīgā laikā arī Samam nav ne vainas.
KristapsS [16.okt]: A tā jau- ja vietas zināmas,bet tālu,tad motors. Ja nav zināmas,tad mierīgi var ar airiem no sākuma.Vismaz paspiningosi,ne nēsāsies riņķī.
Man patīk laiva,kam abi gali spici-laikam Lielā Līdaka,vai? Ar plato pakaļu vējā bez motora ir pakaļā.?

Ja Tu domā šo laivu, man personīgi riebjas viņas - sami. Mazajā Nabes ezerā vienīgās pieejamās, tāpēc reizi gadā jābrauc ar ko ir. Šī šķiet ir vienīgā laiva kurā es jūtos neomulīgi kājās stāvot pat bezvējā. Par šo vēl kungi nesen diskutēja, šajā pat sadaļā. Ar plato galu, pellas, līdakas, amber, tas ir cits stabilitātes līmenis, ja velies stāvēt kājās.
A tā jau- ja vietas zināmas,bet tālu,tad motors. Ja nav zināmas,tad mierīgi var ar airiem no sākuma.Vismaz paspiningosi,ne nēsāsies riņķī.
Man patīk laiva,kam abi gali spici-laikam Lielā Līdaka,vai? Ar plato pakaļu vējā bez motora ir pakaļā.?
Ja nav dukas airēt no Vecupeniekiem līdz ezeram,tad Ezerkrasti turpat blakus,tur uzreiz ezers.Otrā krastā arī Dālderos nekāds gabals nav jāairē. Bet,ja no Vecupeniekiem liekas pārāk tālu,tad labāk nemaz ar airiem neiet.
MightyRich [16.okt]: kikizozo [10:26]: Nedēļas nogalē plānoju beidzot pirmo reizi iebraukt Babītē, izmēģināt nopirktos mānekļus un pamēģināt kādu līdaku nomedīt. Skatos, ka turpat pie ezera ir pieejama adekvāta laivu īre. Varbūt ir kāds padoms iesācējam? Vai var iztikt arī bez elektromotora īres, vai ezers tomēr par lielu? Un kā ir ar ūdens līmeni ezerā? Juglā zemākais kopš vasaras šobrīd.

MightyRich, 16.oktobris 2025, 09:04

ja gribi pa lēto, tad ņem airus dūšelos, iemauc tieši pa vidu ezerā un stāv- mētāPierezervēju tur, izpētīju, ka blakus ir pa pāris eiro lētāk iespējams dabūt laivu, bet Dūšelos tās laivas vismaz pēc bildēm izskatās krietni stabilākas lai arī kājās stāvot varētu mētāt. Pirms laiciņa tieši pazaudēju vienu metrinieci dēļ mazas laivas, izvadīt grūti sēžot, iekrēja enkurā, beigās pārkoda fluarokarbona pavadu un aizpeldeja ar visu labo mānekli lūpā.
Visās bāzēs ir ērtas un stabilas laivas, vecupeniekos mazās līdakas mani nepievīla kājās stāvot nesenajos lielajos vējos. Bet, piekrītu kikizo, no dūšeļiem līdz perspektīvai vietai ar airiem būs krietni vieglāk tikt. Citi pa klajumu strādā, bet cik esmu mēģinājis, bez panākumiem, meklēju puduru/lēpju džungļus un bez apstājas mētā.
kikizozo 16.okt
Nezinu kas tagad ar cenām. Es sezonas sākumā ņēmu 5 braucieni - 45Eur un man pašam savs motors.
Es neņemtu vecupeniekos ar airiem, jo tālu jāairē pēc tam.
kikizozo [16.okt]: Nedēļas nogalē plānoju beidzot pirmo reizi iebraukt Babītē, izmēģināt nopirktos mānekļus un pamēģināt kādu līdaku nomedīt. Skatos, ka turpat pie ezera ir pieejama adekvāta laivu īre. Varbūt ir kāds padoms iesācējam? Vai var iztikt arī bez elektromotora īres, vai ezers tomēr par lielu? Un kā ir ar ūdens līmeni ezerā? Juglā zemākais kopš vasaras šobrīd.

MightyRich, 16.oktobris 2025, 09:04

ja gribi pa lēto, tad ņem airus dūšelos, iemauc tieši pa vidu ezerā un stāv- mētā
Pierezervēju tur, izpētīju, ka blakus ir pa pāris eiro lētāk iespējams dabūt laivu, bet Dūšelos tās laivas vismaz pēc bildēm izskatās krietni stabilākas lai arī kājās stāvot varētu mētāt. Pirms laiciņa tieši pazaudēju vienu metrinieci dēļ mazas laivas, izvadīt grūti sēžot, iekrēja enkurā, beigās pārkoda fluarokarbona pavadu un aizpeldeja ar visu labo mānekli lūpā.
MT9 16.okt
Nopietni? Dūšeļos laivas 15 un 18€.
Pārējās bāzēs ir arī lētākās opcijas.

Davis-Di, 16.oktobris 2025, 10:56

Var tās pašas arī pa 7 € dabūt, bet būs regulāri jābraukā.. ;)
Davis-Di 16.okt
ja gribi pa lēto, tad ņem airus dūšelos, iemauc tieši pa vidu ezerā un stāv- mētā

kikizozo, 16.oktobris 2025, 10:26


Nopietni? Dūšeļos laivas 15 un 18€.
Pārējās bāzēs ir arī lētākās opcijas.
kikizozo 16.okt
Nedēļas nogalē plānoju beidzot pirmo reizi iebraukt Babītē, izmēģināt nopirktos mānekļus un pamēģināt kādu līdaku nomedīt. Skatos, ka turpat pie ezera ir pieejama adekvāta laivu īre. Varbūt ir kāds padoms iesācējam? Vai var iztikt arī bez elektromotora īres, vai ezers tomēr par lielu? Un kā ir ar ūdens līmeni ezerā? Juglā zemākais kopš vasaras šobrīd.

MightyRich, 16.oktobris 2025, 09:04


ja gribi pa lēto, tad ņem airus dūšelos, iemauc tieši pa vidu ezerā un stāv- mētā
MightyRich [16.okt]: Nedēļas nogalē plānoju beidzot pirmo reizi iebraukt Babītē, izmēģināt nopirktos mānekļus un pamēģināt kādu līdaku nomedīt. Skatos, ka turpat pie ezera ir pieejama adekvāta laivu īre. Varbūt ir kāds padoms iesācējam? Vai var iztikt arī bez elektromotora īres, vai ezers tomēr par lielu? Un kā ir ar ūdens līmeni ezerā? Juglā zemākais kopš vasaras šobrīd.
Es gan ieteiktu ar elektromotoru, bet pats sāku ar airiem, tai laikā vēl svaruzāli piekopu un 4km noairet, protams, ar pauzēm, bija pašam prieks.
Braucu no vecupenieku bāzes, bet tā ir katram izvēle, no kuras doties.
Šobrīd līmenis ir ļoti labs, bet Babīti nevar salīdzināt ar Juglu, Babītē vidēji dziļums ar ko strādāt ir vien ~50cm-1m. Iesaku nepārtraukti pārvietoties un mazāk ieciklēties uz vienu punktu.
Nedēļas nogalē plānoju beidzot pirmo reizi iebraukt Babītē, izmēģināt nopirktos mānekļus un pamēģināt kādu līdaku nomedīt. Skatos, ka turpat pie ezera ir pieejama adekvāta laivu īre. Varbūt ir kāds padoms iesācējam? Vai var iztikt arī bez elektromotora īres, vai ezers tomēr par lielu? Un kā ir ar ūdens līmeni ezerā? Juglā zemākais kopš vasaras šobrīd.
Os555 16.okt

Vakar ieskrēju uz dažāms stundām 11- 15.30 apmēram.. viens iznāciens pusstundas garumà - laivā 60 un 87, blakus laivā pazīstamais 110 iecēla.
MT9 15.okt
Papildus peldošajam enkuram, lai mazinātu ātrumu, tiek iemests arī parastais enkurs. Tāpat parasto enkuru sanāk mest, kad noķer zivi un ņemies ar to, lai laivu ar izpletni tai laikā pārāk tālu neaizpūstu. Vienvārdsakot, līņu ķeršana aizvējā puduros un līdaku ķeršana pie 20 m/s vēja atšķiras. Mērena vēja laikā parasto enkuru vispār neizmantoju, līdz ar ko atkrīt čakars ar zāles ņemšanu nost.
MT9 15.okt
...:)atslēgas vārdi...nepretendējot uz taisnību.Protams... ja jātīra enkurs,tad tas tiek darīts par bortu,neviss kā savādāk.:)Ja vienkārši pa vējam laižos...tak lai zāles ir uz tā paceltā enkura...kam viņas maisa...man nē:).Uz kādām slepenajām vietām, Jūs tur plēšaties cauri nezinu,bet man pārsvarā lienot kur ,,krūmos" uz līņiem sēdēt viss ir čikiniekā.Kaut kas jau pa 25ciem gadiem Babē ir redzēts...tā kā naf tik traki ar mani kā šķiet.:)

snipiens, 15.oktobris 2025, 19:59

Līņi tā ir cita galaktika. Mēs ar peldošo enkuru ķeram līdakas un pie ļoti stipra vēja tevi dikti ātri aiznes pāris km uz priekšu, līdz ar ko bieži ir jāatgriežas atpakaļ un jālaižas pa nākamo līniju.

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs