atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Mikrodžigs

antonsb 28.02.17
MJ ar 2500 exage?!?!?! Anton. Tu neko nejauc?

urmaas, 25.februāris 2017, 13:56
nē jo man ir savi uzskati pa spoļu izmēriem un tik tagad nevajag sākt teikt ka nav pareizi ka liek 2500 ir obligāti jāliek 1000 utt......

antonsb, 25.februāris 2017, 15:40
waffenss88 28.02.17
[quote=480824]Ari murmuļi ir dažādi. Kā Tu saki 2mm - Mazajiem nekas netraucē uzspraust mākslīgo motilīti vai ko tamlīdzīgu-to jau varētu pieskaitīt pie nano. Kā ari izmantojot mazos spoguļāķus. Ja izmanto jau kautko nedaudz ņiprāku, 2-4(reizēm ari 5)gr ar māneklīšiem līdz 2-2,5cm, to saucu par MJ. Kā jau stāsti-smagākus (5-6gr) jau ērtāk ir izmantot dziļākās un straujākās vietās. Lielāki par tiem vairs tā īsti nebūs MJ. Tas ir mans personīgāis viedoklis. Tas var atšķirties no daudziem šeit esošajiem. Izvēloties mānekļus parasti attiecīgi izvēlās pārējo inventāru-kātu, spoli, auklu. Ja kāds stāstīs ka ar 3-4-5gr mānekļiem izmantot 2500 spoli ir ok, vai lielāku, tad atļaušos pasmaidīt. Piekrītu tam, jo špuļa lielāka, jo vieglāk iziet aukla. Bet sabalansēt 0.5-5, vai līdz 7gr testa kātu ar 2500-to spoli kautkā nesanāks. Jo nav vairs tā čuika utt. Ja mānekļa izspēle ir tikai ietin/pauze, tad po kādu spoli lietojiet. Bet ir dažādi izspēles veidi un nezi vai tik vienkārši ar palielu inventāru tas FORŠI izdosies.
Cope ir atpūta. Un nav ko sevi copē mocīt. Ja jau reiz izvēlaties smalkus rīkus, tad tas pamatā norāda uz sīkzivju copi. To ka gadās ari smuki eksemplāri, tas tikai priecē. Kaut vai tajā pašā asaru copē. Bet ja gribās žanīti, līdaciņu, sapaliņu utt, tad tomēr izvēlētos nedaudz nopietnākus rīkus.

urmaas, 28.februāris 2017, 12:51[/quote

Tur jau tā lieta ka cope ir atpūta,bet kāts lidz 40 g testā man gālīgi neko neizsaka,,tādu bomi pat rokā negribu turēt,kaut arī zivi var izvilkt lielāku,nav priekš manis tomēŗ uz UL,tas pasākums,tas protams mans personīgais viedoklis... :)
antonsb 28.02.17
Čuika katram ir individuāla.......
Tāpat kā spoļu izmēra izvēle.......
antonsb 28.02.17
MJ ar 2500 exage?!?!?! Anton. Tu neko nejauc?

urmaas, 25.februāris 2017, 13:56

antonsb, 28.februāris 2017, 18:22

A šodien tu jau ko citu saki-

Ja kāds stāstīs ka ar 3-4-5gr mānekļiem izmantot 2500 spoli ir ok!
Jasna......
urmaas 28.02.17
antons
Kurā vietā es saku pretējo teiktajam? Izlasi uzmanīgāk.
waffenss88
MJ manā arsenālā ir palicis tikai prieka pēc-padzenāt asarīšus. Reizēm savu MJ komplektiņu izmantoju ari citu zivju ķeršanai. Ja braucu pēc zivs, tad gan iet vaļā vidējā un smagā artilērija.
antonsb 28.02.17
Ja kāds stāstīs ka ar 3-4-5gr mānekļiem izmantot 2500 spoli ir ok
Šitas nav tavs teksts?????
MJ ar 2500 exage?!?!?! Anton. Tu neko nejauc?

urmaas, 25.februāris 2017, 13:56
urmaas 28.02.17
Izlasi vēlreiz, rūpīgāk un visu tekstu!
antonsb 28.02.17
Ari murmuļi ir dažādi. Kā Tu saki 2mm - Mazajiem nekas netraucē uzspraust mākslīgo motilīti vai ko tamlīdzīgu-to jau varētu pieskaitīt pie nano. Kā ari izmantojot mazos spoguļāķus. Ja izmanto jau kautko nedaudz ņiprāku, 2-4(reizēm ari 5)gr ar māneklīšiem līdz 2-2,5cm, to saucu par MJ. Kā jau stāsti-smagākus (5-6gr) jau ērtāk ir izmantot dziļākās un straujākās vietās. Lielāki par tiem vairs tā īsti nebūs MJ. Tas ir mans personīgāis viedoklis. Tas var atšķirties no daudziem šeit esošajiem. Izvēloties mānekļus parasti attiecīgi izvēlās pārējo inventāru-kātu, spoli, auklu. Ja kāds stāstīs ka ar 3-4-5gr mānekļiem izmantot 2500 spoli ir ok, vai lielāku, tad atļaušos pasmaidīt. Piekrītu tam, jo špuļa lielāka, jo vieglāk iziet aukla. Bet sabalansēt 0.5-5, vai līdz 7gr testa kātu ar 2500-to spoli kautkā nesanāks. Jo nav vairs tā čuika utt. Ja mānekļa izspēle ir tikai ietin/pauze, tad po kādu spoli lietojiet. Bet ir dažādi izspēles veidi un nezi vai tik vienkārši ar palielu inventāru tas FORŠI izdosies.
Cope ir atpūta. Un nav ko sevi copē mocīt. Ja jau reiz izvēlaties smalkus rīkus, tad tas pamatā norāda uz sīkzivju copi. To ka gadās ari smuki eksemplāri, tas tikai priecē. Kaut vai tajā pašā asaru copē. Bet ja gribās žanīti, līdaciņu, sapaliņu utt, tad tomēr izvēlētos nedaudz nopietnākus rīkus.

urmaas, 28.februāris 2017, 12:51

tagad tev Nano džigs ir ziemas murmuļi a pirmstam bija MJ afigeķ....
Un to tu sauc par MJ??? :)
Ja neizmanto ziemas mazos murmulīšus, tad tev līdz MJ ir kā līdz tai palmai un vēl tikpat. Par šo tēmu sarunu ar tevi vairs neturpināšu.
25.februāris 2017, 17:41 | citēt | ziņot | links
antonsb 28.02.17
Jasna viss ir ar tevi nav jēgas diskutēt ar tevi viss skaidrs......
agalds 28.02.17
Šoziem pārbūvēj Salmo elite trout prof. 2-7g, (tika ielīmēta vēl smalkāk spicīt,uz aci varētu būt 0,5-4, atvieglots rokturis, pašlaik bez balansēšānas kāts ir 67 gr, 1000 šimanis, 0,3 PE japānis) Pagājušā atkusnī iemēģināj un sāku domāt par vieglāku spoli. Izmēģinājumam skatos uz chinīzer Jaguar 800, svarā līdz 180gr.
Var jau arī likt 2500 (nevaru iedomāties kā tur izdosies sabalansēt kātu) bet tad arī prasīsies pārriņķot kātu uzliekot lielāka izmēra pirmos riņķus, bet tad tas viss jau vilks uz puskilo. Bet tas jau vairs nebūs tas kaifs un atpūta ko gūstam no MJ.
Tas viss protams ir tikai mans čujs un poņa.
skutans 28.02.17
Šoziem pārbūvēj Salmo elite trout prof. 2-7g, (tika ielīmēta vēl smalkāk spicīt,uz aci varētu būt 0,5-4, atvieglots rokturis, pašlaik bez balansēšānas kāts ir 67 gr, 1000 šimanis, 0,3 PE japānis) Pagājušā atkusnī iemēģināj un sāku domāt par vieglāku spoli. Izmēģinājumam skatos uz chinīzer Jaguar 800, svarā līdz 180gr.
Var jau arī likt 2500 (nevaru iedomāties kā tur izdosies sabalansēt kātu) bet tad arī prasīsies pārriņķot kātu uzliekot lielāka izmēra pirmos riņķus, bet tad tas viss jau vilks uz puskilo. Bet tas jau vairs nebūs tas kaifs un atpūta ko gūstam no MJ.
Tas viss protams ir tikai mans čujs un poņa.

agalds, 28.februāris 2017, 21:26


Arī 2500 pēc Shimano var svērt salīdzinoši maz (170-180gr), galvenais tak balanss, ne?
urmaas 28.02.17
Skutans
Ari izmēram ir nozīme! :)
Tā pat kā ar murmuļiem. Par murmuļiem ir plaša tēma. Tā pa īstam nema negribās sākt. Ja sašķirotu visus pēc veidiem/svariem/izmēriem un no kāda materiāla-svins/volframs/stikls/plastmass utt, tad par pielietojumu pabieza grāmatiņa var sanākt. :)
skutans 28.02.17
Bet sabalansēt 0.5-5, vai līdz 7gr testa kātu ar 2500-to spoli kautkā nesanāks. Jo nav vairs tā čuika utt.

Nepiekritīšu gan, biedri Urmaas. Ar čuiku viss ir kārtībā, vismaz tam komplektam ar ko pīckāju... Klasikā, šķiet pat vairs nemāku darboties, nu tu jau saprati:)
skutans 28.02.17
Skutans
Ari izmēram ir nozīme! :)
Tā pat kā ar murmuļiem. Par murmuļiem ir plaša tēma. Tā pa īstam nema negribās sākt. Ja sašķirotu visus pēc veidiem/svariem/izmēriem un no kāda materiāla-svins/volframs/stikls/plastmass utt, tad par pielietojumu pabieza grāmatiņa var sanākt. :)

urmaas, 28.februāris 2017, 22:14


Grāmatiņa sanāktu gan:) Redz, es ar tiem līdz 5gr kātiem neaizraujos, man pilnīgi pietiek ar vienu kātu līdz 8gr ,ar ko varu izpildīties savos iecienītākajos zivju tramdīšanas veidos, protams atkarībā no ūdenstilpnes, šo to pamainot:)
urmaas 28.02.17
Skutāns. Lai aizpildītu pilnu MJ spektru, es nerunāju par nano, 2500 būs par niknu! Atvadas sistēmu vai karolīnu un vēl dažiem paveidiem var šeptēt. Bet MJ nini. :)
skutans 28.02.17
Skutāns. Lai aizpildītu pilnu MJ spektru, es nerunāju par nano, 2500 būs par niknu! Atvadas sistēmu vai karolīnu un vēl dažiem paveidiem var šeptēt. Bet MJ nini. :)

urmaas, 28.februāris 2017, 22:36


Nano izslēdzam, kāpēc, kur tas suns aprakts biedri ?:)
kutis 01.03.17
Nano izslēdzam, kāpēc, kur tas suns aprakts biedri ?:)

skutans, 28.februāris 2017, 22:58[/quote]


Viss ir apslēpts tēmas nosaukumā,sen jau piedāvāju tēmu džigs no nano līdz makro bet nebija piekritēju,tad jau nebūtu iespējams kasīties par katru gramu kuram džigam tas attiecas. :)
onkyo 01.03.17
Lai aizpildītu pilnu MJ spektru, es nerunāju par nano, 2500 būs par niknu!

urmaas, 28.februāris 2017, 22:36


Kaut ko tik absurdu sen nebiju dzirdējis!
Kā var spole būt par niknu (jaudīgu) - tā var būt par smagu, neērtu, par lielu, var netikt galā ar smalku pīto auklu, utt.
Manuprāt ražotāji sen jau sapratuši, ka patērētājs ķer zivi dažādās tehnikās, bet spoli vēlas izmantot vienu, nepērkot katram copes veidam savu spoli, tāpēc piedāvā 2500 izmēra spoles, kuras ir praktiski tikpat vieglas kā 1000 - 2000 izmēra spoles, bet pārspēj tās izturībā un tālmetienā.
andris-gu 01.03.17
Nano izslēdzam, kāpēc, kur tas suns aprakts biedri ?:)

skutans, 28.februāris 2017, 22:58



Viss ir apslēpts tēmas nosaukumā,sen jau piedāvāju tēmu džigs no nano līdz makro bet nebija piekritēju,tad jau nebūtu iespējams kasīties par katru gramu kuram džigam tas attiecas. :)

Labāk tēmu: kasīties. Būs daudz piekritēju...

kutis, 1.marts 2017, 12:23[/quote]
U-dens 01.03.17
Veči nerauj kreņķi : viena sadaļa džigs no ...gr līdz...gr un otra sadaļa no .....līdz ...gr un saucat kā gribas...., lai visiem mierīgs prāts un nemierīgs kāts!

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs