Nekrītiet galējībās:) Vēdzele (Lota lota) dzīvo kā saldūdenī tā jūrā (te runa iet par Baltijas jūru, jo tā ir salda jūra:) Vispār jūras vēdzele ir cita zivs.
Breks, iemācies komunicēt, savādāk pēc tāda ciema pamuļķīša izklausies. Ākstus ej meklēt cirkos, ja jau tik liela vēlme viņus atrast.
Ja kādam nav taisnība, tad tas nav jāparāda, cenšoties uzlabot savu pašcieņu, aizskarot citus. Pats pieaudzis, bet prāts attīstības stadijā, kaut kur iesprūdis =(
bums
Hi Bums, es jau arī gaidu, ka Rolis izlasīs!:)
.DDDDDDDDD Roli vai Tu lasi ?....DDDDDD
Aste
Šo pašu pasaki Rolim no Liepājas, tas Tev piesmies pilnu ģīmi, ne astes pāri nepaliks!:)
Pēdējās muļķības vēdzeles uzturās tikai saldūdeņos un vis labāk tām patīk pie stāviem krastiem pie akmeņu un siekstu sablīvējumiem, dziļās bedrēs, pie krastā augošiem kokiem, kuru saknes stiepjas ūdenī. ;)
jeska
A kam ticēt? Jātic vien ir! vai iesaki ko labāku!
jeeska
Tikai kad to HES-u uzcēla Joske?
Kautkur jau tās vēdzeles tusējas pa vasaru!!
Tik gribētu zināt vai šamās ir ventā, virs rumbas... zinu ka bārtas upē viņas ir dafigam pa ziemu.. bet kas ventā fig viņ zin!
Zogs
Un Tu tam visam tici?:-)
No Latvijas dabas:
Apraksts. Ķermenis šķērsgriezumā ieapaļš. Galva no augšas saplacināta. Mute ar sīkiem zobiem, vērsta uz priekšu. Pie apakšžokļa viens garš tausteklis, pie nāsīm pa vienam īsam. Ķermenis klāts sīkām zvīņām, izskatās kails. Mugura, sāni un spuras zaļgan-dzeltenīgi, ar brūniem vai melniem plankumiem.
Izmēri. L-170 cm, W-40 kg, Latvijā L-(65) cm, l-57 cm, W-1,5 (4,6) kg.
Atšķirīgās pazīmes. Pie apakšžokļa viens garš tausteklis, uz muguras 2 spuras (skat. samu un bārdaino akmeņgrauzi).
Bioloģija. Saldūdens zivs. Uzturas pa vienai. Nārsta laikā koncentrējas baros. Parasti uzturas slēptuvēs. Aktīvāka tumsā. Novērota līdz 400 km tāla migrācija, pārvietošanās ātrums 6 km diennaktī. Pamatbarība: bentoss, zivis un vardes. Sasniedz 30 gadu, Latvijā 7 gadu vecumu.
Vairošanās. Dzimumgatavība iestājas 1-8 gadu vecumā, sasniedzot 14-55 cm, Latvijā 14 cm un lielāku garumu (l). Auglība no 8 tūkst. līdz 5 milj. ikru. Nārsto novembrī-aprīlī, Latvijā janvārī-martā (ūdens t° 0-10°C) no 5 cm līdz 50 m dziļumā. Raksturīgs vienlaicīgs vai porciju nārsts, kas ilgst 15-50 dienas. Ar vienu mātīti parasti nārsto vairāki tēviņi. Ikri bentiski vai pelaģiski, neilgu laiku pēc iznēršanas nedaudz lipīgi, to attīstība ilgst 7-128 dienas (50-200 grāddienas).
Izplatība. Eiropa, Āzija un Ziemeļ- amerika. Latvijā sastopama vairākumā upju un daudzos ezeros, kā arī jūras piekrastē, īpaši upju grīvu rajonos. Nelielos, stipri aizaugušos, īpaši slēgtos ezeros parasti nav sastopama. Ezeriem aizaugot, strauji samazinās un izzūd vēdzeļu populācijas, jo to ikru attīstība notiek ziemā uz grunts, kur, sadaloties augu atliekām, rodas skābekļa trūkums un ikri iet bojā.
Sliņķi Jūs esat! Tik apriet vienam otru, bet pāris taustiņus uzsist un uzzināt nekā....
Breksi
Klauns esi pats, un kas tad ir Engures upei priekšā...HES.
Vispār palasi literatūru par zivīm :-)
Un ākst tu tāds paskaties kartē Usma ir ar jūru saistīta(Engures upe)
Un gribi teikt, ka šiem nav neviena upīte uz jūru? :)
Aizmirsi arī Usmu!
Breks
Gribi nosaukšu....lielākā daļa LV ezeru, ja konkrēti Juveris, Dridzis, Sīvers, Alūksne, Usma...vēl vajag:-).
Vēdzelei ir maz sakars ar jūru, ja neskaita tādu upju paplašinājumu un nosēdu pļaņčku kā Liepājas ezers, Ķīšezers, Baltezers u.c piejūras ezerus:-)
aigaigars
Nenovirzies no tēmas gudrīt, par vēdzeli bija runa!
Asari un ālanti arī ir jūras zivis? :D
aigaigars
Nosauc man kādu ezeru kurā ir vēdzeles un nav saistība ar jūru, pārgudrais ākstiņ!:)
Kaut kā neesmu manījis, ka jūrā veči baigi vilktu vēdzeles! Viņas nāk nārstot pa vienai? :D Kaut kā bari ar virskilogramniecēm nav manīti. Varbūt arī kādreiz kāda no jūras ienāk, bet nu tā kā ar lašveidīgajiem jau noteikti nav.