Cik saprotu neviens te baigi vietas neizpauž, līdz ar to stūlbs jautājums no manīm...
Taču vēlos izpētīt pāris upītes netālu no vasaras mājiņas, vēlētos sākt ar Aģi, nezinat vai aiz uzpludinājuma tur ir kāda forele, vai tā arī ir došanās pa tukšo?
Es arī šodien šodien pamanīju pāris, tūlīt varēs ņemt lielo pauzi :) vai pāriet uz mušu.
šodien upē satiku divas resnas viendienītes :)
proces pašol. Līmenis zvērīgs, tiesa gan, krītošs.
Nākamnedēļ ir doma aizbraukt pabaudīt Kurzemes upes un apkārtējo dabu un pie reizes noķert kādu foreli (Kuldīgas Sabiles vai saldus pusē). Varbūt varu ar kādu pakonsultēties par apkārtnes upītēm? Raksiet privāti ;)
Kāds ir bijis pastaigāt pa Vidzemes upēm? Kāds līmenis un ūdens krāsa? :D
manamejais, 30.maijs 2013, 15:34
Vienas upeles divos posmos pilnīgi pretēji - vienā normāls vasaras līmenis/krāsa, 10km zemāk - kapeja un nedaudz augšā!
Kāds ir bijis pastaigāt pa Vidzemes upēm? Kāds līmenis un ūdens krāsa? :D
Video sadaļā, beidzot, ir iespēja noskatīties foreļčempja video!
tikko mājās no vienas upēs, gribēju pārbaudīt vai tur ir foreles, sākumā viens sapals, bet uz beigām paņēma forele ap 30cm. bet ūdens diezgan duļķains un samērā liels klusums tajā upē pat mazās neskrēja līdzi, bet upe pati pa sevi ļoti skaista ar daudz bedrēm un krācēm
Līmenis tagad visur jāčeko, daudzās upēs šonedēl bija kakao, man nācās mainīt plānus un meklēt citas upes. šur tur līmenis bija vismaz +50 cm virs normālā.
Forelzellis - tā pati laikam jau vien būs ;)
A es tādu līmeni tur nebiju manījis. Pirms tam copējis tur biju divas reizes, bet vienu piebraucis vēl tāpat un visu laiku līmenis bija krietni zemāks :)
Un ūdens priekš tās upes pat ļoti labs šim laikam.
parcopi.lv, pēc laipas tā kā L upīte netālu no Rīgas :-)
iesakiet kādu spoli forelēm, dārgu negribas - līdz 15 Ls. vēlams 1000ieci :)
Josifs, varavīksnenes visur plaši audzē dīķos, pamēģini nu strauteni tā ieaudzēt ;-) Kā arī varavīksnenes cauru vasaru uzturas arī lielākās upēs kā Salaca, Gauja, Abava, pat Daugavā noķer ;-) Un ne jau tikai izturība tām lielāka, bet arī agresivitāte un daudz drošākas un mazāk izvēlīgas uz barību.
Es domā,ka informācija ir gūta no foreļu dīķa uzrauga.
Josif, nezinu kādus informācijas avotus tu smelies, bet tā galīgi nav. Varavīksnene var izdzīvot daudz skarbākos apstākļos, kā strautene, siltākā ūdenī un ar mazāku skābekļa saturu un no tā izriet arī fiziskā izturība. Sacensībās vienu varavīksneni divu dienu laikā var noķert un atlaist arī 6x un vairāk.
Bandito strautene un varavīksnene ir divas dažādas zivis, varavīksnene pilnīgi noteikti ir izturīgāka.
Loshuliganos, 23.maijs 2013, 11:33
Pag tu to nopietni! Nu galīgi neesmu zinātājs, bet cik esmu dzirdējis, tad tieši varavīksnene ir ķēlāka un principā nav atlaižama!?