Tātad, kamēr būs ūdrs, tikmēr vari būt drošs, ka 40-50 kg nedēļā ģimenīte dabū. Labs rādītājs mazupei :)
Tikai rēķini, ka vispirms patērējas vardes un lēnāki radījumi, tu nekad nevari zināt, cik liells % ir tieši zivju vai tieši foreļu ūdra kunga pusdiengaldā.
Popper, šajā forumā nebūsi populārs, ja tā runāsi.
Es jau pāris reizes esmu izteicies par visādiem "aizsargājamiem" gārņiem, kormorāniem, ūdriem u.tml. - man visu laiku pārmeta nekrietnību un dabas nemīlēšanu.
Tā ka nav vērts runāt pa tukšo, ej labāk copēt.
Bebri savus posta darbus ir jau pastrādājuši- upe kā dīķis, pilna ar dūņām un sanesumiem.
Nesen redzēju kā foreļupē rotaļīgi medī ūdru ģimene. Mazais izskatījās tik pat liels, kā senči. Cik kg zivju tie dienā apēd...? Foreli viņiem noķert ir nieks, nemaz nerunājot par nārsta vietām! Dzīvnieks Sarkanajā grāmatā! Kad tur zivis vairs nebūs, tad tie pārvietosies citur.
Tādi jau arī ir klāt, pagājušajā gadā vienu sakoda lidz nāvei, tiesa gan tas nebija makškernieks.
Nu ko gaidam 3. paaudzes bebrus, kuri betonēs dambjus un sāks medīt forelistus..
Nope, zināms aculiecinieks, ja būvē 2 paaudzes dambjus no radzēm, tad vajag arī spēku :)
Šodien uzdūros info, ka Rīgas kanāla bebri ķer un ēd mazās zivtiņas
Loshuliganos, 15.oktobris 2014, 18:53
delfos ja? :D
Šodien uzdūros info, ka Rīgas kanāla bebri ķer un ēd mazās zivtiņas, turklāt to darot ļoti veikli. varbūt foreles arī jau štopē iekšā.
Nu līdz nārstam vēl kāds laiciņš, tāpēc tieši cerība ka šie rudens plūdi (un vietām izskatās nopietni) smuki patīrīs nārsta vietas, kuras vietām jau pamatīgi bija apaugušas. Un tā kā septembrī tika masveidā jaukti bebrinieki, bet dīķu nogulas nekur tālu neaizskalojās dēļ zemā ūdens līmeņa, tad vismaz tagad attīrīsies labāk ;)
izskatās ka Vidzemē, vai vismaz daļā no tās, upēs notiek ģenerālmēģinājums pavasara paliem.
daļā upju būs pamatīgi pabojāti bebrenieki, bet sava daļa smilšu un drazas pabojās berzes. Bet būs labi.
Īpaši nav vērts, man šķiet - jauc ja nu vienīgi, ja zem tā bebrinieka nav kur ieskrieties un zari baigā lamata.
Pēc situācijas jāraugas, vārdu sakot, kā parasti ;)
Kā ir ar nārstu? Škiet šīs nedēļas beigās varētu kaut kas notikt, ūnens augšā, sals būs klāt... domāju ir jēga jaukt nost bebriniekus kuriem tiek riņķī, vai nē...
Šorīt aizskrēju līdz tuvējai upītei, vēl nekas nenotiek, mazās jau vācas bari;nos ps seklumiem bet lielās vēl nekur nemana, tad nu patīriju koku un citu drazu sasprostojumus lai zivij vieglāk izskriet, vēl pāris nedēļas būs klusums.
Nu un kādi ir jūsu mīļākie vobleri forelēm?
Par mānekļiem..Hmmm;
Katrai upei [vietām] sava pieja..no gadalaika un laika apstākļiem [ūdens līmeņa,dzidrības un duļķa pakāpes].Parasti līdzi ņemu visa tipa mānekļus/katram gadījumam/,bet bieži vien lielākā daļa paliek pat nekustināti..viss atkarīgs no augstāk minētajiem faktoriem..
P.S.Ne vienmēr zivij patīk tas,kas pašam liekas labakais .. uz otro variantu biežāk uzķeras pats copmanis veikala pārdevējam :D
rotiņu lietoju tikai "mušu" laikā, kad vajag pasniegt mazāku ēsmu.
mucinsh, 7.oktobris 2014, 09:02
hm šis interesanti, "mušu" laikā, īpaši viendienīšu izlidošanas laikā, man kā reiz ejošākie ir vismazākie 3cm peldošie vobleri, kurus visai bieži ņem jau no virsas, arī kritiena brīdī, īpaši vakaros. Šo atklāju pirms kādiem 15 gadiem kad man foreļcopē līdz bija tikai 2 vobleri, viens 5 cm rapala minnow tipa un salmo 3cm hornetiņš :) Nu lūk bij jūnija sākums, notrāpīju uz vienreizēju lielo viendieņu izlidojumu. Visus manus roterus ignorēja, arī paštaisītos alatu 0 un 00 ar dažādu nokrāsu apmušotiem āķiem. Visapkārt viendienes rija gan foreles gan alatas, skaļi čāpstinot (burtiski!) un mani kaitinot. Tad jau vakara krēslā nolēmu pamēģināt praktiski nelietoto hornetiņu, un uzreiz pirmajā metienā pie liela akmens forele virs 40cm pakampa to no ūdensvirsmas. Tā tā lieta aizgāja. Pats voblers gan bija bezgala tizlu spēli, šķībi greizi strādājošs, bet izrādījās ka tas nav galvenais. Svarīgākais to iemest ar plunkšķi, vislabāk ja tas kā vardīte atlec vēl no ūdens virsmas :)
Vispār jau te visi klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši, bet varbūt tā arī labāk, lai katrs nonāk pie sava atklājuma :D
Tā jau ir, jāpilnveidojas ar katru sezonu :)
Gadus 5 gāju forelēs tikai ar rotiņu, zivis ķērās, mazas un lielas. Gadus 2 atpakaļ tika iegādāts vobleris, copju skaits nemainīgs, bet lielās zivis vairāk. Un pagaidām pārsvarā tiek lietoti lēni grimstošie vobleri, esmu apmierināts un rotiņu lietoju tikai "mušu" laikā, kad vajag pasniegt mazāku ēsmu. Ne asakas