spoles kvalitāti raksturo daudzi faktori, bet viens no tiem - izturība extrēmos apstākļos velkot lielu zivi. Pagājušā gadā skandināvijā velkot lašus viens no mūsu kompānijas zivi izvilka tikai 2 stundas pirms prombraukšanas, un to pašu nelielu. Bija viņam copes, bet izvilkt nevarēja - te bremze par brīvu, te par stingru, te uz garāku stiepienu noķīlē, iet rāvieniem, "piedeg", zivs tikmēr akmeņos vai noplēš tāpat un by,by... kamēr nesastopies ar spēcīgām zivīm tikmēr visas spoles strādā. Tad kad lasis iztin 100 m 4-5 sekundēs(reāla migla ceļas gaisā no auklas pie spolītes), tad arī redz vai ir tikai samaksāts vai arī ir kvalitāte tai mantai. Lai Jums visiem labi sokas piemērotu spoli nopērkot :)
:))))))) nu bet to jau es attiecinu pie materiāliem, nevis pie skaita.
Un vispār, vai esi pārliecināc, ka tādiem krutiem gultņiem spolē ir jābūt? Vai spoles veiktspējas (isturība/drošums/komforc/...) & cenas attiecība rosinās Tevi arī tādu spoli nopirkt?
Cenu, un arī spoles "ilgdzīvošanu" nosaka vairāk laba konstrukcija, izgatavošanas precizitāte + materiāli. Nu tā vnk ir :))))
Ir jau dzirdēti varianti -> Cik gultņi, tik Ls arī jāmaxā, bet ...
... nu tās ir domātas pircējiem, kas gultņu skaitu par svarīgu faktoru usskata :))))))))
BTW, dažās spolēs gultņi ir sabāzti arī tur, kur ...
Nu, bet es jau nestrīdos. Domā pac ;)
Es gan spoles cenā lielāku akcentu liktu uz izmantotajiem gultņiem un to skaits arī nau mazsvarīgs. Spoles gaitu vairāk noteiks tieši gultņu kvalitāte, zobratiu un "bezgalīgās skrūves" varētu atšķirties ar parklājumiem, apstrādes klase diez vai atšķirsies.
AndžaABC, ja pa lielam runājam, tad cenu rindā (sākot ar zemāko) korpusu materiāls + izgatavošanas precizitāte isstās aptuveni šādi, ja atmetam marketinga trikus :)))
Plastmasenes (vieglas un lētas) -> lumīnijs (smagāx, isturīx + cena atkarīga no izgatavošanas precizitātes) -> Magnēzija sakausējums (vieglāx par Al, isturīx) -> Carbona / oglekļa kompozīti (ne tik isturīgi, kā Al un Mg, bet vieglāki un stingri isturīgāki par plastmasu). Pēdējā piemēri ir CI4 un Fuego.
BTW, gultņu skaits reti kad cenu un spoles kvalitāti nosaka. Gala cenu visbiežāk nosaka brends (marketings), konstrukcijas precizitāte un ismantotie materiāli.
Griezeej, tava faktoru ass ir skaista, tikai pie nosacījuma, ka ķeras. Kad navķeras, tad paliek tikai kaifs no dabas vai paša procesa baudīšanas. Bet mēdz būt arī tā, ka daba ir ne visai, nu tad paliek tikai process.
Guntar, gan jau katram modelim cipari jāskatās atsevišķi, var būt varianti. Jo vieglāku spoli drib izgatavot, jo vairāk jāpievērš uzmanību katras detaļas svaram. Teorētiski, jo dārgāka spole, jo vairāk vajadzētu atšķirties viema nosaukuma dažādu izmēru spolēm.
par priekšpēdējo teikumu- isķinu glagoļiš, ser!
var būt pēdējais salmo mēsls un noķert lomu, kuru pat ar stellu nenoķersi
vau, vau
Griezeejs - man nav nekā no Daiwas. Vieplim ir Daiwa... kā tev šķiet, ko man teikt, ka Daiwa ir kruta?:DD Nē... Daiwa ir sūc!!!!! Viss ir sūc!:DDDD
Man arī patīk Daiwa. Un par atbilstošāko cenas / kvalitātes / isturības top spoli, usskatu TD SOL.
Kaut arī, kā daži te saka, Daiwa ir ... :DDDDD
Pēc manām domām, noteicošie faktori veixmīgai spiningošanai ir vieta, metiena precizitāte, māneklis un pareiza tā vadīšana. Svarīguma kārtība varētu būt savādāka :)
Ai, Stellu izvēlējos tikai tāpēc lai Shimano-isti nesāk apriet. (Man tak Daiwa)
Griezeejs: Paldies par backing kā arī spininga/spoles atbilstības apsvērumiem. Respect! Līdz šim spoles un spininga saderībai nepiegriezu vērību - varbūt tāpēc man tik slikti spiningošanas rezultāti :)
Nu Jūs te pa biezo. Gar Stellām šņakarējaties :)))))
Uz tādas spoles jau Varivas aukla jātin, un jāliek pie GLoomis NRX kāta :))))))))
Guntars, jā, tomēr tiki lapā iekšā. Var būt kaut ko es nesaprot, bet tādi tur tie skaitļi.
Andri taisies gan pierādīt:)
Ar ko Tu salīdzini to 08 BIOMASTER 2500? Ar 08 BIOMASTER 3000?
Ui, nu sadomāju savas iesācēja domas, nedaudz, te ieraxtīt :)))
Uz patiesību, protams, nepretendēju un nestrīdos.
Ja par spolēm un pārējo spiningošanai, tad ...
Veidojot komplektu (aukla, kāc, spole), kā pirmais noteicošais būtu mērķazivs -> māneklis / tehnika -> aukla -> kāc. Un tikai pēc tam spole. Spoles izmēru (1000 / 2000 / 3000) vajadzētu pieskaņot kātam, lai ir sabalansēc (garu kātu gadījumā balansu gandrīz ir neiespējami ustaisīt, bet ja "nerausta", tam arī lielas nozīmes nebūs), kāta tesc (lielāku izmēru spoles ir isturīgākas, var vadīties pēc param MaxDrag), kā arī pirmā gredzena diametrs. Ja gredzena dia būs pārāk mazs pret spoles izmēru ...
Par backingu - pītajai lietoju vienmēr, ne tikai lai spoles kaseti aispildītu. Pašsavelkoši mezgli dažkārt sucks. Dažkārt. Ir bijusi negatīva pieredze.
Par pītās un mono backinga attiecību - kaukur USA pro tipos lasīju, ka ... nu rasklac tāc, ka 10lb pītajai vajadzētu lietot 8-10lb mono backingu. Es lietotu 8lb, ja manas domas kādu incē :)))
Par auklām - pēc brīža nedaudz ieraxtīšu ar linkiem pīteņu tēmā ;)
BTW, tā kā esmu no tiem, kas neiespringst us tāliem metieniem, bet svarīkāka man liekas precizitāte un pareiza mānekļa vadība, tad spole pēc svarīguma ir ... Ka tik droša būtu ;) Nu jā, 100m darba auklai tur virsū jāuziet (uz lošiem nebraucu).
Mirtincitāts:
"ogden - nu nesaspringsti...Ja tev ir normāla spole (Daiva gan ir sūc) Tad tev ir rezerves kasete. Pietin pīto, uztin virsū jebkuru vecu monofīlo draņķi, kas mājās saglabājies. Nomaini kasetes un pārtin uz otru. Elmentāri ogden:DDD
22.jūlijs 2010, 18:08"
Sūc, Mirtin, sūc :) Tev voblas tvarstot ar spoļu novērtēšanu laikam tikai tīšanas ātrums interesē :P Reizēm paklusē par lietām kuras nerubī, karsts laikam paliek ārā, velk uz kašķi :DDDD