Jautājums vai antikavitācijas plāksnes kaut ko dos 5zs motoram? Doma ir izveidot no alumīnija.
Jurcik, 2.septembris 2016, 11:12
Pēc manām skicēm jau vairāki copmaņi (kurus es zinu un kuri ar mani sakontaktējās) ir izgatavojuši un pa lielam visi ir sasnieguši gaidīto rezultātu.
p.s. Man ir lietotas dažādu dzinēju detaļas, arī Mercury. Paliela čupiņa - pārsvarā motori gan pilnā komplektā gan atsevišķas daļas. Vienīgais ka tie ir 70 gadu beigu un 80-to sākuma modeļi. Ja nu kādam kaut kas konkrēts interesē - dodiet ziņu.
Mercury 5.redaktors
kazimirs, 2.septembris 2016, 10:50
Zinu, kas ir preses izdevuma redaktors. Kas ir laivas dzinēja redaktors - nav ne jausmas :D
Arvis, super! Paldies par linku, rīt izgatavošu no aluminija kompozītmateriāla ;)
Jurcik
Dos un kā vēl dos. Ar plāksni ar tādu laivu arī divatā izcels glisi, ja vien nebūs baigais pretvējš.
Paldies kolēģi par padomiem.
ivog - Esmu domājis par 15-20 hp dzinēju, taču tieši dzinēja svars mani biedē, t.i.vismaz 1/2 centners. 9.8 hp tomēr pa kādiem 15 kg vieglāks un kad nodzīvots vairāk kā pusgadsimts, tad ar katru gadu ar vien vairāk, katrs lieks kilograms ir svarīgs. :D
Painteresējies pulkāk. Piem. Suzuki 9,8HP, 15HP un 20 HP. Praktiski viens un tas pats motors. Svara atķirība 9,8 un 20HP 2kg. 15-20 HP praktiski vienādi. Suzuki 20HP vieglākais savā jaudā -44kg. Ceļu viens. Tālāk vieglākais Honda 20HP 46kg.
Kāpēc tā? Cik sapratu, tad dēļ tā, ka dažādas valstīs jauda no kuras vajag tiesības ir dažāda. Vispār iespējams 9,8 HP vai 15HP pārtaisīt par 20HP, bet cenu starpība ir tik maza, ka nav jēgas. Krievijā gan tā visai populāra prakse.
grus, 31.augusts 2016, 14:02
Jautājums vai antikavitācijas plāksnes kaut ko dos 5zs motoram? Doma ir izveidot no alumīnija.
Man ir 3.30m laiva ~60kg ar 5 zirgu motoru. Vienam esot laivā glisē bez problēmām pārvirzoties nedaudz uz vidusdaļu.
Laivu vedu uz auto jumta, divatā var kaut cik normāli uzcelt, vienam būtu neiespējami. Sāku skatīties uz piekabi, jo tomēr auto vienmēr tiek apskrāpēts nedaudz. Un 3.3m ir pedējais izmērs ko var vest uz jumta!
2 copmaņiem kaut cik ok, bet sāku skatīties uz 3,6m.
Lv.Ir kāds kas tirgo lietotas rezerves daļas no laivu motorim. Interesē Mercury 5.redaktors
Man ir 2.90m laiva. Vienam ir ļoti OK. Diviem + mantas - pamaza. Kaut gan savā laikā esam devušies ar viņu vairāku dienu laivu braucienā divi pieaugušie + bērns. Saspiesti ne pa jokam, bet mantas sakrāvām un pašiem arī vieta sanāca. Bet nu protams, ka lielāka laiva ir labāk. Ja cenas problēma, tad var paskatīties lietotu. Celt uz jumta vienam murgs, ja vien neesi Bergmanis. Labāk piekabe un ted jau nav tik būtiski vai tie ir 45 vai 90 kg. Motorītis velcei būs OK, bet ja gribēsi lielāku gabalu pabraukt, rēķini, ka glises nebūs. Ar 5 hp vienu cilvēku var knapi dabūt glisē. Es skatītos uz lielāku motoru, bet cena atkal būs cita.
"Kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts!"
Vienam 45kg cilāt un vadāt uz jumta, pasmagi! Katrreiz jaukt.. arī kkā neaļo,,,divatā ērti cilāt, bet pamaz vietas!
2.5hp, četrtaktnieks, velcei - pašā laikā !
Bet, nu,,kkas ir jāziedo,,hobijam :)
Izlasīju šajā tēmā tik daudz ierakstu cik spēju, visu nejaudāju :) Tātad, man daži vienkārši jautājumi:
1) Kādas atsauksmes par DULKAN D 290 DL? Es saprotu, ka lielāka būtu foršāk, bet tomēr cena diezgan atšķiras no DULKAN D 345.
2) Vai MERCURY F2.5M der velcei?
3) Un šāds komplekts būs ok, ja copēju pamatā viens un reti kad divatā? Ūdeņi - Daugava aiz Rīgas HES un Ķīsis.
Paldies kolēģi par padomiem.
ivog - Esmu domājis par 15-20 hp dzinēju, taču tieši dzinēja svars mani biedē, t.i.vismaz 1/2 centners. 9.8 hp tomēr pa kādiem 15 kg vieglāks un kad nodzīvots vairāk kā pusgadsimts, tad ar katru gadu ar vien vairāk, katrs lieks kilograms ir svarīgs. :D
doks1959.. oki, normāla atbilde!
..nevis: sūds, ķīnietis arī afrikā ķīnietis utt!
Man čomam, 15-nieks otro sezonu, neviena slikta vārda,,,ja man būtu Yamaha, varētu domāt, ka kauns,,, :) tapē ticu !
doks1959 > ..insanti, kas bija par problēmām (konkreti) ? Un kā Tu viņas uz ūdens risināji,, vai pārgāji uz airiem un ko tad mājās viņam dariji ?
bushmans, 29.augusts 2016, 14:46
Bija gan airi jālieto, gan dažkārt elektromotoru vadāju līdzi. Pats tikai tīrīju un mainīju sveces. Maz gan ko tas deva. Mana saprašana, ka tur ķeza ar karburatoru-adata iestrēgst. Kaut gan neesmu pārliecināts. Pamatā vedu uz Krasta ielas (China - bike veikalu) un tie sūtīja uz Daugavpili, kur ir serviss (10-14 dienas). Reizes 5-6 tur pabija. Pēc aizvešanas zvans-viss esot O.K.(tāpēc doma par karburatoru, vedot atkratījās), bet pēc pārvešanas pirmā copē atkal slāpst nost. Krievu saitos var apskatīt - tur veči parāda virkni iemeslu kāpēc tāds čakars. Kam poņa motoros un jūt patiesu gandarījumu ķimerējoties, tad šis motors - Parsun 5HP (par citiem Parsuniem nav pieredze) būs kā reize.