Zandartu cope

Kungi ar pieredzi, lūdzu, padalieties ar savā viedumā. Kur šovakar labāk doties? Uz Daugavu (starp Salu un Dienvidu tiltu) vai Mīlgrāvi/Ķīšezeru? Ir būts pārreizes kā vienā, tā otrā, diemžēl absolūti nesekmīgi- bez loma un ar drūmu tukšumu eholotā. Diemžēl savu kazo gumijas pūsli dzīt no vienas vietas uz otru nav rentabli.
7.oktobris 2021, 17:15 | links
 
Tikko no Daugavas. Biju ieskrējis uz 4 stundiņām. Upē vējš baiss, bet ostas akvatorijā cope konfortabla un arī zivis ir. Kopumā 7 zandarti, no kuriem 2 mēri. Vēl kādas 5 tukšās copes. Pie kam copes nesaprotamas, ne kā zandartam pierasts, ieknābt. Copes maigas, bez rāviena, bet smagnējas, itkā pastiepj aiz mānekļa. Vienu šitā nocēla no āķa. Var būt asars? Bet nu tad jābūt baigi lielam.
Protams, forši pavadīts vakars un esmu gandarīts par rezultātu.
5.oktobris 2021, 20:54 | links
 
KUrzemes puse neviens neker Zandartus?
5.oktobris 2021, 19:48 | links
 
daddy_j [05.10.21]: prrcizēšu, te biju domājis par žaņiem 5-10kg

svens76, 5.oktobris 2021, 14:24
NNU... ir kur augt... :D

PS. tādi ir reālā dzīvē?? :)
ir trapījušies, bet ne daudz.8-9kg vairāki
5.oktobris 2021, 17:53 | links
 
Visus lielos esmu izvilcis pa dienu. Gan savulaik uz ēsmas zivtiņas, gan pēdējos 30 gadus džigā, bet visvairāk ar vobleriem. Saucu par džigosanu ar vobleri.
Ja esi, drīz, ne katru dienu ezerā, tad zini konkrētu stundu konkrētā vietā, kur bars uznāk. Ir dienas, kad standartnieki- maks. līdz 3kg Ir, kad barā tikai un vienīgi lielie. Pirmajos paris gados, kad šīs sakritības atklāju, praktiski stundu bez tukša metiena. Ja pāris metieni pa tukšo, maini vobleri. Citu modeli jeb krāsojuma un viss notiek.

BrunoL, 5.oktobris 2021, 14:47


Bruno, arvien vairāk iemeslu Tevi apciemot... :D man nevajag "stundu bez tukša metiena", 15 minūtes pietiks... :)
5.oktobris 2021, 15:52 | links
 
Visus lielos esmu izvilcis pa dienu. Gan savulaik uz ēsmas zivtiņas, gan pēdējos 30 gadus džigā, bet visvairāk ar vobleriem. Saucu par džigosanu ar vobleri.
Ja esi, drīz, ne katru dienu ezerā, tad zini konkrētu stundu konkrētā vietā, kur bars uznāk. Ir dienas, kad standartnieki- maks. līdz 3kg Ir, kad barā tikai un vienīgi lielie. Pirmajos paris gados, kad šīs sakritības atklāju, praktiski stundu bez tukša metiena. Ja pāris metieni pa tukšo, maini vobleri. Citu modeli jeb krāsojuma un viss notiek.
5.oktobris 2021, 14:47 | links
 
svens76 [05.10.21]: daddy_j [9m]: tie lielie žaņi ir gudri, tāpēc ir tik lieli:))nu kāds pa laikam jau nenoturas, bet kopumā lielais ir manīgs

svens76, 5.oktobris 2021, 14:12

Oi, nevajag, man Pļaviņās 3.5kg (man skaitās liels) uz fīderi, uz makaronu paņēma... domāju - visu brekšu ciltstēvs pieķēries... nē, žanisprrcizēšu, te biju domājis par žaņiem 5-10kg
10-mit nebūs par skaļu!?!;D
5.oktobris 2021, 14:27 | links
 
prrcizēšu, te biju domājis par žaņiem 5-10kg

svens76, 5.oktobris 2021, 14:24

NNU... ir kur augt... :D

PS. tādi ir reālā dzīvē?? :)
5.oktobris 2021, 14:26 | links
 
daddy_j [05.10.21]: tie lielie žaņi ir gudri, tāpēc ir tik lieli:))nu kāds pa laikam jau nenoturas, bet kopumā lielais ir manīgs

svens76, 5.oktobris 2021, 14:12

Oi, nevajag, man Pļaviņās 3.5kg (man skaitās liels) uz fīderi, uz makaronu paņēma... domāju - visu brekšu ciltstēvs pieķēries... nē, žanis
prrcizēšu, te biju domājis par žaņiem 5-10kg
5.oktobris 2021, 14:24 | links
 
tie lielie žaņi ir gudri, tāpēc ir tik lieli:))nu kāds pa laikam jau nenoturas, bet kopumā lielais ir manīgs

svens76, 5.oktobris 2021, 14:12


Oi, nevajag, man Pļaviņās 3.5kg (man skaitās liels) uz fīderi, uz makaronu paņēma... domāju - visu brekšu ciltstēvs pieķēries... nē, žanis
5.oktobris 2021, 14:17 | links
 
basks [05.10.21]: balozi777 [Vakar]: lucio208 [18:29]: balozi777 [16:07]: Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.Pēdējas nedēļas laikā būts ar gruntenēm starp tiltiem trīs reizes gan naktī,gan vakarā,gan no rīta- rezultātā viens 35 cm zemmers. Kaut kā tā.Paldies.
Tagad ar iekārtojos starp tiltiem. Dīvaini, nav laivu bara.Ja godīgi, tad tā zandartu cope uz filejām ir baigi garlaicīga. Nu reāli pa 4-5 stundām viena- divas copes. Un kādas vēl copes- pat neiezvana, tikai parausta bišku to auklu. Un arī izmērs.... Veiksme ja trapas "mērs" uz 45-47 cm. Vai nu jāzin vietas, bet man liekas, ka tā ir visur. Personīgi man līdzīgi gāja gan starp tiltiem, gan Dubultos, gan Mīlgrāvī, uz labu copi ne reizi neesmu trāpījis....

lucio208, 4.oktobris 2021, 20:44
Jā, laba cope ir kā loterija - ļoti reti trāpās. Tas jau gandrīz uz jebkuru zivi, bet zandartu īpaši attiecas. Laba cope kā smejies ir tikai centrāltirgus zivju paviljonā. Pat tur var iekrist uz vecu produktu, ja nepaskaties vai nepazīsti.
Nu baigais presings ir uz tām zivtiņām, ko mēs maksķernieki taisām. Nepaspēj izaugt. Pāris reizes dabūn pa zobiem un ar vecumu paliek gudrākas, met līkumu ēsmām. No laivas makškerējot ir būtiski ievērot klusumu. Piesitiens pie borta un čau, lielās žanis ir prom, vai kļūst piesardzīgs un neēd. Likumsakarība, ka lielos parasti izvelk no krasta un pa nakti. Gadiem braucu pa Daugavas ūdenskrātuvēm, bet lielākais ir bijis tikai 3+kg. Nēesmu pārliecināts, ka tur vispār ir lielāki. Varbūt tie dzīvā televizora pētnieki māk atrast, bet man nav izdevies.. Taču mēģināt vajag!
tie lielie žaņi ir gudri, tāpēc ir tik lieli:))nu kāds pa laikam jau nenoturas, bet kopumā lielais ir manīgs
5.oktobris 2021, 14:12 | links
 
balozi777 [Vakar]: lucio208 [18:29]: balozi777 [16:07]: Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.Pēdējas nedēļas laikā būts ar gruntenēm starp tiltiem trīs reizes gan naktī,gan vakarā,gan no rīta- rezultātā viens 35 cm zemmers. Kaut kā tā.Paldies.
Tagad ar iekārtojos starp tiltiem. Dīvaini, nav laivu bara.Ja godīgi, tad tā zandartu cope uz filejām ir baigi garlaicīga. Nu reāli pa 4-5 stundām viena- divas copes. Un kādas vēl copes- pat neiezvana, tikai parausta bišku to auklu. Un arī izmērs.... Veiksme ja trapas "mērs" uz 45-47 cm. Vai nu jāzin vietas, bet man liekas, ka tā ir visur. Personīgi man līdzīgi gāja gan starp tiltiem, gan Dubultos, gan Mīlgrāvī, uz labu copi ne reizi neesmu trāpījis....

lucio208, 4.oktobris 2021, 20:44

Jā, laba cope ir kā loterija - ļoti reti trāpās. Tas jau gandrīz uz jebkuru zivi, bet zandartu īpaši attiecas. Laba cope kā smejies ir tikai centrāltirgus zivju paviljonā. Pat tur var iekrist uz vecu produktu, ja nepaskaties vai nepazīsti.
Nu baigais presings ir uz tām zivtiņām, ko mēs maksķernieki taisām. Nepaspēj izaugt. Pāris reizes dabūn pa zobiem un ar vecumu paliek gudrākas, met līkumu ēsmām. No laivas makškerējot ir būtiski ievērot klusumu. Piesitiens pie borta un čau, lielās žanis ir prom, vai kļūst piesardzīgs un neēd. Likumsakarība, ka lielos parasti izvelk no krasta un pa nakti. Gadiem braucu pa Daugavas ūdenskrātuvēm, bet lielākais ir bijis tikai 3+kg. Nēesmu pārliecināts, ka tur vispār ir lielāki. Varbūt tie dzīvā televizora pētnieki māk atrast, bet man nav izdevies.. Taču mēģināt vajag!
5.oktobris 2021, 11:38 | links
 
balozi777 [04.10.21]: lucio208 [18:29]: balozi777 [16:07]: Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.Pēdējas nedēļas laikā būts ar gruntenēm starp tiltiem trīs reizes gan naktī,gan vakarā,gan no rīta- rezultātā viens 35 cm zemmers. Kaut kā tā.Paldies.
Tagad ar iekārtojos starp tiltiem. Dīvaini, nav laivu bara.
Ja godīgi, tad tā zandartu cope uz filejām ir baigi garlaicīga. Nu reāli pa 4-5 stundām viena- divas copes. Un kādas vēl copes- pat neiezvana, tikai parausta bišku to auklu. Un arī izmērs.... Veiksme ja trapas "mērs" uz 45-47 cm. Vai nu jāzin vietas, bet man liekas, ka tā ir visur. Personīgi man līdzīgi gāja gan starp tiltiem, gan Dubultos, gan Mīlgrāvī, uz labu copi ne reizi neesmu trāpījis....
4.oktobris 2021, 20:44 | links
 
balozi777 [04.10.21]: lucio208 [15m]: balozi777 [16:07]: Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.Pēdējas nedēļas laikā būts ar gruntenēm starp tiltiem trīs reizes gan naktī,gan vakarā,gan no rīta- rezultātā viens 35 cm zemmers. Kaut kā tā.Paldies.
Tagad ar iekārtojos starp tiltiem. Dīvaini, nav laivu bara.
Laivu bara tur nebija arī brīvdienās. Šodien no paša rīta un vakarā braucot mājās vispār nevienu neredzēju. Žanis ir pārvietojies.
4.oktobris 2021, 18:46 | links
 
lucio208 [04.10.21]: balozi777 [16:07]: Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.Pēdējas nedēļas laikā būts ar gruntenēm starp tiltiem trīs reizes gan naktī,gan vakarā,gan no rīta- rezultātā viens 35 cm zemmers. Kaut kā tā.
Paldies.
Tagad ar iekārtojos starp tiltiem. Dīvaini, nav laivu bara.
4.oktobris 2021, 18:36 | links
 
balozi777 [04.10.21]: Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.
Pēdējas nedēļas laikā būts ar gruntenēm starp tiltiem trīs reizes gan naktī,gan vakarā,gan no rīta- rezultātā viens 35 cm zemmers. Kaut kā tā.
4.oktobris 2021, 18:29 | links
 
Labdien. Braukājot pāri Daugavas tiltiem Rīgā, pamanīju daudz copmaņu no laivām. Laikam visi zandartu ķer, par rezultātiem forumā gan maz ierakstu. Radās tāds vilinājums mēģināt pašam noķert zandartu no krasta ar grunteni, tik problēma, ka agrāk to neesmu darījis. Tāpēc jautājums zandartu copes zinātājiem. Varbūt privāti varat pačukstēt kādu vietu kur ir izredzes/ iespējas noķert. Nemēslošu, braukšu reti.
Veiksmigu copi.
4.oktobris 2021, 16:07 | links
 
basks [04.10.21]: Vakardienas zandartu vietā pa nakti tankeris noparkojies, blin...! Divus sīkaļas gan izkacināju. Tad sāku vizināties un meklēt. Vecajā ogļu ostā pa 2h 4 sīkie. Pārbraucu pie Mantesa. Tur zivi rāda, ka biezs, bet žani dabūt neizdevās. Daudz velcētāju tai akvatorijā. Pa kādam zandartam redzēju arī izvelkam. Tā arī pie sešiem zandartbērniem vien tiku.
Tikai mājās atbraucot sapratu, kāpēc man šodien salīdzinoši tik švaki. Pie visa vainīgas tās divas maizītes šorīt brokastīs ar marinētu vakardienas zandartu! Tak zināms, ka pirms copes zivi nedrīkst ēsts... :)

nelietotaajs, 3.oktobris 2021, 18:09
To nu gan vajadzēja zināt nelietotājam, ka zivi zacenē ņemt uz copi ir norakstīt copi!
Vispār jau tas žanis vēl nav riktīgi iešupojies uz rudens žoru. Vismaz iekšzemes ūdeņos. Aizvakar, tāpat kā nedēļu iepriekš Pļaviņu jūrā rezultāts pieticīgs. Ar grūtībām pāris mēri. Sīkie arī bija, bet kopumā pašvaki. Jūt, ka copes objektam vēl nav intereses par ēsmu. Šogad neparasti, ka samērā daudz mazie līdacēni trāpījās itkā zandartu vietās. Laikam pirms pāris gadiem produktīvs līdaku nārsts ir bijis vai veiksmīgs mākslīgais papildinājums bijis.
Līdzi zivs zacenē netika ņemta. Mājās, pirms copes apēdu divas zandartmaizītes pie tējas. Bet saprotu,nkacarī tā bija kļūda!:)
Daugavā, vietā kur copēju sestdien, zandartu bija daudz un copes aktīvas. Izmērs gan pārsvarā sportiskais.
4.oktobris 2021, 12:43 | links
 
Vakardienas zandartu vietā pa nakti tankeris noparkojies, blin...! Divus sīkaļas gan izkacināju. Tad sāku vizināties un meklēt. Vecajā ogļu ostā pa 2h 4 sīkie. Pārbraucu pie Mantesa. Tur zivi rāda, ka biezs, bet žani dabūt neizdevās. Daudz velcētāju tai akvatorijā. Pa kādam zandartam redzēju arī izvelkam. Tā arī pie sešiem zandartbērniem vien tiku.
Tikai mājās atbraucot sapratu, kāpēc man šodien salīdzinoši tik švaki. Pie visa vainīgas tās divas maizītes šorīt brokastīs ar marinētu vakardienas zandartu! Tak zināms, ka pirms copes zivi nedrīkst ēsts... :)

nelietotaajs, 3.oktobris 2021, 18:09

To nu gan vajadzēja zināt nelietotājam, ka zivi zacenē ņemt uz copi ir norakstīt copi!
Vispār jau tas žanis vēl nav riktīgi iešupojies uz rudens žoru. Vismaz iekšzemes ūdeņos. Aizvakar, tāpat kā nedēļu iepriekš Pļaviņu jūrā rezultāts pieticīgs. Ar grūtībām pāris mēri. Sīkie arī bija, bet kopumā pašvaki. Jūt, ka copes objektam vēl nav intereses par ēsmu. Šogad neparasti, ka samērā daudz mazie līdacēni trāpījās itkā zandartu vietās. Laikam pirms pāris gadiem produktīvs līdaku nārsts ir bijis vai veiksmīgs mākslīgais papildinājums bijis.
4.oktobris 2021, 12:17 | links
 
nelietotaajs [03.10.21]: Vakardienas zandartu vietā pa nakti tankeris noparkojies, blin...! Divus sīkaļas gan izkacināju. Tad sāku vizināties un meklēt. Vecajā ogļu ostā pa 2h 4 sīkie. Pārbraucu pie Mantesa. Tur zivi rāda, ka biezs, bet žani dabūt neizdevās. Daudz velcētāju tai akvatorijā. Pa kādam zandartam redzēju arī izvelkam. Tā arī pie sešiem zandartbērniem vien tiku.
Tikai mājās atbraucot sapratu, kāpēc man šodien salīdzinoši tik švaki. Pie visa vainīgas tās divas maizītes šorīt brokastīs ar marinētu vakardienas zandartu! Tak zināms, ka pirms copes zivi nedrīkst ēsts... :)
Apsveicami!...ir tas,ka Tu saproti savas kļūdas!;)
...vīram bildēs astotnieks!!nestādos priekšā, kā tāds dabā izskatās!:)bilde ir bilde...
3.oktobris 2021, 19:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager